Bukowsky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 18.03.2015 7:06
Bydliště: Radim

30.09.2015 18:06

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Opavak: provozuju na EVU, naběháno zatím několik set včelek a plná spokojenost ;) A znám další, co mají na AR-15 a taky doporučují

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

30.09.2015 19:54

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Jedna perlička v popisu výrobku: :)

Redukuje tréninkový čas a munici

Jako že to brzy zhasne a můžu dřív domů ? To teda ještě navíc ušetřím za střelnici. :D :D

zdenek.c
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 24.04.2014 22:54

01.10.2015 14:24

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Holosun 403A mám na AKM, nastříleno víc jak 1000 ran a naprostá spokojenost (mám i Aimpoint H1 obojí 2MOA tečka) - doporučuji

Uživatelský avatar
flame
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 183
Registrován: 12.03.2012 17:24

03.10.2015 18:19

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

https://www.youtube.com/watch?v=dTrv4T-vPKo


Docela by me zajimalo kolik bude stat u nas v porovnani s micro t2, trijicon stoji v us o 250usd min.Kvalitativne by na tom mohli byt podobne.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

04.10.2015 18:27

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

U nás bude stát cca 9000 Kč.

Uživatelský avatar
Gunny
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 800
Registrován: 16.07.2007 8:06
Bydliště: Vysočina

11.10.2015 19:05

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Chtěl bych se zeptat, jestli tu někdo má Aimpoint Micro H2 ?
Zajímaly by mě zkušennosti, ale myslím, že budou pozitivní. Značku znám a předešlá jedničková řada byla špica. Ale mám pár technických dotazů. Jakej je průměr předního okuláru ? Jedná se mi o killflash. Jestli tam půjde nějakej origo Aimpoinťáckej nebo budu muset pátrat po něčem exotickým. Za další, ty krytky jsou průhledný ? Mají nějakej barevnej efekt ( tvavší nebo zvýrazňující....) ? A opravdu je příslušenství kompaktabilní z jedničkový řady ( spacery - http://proarms.cz/katalog/e-katalog/kat ... 0mm-detail nebo upínáky http://proarms.cz/katalog/e-katalog/kat ... kit-detail ) ?
Díky za odpovědi.


Reklama

Uživatelský avatar
Radim77
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 04.10.2010 10:01
Bydliště: Břeclav

19.10.2015 19:55

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Nemáte někdo zkušenosti s tímhle na CZ 858?
http://www.ibo.cz/produkt-kolimator-ber ... 244/14682/

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

19.10.2015 21:37

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Generická čínská kopie Docteru, na kterou si "výrobce" vygravíruje logo a prodává ji pod vlastním názvem za dvojnásobek. Ať je to Vector, Bushnell, NC Star, Konus, PA, Bering Optics nebo tucet dalších, dostaneš furt to samé. Když to koupíš na Aliexpresu rovnou a ne přes dva prostředníky v Texasu a Uherském Brodě, ušetříš dvě třetiny ceny.

Uživatelský avatar
Radim77
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 04.10.2010 10:01
Bydliště: Břeclav

19.10.2015 21:59

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Díky viděl jsem to zde http://www.rrarms.cz/galerie_PRO.htm
tak jsem si říkal že to nebude zas tak špatné tak jsem se podíval na net ale ta cena ve mě důvěru nevzbudila :) takže jsem se zde zeptal.
Takže je to úplně naprd? Drželo by to nástřel na krytu závěru?

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

19.10.2015 22:28

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

To ti právě nikdo nezaručí. Jestli chceš něco za podobnou cenu, tak tu jsou "vyzkoušené" číny jako Bushnell TRS-25. Furt je to zgarb, ale neměly by s ním být zásadní problémy. Pokud nebudeš mít smůlu. :)

Uživatelský avatar
Radim77
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 04.10.2010 10:01
Bydliště: Břeclav

20.10.2015 19:29

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Tak když jsou to zgarby tak budu šetřit na EoTech ale aspoň se nebudu bát že se rozsype :) ale ta cena :(

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

01.11.2015 13:13

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

No mě začíná zlobit po několika letech i ten EOtech. Nějak hůř svítí.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4036
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

01.11.2015 13:46

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Hur? Co to je hur? Uz ti nejde rozsvitit na ohnive kolo? :)

Radek.T.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 12.12.2011 7:55

12.11.2015 13:12

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Zdar
Nechtělo se mi, kvůli mé otázce zakládat nové vlákno, tak jsem to dal sem.
Byla zde zmiňovaná montáž SPUHR, nevíte kde by se dala v ČR sehnat Picatinny rail, na zmiňovanou montáž? Jedině kde jsem našel, kdo jí prodává(nebo má v nabídce), ale není skladem, byla Ballistica.
Dik.
R.

Uživatelský avatar
mikk
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.05.2014 8:28
Bydliště: Vysočina

23.11.2015 22:14

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Zdravím, vybírám první kolimátor. Můžete prosím někdo kdo máte osobní zkušenost srovnat tyto dva kolimátory, případně poradit:

Vortex Sparc II vs. Holosun HS403G

http://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-87 ... rc-ii.html
http://www.holosun.cz/kolimator-hs403g- ... or-red-dot

Oba jsou sehnatelné okolo 6tis., plánuji to provozovat rekreačně na 7,62, sparc je celkem ověřený už jsem o něm něco přečet, holosun láká ergonomií ala aimpoint micro, pár zmíněk tu o něm také je - jak je na tom z hlediska zpracování, kvality zrcadla, světlosti, životnosti a nikde jsem nenašel přesný průměr objektivu - je stejný jako na micru?

crxak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27.12.2013 14:40

30.11.2015 6:00

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Ahoj měl jsem wortex sparc 2 na sa 58 a super mohu jen doporučit zabarvení skel nebylo tak hrozne tečka opravdu malá hlavně jsem ho kupoval kvůli doživotní záruce teď mam v-ar a budu kupovat zase wortex Prism Scope 3x s vyleptanou osnovou

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

30.11.2015 9:28

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Holosun je za tie peniaze dobra volba.
Bodka je dostatocne svetla i za slnecneho dna a zaroven jemna.
Optiku to ma cistu, trosku redukuje svetelnost za sera, ale to je normalne a cez den si to ani nevsimnes.
Jediny problem je s odleskami skla, ked ti svieti rovno do tubusu.
Najvacsie prednosti oproti SPARC su, ze to nie je taka opacha a zivotnost baterii, kedy u Holosunu su to 10 tisice hodin a u Vortexu 100ky hodin v zavislosti od navolenej intenzity.
Priemer skiel je 20.5mm.

Uživatelský avatar
mikk
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.05.2014 8:28
Bydliště: Vysočina

02.12.2015 22:17

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Tak Holosun je doma.
Komunikace s prodejcem bezvadná, výběr z řady modelů výrobce už tak ne, ale po objednání byl třetí den doručen. Na kolimátor by měla být poskytována doživotní záruka na vnitřní vady, tak snad to nebude potřeba využít.
Dorazil zabalený v papírové krabici s dvěma montážemi (nízká – 12 mm a vysoká – 35 mm), oboustrannou gumovou krytkou, hadříkem a dvěma torx klíči, baterka ani větší počet montáží pro lepeší individualizaci jako u Vortexe bohužel není součástí.
Trochu zamrzelo, že kolimátor byl již na boční straně škrábnutej.

Zpracování se zdá být celkem OK – vše na sebe dobře lícuje, nikde žádné větší vůle a nerovnoměrné osazení mezi tělem kolimátoru a optikou, trochu horší přechod u okuláru a skla (jako kdyby horší nalepení nebo zatěsnění mezi sklem okuláru a tělem). Jednoduché ovládání pomocí plus a mínus tlačítka.
Bohužel čistota optiky nic moc – má celkem zelený nádech, který je hodně patrný při horších světelných podmínkách, při normálním denním světle mi to nepřijde až tak zlé, ale vidím to tam zkrátka pořád. 2 MOA tečka super, ale rozhodně nejde o pravidelnou tečku, ale o něco co svým tvarem připomíná patvar. Měl jsem možnost párkrát střílet s Eotechem, Okem a Bushnellem a tam mi deformace zaměřovacího obrazce opravdu nepřišla až tak markantní. Pokusil jsem se to vyfotit, ale bohužel to není moc zřetelný. „Rasto“ mohl by si to srovnat/posoudit se svým kusem? Intenzita nastavení v 9 stupních je super, stejně tak udávaná životnost na baterii. Odrazy ve skle jsou opravdu hodně viditelné.
Dál jsem zkoušel kvalitu zrcadla, výrobce píše, že se jedná o parallax-free. Po pevném ustavení a zamíření na vzdálený statický cíl, ale dochází k odchýlení obrazce už cca v ¼ průměru.

Co mě vadí asi nejvíc při prvním pohledu je výška komínků, zvlášť toho pro vertikální pohyb (boční prakticky kryje prostor pro baterii) – celkem dost zamezuje zorné pole při zalícnění.
Zatím jsem s ním nebyl střílet, tak uvidíme v reálu, ale doufám, že za ty peníze jsem dostal lepší Čínu, která vydrží a bude spokojeně sloužit. Tolik k prvním dojmům z toho kolimátoru.

IMG_20151202_194019_Resize.jpg
IMG_20151202_194147_Resize.jpg
Přílohy
IMG_20151202_194306_Resize.jpg
IMG_20151202_194512_Resize.jpg

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

02.12.2015 22:47

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Kvalita sem tam kolise, ale je to uplne niekde inde ako pri "lacnych" cinskych produktoch.
Mal som v rukach asi tak 10ks a pri dvoch bola zle nastavena paralaxa, co viedlo k okamzitej reklamacii.
U dalsieho bola zle nalepena dioda, ale nemalo to vplyv na funkcnost iba moja uchylka v dokonalost :-)
Bodka sa v indoor aplikacii zda byt rozmazla, ale ked s nou vydes von sa to strati. Vyzera trosku rozpyta (duchovia), ale ked ju chces vyfotit, vyzera normalne, lebo je OK.
Najvacsi problem je pri zasvieteni slnka do tubusu, kedy je viditelny lom vnutorneho kolimacneho sklicka.
Vysoke vezicky su na ukor kompatibility G verzie s original Aimpoint montazami.
A preto sa tejto verzii vyhybam, lebo nic mi to neprinesie i vonkajsi battery compartment je zbytocny pri tej vydrzi baterie.
Akurat idem vyskusat HS515C a dam report.

PS ked si nespokojny s internetovym nakupom, tak to vrat.
PS2 nefot sklo s bleskom.

Uživatelský avatar
mikk
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 28.05.2014 8:28
Bydliště: Vysočina

03.12.2015 23:28

Re: Kolimátory a puškohledy na samonabíječky a brokovnice

Tři špatný kusy z desíti, tak to mě trochu děsí a neujišťuje o valný kvalitě výrobce. Jinak při venkovním použití je samozřejmě kvalita tečky lepší, ale stejnak nepřipomíná pravidelný kruh.
Dneska bych už asi taky nejradši sáhl po verzi s nižšími komínky, ale bohužel u českého zastoupení holusun je dlouhodobě nedostupný.
S bleskem jsem fotil, aby bylo patrný/viditelný nalepení/utěsnění skla (ty světlé skvrny po obvodu) v oblasti okuláru, ostatní je focené bez blesku.
Chci ho vyzkoušet při střelbě - ještě se ti ozvu via pm ohledně kvality zrcadla.
Potom napiš jak je na tom verze 515.
Díky

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků