Poradce22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 08.11.2013 15:40

09.12.2015 18:03

Revolverové pušky 22LR/22WMR

Máte někdo zkušenosti s těmito karabinami s výměnným válcem? Jaká je přesnost střelby z těchto zbraní byť s kvalitním střelivem? Zajímá mě soustřel jaký se dá dosáhnou nebo obecně platí že z revolverového systému bude přesnost horší než z opakovaček 22LR. Záleží rovněž na hlavni, délce a stoupání vývrtu ale o tom je velmi málo informací.

Poradce22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 08.11.2013 15:40

16.12.2015 19:40

Re: Revolverové pušky 22LR/22WMR

Něco v tomto stylu revolverových pušek 22 lr a 22 wmr. Má v ČR někdo zastoupení f. Rossi kdo by věděl cenu a možnost dovozu této zbraně?

http://www.rossiusa.com/product-details ... umbseries=

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

16.12.2015 19:49

Re: Revolverové pušky 22LR/22WMR

No, já nevím, ale moc bych si od toho nesliboval. Všechny revolverové pušky, co jsem měl možnost vidět, měly tu nepříjemnou vlastnost, že měly výšleh štěrbinou mezi válcem a hlavní. Úchop levou je pak problém, a hodně karabin to řešilo lyrovitým lučíkem pro umístění levé ruky, t.j. pro nestandardní úchop.

Přesnost bude podle mě o dost horší, než u nás běžných malorážek s odsuvným závěrem (bolt action), bude to na úrovni pákovek nebo jiných karabin pro "plinking". Na mířenku to podle mě není stavěné.


Osobně bych volil spíš pákovku.

Otázkou je, na co to chceš.

Poradce22
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 08.11.2013 15:40

17.12.2015 11:21

Re: Revolverové pušky 22LR/22WMR

Toho výšlehu ze štěrbiny mezi válcem bych se u 22LR moc neobával. Vím, že u větších ráží to problémem je./ karabina 357 Magnum od Alfa proj / Jde mi o cenu kolik by stála tato zbraň. Líbí se mi na ní, že je jednoduchá, lehká,má weaver lištu a snadno se změní ráže bez výměny hlavně.Navíc pažba je i pro leváky a má v pažbě možnost uschovat náboje.
U nás se dělají taky tyto karabiny ale není o nich slyšet a zkušenosti s nimi taky nikdo zde nepopsal, zajímala by mě recenze taky. Neočekávám u takové malorážky soustřel do malé zálepky na 50 m ale zajímaly by mě její možnosti s kvalitním střelivem jak nastřílí.
Přílohy
stažený soubor (5).jpg
stažený soubor (5).jpg (4.58 KiB) Zobrazeno 6203 krát

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

17.12.2015 19:57

Re: Revolverové pušky 22LR/22WMR

Můžu nabídnout k vyzkoušení (poradce :lol: ), mám karabinu Alfu v .22 LR a WMR.
Střelba s .22 LR je v pohodě, s WMR je lepší použít palestinu na "lupičskou masku", jinak to sem tam štípne do tváře (odfuk mezi válcem a hlavní).
Už jsem ji několikrát chtěl prodat, ale v létě na chatu na blbnutí s laiky bez ZP ideální špuntovka. Na plinking v pohodě, na zálepku to na 50 nestřílí, ale fun factor je maximální. A spoušť v režimu SA luxusní.
Kdo má krátké oko, má problém s blízkostí hledí, já to vyřešil optikou.

Otesánek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.11.2010 16:22
Bydliště: Brno

01.01.2016 13:03

Re: Revolverové pušky 22LR/22WMR

Ty dvě flinty co jsou na fotce nejsou výrobek Alfa-proj, ale Kora, resp. Kroko, takže dnes se dají pořídit leda v komisi. Ta menší s polorámovou pažbou je mazel, většinou se vyvážely a u nás v republice jich moc nebude. Když jsem byl v Koře naposledy (ještě než je vyhodili z ul. Hybešové) tak měli akorát jednu na ukázku. Dnes se dají pořídit revolverové karabiny od Alfa-proj, v ráži 22 se dělají tuším jenom s 20" hlavní. Cena v podnikové prodejně je v základu kolem 9,5 tisíc. Moje zkušenost je podobná té, jakou má Peggy. Přesnost střelby průměrná a jelikož je spára mezi hlavní a válcem blízko u hlavy, u 22 LR/WMR je střelba nepříjemná a u 357 Magnum nebezpečná.


Reklama

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků