Steiner
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 998
Registrován: 12.01.2007 10:45
Bydliště: Brno

04.02.2016 11:37

Re: LOS (lidová obranná střelba)

No ... podle mně ... nejen že sportovní speciály do LOSu už z principu nepatří (jak už psal glock1719) ... tak konkrétně SP01 Shadow předělaná do SA (na kterou se ptal LUDEK123) nevyhovuje pravidlům a při rigidním výkladu by nemusela být vůbec připuštěna do závodu, protože při předělávce byla mimo jiné odstraněna blokace zápalníku - dá se to na místě ověřit rozborkou v BZ.

viz. Pravidla LOS
6. Jmenovitě zakázané úpravy
... . Úpravy odstraňující nebo omezující pojistné mechanismy.
Naposledy upravil Steiner dne 04.02.2016 11:46, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
slabyt
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 400
Registrován: 01.05.2014 21:10
Bydliště: Rakovník

04.02.2016 11:44

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Dovolím si reagovat, SP-01 Shadow blokaci zápalníku vůbec nemá už v tovární specifikaci.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

04.02.2016 12:05

Re: LOS (lidová obranná střelba)

2Steiner - není třeba zbran rozebírat, stačí stáhnout závěr vzad a podívat se na něj ze spodu...
SP01 ji má určitě, Shadow k dispozici nemám...

ludo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.01.2012 12:42

04.02.2016 14:51

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Správně SP 01 ji má Shadow ne.

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

05.02.2016 18:13

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Ach jo... Je fajn, ze to tu ozilo... Ale hned takovych subjektivnich vyrazu na objektivni otazku :-)))

a) natazena SA zbran bez blokace pred prvni ranou je uplne stejne nebezpecna, jako natazena SA/DA zbran bez blokace po prvni rane :-)
b) upravu spouste na SA zadne pravidlo nezakazuje - je zakazano vyradit pojistky
c) uprava spouste na SA nema vliv na blokaci uderniku (pokud na zbrani je)
d) v TSku a Shadowu (a myslim, ze ani na CZ85) blokace neni, stejne jako neni na starejch CZ75. Na zbytku CZ75 blokace je (CZ75B, BD, compact, P-01, P-07, P-09, RAMI...)
e) kdyby lidi strileli LOS tim, co nosi, tak jich vetsina LOS nestrili, protoze vetsina nenosi (nebo aspon ne pravidelne)
f) kdybychom zase dogmaticky trvali na tom "co nosis, tim strilej" tak se zase dostaneme do spiraly nekonecnych zbytecnych diskuzi..
g) neznam nikoho, kdo by diky predelani pistole z SA/DA jen na SA zacal vyhravat... Vsichni prece vime, ze to neni o zbrani.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

05.02.2016 18:47

Re: LOS (lidová obranná střelba)

2CMK:
a) ano, ale to je již zbran bezpečně v rukou střelce...
b) úprava na SA spoušt, co jsem zatím já viděl, znamená odstranění blokace zápalníku, pokud ji zbran před tím měla.
e) tady se dá polemizovat... Přesto by se měl LOS přednostně střílet zbraněmi nositelnými. Pokud někdo má jednu jedinnou zbran, není co řešit...je hlavní, že trénuje... V ostatních případech je to hlavně o "svědomí" a přístupu každého ...
g) já znám spoustu lidí, kteří si ale myslí, že by začli... :-)


Reklama

ludo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.01.2012 12:42

06.02.2016 7:42

Re: LOS (lidová obranná střelba)

3cmk a) není problém v SA nataženo zajištěno mech. pojistkou, ale startovní pozice náboj v komoře, spuštěný kohout, absence blokace úderníku(zbraň v pouzdře).

coffee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 23.02.2006 16:32

06.02.2016 20:26

Re: LOS (lidová obranná střelba)

ludo: což je nesmysl, protože náboj v komoře a spuštěný kohout u SA znamená, že stejně musím přetáhnout závěr.

cmk: kdyby to byla pravda, že to není o zbrani, tak proč tolik lidí tak uvažuje? Ale jak píše Hungry, je to o přístupu.

ludo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.01.2012 12:42

07.02.2016 7:24

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Bavil jsem se o Shadowu SA/DA a žádný nesmysl to není.Je to běžná startovní pozice v LOS.

coffee
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 23.02.2006 16:32

07.02.2016 19:31

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Nemáš pravdu, dle pravidel zbraň SA/DA má v případě náboje v komoře kohout spuštěný. Jiná startovní pozice v LOS není dovolena.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

07.02.2016 19:48

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Myslím, že ted si nerozumíte. Ludo naráží právě na startovní pozici např. pistole CZ 75 (nikoiv CZ75B či BD) nebo právě Shadow, ve verzi SA/DA a které Nemají blokaci zápalníku.

Za mne osobně... nevěřím pojistce na pistolích CZ, jejich chod směrem k odjištění je příliš snadný. Proto se mi představa nošení, ale i startování v LOSe "Koket & Loket" moc nepozdává... To poslední, co bych potřeboval, aby nějaký nováček, ve snaze být proklatě rychlý, si prostřelil nějakou část svého, či cizího těla... Tot vše.

FouET
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 190
Registrován: 20.03.2010 11:00
Bydliště: Teplice

08.02.2016 0:31

Re: LOS (lidová obranná střelba)

LUDEK123 měl věcný dotaz začátečníka, ale místo odpovědi se tu hádáte jak na novinkách.

Luďku. Zbraň startovat může. Při startu může být ve dvou stavech. 1. náboj v komoře, zajištěno manuální pojistkou. 2. zásobník ve zbrani, komora prázdná.

Přečti si pravidla, když něčemu nebudeš rozumět, zeptej se nás tu. Vždy ti někdo poradí. Najdi si nejbližší závod a neboj se na něj jet. Poslouchej rozhodčí i kolegy ve squadu. Neboj se říkat, že jsi začátečník, všichni jsme začínali a na každém závodě nějaký je. Když uslyšíš nějakou kritiku, nenech se tím odradit, přemýšlej nad ní a pouč se. Neboj se zeptat, proč to bylo špatně a jak jsi to měl udělat správně. Buď v klidu nesnaž se být rychlí, stejně nebudeš a spíš uděláš nějakou chybu. V prvé řadě to musí být zábava, výsledky přijdou časem.

ludo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.01.2012 12:42

08.02.2016 7:59

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Coffe, konečně jsi to pochopil.A to je bez blokace podle mě špatně.Už několikrát jsem viděl
jak závodníkovi při tasení vypadla pistole z ruky(jednoduše zachytila za oděv)

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

08.02.2016 21:48

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Ehm, jako ze bychom pri LOSu zakazali pistole bez blokace uderniku? ;-)
No, rekl bych, ze existuji discipliny, kde se do toho dupe mnohem rychleji a kde se pouzivaji mnohem mene uzavrena pouzdra a takovahle "konstruktivni myslenka" tam jeste nikoho nenapadla proste proto, ze neni znam pripad, kdy by zbran pri taseni v ramci toho sportu vypadla a vystrelila :-) To se stava spis pri nejakejch sluzebnich zakrocich ve meste, kde je kolem spousta betonu, strkanice apod... Pri "sterilni" strelbe na strelnici si na podobny proipad nepamatuju.
Mimochodem - bez blokace je nejen Shadow a TS, ale i pulka CZ75, protoze ty "stary krumply bez blokace" docela materialove vydrzej.

Ohledne toho jak kdo premysli - je znam nekdo, kdo vyhraval kvuli zbrani?
Ano, lide tak premysli... I ja si koupil P11ku na 1 sezonu LOSu, pac mi sedi lip, nez G26... Jen jsem jaksi i sezonu pred tim vyhral pohar... S G26. Lidi, at si premysli jak chteji, na faktu, ze pro vitezstvi je potreba neco umet, nezmeni zadny typ pistole.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

09.02.2016 12:53

Re: LOS (lidová obranná střelba)


Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

09.02.2016 12:56

Re: LOS (lidová obranná střelba)

cmk: to je stejné na westernu: jsou střelci, kteří mají špičkové zbraně a nejsou na bedně, a jsou jiní, kteří mají vykloktané Pietty nebo Uberti a jsou ne těch bednách furt. Takže ve zbraních to není.

Číkus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07.07.2013 2:14

02.03.2016 1:00

Re: LOS (lidová obranná střelba)

"Ať závodník chodí na LOS tak, jak nosí" je do jisté míry rozumné ale IMHO ne úplně dokonalé.

Nosím v originálním zásobníku 12 nábojů (ze 13 maximálně - kvůli pružině) a ve většině případů vnitřní pouzdro. Startuji s plným (neoriginálním) šuplíkem na 14 a vnějším pouzdrem. To ale nepovažuji za zcela proti myšlence. Nebo bych měl (ne kvůli pravidlům, nýbrž kvůli filosofii LOSu - a opravdu to nemyslím nijak zle) chodit raději tak, jak opravdu nosím?

Mimochodem, kdy budou online výsledky z 27.2.? Jsme strašně zvědaví! A každopádně moc díky za další výborný závod.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

02.03.2016 12:07

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Úplně ti nerozumím. Co není dokonalé? Pokud to bereš čistě jako sport, pak je jedno jak nosíš, startovat budeš tak a s tím, co ti poskytne ideální podmínky pro vítězství... Pokud to bereš dle filozofie LOS, zamyslíš se nad tím, jestli to, jak nosíš, je ideální z pohledu případné nutné obrany a zvládnutí takové situace. Výměnu zásobníků chápu, také prozatím 11tky v 1911tce běžně nenosím, ale proč ta změna pouzdra?

O výsledky se pokoušíme, bohužel web se s námi nějak nechce kamarádit... :-(

V příloze je tedy alespon .pdf verze
Přílohy
GC27022016.pdf
(266.24 KiB) 504 krát

Číkus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 07.07.2013 2:14

02.03.2016 13:56

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Já to asi špatně formuloval. Myslel jsem to tak, že "startovat jako nosím" je fajn, ale často to těžko půjde dodržovat úplně.

To by znemožnilo startovat těm, co nenosí náhradní zásobník, nebo používají jiné než povolené pouzdro (podpažní, zádové, kapesní...) a podobně. V reálném světě také třeba v některých situacích natáhnu o opasek, neřeším úhly a podobně, za což by mě na LOSu čekala diskvalifikace.

Naopak mi ale přijde zvrácené chodit na LOS s vyloženě sportovní pistolí, kterou bych nikdy nenosil.

Vnější pouzdro nosím zejména proto, že při holstrování zbraně do mého běžného pouzdra (vnitřní měkká dasta) musím dát prst před hlaveň a to by se rozhodčím nemuselo pozdávat. Navíc je holstrování do vnějšího mnohem pohodlnější a v běžném životě pistoli tasím a následně schovávám mnohem méně často než na LOSu. Samotné tasení není o mnoho rychlejší.

Za výsledky moc děkuji.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

02.03.2016 18:09

Re: LOS (lidová obranná střelba)

Abychom si rozumněli, hláška "jak kdo nosí" se týká hlavně stavu zbraně. Tedy jestli má/nemá boj v komoře...

Není zač. Pokouším se to nahrát i na web.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků