Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.06.2016 11:21

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

vyber si spolehlivý kvér se kterým dokážeš trefovat, v ráži jež zvládneš fyzicky i ekonomicky a nejprve se tu disciplínu nauč

hukot
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12.06.2016 20:12

13.06.2016 12:46

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Ahoj díky za reakce, to že některý ty bouchacky nejsou prd jsem teda netušil, dost jsem o nich četl v souvislosti se sportovní střelbou a nenapadlo mě zkontrolovat, jestli jsou u konkrétní kategorie.
Každopádně k poslední radě, tedy ke komentáři výše, mi přijde jako to nejsložitější. "výber spolehlivej kver se kterým se dokážeš trefovat."
Totiž já doteď střílel prakticky staticky. Tzn dýchat, zklidnit, nádech nahodit, mířit a pomalu spouštět. Takhle jsem se po nastrleni dokázal trefovat (9,10 na cca 15m) prakticky s čímkolov s co jsem zatím měl k dispozici.
Hodně toho teda bylo se vzduchovkou a malorazkou. U větších razí pak přibylo jen to kopnuti, ale míření a spouštění stejný (cz85, glocky, a pár revolveru, prostě taková ta klasika ). Samochvala smrdí a já nejsem zadnej ostrostrelec. Chci ale vysvětlit, že staticky mi to přijde relativně snadný, jakmile do toho ale ma vletet nějaká rychlopalba - dynamika, tam jsem prakticky nepolibenej a tedy nevím, jak dokážu vyhodnotit, co je lepší a co horší, bez špetky zkušenosti.
Když jsem tu přičítal fórum, tak se priunam, že mi hrozně vadí ty. neustaly flamy mezi glockarema a cizarema, kdy drtivá většina komentářů vypadá jako nepodložený plky, který někdo možná napsal jen proto, že někdo pomlouva jeho kver :-). Těžko se v tom hledá nějaká objektivita. Přijde mi to jako s autama, buď se povede, nebo ne. Zkrátka odejít něco může.
Hodně lidí řeší jak se jim drží, což je dle mého docela snadno řesitelny úpravou pazby dostupnými díly (nebo se pletu?), já popravdě nikdy neměl pocit, že by se mi některá z těch fullsize zbraní držela špatně. Špatně se mi drží Kevin :-), ale tam je to daň za rozměry.
Vracím se tím k té původní otázce, kam až má smysl dávat peníze za kvalitu (tím myslím kromě presnsoti i životnost/trvanlivost jako u salamu :-) ).
Zatím ač se píše, že kvalita silné osciluje jsem někde u těch cz oranzad ať už Shadow nebo TS. Dobře se mi střílelo i z toho grand poweru na mk12, ale jak říkám, nedokážu zatím vyhodnotit ty vlastnosti pro tu dynamiku a už vůbec ne tu kvalitu, kdy dlouhý vlákna prakticky nejsou zdrojem informace, tam jeden píše o absolutní špičce co kdy měl a ma 30 nalitano a jinej od 15k klokta závěr a na 30 mění prasklou hlaveň.
Vím že na to asi odpověď není, prostě zkus a drž si palce a po..at se může i sig, za kterej by byly dvě zbrusu nový TSka.
Líbí se mi ta rada, zatím poznávat a koupit na příští sezónu, to bude asi nejrozumnejsi. Nebo zatím vezmu jetyho potunenyho Shadowa za pár a když časem výběru něco jinyho, tak ho pošlu dál.
Každopádně díky všem za reakce

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.06.2016 15:16

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

návyky z mířenky asi nikdy nikomu v "praktické" střelbě nepřekážely

na výrazy dynamika a rychlopalba klidně zapomeň, je to o střílení bodů na čas
rychlost se obvykle dostavuje sama , m.j. praxí

cokoliv co na 25m trefí tenisák, je dost přesný aby to nelimitovalo uživatele

http://www.ipsc.org/rules/proddiv.php

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

13.06.2016 16:36

Re: Rozumná pistole na IPSC

jpp píše:Dotaz jestli Glock, nebo Shadow, tak odpověď je jasná. Shadow. I když na G17 uděláš dobře spoušť tak se pořád pereš s nějakým 2 kg, pořád překonáváš blokaci atd. atd.
Na Shadow naladíš 0,5 - 1 kg naprosto v pohodě a ta spoušť je jako máslo. První promáčknutí přežiješ a pak už střílíš jako se sportovním speciálem.


Toto už neplatí ? :D

Production
...
Minimum trigger pull (see Appendix E4a) 2.27 kg (5 lbs.) for first shot


Na některých levelech by možná pro 90% Glockařů byl důsledný gun check překvapením.. :-)

Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

14.06.2016 9:12

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Toto stále platí,

občas se na závodech závaží objeví, to je pak překvapených lidí, kteří střílejí v divizi Open :)

hukot
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12.06.2016 20:12

10.07.2016 1:29

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Nazdar pánové,
tak nakonec jsem se rozhodl pro SP 01 Shadow v základu. Nejlíp mi padnul do ruky, a až (když) se do toho trochu dostanu, tak mi ještě puškař poladí spoušť (délku resetu), pružiny, hodím na to ploché pojistky apod.
Každopádně teď mi jde o to , jakým způsobem můžu sušit. Mám pod kohout nacpat nějakou gumičku? O kroužek? Nebo to tam můžu práskat hlava nehlava na tvrdo?
Zkoušel jsem procházet diskusi a nejsem z toho moudrý, někdo píše o kroužek, někdo, že je to jedno, že to snese všecho, někdo prázdnou nábojnici.

Samozřejmě mi jde hlavně o to, co konkrétně Shadow, nic jiného nemám.

Díky za reakci.


Reklama

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

10.07.2016 9:14

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Pro pocit sucha a bezpeci a klid duse tam hod gumicku. Nebo se na to ...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

10.07.2016 23:43

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Tenký plátek tvrdé gumy. Něco co se nedrolí... Nábojnici určitě ne...

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

11.07.2016 10:05

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Hlavně tu gumu před závodama nezapomenout vyndat. Vím, o čem mluvím :D

kabro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 07.06.2007 16:40
Bydliště: Česká Republika

09.08.2016 8:08

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Tak co se výběru vhodné zbraně na IPSC týká se tady zapomnělo na 1911. Jednoduchá pistole, u lepších výrobců dlouhá životnost a dá se i skrytě nosit a hlavně je nejkrásnější :D . Má sice malou kapacitu zásobníku,ale v klasiku jsou na tom všichni stejně a to tě donutí přesněji a hospodárněji střílet.
Jinak jsem jednu sezonu střílel na střídačku s G17 a Orange a měl jsem naprosto stejné výsledky. Neřekl bych,že by "máslová" spoušť nějak moc přidávala procenta, mimochodem Bob Vogel si to asi taky nemyslí :D . G17 je jaksi trvanlivější a je to takoví pracant co poslouží i v civilu,za málo peněz hodně muziky,nic neřešíš,střílíš ale Shadow je takové příjjemné železo do ruky,sporťáka to nezapře,bohužel nějaké ty pružinky a pod.prostě odchází častěj.
Je to víc o rukách ,hlavě, o smysluplném tréninku,zkušenostech ze závodů,vyhodnocování vlastních chyb, mimosezonní přípravě atd. Drahou bouchačkou si zatím úspěch nikdo nekoupil.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

09.08.2016 8:17

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

nezapomnělo, jen se na na 1911 v tomhle vláknu ještě nikdo nedotazoval, zatím se vše řešilo ve vláknech fora 1911, popř konkrétně:
1911-do-divize-classic-t35059.html

api
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 111
Registrován: 07.02.2014 16:43

22.08.2022 16:28

Re: výběr vhodné zbraně na IPSC

Ja ako mierenkár by som rád začal IPSC alebo LOS, podľa toho, aké súťaže budú v okolí...
No a vyhliadol som si CZ TS2 Green
Ale zaujímalo by ma, pištoľ je v 9mm, nebude to nevýhoda, keď budem v tom "minoru"?
Pištoľ má deklarovaný veľmi nízky odpor spúšte, je to v poriadku?
A hlavne pištoľ sa má vôjsť do krabice dlhej 225mm a sama má 225mm, vôjde sa?

(X-Calibur od GP som vylúčil a ako alternativu mám ešte 6palec Schmeisser Hugo 1911 .45ACP, ktorý sa bude dať využiť aj na mierenku prípadne)

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků