popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

28.04.2011 16:17

Čínská číza - Norinco NZ85

Zdravím vespolek, zajímalo by mě, jaké zkušenosti máte konkrétně s Čínskou kopií ČZ. Je tu někdo kdo se do nějakého podobného experimentu odvážil jít? Slyšel jsem o tom ,že někteří střelci měnily hlaveň u klasické ČZ za Norinco, puškař co to dělal tvrdil, že dopasovat materiál byl velký problém. Vysoká tvrdost materiálu - ale to je dost diskutované téma, stejně tak předpokládám, že spoušť stojí za prd, včetně zpracování, povrchovky, budem doufat že pojista funguje...
Zajímala by mě konkrétně přesnost zbraně, závady a jestli někdo zkusil dát Čínské ČZ trochu zahulit. Konkrétně čínský model 85 má pojistu kopírovanou od ČZ - na těle rámu. Čínská 75 má pojistku na již tak dost nízkém závěru, zřejmě přepracovanou - což bych mít doma bych určitě nechtěl (otázka je jestli vůbec chtít číňana, ale nová za 6,5K??? nekupte to... ;)) Proto by mě zajímal pouze model 85, který má narozdíl od ČZ vodící drážky po celé délce závěru. Díky za poznatky a zkušenosti.

Marek Z
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 03.11.2008 10:47

28.04.2011 18:44

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

kamos ju ma, kupil ju z druhej ruky a je s nou spokojny. nestriela z nej nejake kvanta, ale odhadom ma za sebou par tisic. pre vela ludi, vratane, mna to bola najpresnejsia devina z akej som strielal. nie je tu na fore registrovany.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

28.04.2011 18:51

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Vím o jedné co byla koupena rozdělána puškářema dopasována , vyměněny nejaké pružiny , a střílí bez problémů.Podotýkám , že jen mířenku.Kolega ji mám cca 3 roky.Má za sebou podle majitele lehce přes 4000 výstřelů náboji SELl Bell.( ted jsem mu volal je v Rumusku tak to bylo s jeho strany lovení signálu) Má jiný řekl bych o něco horší úchop než originál , ale to věc názoru.A zdá se mi krapek těžší , ale nevážil jsem ji.Jo a má ni jiné mířidla.Víc nevím.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

29.04.2011 8:44

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Kamarád jednu takovou má a je pravda, že měl kliku asi se mu sešly festové tolerance, protože ta pistole je při mířence dost přesná, určitě i jako origo ČZ. Nicmeně při čištění je potřeba dávat bacha na hrany, jinak se pořežeš. Vůbec zpracovánim je při porovnání s moji ČZ75 r.v.79 dá se říci neporovnatelná (NZ jsou prostě hrubě obrobené) No a jediné problémy při střelbě má, že mu občas nevystavuje střelecká pohotovost a občas se kousne (nedovře) závěr. Ale to bych řekl, že spůsobujou právě ty min. vůle.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

29.04.2011 9:39

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Díky za odpovědi, jde mi hlavně o přesnost, nemá smysl střílet se zbraní která ať dělám co dělám, lítá pokaždé někam jinam a taky o spolehlivost, abych nemusel na každým zásobníku řešit závadu. Zbylo mi doma asi 5tis mábojů po přebíjení devítek a jediné, jak je ekologicky zlikvidovat, je vystřílet. :-) Střílím jiné ráže a tak chci něco levného, čím to proženu a pustím dál.

dap
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17.03.2010 12:46
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

29.04.2011 11:18

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Tahle zbraň mě také zajímá, takže děkuji za vytvoření tohoto vlákna.
Jen bych dodal, že u Brymové ji mají za 4900,-


Reklama

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

29.04.2011 11:25

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Chlapi, nic proti NZ, ma svoje výhody i nevýhody a čerpám jen ze své zkušenosti s jednou zbraní. Ale nebylo by lepší si za cenu kolem 5k pořídit origo jetou ČZ75 ? Těch mi rukama již pár prošlo a nikdy žádný problém a přesnost řekl bych v rámci třídy lepší jak prúměr. Navíc, zrovna Brymové maj pár kousku ze začátku devadesátých let, z kterých bych si vybral.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

29.04.2011 12:10

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

O tomto jsem taky uvažoval, ale rád se v pistolích vrtám a origo čž mi přijde proti tomu žlutýmu železu trochu jako slečinka. Jednak není samodomo prakticky co ladit a pokud už někde praskně pružina či záchyt tak je to pouze k nas*ání... Samozřejmě, kdybych narazil na ČZ za dobrej peníz, nejlépe bez pojistky s vypouštěním, tak po ní hned skočím.
Oproti tomu u Norníka si mohu vyhrát se střevama, vyhladit stopy po nástrojích, vyleštit a udělat povrchovku a nemusím se bát že bude horší než před zákrokem :D Navíc na mě udělal Číňan dobrý dojem co se týká odolnosti, u mojí 1911 jsem trošku laboroval s množstvím prachu a zatímco v Glocku nábojnice praskají a vydouvají se, číňan stejnou laboraci bere, hlizny bez poškození a po 1500 ranách +P+ nenese materiálově žádné známky opotřebení. (kromě ošoupaného brynýru)
Jak píšeš je to otázka volby, ale teď jsme mimo téma, já bych se držel tématu NZ85.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

29.04.2011 13:46

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Ale jo, jako strojař tohle hledisko chápu :wink: Tak ať se daří. Jinak komoru dělaj číňaňi dost fest na NZ, prospívá to přesnosti, ale nejspíš je to i zdrojem občasného zasekávání. Nj, Glock to je bublifuk :lol:

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

30.04.2011 21:46

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

NZ 85 jsem měl několik let a jediný důvod, proč jsem to nakonec prodal, byla ergonomie rámu. Oproti ČZ75/85 to má víc probranou rukojeť v místě jejího napojení k rámu (nevím, jak to lépe popsat), takže když jsem jí vzal do ruky, měl jsem pocit značné "vaklavosti" a nejistoty v úchopu na úrovni palce a ukazováku. Samozřejmě je to "dodo" (dodělej doma). Předimenzovaná bicí pružina (zkrácena, už nevím o kolik), mělké ovládací drážky závěru, mizerné střenky (dopasováno z ČZ75) a mizerná miřidla. Drážky závěru byly profrézovány do větší hloubky a miřidla nahrazena mikrometrickými od Zendla. Puškař na tom vylámal několik frézek a tvářil se značně kysele :) Vůle hlaveň/závěr a závěr/rám téměř nulové, po odstřílení cca 15 tísíců ran se nezměnily. Přesnost střelby nadprůměrná. Díky jinému tvaru rámu je těžiště víc vepředu a je celkově malinko těžší, než ČZ 75/85. Kdyby Norinco mělo rukojeť dle ČZ75/85 a ne podle Tanfoglia, nikdy bych se jí nezbavoval. Místo ní jsem si pořídil komisní téměř nepoužitou ČZ75 r.v. 1990 a musím konstatovat, že to je stejné "dodo", že její úroveň dílenského zpracování funkčních ploch je (včetně vůlí ve ve spoušťovém a bicím ústrojí) minimálně o třídu horší, než popisované NZ85, včetně povrchové úpravy (v mém případě obojí brynýr). Ale tvar rukojeti mi u origo ČZ vyhovuje o 100% víc. Kdyby Norinco dělala stejný rám, moje volba by byla jasná. Na druhou stranu, měl jsem v ruce několik současných číz, a tam ta situace nebyla zdaleka tak tragická. Ovšem ten nepoměr ceny mezi nimi a Norincem...
Moje rada tedy zní: při porovnání NZ85 a komisní ČZ75/85 za podobnou cenu záleží na tom, co kterému soudruhu líp sedí v ruce (u mně jednoznačně vyhrává ČZ). Obojí je ale nutno dodělat doma. A NZ85 má lepší železo.
Uff :D

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

02.05.2011 6:12

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Omlouvám se za OT, ale nelze nereagovat, neboť sem se tu již s takovým nazorem setkal mnohokrát. Panové, že je materiál tvrdší, neznamená automaticky, že je lepší !

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.05.2011 8:14

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Prostě je to pistole za pár korun , ale k puškáři stejně musí i originální předloha.Jen ušetříš 10 000 Kč.A účel splní stejný.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

02.05.2011 11:23

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Parabellum píše:Omlouvám se za OT, ale nelze nereagovat, neboť sem se tu již s takovým nazorem setkal mnohokrát. Panové, že je materiál tvrdší, neznamená automaticky, že je lepší !


Dovolil bych si ještě přisadit: To, že se vykládá, že materiál je tvrdý, ještě neznamená, že tvrdý opravdu je. Resp. Některé kusy jej mají tvrdý, některé z totálního bláta...

MATERIALY a jejich charakteristiky si reste jinde! ufo

dap
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17.03.2010 12:46
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

02.05.2011 11:47

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

To hajnrich: Dají se použít do NZ85 zasobniky z CZ?

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

02.05.2011 18:39

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

U mého kousku jsem je používal bez problémů.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

06.05.2011 18:17

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

NZ 75 jsem koupil jako svou první velkorážní pistoli v roce 95,lehce jsem doleštil spoušť, nahradil původní pazbičky gumovou na ČZ 75 a namontoval regulovatelné hledí.Už absolvovala mnoho desítek tisíc ran přebíjeného střeliva jak plášť tak olovo při intenzivním tréningovém i soutěžním provozu a vyhrál s ní dost soutěží v rámci jičeského kraje. Hlaveň nenese stopy opotřebení-prý je tvrděchromovaná.Za celou tu dobu mi praskl jeden originální příčný čep asi po 15000 výstřelů a po 20000 se ulomil drápek vyhazovače.Oba díly byly nahrazeny bez dopasovávání součástkami z ČZ 75.
Celou dobu byla mazaná pouze práškovou MOLIKOU na spoušťovém systému a ve vodících drážkách, ostatní WD40
Ta už z domu nepujde a doslouží se mnou moji střeleckou karieru :D

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 590
Registrován: 08.12.2006 19:31
Bydliště: Jihlava

19.05.2011 16:15

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Dojmy z NZ85B: Zpracování solidní, vůle nulové. Spoušť velký odpor, zjevně nahnaný na pružinách, chod spouště hladký. Vnitřní plochy jsou lépe opracované a začištěné než u srovnávané ČZ, povrchovka brynýr, který nic neschovává. Srovnání s ČZ z roku 88 (stejná cenová relace) - spoušť výborná, povrchová úprava silnej lak, oprejskanej, po očištění by asi byla vidět pěkně hrubá kovařina. Oprava zřejmě možná jen silným lakem v ČZUB. Proto šel domů Norník. Jinak zásobníky pasují z ČZ. Co bude potřeba dodělat - spoušť a vyfrézovat hlubší drážky na závěru (nevím proč, ale drážky jsou jen naznačeny), dodat lepší střenky. Mířidla jsou klasická, dobře čitelná a úchop mi vyhovuje. Díky za zkušenosti. :wink:

Uživatelský avatar
Šáša Krusty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05.03.2016 7:52

09.03.2016 22:21

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Zdravím střelce a další, dospěl jsem k názoru, že by se mi hodilo nějaký železo 9mm luger. Po studii spousty diskusních fór a tak dále, jsem se rozhodl pro Norinco 85. Byl jsem si ji i ohmatat a dobrý. Jenže během čekání na nákupní povolení ukájím nedočkavost dalším studiem internetů a přicházím na nesrovnalosti. Ta NZ 85 co jsem opatlal měla přední část závěru zůženou jako čz 75. Viděl jsem tam taky norníka 85 v ráži 40, ten měl závěr po celé délce stejně široký. A pak na internetových fotkách vidím 85 9x19, vyraženo na pistoli a závěr nezůžený. Je víc výrobních provedení nebo typů závěrů NZ 85? A co je součástí balení? Někdo nepíše nic, někdo dva zásobníky a někdo píše příslušenství. Tak prosím, jestli má někdo tohle čínský železo doma, tak ať mi to vysvětlí. Dík.

Uživatelský avatar
Šáša Krusty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05.03.2016 7:52

19.03.2016 16:06

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Pistole je doma, závěr je vpředu odlehčený jak na číze, prodává se s druhým zásobníkem. Nevím jak kde to je standard. Je na ni vyraženo norconia de. Takže asi prošla Německem. Na první pohled vypadá jako číza. Na druhý si každý všimne střenek, ty jsou fakt hnusný. Zpracování se mi nezdá nijak příšerný, brynýr je pěknej, na povrchu žádný stopy po nástrojích, uvnitř už jo. Jen má ostrý rohy hledí, dá se o to poškrábat a úchopový drážky na závěru připomínají struhadlo. Vůle hlavně a vedení závěru mizivý. Narozdíl od čízy jde zajistit když je kohout natažený, na prvním ozubu i spuštěný. Při zajištění nejde pohnout závěrem. U čízy by to byla asi porucha, tady předpokládám že to tak má být. V návodu si nepočtu, anglicky nevládnu a na požadavek návodu v češtině se Řehák jen šklebil. Dnes vystříleno 90 ran. S jedním zásobníkem dvakrát špatně podala náboj, přihnul jsem vývodky a byl pokoj. Jiný závady jsem neřešil ani neměl. Co mě trochu udivilo je, že poslední hilzna občas nevyletí a vypadne šachtou s vyndaným zásobníkem. Po prohlídce prázdný hilzny vidím, že nenapichuje zápalku přesně uprostřed ale šejdrem. Odpálilo to každou, pokud to bude tak i nadále, nevím jestli to řešit, to je na jiný závěr. Střelba není bůhví jak příjemná, spoušť jde hladce, ale s velkým odporem, v DA tragédie. Natahování vzhledem k tvrdý vratný a ještě tvrdší bicí pružině jde těžko, ale jde, ještě že se to struhadlo umí hezky zakousnout do prstů. Úchop vzhledem ke střenkám nic moc. Přesnost nelze hodnotit, problém je mezi zemí a pistolí. Takže zatím takový rozpačitý dojem, doladit ten norník potřebuje, to bez diskuze. Střílet s tím jde, ale mohlo by to být lepší. Co mě těší je, že jsem měl jen dvě závady, kolegovi s čz 85 se to sekalo daleko víc.

Uživatelský avatar
Šáša Krusty
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05.03.2016 7:52

16.04.2016 14:48

Re: Čínská číza - Norinco NZ85

Nasadil jsem dřevěný střenky od Klinského, úchop super, už to není v ruce jak hokejka. Ani tak ne střelbou, ale sušením si sedla spoušť, jde mnohem líp. Tvrdý pružiny zůstávají, takže je tvrdší než má shadow, ale taky to není sportovní pistole. Půjčil jsem ji zkušenému střelci a na patnáct metrů všechno v desítce. Pochválil ji, i tu spoušť. Na tu pojistku jsem se ptal, má to tak být a taky to dává větší smysl než jak to má 75. Ta bokem píchnutá zápalka, pokud to střílí, tak nemám řešit jinak reklamace, je to v záruce. A zatím 220 bez selhače. Sežrala zatím všechno. Já vím, 220 ran je prd, ale není čas a střelnici taky nemám za prdelí. Nicméně začínám trefovat jak za mlada, takže rozpačitý dojem střídá spokojenost.

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků