Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

02.07.2016 13:23

Pomoc s výběrem vzduchové pistole

Zdravím vespolek,
rozhodl jsem se pro koupi nějaké vzduchové pistole na takové to domácí střílení. Moc se v tom neorientuju, tedy prosím o pomoc.
Zatím jsem zjistil, že existují jak zalamovačky (systém dospělé vzduchovky), tak pistole na C02 bombičky. Jaký je rozdíl ve střelbě mezi těmito systémy? Jde mi o energii a přesnost rány (obecně).
Mým požadavkem je střelba 4.5mm diabolo, pokud by pistole měla být na CO2, pak bych preferoval zasobník na více ran.
Další požadavky nejsou, snad jen aby to nestálo majlant, jde mi o střelbu na deset metrů. Pokud se soustřel vejde řekněme do 3cm, tak mi to stačí. Tedy nepotřebuji žádný soutěžní brus.
Poprosím tedy o zhodnocení systémů a případně doporučení nějakých modelů v obou kategoriích. Nebo alespoň radu, nač si dát pozor.
díkes,
Lukáš

Uživatelský avatar
ladaj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 29.11.2010 14:39
Bydliště: Zlín

04.07.2016 14:55

Re: Pomoc s výběrem vzduchové pistole

Na pístovce nic dospělého není a v pistoli je to asi nejhorší řešení. Ideální je větrovka (levná třeba od číňana SPA cosi..), kompromisem pumpovací (Crosman 1377, zoraki) nebo na CO bombičky (LOV, více modelů Crosman, různé walthery a umarexy). Na broky nebrat a napodobeniny palných spíš také ne. Studuj vzduchovkářská fóra.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník