Beaumont
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.09.2008 8:53
Bydliště: Brno

25.04.2016 21:12

Osobní dovoz NEregistrovaných částí zbraně z USA přes GB

Zdravím, chystám se na cestu do USA. Uvažoval jsem, že bych si na místě koupil pár tuningových drobností na svého Siga P238, zejména spoušť a nějaké pružiny, možná zásobníky. Vše samozřejmě neregistrované části zbraně.

1) Koupit to na místě není problém, ale může nastat komplikace, když to normálně naložím do odbavovaného kufru a dovezu si to k nám? Na rentgenu na letišti by někdo mohl poznat tvar zásobníku (spoušť asi ne, i když...).
2) Let mám s přestupem ve Velké Británii, kde ovšem neopustím prostor letiště a kufr bude zřejmě odbavený na celou cestu už v Americe. Ale v GB jsou zase na zbraně extra vysazení...

Na okraj dodám, že proclení u nás netřeba řešit, protože cena bude pořád do limitu.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

26.04.2016 6:52

Re: Osobní dovoz NEregistrovaných částí zbraně z USA přes GB

Spoušť a pružiny nikdo asi řešit nebude. Zásobníky by někde vadit mohly - třeba v DK nemůžeš mít bez povolení ani zásobník. Možná by pomohlo je rozebrat. V USA prodávají rozebrané 30r zásobníky jako kit tam, kde je maximum 10 ran. Takže by nebyl problém pri vývozu.

Beaumont
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30.09.2008 8:53
Bydliště: Brno

29.04.2016 21:32

Re: Osobní dovoz NEregistrovaných částí zbraně z USA přes GB

Diky za odpoved. Tak se na zasobnik asi vykaslu. Stejne se mi povedlo dostat k P238 dva misto bezneho jednoho.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků