Uživatelský avatar
guntroll
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 194
Registrován: 05.09.2007 18:58

17.05.2016 18:47

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Takže pokud tomu dobře rozumím - LA15 je ještě nevychytaný budgetový krám. Je tak? Já jen že pak fakt už nevím do čeho utratit poctivě vydřené desetitisíce, aby to přebíjelo a střílelo dopředu :evil:

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

17.05.2016 19:25

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Tak to rozhodně není...u mého kusu je zatím brzo na hodnocení, ale neznám závadu. Až na usazení Gas blocku, kterého jsem si všimnul až po instalaci malého kolimátoru (puška byla nastřelená z továrny výborně), zatím jenom samá pozitiva a sociální jistoty.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

18.05.2016 5:55

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Střílí, přebíjí, žádná závada, či zádržka. Ale s dodávaným plastovým zásobníkem Magpul nezůstane závěr na záchytu závěru.je to chyba především konstrukcí zásobníku. Tlustá stěna vnějšího obalu nedovolí podavači nadzvednout záchyt závěru. Plastové bulharské zásobníky fungují bez chyby. Jinak měřil jsem záchyt závěru Luvo a DPMS a oba jsou stejné.

Heckler011
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 132
Registrován: 09.09.2012 0:00

25.05.2016 4:04

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Chyba zásobníku? Proč s ním tedy jiné pušky fungují?

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

25.05.2016 9:10

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Protože se u zbraně sešly vůle nevhodným způsobem a výrobce se vždy raději vymluví, než aby přiznal svoji chybu. Původně jsem taky o luvo uvažoval, ale byl jsem prodejcem varován, že se výrobce k reklamacím nestaví moc pozitivně a vymlouvá se. Tak jsem raději koupil něco jiného a poslední stránky zde mě přesvědčily, že jsem udělal dobře.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

25.05.2016 17:05

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Ano, dodavane plastove zasobniky Magpul PMAG GEN M3 nevystavi zachyt zaveru a ten nezachyti zaver po vystreleni posledniho naboje.
Zachyt zaveru je ok. Ten jsem premeroval a porovnaval se zachytem DPMS. Oba zachyty byly, jsou stejne.
Bulharske plastove zasobniky ISD funguji bez problemu.
Zkusim dat fotky, pro nazornou ukazku.
Zasobnik s sedym podavacem je Magpul Pmag gen M3, ktery byl dodan k pusce.
Zasobnik s cernym podavacem je Bulharsky ISD.
Rozdil je markantni. Skoda, ze nemam hlinikovy zasobnik. Tam je rozdil jeste markantnejsi. Podavac hlinikoveho zasobniku totiz nadzvedava zachyt za cely ten zobacek. Bulharsky ISD ho nadzvedava za pulku zobacku. Magpul na ten zobacek ani nedosahne.
Az pujdu na strelnici, tak zkusim ten Magpul pichnout do toho DPMS.
Přílohy
WP_20160525_16_46_06_Pro.jpg
WP_20160525_16_46_50_Pro.jpg


Reklama

eerr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 359
Registrován: 18.08.2006 14:34
Bydliště: cca Plzeň

25.05.2016 19:51

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

mihlit : To by mě zajímalo který prodejce dělá Luvu takovou "reklamu". Já neměl s řešením závad žádný problém.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

25.05.2016 21:48

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Je mi jasné, že to nejde říct kdo, protože by se asi hodně neměli rádi. Jinak ve skutečnosti to nebyl jen jeden prodejce. V době kdy jsem to sháněl (uvažoval o tom) jsem obvolal/navštívil snad každého, kdo to měl v nabídce. Víc psát raději nebudu. Výrobců i prodejců máme v ČR málo, tak netřeba aby se mezi sebou neměli rádi, místo aby bojovali proti společnému legislativnímu nepříteli.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

26.05.2016 6:21

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Obávám se Mihlite, že tímto způsobem jen přijdeš, uplivneš jedovatou slinu ála "slyšel jsem, jak někdo říkal, že někdo říkal, že někde slyšel.... a víc psát nebudu protože nemám co, když jsem si koupil něco jiného, ale ty si stůj za svými právy" . :roll:
Navíc pak vyhýbavě třepeš docela nesourodé hovadiny s málo prodejci a legislativním nepříteli. :roll:

Takže jsi zvažoval LA 15, ale prodejcem ses nechal ukecat na o třetinu dražší V-ARku, ze které má obchodník asi tak 3x větší vývar. OK regulerní přístup. Jenom tvé příspěvky v tomto vlákně působí dojmem, že si svůj krok pořád potřebuješ nějak znovu obhájit a zdůvodnit. :wink:

P.S.
Z mého okolí vím o 3 LuVo které střílejí a fungují naprosto v pohodě, drobný problém s vytahovačem u jedné z nich vyřešen prodejcem a výrobcem rychle a naprosto profesionálně.

Uživatelský avatar
onevan74
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 559
Registrován: 22.06.2010 12:08
Bydliště: Plzeň

26.05.2016 8:16

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

spikelet píše:Ano, dodavane plastove zasobniky Magpul PMAG GEN M3 nevystavi zachyt zaveru a ten nezachyti zaver po vystreleni posledniho naboje.
Zachyt zaveru je ok. Ten jsem premeroval a porovnaval se zachytem DPMS. Oba zachyty byly, jsou stejne.
Bulharske plastove zasobniky ISD funguji bez problemu.
Zkusim dat fotky, pro nazornou ukazku.
Zasobnik s sedym podavacem je Magpul Pmag gen M3, ktery byl dodan k pusce.
Zasobnik s cernym podavacem je Bulharsky ISD.
Rozdil je markantni. Skoda, ze nemam hlinikovy zasobnik. Tam je rozdil jeste markantnejsi. Podavac hlinikoveho zasobniku totiz nadzvedava zachyt za cely ten zobacek. Bulharsky ISD ho nadzvedava za pulku zobacku. Magpul na ten zobacek ani nedosahne.
Az pujdu na strelnici, tak zkusim ten Magpul pichnout do toho DPMS.


Něco podobnýho jsem psal u italský ADC o několik vláken níž. Jestli to není o evropských a mimoevropských tolerancích. U ADC tak kupodivu fungujou nejlíp bulharský zásobníky.

Uživatelský avatar
Octopuss
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 14.05.2016 19:08
Bydliště: Mělník

26.05.2016 8:21

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Chtěl jsem se podívat, co Luvo vlastně přesně nabízí, a vypadá to, že mají komplet rozbitej web - je to úplně rozsypaný (jak ve Firefoxu tak IE).

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

26.05.2016 9:29

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Problém leží v tom, že standardizace u zásobovacího ústrojí (šachta/zásobník) pro AR15/M16/M4, v rámci celého širokého spektra výrobků dostupných na trhu, v podstatě neexistuje.

Byl sice vytvořen STANAG 4179, ten ale nebyl přijat. :cry:

V průběhu doby, v reakci na problémy původních provedení a ve snaze aplikovat polymer, začali jednotliví výrobci své produkty (zbraně i zásobníky) nekoordinovaně zdokonalovat, až vznikla celá řada problémů s nekompatibilitou.

Vezeme-li v úvahu, že původní řešení bylo přijato pro tenkostěnné kovové zásobníky, tak potíže nastávají zejména u zásobníků z polymeru, jelikož zástavbový prostor je zde omezený a vyrobit spolehlivé a současně dostatečně odolné polymerové zásobníky pro tuto šachtu tak, aby byla zachována plná kompatibilita se všemi šachtami v tolerancích vyhovujících pro původní GI zásobníky, není zdaleka tak jednoduché.

Žádný výrobce zbraní nebude svou pušku zkoušet s celou škálou zásobníků dostupných na trhu a výrobce zásobníků zase své produkty se všemi dostupnými zbraněmi.

Pak může snadno nastat situace, kdy si výrobky vzájemně „nesednou“.

Obecně by mělo platit, že produkované zbraně by měly být plně kompatibilní s kovovými GI zásobníky.

Problém by řešila všeobecně platná norma s „utaženými tolerancemi“, a to jak pro šachtu, tak i pro zásobník. Ale to je dnes utopie.

Takže před nákupem daný produkt vyzkoušet přímo ve zbraní a nebo si ověřit vzájemnou kompatibilitu u jiných uživatelů.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 280
Registrován: 13.01.2014 16:00
Bydliště: Zlín

26.05.2016 17:14

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Octopuss: Stranky Luvo Arms normalne jedou. Jestli myslis, ze nektery text se prekryva castecne s obrazky, tak je to tak zrejme schvalne. Jejich stranky jsou divne a ani me se moc nelibi. Navic chybi cestina.
V Opere ty stranky normalne jedou. http://www.luvo.cz/products/rifles/
Pokud chces aspon malou nabidku Luvo, tak se podivej na stranky zbranenaobjednavku.cz
http://www.zbranenaobjednavku.cz/catego ... ategory=74
Najdes tam aspon zakladni modely. Jinak, kdyz budes kontaktovat pana Hlavatu ze zbranenaobjednavku.cz, tak ti velice rad odpovi na jakykoli dotaz. Mi odpovidal temer okamzite i o vikendech a ve vecernich hodinach. Je velice vstricny.
Jinak souhlasim s prispevkem od Petzold. Vystihl to naprosto dokonale, sam bych to lepe nenapsal.
DPMS ma taky pravdu. A u Luva je to tak, jak popisuje.

Obecně by mělo platit, že produkované zbraně by měly být plně kompatibilní s kovovými GI zásobníky.

Tady tohle u Luva sedi.
Kovove GI zasobniky jedou na 100%. Podavac nadzvedava zachyt zaveru za cely "zobacek".
U plastovych zasobniku je to ruzne.
Bulharske ISD jedou na 100%. Podavac nadzvedava zachyt zaveru za polovinu "zobacku". Zobacek nepada z podavace zasobniku.
Magpu Pmag gen M3 jedou na 0%. Jejich podavac na "zobacek" zachytu zaveru vubec nedosahne.
To jsem uz, ale ale psal o par prispevku drive a prihodil i nazorne fotky.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

26.05.2016 21:59

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Včera 90 lakovaných 55gr Barnaulů ze tří plechových zásobníků, opět 0 závad...je to málo ran, ale další typ nábojů a další typ zásobníku, co funguje. Mimochodem, já k tomu dostal OA, druhý jsem si koupil a ještě mám jeden desetiranný z druhé ruky, značku teď nevím. S ničím nebyl sebemenší problém.

Dolmar
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 74
Registrován: 08.06.2016 22:02
Bydliště: Hořovice

12.06.2016 22:32

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Já mám ke svému Luvu 5 kovových a jeden plastový OA mag, který jsem dostal ke zbrani, a všechny fungují spolehlivě, pokud jde o zachycení závěru.
Mám ale dotaz na spoušť. Mám tu pušku necelý měsíc, vystřeleno cca 160 ran a všiml jsem si, že mi spoušť jde jemně namáčknout a až potom spustí. Kamarádovo Luvo to nedělá, tak by mne zajímalo, jestli je to tím že je puška nová a ochodí se to, nebo jestli to tak má být a zůstane to tak. No nevadí mi to :-) Nemám ale dost zkušeností na to, abych to posoudil, proto se ptám.

K98172
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 03.10.2011 12:55
Bydliště: okr.Ć.Budějovice

18.07.2016 13:16

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Ahoj.Tento jev co popisuješ je naprosto normální.Ničeho se neboj.Spoušť si sedá.Až si sedne bude mít pěkné namáčknutí.

Uživatelský avatar
Marw.Muller
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: 08.09.2013 20:39
Bydliště: Žatec

11.04.2017 13:44

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Dobrý den,

Zvažuji nákup LA15 Black Lion. Jelikož hlaveň nemá žádnou vnitřní povrchovou úpravu, zajímá mě, zda to někdo zkoušel řešit dodatečně.
Tvrdochrom jsem vyloučil, s ním je potřeba počítat už při výrobě vývrtu, ale co třeba nitridace? Nějaké zkušenosti?

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

11.04.2017 17:59

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Tohle podle mě dodatečně řešit nejde. Prostě si připlať buď za Luvo standard, nebo za základní PAR spartan.

eerr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 359
Registrován: 18.08.2006 14:34
Bydliště: cca Plzeň

11.04.2017 23:21

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Info cca 2 roky staré , Luva mají hlavně kované a bez úpravy , jen fullauto nitridují.

Haness
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 256
Registrován: 29.09.2008 17:18
Bydliště: Brno

22.05.2017 12:48

Re: LUVO ARMS LA-15LE (AR-15)

Máte někdo zkušenosti s puškami Luvo LA-15 Target s hlavněmi délek 18" nebo 20"? Přesnost atp.?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník