Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

12.02.2016 7:42

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

V perkusácích jsou opravdu hlavně určené pro pistolové ráže? Mělké drážky?

Byl jsem u nich, když ještě dělali pouze pušky. Rodinná firma v dílnách za domem. CNC stroj, klasika, domácí podmínky. Moje W1873 v pohodě. Jednání tam taky v pohodě.

Jejich politiku i docela chápu. Derringer je proti pušce o hodně jednodušší, odpadá papírování a prachy se z toho asi taky sypou. A pokud máš omezené výrobní a personální kapacity, tak prostě valíš to, co je jednoduchý, rychle se prodá a z čeho jsou peníze.

Pušky - mám teď taky jednu objednanou, uvěřil jsem slečně v telefonu, že začnou letos, termín mám prosinec 2017. Komunikace nyní taky na prd, na mejly nikdo neodpověděl. Zálohu jsem nedával.

Byli jste u nich někdo posledním roce, jak ta firma vypadá nyní?

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

12.02.2016 8:43

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Vypadá to tam úplně stejně jako když jsi tam byl pro pusku. Btw prosinec 2017? Nemáš tam preklep?

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

12.02.2016 8:57

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Prosinec 2017 souhlasí. Koupil jsem si s.r.o. a v listopadu 2017 ho doplatím, tak se chci odměnit.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

12.02.2016 10:57

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

2gunman: Ano, jsou. Ale u takhle krátkých hlavní a pro účel, ke kterému ty zbraně jsou je spíše důležité, že tam jsou...

Ekonomika je vždy až na prvním místě... Plány měly veliké, praxe pak ukázala, že naplnit je není až tak jednoduché. Na rozdíl od spousty hodnotitelů, nahlédl jsem i trošku do zákulisí a tudíž chápu, proč jsou věci tak, jak jsou. Určitě mohli udělat spoustu věcí jinak a lépe, určitě si zákazníci, zvláště pak ti, co složili zálohy, zasloužili lepší komunikaci atd. Co mi ale vadí, jsou negativní typu "já jsem tam sice nebyl, ale..." a qéry jsou na guvno, bo oni nekomunikují... Myslím, že kvalita, zpracování a funkce zbraní jsou jedna věc, dodací lhůty, komunikace, PR druhá...

2jiml: Právě proto, že i já rád čtu tvé příspěvky, protože jsou zajímavé a přínosné, jsem byl docela tvou reakcí překvapen... Hlavně tím, že neuvádíš žádné konkrétní důvody a skutečnosti, pouze obvinění (mám na mysli ten tvůj úplně první příspěvek)
Líbí se mi jak to formuloval FrankJ. A chápu jeho úhel pohledu... Ale zákazníci jsou různí a co je pro jednoho nepřekousnutelné, to je druhému naprosto buřt...

A co je důležité, GG svým závazkům dostává. Sice velmi, velmi pomalu, ale plní je...

vily
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 26.09.2010 10:16

12.02.2016 16:51

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Hungry, druhý mail už posielať nebudem, nakoľko tá komisná GG 66 podľa webu, v Dave už nie je v ponuke.
Momentálne idem kupovať Uberti 73 v 45LC. Naskytla sa celkom dobrá ponuka a 45 LC som používal aj doteraz. Objednávku v GG zatiaľ rušiť nejdem. Kto vie čo čas prinesie a ak náhodou bude dobrá konštelácia hviezd tak radšej budem mať dve pušky. Možno ju dám spraviť v 45 ACP na WB a na "lacný" tréning. :D

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

12.02.2016 20:38

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Hungry píše: Ano, jsou. Ale u takhle krátkých hlavní a pro účel, ke kterému ty zbraně jsou je spíše důležité, že tam jsou...

Co, že tam je? Hlavně, že tam jsou ? No to jsem rád, že aspon něco.
U deringerů je drážkování úplně zbytečné, což mnohé dringery potvrzují a mají jen hladkou hlaven. U tohoto typu zbraně je to úplně dostatečné protože byly určeny na obrannou střelbu v řádech metrů a ne na mířenou střelbu na 25m.
Osobně bych bral hladkou hlaven před před paskvilem, který tam GG používá.


Reklama

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

13.02.2016 9:15

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ: To jako že 2" revolvery mají hlaveň taky drážkovanou úplně zbytečně? Pokud GG chce mít hlavňovinu a ne bláto, koupí od velkovýrobce to co ten je ochotný za nejlepší cenu dodat. Má UB v programu kulových hlavní nějakou s hladkým vývrtem? Já nic neviděl. A speciálku pro ně asi robit nebudou.
Co se týče slibotechnického přístupu GG k termínům a objednávkám, o tom netřeba se hádat. Hrůza. Ale co se týče vlasních výrobků - ze tří jejich pušek co jsem viděl a měl v pazourách bych si nechal všechny a to už kvůli zpracování.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

13.02.2016 17:40

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Definuj mi pojem "bláto", prosím, at můžeme diskutovat dále.
A proč by měl výrobce kupovat od UB věci, které nejsou vhodné k danému účelu ?
Jen proto, že jsou levné ? Copak není mnoho dalších výrobců hlavnoviny a daleko vhodnější
než UB hlavne ?
Co se týče hlavní bez drážkovaného vývrtu-proč by to měl od někoho kupovat? Tohle
umí vyrobit každý trouba s 5.kvalifikační třídou kovoobráběče.
A pokud to někomu uniká, bavíme se o perkusním deringeru s hlavní okolo 5cm,
používající okolo 1 gramu černého prachu a olověnou střelu.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

14.02.2016 15:53

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

"bláto" opak hlavňoviny :wink:
V souvislostí s deringery GG jsi nepostřehl to, že jednak se dodávají s různými délkami hlavní,
a za druhé , že si je zájemci nepořizují primárně pro sebeobranu. Doporučená střela do těchto pistolek není sférická ale s plochým dnem, což by u hladké hlavně nebylo ono. Pokud bych si takový pořídil pro radost, snažil bych si dokázat slušný soustřel i na 15 až 25m. Pokud by taková zbraň měla z podstaty rozptyl kola od vozu, tak bych to vrátil nebo zahodil.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

14.02.2016 17:23

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FrankJ: Za mých mladých let jsme tak říkali např. 11.300, jaké má označení dnes nevím.

"... Jen proto že jsou levné?..."

Ježišmárjá, s.ere medvěd v lese? No baže. Pakliže jsou pro jejich účel dostatečně vhodné, a zároveň cenově nejvýhodnější, tak by asi byli na hlavu kdyby používali něco jiného. Nebo se nějak zákonitosti matematiky dramaticky změnily?

Mě neunilo, že je řeč o GG, ani to, že o derringerech.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

14.02.2016 17:38

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Fór je v tom, že hlaven s drážky pro moderní bezdýmný náboj s pláštovanou střelou
at už 45ACP nebo 9Luger je naprosto nevhodná pro perkus, a to nejen hloubkou drážek,
stoupáním, ale i způsobem výroby (kování). Já osobně bych volil i hlaven materiál třídy 10.
( ocel do betonu ) vyrobenou přesně dle požadavků na perkusní hlaven před kovanou
hlavní tř. 15 ( CZ 45acp,9Luger ). To je můj názor, který nikomu nenutím.
Grimpo - myslíš si, že pokud vystřílíš z deringera 1000 ran ( to je asi max. co někdo
z toho typu zbraně vystílí za život ) z hlavně vyrobené z mat. tř 11. se drážky ztratí ?
Nebo tak opotřebí, že netrefí stodolu ?

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

15.02.2016 12:45

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Tak ještě jednou.

GG přijde do CZUB:
"Chceme koupit X metrů hlavňoviny ráže .45 a X metrů hlavňoviny ráže 9mm."
CZUB k GG:
"Máme na skladě tohle, bude to stát A"

Nebo...

GG přijde do CZUB (nebo kamkoli jinam, třeba ke Kunovi):
"Chceme koupit X metrů hlavňoviny ráže .45 a X metrů hlavňoviny ráže 9mm vyrobené podle těchto specifikací."
CZUB (nebo někdo jiný) k GG:
"Vyrobíme vám tohle, bude to stát B"

Domnívám se, že A<B a tedy logická ekonomická volba je první případ. To je to o co mě celou dobu jde. Pro výrobek to nemusí být ta nejlepší volba, ale je to nejlepší volba pro výrobce a pokud to lidi kupují, nikomu se to nerozletí, tak proč by to měli dělat jinak?

Proč hodnotíš ten Derringer z pohledu člověka, který rozumí střelbě BP a ví co je pro ní vhodné a co ne? Jsi snad cílová skupina? Nejsi. Cílová skupina jsou lidi, kterým je celá ta problematika alchymistického umění okolo BP naprosto u zádě, pouze chtějí mít něco, co na 5 metrů vrhne kousek olova směrem k někomu kdo je ohrožuje, a nechtějí se zabývat všemi náležitostmi ohledně získávání ZP. To už můžeš hodnotit co všechno je udělaný blbě na K98k z pohledu benchrestového střelce. To ale nebude mít vůbec žádnou výpovědní hodnotu z hlediska užití běžným vojclem.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

15.02.2016 20:18

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Tak naposledy.
Potřebuji šroub M8x40 a matici, jdu do železářství A a dostanu cenu 6,5Kč.
Jdu do železářství B a nabídnou mi vrut do dřeva za 2,50Kč.
Takže dle tvé teorie koupím vrut do dřeva a budu spokojen jak jsem dobře nakoupil
a tím pádem vydělal. A zákazník ? Co by chtěl za 7 500,-Kč ? Vždyt to drží...
A protože je tam hlaven naprosto nevhodná nejsem a nikdy nebudu koncový zákazník
a možná nás je daleko víc.
Tak proč Pedersoli,Investarm,Ardesa a všichni ostatní dobří výrobci vyrábějí a používají
hlavně vhodné pro BP? Proč tam nedají moderní hlaven, která je levnější a vyrobena
z oceli tř.15 a párají se s výrobou vlastních hlavní ?
A 7 500,-Kč za perk. deringer není nějak malá cena. Mlčel bych pokud by stál okolo 3000,-Kč.
Tak proč tam nedají hladkou hlaven když oslovují naprosté debily ? Jen mimochodem-
nikdy bych tuto nebo podobnou zbran nedoporučoval lidem, kteří ji chtějí na obranu.
A tím, myslím si, bychom mohli ukončit naši diskusi a říct at si každý koupí co chce.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

16.02.2016 10:06

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Nechápeš, nebo nechceš pochopit. Pro GG derringer, ty, ani jiní zkušení lovci desítek nebyli a nikdy nebudou cílová skupina. To je to co tě to tak rozčiluje? Rozumíš tomu KDO je cílovka?
Tvůj příměr šroub vs vrut kulhá víc než Frida (Kahlo).

Uživatelský avatar
stifter
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 142
Registrován: 07.04.2008 21:23

16.02.2016 11:46

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Jen pro informaci:
1) ocel třídy 10 a řada ocelí třídy 11 se nedá kloudně obrábět .... vytrhává se materiál a nalepuje se na nástroj.
2) u zbraní se počítá s jakýmsi faktorem, který se nazývá dimenzování stěny hlavně, a to z důvodů tlakové únosnosti stěny hlavně, tudíž je lepší legovaný materiál (ještě lépe prokovaný), než bláto, protože u bláta je pak stěna nutná nejméně dvojnásobná na tloušťku. Toto vše se dá zjistit výpočtem, ale musí se znát parametry jako mez kluzu a mez pevnosti daného materiálu.
3) u deringeru je vliv drážek (hloubka a stoupání) druhořadá záležitost, prvotním úkolem je zvýšit tření mezi střelou a vývrtem z důvodu vyšší výtahové síly, aby shořel prach pod střelou v krátkém laufu pokud možno beze ztrát ( = výkon) a u dvouranného, aby se nedala při výstřelu do pohybu laborace v druhé, nestřílející hlavni, při jejím uvolnění rozhrknutím by ztratila při výstřelu výkon.
4) výrobci si vyrábí vlastní hlavně z jiného důvodu, vlastník kovacího stroje jim klidně udělá lauf podle jejich požadavků, ale musí zaplatit provoz vrtaček, kovačky, nakovávací trny, vrtáky a výstružníky, jenom olejové náplně do strojů, což třeba za měsíc provozu lítá v milionech Kč.... při objemech výroby předovek je to zkrátka těžký prodělek.
Další aspekt výrobce je to, když si zbraň koupí blb, přebije ji, a lauf je z nějaké automatovky, tak se vyduje, blb se zamyslí když vidí jelito, řekne si že to asi není v pořádku, flintu vezme a jde ji reklamovat do obchodu, tam prodavačovi tvrdí, že nic, to ono samo, on má všechno v malíku a všechno měl správně. Prodavač usoudí že má před sebou patrně blba, ale zachová dekorum, a zbraň s jelitem zašle výrobci k posouzení. Výrobce samozřejmě napíše zprávu že reklamaci neuznává atd....
V případě že by šlo o hlaveň kovanou, vydula by se nepatrně, a blb by střílel dál, opojen vlastní genialitou, až by ta kovaná praskla natvrdo a blba by poznamenala.... a pak soudy, náhrada ušlých příjmů .......

Ten příklad se šrouby a vruty je trend dnešní doby, proto dnes nikdo nechce současné výrobky jako je Marlin, Remington a podobné, protože firmy řídí lidé tohoto typu a ražení, všechno ojebat, co nejlevněji a z bláta, většinou jde o lidi s ekonomickým vzděláním, často s MBA, a po nás potopa....navíc takové firmy ani nezaměstnávají technické mozky a řemeslníky, ale většinou cvičené opice a absolventy škol bez praxe, takže se tam většinou "zkurví" (pardon), ale má to pro manažery jednu velkou výhodu, nemusí lidem moc platit........

Takže doporučuji FrankoviJ zakoupit výrobek nějaké takové firmy, zajisté bude spokojen.....

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

16.02.2016 13:19

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Oceli třídy 10 - nezaručené mechanické vlastnosti - takže možná ze zoufalství či slabého rozumu , z třídy 11 se např 11 600 používala na výrobu malorážkových hlavní.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

17.02.2016 10:44

Re: GREAT GUN - znáte někdo.


vily
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 26.09.2010 10:16

09.03.2016 16:22

Re: lever action karabiny / Rossi atd. zkušenosti a tipy

Tak mi prišla oficiálna odpoveď z GG ohladne prerábky štandardného chodu páky na krátky chod:

cena včetně montáže a odladění by vyšla na 6000,- Kč. Bohužel
Pioner Gun Works by použít nešel.

Možno som s tou 66 od GG v Dave zaváhal...ale to už je teraz jedno. Takže ak má niekto záujem o prerábku na krátky chod, možnosti sú, a lacnejšie ako z USA.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

05.01.2017 7:24

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Nemáte někdo povědomí o tom, jestli GG začali na puškách? Včera jsem jim zkoušel volat a psát a blíží se mi termín, kdy bych tu flintu potřeboval - 12/17.

jmeno1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 20.12.2006 16:38

06.01.2017 9:53

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

:-) Já už čekám od února 2011 na winchestrovku a každý rok mi potvrdí, že už je ve výrobě. Jsou to šašci a ne seriózní firma. Já už rezignoval a kontaktuji je vždy jednou ročně spíš jen proto, abych si ověřil jak jsou neschopní.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník