Uživatelský avatar
RNA
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 14.08.2013 10:08
Bydliště: Liberec

12.10.2013 20:55

Nabývání a držení střeliva

Vážení přátelé, protože zákony jsou psané právničtinou, radši se zeptám zkušenějších.

Jestli dobře chápu znění zákona o zbraních a střelivu. pak držitel zbrojního průkazu skup. B je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet střelivo do zbraní, které je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet. I do těch, které reálně nenabyl a nedrží.
Jinak řečeno, mám ZP sk B (a E, ale to s tím nesouvisí), tudíž si můžu koupit krabičku nábojů .22 LR, i když v této ráži žádnou zbraň nevlastním?
Je to tak?
Ptám se proto, že před časem jsem měl možnost si na střelnici půjčovat Drulova, za velmi příjemných podmínek, ale střelivo tam neměli, je to venkovní vesnická střelnice. Takže bych si to musel koupit jinde.
To bylo za doby černobílých zbrojáků, 3 x složených, tenkrát to asi skutečně nešlo.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

13.10.2013 5:56

Re: Nabývání a držení střeliva

Jo. Akorát nesmíš narazit na neznalého prodejce, který mele nesmysly a neprodá ti to.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

15.10.2013 14:48

Re: Nabývání a držení střeliva

na takovýho už jsme asi každý narazili, já naposled ve Šternberku :lol:

smoked.salmon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 17.01.2015 14:38

23.11.2015 15:37

Re: Nabývání a držení střeliva

Cau mel bych dotaz jako vlastnik zk. E a majitel .45CP 1911 mohu nabyvat i jine strelivo nez potrebuju pro svou zbran?

Zatim jsem problem nemel, sel jsem do obchodu a rekl ze chci 9mm luger... Dal jsem zbrojak a vse je ok.
Jde o to ze jsem sel na predvadecku pistoli ve strelnici kde bych si musel koupit naboje ale kdyz mam moznost sehnat je levneji tak proc ne.

Myslim ze v zakone je to psane ze pouze B muze mit vsechno strelivo. Timpadem jsem spachal prestupek? Jelikoz jsem si nekoupil naboje do zbrane kterou vlastnim ale kterou si treba jen pujcuji. Tim bych navazal na situaci kdy jdete na predvadecku zbrani a chcete zkusit od pistoli az po pusky tim padem si musite koupit naboje i do zbrani ktere nevlastnite. A ted kdyz budete platit tak na uctence bude ze jste si koupili tolik a tolik naboju takove raze ale v registru to sedet nebude bo zadnou zbran nemate. Vy jste vsechno nemuseli vystrilet ale mohli jste si to nahazet do batohu. Je mi jasne ze ten registr asi nikdo nehlida v realnem case ale i kdyby se na moje udaje nekdo kouknul...jak by se to resilo?

Diky

scorpions-cz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 03.05.2013 13:12

23.11.2015 15:54

Re: Nabývání a držení střeliva

Pokud máš pouze E tak by ti prodejce neměl nic jinýho prodat. Měl bys předkládat zbroják a průkaz zbraně.

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

23.11.2015 15:58

Re: Nabývání a držení střeliva

Technicka k predvadeckam:
- na predvadecce ti vetsina lidi NENECHA dat do gunu tvoje patrony(penize, udrzba, bezpecnost)...
- a ve vetsine pripadu vystrilis vsechno nebo vratis(pro pripady ze nekdo nema ZP)


Reklama

smoked.salmon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 67
Registrován: 17.01.2015 14:38

23.11.2015 16:23

Re: Nabývání a držení střeliva

To ze ti nedovoli svoje jsem taky slysel ale zatim co jsem byl tak to nebylo az tak striktni. Jen jsem byl varovan ze kdyz se zbran znici tak ji zaplatim.
A k te druhe, nezajistis ze kdyz si koupis 200 naboju tak si nekdo z toho nevezme jeden.
Jinak moje otazka byla smerovana na drzitele zbrojaku. Muj tatka byl na predvadecce odkud si odnesl .223 i pres to ze nadnou doma nema. Ale je to drzitel ZP sk E

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

28.11.2015 17:43

Re: Nabývání a držení střeliva

Zajímavý dotaz.
Já mám B, C.Občas jdu na střelnici, tam si koupím krabičku, pujčím zbraň která mě zrovna zajímá, pokud mě zaujme, tak si příště koupím náboje za lepší cenu u nás, znovu si pujčím zbraň a koupím jednu krabičku na střelnici aby se neřeklo.Vystřílím vše a jdu domů.

Je nějaká šance, že se bude někdo ptát proč sem kupoval ráži, kterou doma nemám ?
Jedná se pouze o pár desítek-stovek kusů jednou za čas (za 2-3měsíce).né že bych kupoval kamion :mrgreen:

Uživatelský avatar
M M
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 295
Registrován: 07.05.2015 17:07
Bydliště: Wienerschnitzel mit Budweiser Bier

24.12.2015 13:17

Re: Nabývání a držení střeliva

Nevidim realny dovod preco by sa mal niekto s tym mat problem. Mozem ist strielat s niekym ktory danu zbran ma - a kupujem k to mu naboje. Mozem planovat zbran v danej razi - a dopredu si kupovat naboje (posledne som kupil 500ks 7.62x39 mesiac predtym nez pribudlo SKSko). A pocitam ze presne tak zacnem hromadit .223 ak uvidim za rozumnu cenu.

smates
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 167
Registrován: 18.03.2007 13:43
Bydliště: Ústí nad Labem

24.12.2015 16:35

Re: Nabývání a držení střeliva

Pokud mas skupinu B tak muzes nakupovat naboje jaky chces.A nikdo by po tobe nemel chtit prukaz ze tu zbran vlastnis jako u ostatnich skupin.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

25.12.2015 10:56

Re: Nabývání a držení střeliva

Na předváděčce by to mělo fungovat tak, že koupíš nějaký kupon, kde je napsané, kolik ,,máš" nábojů příslušné ráže. U každé zbraně je obsluha a ta ti už ve stavu vydá náboje, které zrovna vystřílíš. Pak už záleží na tom, jak to kdo dělá zodpovědně.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník