Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

08.04.2009 8:50

Nebo když útočník prvním úderem brýle shodí ? :lol:

"Pardon pane loupežník, budu se bránit, jen co si nasadím cvikr, anžto jinak bych porušoval zákon." :D :D

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

08.04.2009 9:09

Loki_cz: To co uvádíš je zde již o něco vejš zmiňováno...

jomekabi, Petzold: :-D Je to tak jak oba píšete, je to krajní situace, kde se na nějaké brýle každej vykašle a bude se bránit jak jen to bude možné brýle nerýle ;)

Nošení / držení zbraně = zaparkované auto = nemusím mít nasazené brýle
Plánovaná střelba (střelnice) = řízení auta = musím mít nasazené brýle
NO nebo KN s použitím zbraně = měl bych je mít, ale hledat je nebudu

Uživatelský avatar
Loki_cz
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 285
Registrován: 02.09.2008 23:46
Bydliště: Kladno

08.04.2009 14:24

MiRaS: Tam jde spis o to, aby ses pak u soudu neobhajoval tim, ze jsi tu starou pani co v naruci mela chrapticiho pudla (ci jine oblibene plemeno) ktera te o neco pozadala (slusne jak byva u mnoha duchodcu zvykem - cili prepadeni hadr).. treba o to zda bys nebyl tak laskav a nepujcil ji svuj telefon nebot se ztratila a rada by aby pro ni syn prijel. No tak abys pak soudu nejak vysvetlil jak to, zes ji povazoval za nedopovanyho magora s Thompsonem v rukach kterej te chce obrat o tvuj mobil a kdovi co jeste.. :-))

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

08.04.2009 14:26

Mozna by to chtelo min fetovat :lol:
Aby sis splet babu se smetakem v ruce s nadopovanym magorem, to myslim spada do kategorie "bez cocek nepozna silnici od chodniku" :D

Uživatelský avatar
Loki_cz
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 285
Registrován: 02.09.2008 23:46
Bydliště: Kladno

08.04.2009 14:32

Admix: No v dobe kdy sem mel 6 dioptrii jsem na 10m fakt cloveka nepoznal :-) takze celkem vim o cem mluvim..

Uživatelský avatar
revas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 26.07.2004 22:39
Bydliště: Kousek od Blanska _________________________ člen sdružení LEX www.gunlex.cz

08.04.2009 17:33

To já když si žádal poprvé o zbroják před 11 lety, už si to teda u doktora moc nepamatuju, ale pokud si dobře vzpomínám tak se doktor jen zeptal jestli ho jako pak nezastřelím, a když jsem ho ujistil vrtěním hlavy že určitě ne, tak jsem dostal štemlp, za 280,- Kč :lol:
Jinak brýle mám taky a napsaný to mám jen v řidičáku.


Reklama

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

08.04.2009 20:18

Loki_cz: Pleteš tu dvě věci dohromady. Mluvíme zde o povinnosti mít brýle při nošení.

Pokud vidím tak blbě bez brejlí, že si nejsem jistej rozlišením gaunera od oběti, tak je v mém vlastním zájmu brejle nosit pořád a ne jenom když mám u sebe zbraň - viz. můj příspěvek vejš o neshopnosti rozlišení chodníku a silnice.

Pokud ovšem vidím bez brejlí relativně dobře, tzn. jsem schopen rozeznat na metr pudla v náručí báby od kvéru v rukou gaunera, tak je přece nesmysl muset mít brejle na nose.

Je na mě zda to risknu bez brejlí. Pokud to risknu bez brejlí tak s vědomím, že to proti mě potom použije někdo u soudu.

Adam
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2009 20:58

22.04.2010 12:22

Re: ZP: Zdravotní způsobilost - zrak

Možná byste si měli pánové zjistit co je zraková ostrost (vízus) protože to s brýlemi ne vždy souvisí. Někdo může mít zrakovou ostrost 6/12 po korekci a může mít jednu dioptrii a někdo může mít zrakovou ostrost 6/6 po korekci a přitom má třeba deset dioptrií.

Adam
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18.08.2009 20:58

22.04.2010 12:54

Re: ZP: Zdravotní způsobilost - zrak

Pokusím se vám to stručně vysvětlit. Zraková ostrost se měří schnellovým optotypem. První číslo je vždy "6" (zraková ostrost se zkouší ze vzdálenosti 6 metrů) a to číslo za zlomkem vyjadřuje řádek, který jste schopní přečíst (v každém řádku se toleruje jedna chyba). Zdravý člověk má zrakovou ostrost 6/6. Tj. že přečte ze vzdálenosti 6 metrů druhý řádek odspoda na optotypu. A pak už se to stupňuje (čím vyšší řádek, tím horší zraková ostrost) - 6/6, 6/9, 6/12, 6/15, 6/18.....

Zdravý člověk by měl ze 6 metrů přečíst řádek s písmeny "L U P V D E F" (zraková ostrost 6/6). Pro potřeby zbrojního průkazu je ale dostačující zraková ostrost 6/12 (bohatě stačí, když s brýlemi nebo bez brýlí přečtete řádek "N F V L C" ze vzdálenosti 6 metrů). Pokud tenhle řádek přečtete bez brýlí (každým okem zvlášť), pak brýle mít nemusíte když nosíte zbraň (zrakovou ostrost 6/12 bez brýlí mají lidé kteří mají cca 1 dioptrii). Pokud je někdo na jedno oko slepý, tak ZP může mít ale na tom druhém oku musí mít bezpodmínečně 6/6 s korekcí (čili je jedno kolik má dioptrií). U některých očních vad totiž nedosáhnete 6/6 ani se správnou korekcí. Já mám třeba brýle do dálky (1 dioptrie) takže je mám občas na řízení auta, televizi... Ale na levém oku mám ještě tupozrakost takže i s brýlemi mám na levém oku 6/12, pravé oko mám zcela zdravé tam mám 6/6.
Přílohy
optotyp.jpg
Schnellův optotyp pro měření ostrosti zraku.
optotyp.jpg (28.7 KiB) Zobrazeno 13587 krát

#atreid
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 31.12.2009 16:10
Bydliště: Brno

23.01.2011 15:42

Re: ZP: Zdravotní způsobilost - zrak

já mám na ŘP "brýle nutné"

a na ZP mi dali "korekce zraku"
což je podle mě mnohem sympatičtější ... tzn můžu mít brejle, čočky ... sluneční brejle .. cokoliv

Enerccio
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.05.2016 10:18

29.05.2016 20:17

Re: ZP: Zdravotní způsobilost - zrak

Jak je to s "brýle nutné", mam to ve zbrojáku (i když mam -1/-1 jen), což mi doteď nevadilo, páčli nosím brýle venku pořád, ale přemýšlel jsem o kontaktních čočkách, jak je to s nimi když mám "brýle nutné"?

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

29.05.2016 21:41

Re: ZP: Zdravotní způsobilost - zrak

Nech si to přepsat na "korekce zraku" - viz výše. :lol:
P.S. U řidičáku jsou možnosti brýle/kontaktní čočky/brýle nebo kontaktní čočky.
P.P.S. A u piloťáku vždy musíš mít u sebe náhradní brýle.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků