Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

21.01.2012 20:04

Browning BAR Long Trac Hunter

Nevlastní někdo tento typ samonabíjecí kulovnice ? http://www.zlata-puska.cz/products/brow ... 35-000-kc/

chtěl bych ji využít na Lov- prasátek... v ráži 308W v mém okolí ji nikdo nemá na optání. :?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

22.01.2012 12:31

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

No pokud vím tak .308 je Short Trac, nicméně ten systém je relativně bezchybný, zbraň lehká, obratná a na lov vhodná. Bratránek s tím úspěšně loví, ale kvůli černé uvažuje o pořízení té samé zbraně v 9.3x62 (jako druhé k ní). Já osobně bych si tuhle flintu vzal v 9.3mm :-)

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

22.01.2012 13:23

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

jj diky. tu razi budu muset promyslet, nejsem moc rozhodnut jakou ,308 kvuli tomu, že tuhle ráži má tatík.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

22.01.2012 15:57

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

To neřeš, stejně časem budete mít každý tak 8 a víc kulovnic v minimálně 5 rážích (tak jak u nás :-) )

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

22.01.2012 20:20

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

jo to mas pravdu, 308,223 doma je . tak by to nemusela byt spatna zbran :idea:

ŠIKULA
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 02.09.2012 17:37

02.09.2012 18:45

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

já jí mám v 30-06 na tom optiku Meostar R1r 3-12x56RD a paráda.Jedinej problem sem měl akorát že sem dost mazal závěr a nechtěla ve velkých mrazech přebíjet, ale to byla moje blbost, takže už tolik nemažu ten vnitřek a vše je ok. a musel sem si zviknout že nemá napínáček. prasata padají krásně! když se trefim teda!!! :-) od začátku loveckýho roku jih mam 13.sem sní opravdu nadmíru spokojenej.


Reklama

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

15.08.2014 20:39

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

Trošku oživím tohle téma a budu rád když se někdo z vlastníků BAR podělí o zkušenosti...

Dostali se ke mě na střelnici 2 BARy Long Track, oba v .30-06 s tím, že to nejsou chlapi schopni nastřelit a dostat z toho rozumný soustřel. Obě zbraně jsou skoro nové, střílené do 100 ran, hlavně čisté, montáže pevné, na obou kvalitní sklo.

Stříleno na 50M

BAR I:
střelivo SB SP 11,7 g rozptyl přes 6 cm tedy cca 4 MOA
střelivo HDY GMX 10,7 g roptyl přes 5 cm tedy cca 3,5 MOA
kontrolně stříleno přes mechanická mířidla:
střelivo SB SP 11,7g rozptyl přes 8 cm

BAR II:
střelivo SB PTS rozptyl přes 5 cm, cca 3,5 MOA

vše skupiny po 5 výstřelech.

Tedy bez ohledu na zbraň a střelivo rozptyl kolem 3,5-4 MOA což je nějakých 12 cm ve 100 m a o větších vzdálenostech ani nemluvím. Rozhodně je to rozptyl, který bych u nové zbraně z dílny Browninga teda nečekal...

Navíc mi připadá, že to lítalo do dvou skupin výstřelů, tedy třeba 3 zásahy téměř na dotyk a pak další dva zase na dotyk ale 5 cm od nich posunuté vlevo nahoru.

Setkali jste se někdo s něčím podobným?

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

16.08.2014 19:09

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

Vypadá to, že se na ústí usadila kmitna. Standardně se to řeší odvrtáním ústí do hloubky 5ti ráží.... u laciný křapky bych to risknul, páč horší to nebude, ale tohle za hubičku není.... Možná by se dalo zkusit na hlaveň nasadit závaží (to taky změní kmitání hlavně) a zkusit co to udělá...

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

16.08.2014 21:32

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

No, ty skupiny by spíš napovídaly, že se "něco" opírá o hlaveň. Rozebrat a kouknout jestli to "náhodou" není matka šroubu poutka. Nebylo by to u Browningu poprvé. :D

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

16.08.2014 22:56

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

Předpažbí je chycené šroubem z čela a hlaveň se až do gasblocku nikde neopírá, ale tím že je to přišroubované k tomu gasblocku, tak je to jeden celek.

Flinty jsou kupované v lednu, takže nějaké odvrtávání nepřipadá v úvahu.

Celkově je to z mého pohledu velice nešťastná konstrukce, kterou bych nechtěl ani zadarmo...

Jinak jsem prolezl US fóra a názor tam panuje asi takový, že BAR buď střílí a pak chodí bez rozdílu ráží do 1,5 MOA a nebo stojí za prd a jsou to 3-5 MOA, což odpovídá tomuhle případu. Žádný tip jak to zlepšit, mimo jednoho návrhu na umístění podložky mezi pažbu a gasblock jsem tam nenašel.

Z Browningu nikdo nekomunikuje a z Walther traiding taky žádná reakce.

Pak si kupte kulovnici za 40 litrů, která střílí hůř než nějaká ruská trubka k rajčatům. :roll:

A výrobce o ni tvrdí:

"...s spolu s výborně zpracovanou hlavní a závěrem je tato zbraň velmi přesná i při rychle opakující se střelbě..."

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

26.04.2015 20:57

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

..dost nechapu,ze to je : "...velice nestastna konstrukce..
Sam mam Bar v 30-06 Long Trag (sklo Leupold VX-R) a s naboji PTS se ve 100m do 1MOA "vyjde" ( BR stolice a podeprena zbran v predu i vzadu.. Jeste trochu pro upresneni ostatnich, je / jen co ja vim / cca jeste 7ks v okolnich revirech a i po hodnoceni kolegu to zcela odpovida testu vyrobce...tedy vic jak spokojenost jak s presnosti i spolehlivosti

...ale je to tvuj osobni nazor a vysledek tveho testu..

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

26.04.2015 22:06

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

Ano, je to můj výsledek testu dvou konkrétních zbraní s popsaným střelivem. Nic víc, nic míň. Pokud tobě střílí dobře, zapal svíčku v kostele...

A nešťastná konstrukce? Za mě určitě ano. Myslím, že budeš jen obtížně hledat zbraň, která má stejně komplikovaný systém odběru plynů k jehož rozebrání a vyčištění potřebuješ zbrojařskou dílnu. To se soudruhům od Browningu opravdu nepovedlo.

A to nemluvím o tom, že odběr plynů je nastavený jedním barvou zakápnutým šroubkem a buďto flinta s náboji střílí a nebo ne. A pokud ne, tak máš smlůlu, kup si jiné náboje. V rozsahu laborací u .30-06 od 130 grs do 220 grs u hmontosti střely by byl zázrak aby střílelo, vyhazovalo a podávalo všechno... A co teprve až se zbraň a střelivo vymrazí na -20. To je teprve záruka spolehlivé funkce...

Ale o zábavu na dlouhé zimní večery při rozebírání a čištění máš postaráno :D

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

25.04.2016 12:00

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

jpp píše:Trošku oživím tohle téma a budu rád když se někdo z vlastníků BAR podělí o zkušenosti...

Dostali se ke mě na střelnici 2 BARy Long Track, oba v .30-06 s tím, že to nejsou chlapi schopni nastřelit a dostat z toho rozumný soustřel. Obě zbraně jsou skoro nové, střílené do 100 ran, hlavně čisté, montáže pevné, na obou kvalitní sklo.

Stříleno na 50M

BAR I:
střelivo SB SP 11,7 g rozptyl přes 6 cm tedy cca 4 MOA
střelivo HDY GMX 10,7 g roptyl přes 5 cm tedy cca 3,5 MOA
kontrolně stříleno přes mechanická mířidla:
střelivo SB SP 11,7g rozptyl přes 8 cm

BAR II:
střelivo SB PTS rozptyl přes 5 cm, cca 3,5 MOA

vše skupiny po 5 výstřelech.

Tedy bez ohledu na zbraň a střelivo rozptyl kolem 3,5-4 MOA což je nějakých 12 cm ve 100 m a o větších vzdálenostech ani nemluvím. Rozhodně je to rozptyl, který bych u nové zbraně z dílny Browninga teda nečekal...

Navíc mi připadá, že to lítalo do dvou skupin výstřelů, tedy třeba 3 zásahy téměř na dotyk a pak další dva zase na dotyk ale 5 cm od nich posunuté vlevo nahoru.

Setkali jste se někdo s něčím podobným?


.TROCHU TI TAM FALIRUJI ROZPTYLY...přes 5CM NENI 3,5 MOA ALE JEN 2 MOA ....( 3,5 MOA je 9,5 cm)
tvoje výsledky by ale odpovidali novému modelu s nalisovanou hlavni...jinak uz je u nas (a v okoli) 11 ks Browning BAR LONGTRAC ( 30-06 a dvou 300WinMag) a jelikož jsem je sam nastreloval (mimo jednoho...) z BR stolice,dostal jsem se kus od kusu do zminovaných necelých 2 MOA cca 5cm..příčítám to tvrdší spoušti (pro semiauto)
což si myslím,že na lovecké semiauto neni špatné a navic je třeba si zvyknout na tvrdší spoušt,čemuž dávám za vinu 70% nezdaru
stříleno s S§B PTS

Jinak od posledni zde psané zprávy žádná závada ani v zimním období..
Ale zase na rovinu,chlapík z třebonska se dušuje,že se na sřelnici nemůže vyjit do 8cm kdyby se prý i "posral".... :-)
Pro úplnost,všechny kusy byly koupeny od f.Enengel Zwetel (Rakousko)..dokonce můj Ecklipse Gold vyšel o 3t levněji než zde v CZ

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

25.04.2016 12:54

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

pohodar píše:.TROCHU TI TAM FALIRUJI ROZPTYLY...přes 5CM NENI 3,5 MOA ALE JEN 2 MOA ....( 3,5 MOA je 9,5 cm)
...
jpp píše:...
Stříleno na 50M
...

:!:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

25.04.2016 13:59

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

Díky, soudruhu, že jsi se mne zastal 8)
I výše jsem psal, že to byla zkušenost 2 ks, které se mi sešli na střelnici. A jak víme, ani jedna ani 2 vlaštovky jaro nedělají. Jestli ostatní - Tobě - střílí jak mají, jenom dobře...

A osud těch 2 zbraní? Ten jeden kus byl nakonec prodán a kluk si koupil opakovačku od Steyera. Když dal 3 rány do jedné díry, tak nechápal. Druhý střílí pořád stejně a majitel je s tím - tak nějak - smířený.

BTW ani výrobce ani dovozce se k problému nikdy nevyjádřil... Tak si představuju zákaznický servis...

Prostě KUP, ZAPLAŤ A ZAPOMEŇ :lol:

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

25.04.2016 17:35

Re: Browning BAR Long Trac Hunter

..vzal jsem v potaz moje nastrelovani na 100m...omlouvam se
ty máš v 50m 3,5MOA ?

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků