CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

24.02.2016 8:39

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Justinian píše:Bohužel jsou to opravdu nejlevnější sklopná mířidla, která nepatří do popelnice. :)
Ještě tak možná ty FABy, co ses na ně předtím ptal. Stejně ale potřebuješ jen zadek, ne?

Tím si nejsem úplně jist, rád bych časem vyměnil předpažbí http://www.zbrane-mellivora.cz/index.ph ... t=ar15-909
a nevím jestli by mi pevná moucha nevadilo při pohledu přes puškohled/kolimátor.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

24.02.2016 9:38

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Steiner: Tak to si mohl koupit rovnou airsoftku a tunit tu, když nechce žádnou přidanou hodnotu.
K čemu mu bude kolimátor, obzvlášť na pušce, když mu bude bod cestovat na 100m o půl metru nebo bude tak velký, že na tu vzdálenost překryje cíl? Anebo mu to po pár ranách upadne? Ta sklopná mířidla jsou dost na raně, no a když to bude nějaký shit, tak to nic nevydrží, či se mu to při střelbě samo vycvakne apodobně.
Když to chce jako záložní mířidla, tak to musí být záložní, tedy aby to fungovalo, když se pokazí primární zaměřovač, protože pak už je jen jeden způsob, jak střílet, a to podle oka ...

Crocodilus: to bych řešil, až zjistíš, že ti to fakt vadí. Skutečnost je taková, že hodně na blízko (pár metrů) to vadí, ale pak už ne. Nesmíš to tam hledat a je to v pohodě.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

24.02.2016 10:33

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Než začít „tunit“ levným brakem, je mnohem lepší řešení nechat pušku ve standardním provedení, protože u zbraně od solidních výrobců bude tato při běžné údržbě a používání munice akceptovatelné kvality dlouho a bezproblémově fungovat. :D

Aplikací pochybných komponentů se výkony a vlastnosti s jistotou rozhasí tak, že majiteli nakonec nezbyde jiné řešení, než dát zbraň do původního stavu, samozřejmě, jde-li to, nebo aplikovat skutečně kvalitní komponenty. :!:

Pokud někdo střílí jen občas, nezávodí, nevidím příliš racionálních důvodů k „tunění“, má-li puška pevnou mušku, tak časem aplikovat vhodný kolimátor v odpovídající stavební výšce a případně doplnit i vhodné sklopné hledí.

Každý střelec by se měl nejprve naučit dobře zacházet se standardními produkty a později, pokud bude mít ambice, může tyto produkty „posouvat“ dále, ale to opět znamená promyšleně aplikovat kvalitní komponenty, nebo raději pořídit min. o třídu lepší výrobek. :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

24.02.2016 13:40

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

DPMS píše:Každý střelec by se měl nejprve naučit dobře zacházet se standardními produkty


Sorry, ale konkrétně u DPMS spoušťáku jsem to teda nedal, ani jsem neměl chuť se s tím jakkoliv učit zacházet, natož s tím střílet :D

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

24.02.2016 13:55

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

:-)
Prve co by som riesil je len "furniture" a to pazbicku, pazbu a popripade kompenzator.
Spust ani neriesim, tu menim vzdy!
Ak by som chcel vacsi zasah do pusky, tak by som dal stelovatelny gas blok a free float predpazbie.
Ostatne zasahy do zbrane viac uberu ako dodaju.
U nas sa zacal pouzivat vyraz kolimator=komplikator :-)

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

24.02.2016 14:19

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

To jsem špatně zformuloval, měl jsem na mysli začátečníka, nebo občasného střelce.

Jasně, když se spoušťák nepovede... také jsem z DPMS 3G1 vyrazil tu "sportovní" spoušť, kterou se nedařilo umravnit a nahradil kontejnerovou. :D


Reklama

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

24.02.2016 17:11

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

CrocodilusCZ píše:Tím si nejsem úplně jist, rád bych časem vyměnil předpažbí http://www.zbrane-mellivora.cz/index.ph ... t=ar15-909
a nevím jestli by mi pevná moucha nevadilo při pohledu přes puškohled/kolimátor.

Teď úplně nechápu, co myslíš. To předpažbí jen nahrazuje plast, nikam dál nezasahuje, nosič mušky tam budeš mít furt stejný. A stejně jako většina drop-in railů tenhle drží jen na delta ringu, tzn. to bude mít vakl a montovat tam mouchu je blbost. K tomu, aby ti pevná mířidla nevadila u kolimátoru, slouží vysoké montáže (1/3 co-witness).

Předek tě bude zajímat až v okamžiku, kdy seženeš nějaké freefloat předpažbí. Pak ale musíš uříznout vršek mouchy (samodomo low-profile gasblok :D ) a vyměnit matici hlavně (svěrák, blok na uchycení, momentový klíč, přípravek pro danou FF matici atd.) Doporučoval bych svěřit to puškaři, zvlášť proto, že soudruzi v PRC si s dodržováním milspec tolerancí hlavu nelámou a všechno nemusí hned pasovat, jak by sis představoval.

CrocodilusCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 196
Registrován: 05.02.2013 16:49

24.02.2016 17:57

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Já se do projektu zatím nepouštím, spíš jen zjišťuju co a jak by se dalo udělat. Tak díky za rady.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

24.02.2016 18:37

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

rasto píše:Ostatne zasahy do zbrane viac uberu ako dodaju.
U nas sa zacal pouzivat vyraz kolimator=komplikator :-)

Nechápu proč, pokud teda dotyční nechtěli mermomocí ušetřit a nešli do čínské loterie zn. NCStar, UTG, Barska, Tasco apod. Kvalitní kolimátor (tj. ne zgarb za tři litry) pozvedne výkon střelce na každé úrovni a není potřeba se o něj jakkoli starat. Jediná komplikace, kterou si dokážu představit, jsou verze s obrovskou tečkou při střelbě na delší vzdálenosti.

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

24.02.2016 20:05

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

To hovoria standardisti 58ckari kedy vsetko co sa nahodi degraduje ten stary dobry zaklad :mrgreen:

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

25.02.2016 17:22

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Kdo v Čechách rozumně rychle objedná a nasadí AR lauf podle přání zákazníka? Z Proarmsu mi napsali, že momentálně nedělají.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

26.02.2016 22:18

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Zkus Pavla Vosátku, dělá (dělal, nevím jak v současnosti) tyto úpravy.
DPMS, jen k té spoušti co má 3G1, tam je spoušť a pružiny sportovní JP a kladivo je standartní, netuněné, těžké. Ta spoušť je takový kočkopes, má ale výhodu, že je o 100% lepší než jakákoliv standartní. A odpáli i to, co Timney ne - zkoušel jsem. Měl jsem Timney, ale toto není tak hrozné. A kdo měl na zkoušku "Michalův kufřík" a pocvakal si, tak vyzkoušel jaké jsou mezi spouštěmi rozdíly, ale každá ta spoušť má svoje pro a proti a každému vyhovuje něco jiného.
Ještě jsem 3G1 nezkoušel na víc jak 100m, uvidím jak na dálku. Jen k té flintě, chová se velmi dobře při střelbě, ale spolehlivost v tovární konfiguraci oproti systému M4 je tristní. Už se to tu rozebíralo.

Uživatelský avatar
Mosquito
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 01.08.2014 20:55
Bydliště: Praha západ

21.03.2016 10:23

Re: AR (a klony) tuning a doplňky


Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

21.03.2016 11:53

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Gasblok z Aliexpresu? Panebože proč? :lol:
Pokud máš standardní A2 nosič mušky, tak ho prostě řízni. Máš to zadarmo a je to asi nejpevnější low-profile gasblok. Může to vypadat i docela pěkně, když si dáš záležet... ale podstata je v tom, že i když to zprasíš, tak pod freefloatem to nikdo neuvidí. :-)

Untitled-1.jpg

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

21.03.2016 13:42

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Justinian: To je velká krása.

Z dx a aliexpress jsem zkusil objednat pár alu poutek na rail a nějaký ocelový qd. V drtivé většině naprostej šrot. Objednat gas block bych si dokázal představit pouze v případě, že tu pušku a život obecně už nemám moc rád.

Horstus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 07.09.2011 14:16
Bydliště: opavsko

21.03.2016 18:40

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Ten alu neber kdyžtak ocelový

ten hliníkovy se skoro propálil naskrz :D

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

21.03.2016 19:03

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Neviem z akeho materialu robia tie hlinikove, ale tolko nevystrielas, aby si ho prepalil!@
Skor prestane tesnit, ale funkcny bude veeelmi dlho = hlinikovy , nie kombinacia cinsky a hlinikovy z blata :-)

Byv
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 116
Registrován: 03.09.2006 9:41
Bydliště: Plzeň-sever

26.03.2016 23:06

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Nevíte náhodou o sklopných miřidlech, ale hledí ne dioptr.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

26.03.2016 23:20

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Na AR 15 od STI jsem z rozmaru umístil regulovatelný gasblock od JP (Al).

Vedlo mě k tomu drnčení pušky s výkonnou municí, kterou používám. Je tam poměrně kvalitní, ale hodně odlehčená plovoucí nerezová hlaveň, a ta se v kombinaci s trubkovým sportovním předpažbím ráda rozechvěje…

Snížení impulsu vibrace poněkud utlumilo, ale celý gasblock je zhotoven dost zoufale (nechápu, jak na tohle může dát JP svou značku), boční šroub je v závitu uložen s velkou vůlí, takže plyny profukují a šroub se otáčí…

Nemá náhodou někdo zkušenost jak to efektivně řešit, než něco vymýšlet, je lépe si nechat poradit od průkopníků… :D

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

27.03.2016 7:57

Re: AR (a klony) tuning a doplňky

Tohle nemá reseni. Vyměnil bych gas block za kvalitnější , třeba Syrac.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků