Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

17.07.2013 8:53

ZBK 110

Mám dotaz ohledně kulovnice ZBK 110. Tuto zbraň jsem zdědil a nechci debatovat o jejích užitných kvalitách, ale zarazila mě funkce pojistky. Jde o to - Když zbraň nabiji, zajistím a dojde k nechtěnému pohybu spouště, tak zároveň s následovným odjištěním dojde k cvaknutí úderníku bez toho, že bych se spouště jen dotkl. Je to normální u této konstrukce? Mně to nepřijde zrovna bezpečné.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

27.03.2016 23:07

Re: ZBK 110

Mám zrovna tak trochu na starost dědovu ZBK 110. Nemá někdo tušení jak sundat z této flinty předpažbí? Šroub jsem odšrouboval, dřevo při zabrání pruží (odtahnu ho vpředu tak 5 mm od hlavně), ale kovová část se ani nehne. Mám strach, že když zaberu víc, tak dřevo ulomím a nechci používat hrubé násilí jestli existuje nějaký grif.

Dan230
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 01.12.2013 21:17

28.03.2016 20:07

Re: ZBK 110

Ad 1 ta spoušť je špatně, na mé ZBK to nedělá -někde je chyba.
Ad 2 predpazbý se sundá ten šroub a jde oddělat
Mám 2hlavně a na obou to jde lehce. Oddělat šroub a sundat kolmo od zavitu.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

29.03.2016 21:20

Re: ZBK 110

No tak to mi potvrzuje, že je něco špatně. Pochybuju, že děda někdy předpažbí sundával a mně drží jak přibité. Taky kdo ví co za prase byl původní majitel. Asi bude muset nastoupit kladivo.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

05.04.2016 8:14

Re: ZBK 110

Kladivem radši ne, aby se ti předpažbí nerozlouplo. Zkus to kolem šroubu prolejt Konkorem nebo takovým tím sprejem na povolování šroubů a občas drobet byť minimálně pohnout. Mně to šlo původně taky dost blbě. Ad spoušť - bylo to blbě - předchozí majitel dost zbrousil ozub i spoušťovou páku kvůli odporu spouště. Dáno k puškaři - odpor je dost citelně větší - díky silnější pružině, kterou tam musel dát. jinak kdyby jste někdo věděl o náhradních dílech - konktrétně nový kohout atd. byl bych rád a výměnná broková hlaveń by se mi taky šikla.

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

15.04.2016 21:06

Re: ZBK 110

Měl jsem to nějakou dobu hodně v teple a všimnul jsem si, že při zlomení z toho místa vzlíná s olejem hromada rzi. Takže to nejspíš bude k sobě přireznuté. Bohužel na to nemám čas.


Reklama

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

30.04.2016 0:19

Re: ZBK 110

Tak slavnostně předpažbí sundáno. Byl na to potřeba hodně tenký pružinový drát a trocha šikovnosti, abych ho podvlekl mezi hlavní a tou tyčkou co je na ní nasazené předpažbí a oba konce provlekl dírou pro šroub co drží předpažbí. Pak už to chtělo jen pořádně zabrat. Celý problém byl v tom, že ta tyčka od předpažbí byla prostě moc dlouhá, takže byla skoro zalisovaná mezi předek baskule a ten čep na hlavni, do kterého se šroubuje šroub předpažbí. Bylo to tak na těsno, že pouhým tahem za dřevo předpažbí nešlo sundat. Po sundání předpažbí mám ale další dotaz. Když sundáte předpažbí tak hlaveň v baskuli drží na těsno bez vůle a bez pohybu, nebo vám to tam všechno taky tak hrozně vaklá jako mě? Moje hlaveň má v baskuli vůli úplně ve všech směrech a to tak, že pořádnou. Tak hrozné vůle jsem ještě neviděl ani na tom nejrozhrkanějším zetpéčku. Ta dlouhá tyčka od předpažbí prakticky vymezuje vůle, takže se to pak netřepe, ale zase jde zlamování hodně ztuha + nejde sundat to předpažbí.

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník