Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

06.12.2004 15:18

idpa.cz

kdosi se me ptal na domenu idpa.cz a proc nejede, enchci rozdmychavat nejake spory ale male vysvetleni k osudu teto domeny:

- zjistil sjem ze domena IDPA.cz je volna, zminil jsem to Nekromancerovi (jeden z mala rozumnych co ho take zajimalo IDPA v CR) a JARDAxovi (tusim proto ze vedl SWAMP a mohlo by to byt spojene s timto klubem)
- chvili na to bez jakekoliv domluvy jardax domenu koupil
- rozbehl jsem tam aspon stranky, kde jsem dal preklady z idpa.com a nekro poprekladal pravidla (krom tohojsem rozbehal stranky swampu)

Proc domena ted nejede nevim, ale asi ze stejnych duvodu jako, ze nejede MZ.

Ale rekl bych, ze to neni o domene. POkud by nekdo chtel tento sport skutecne propagovat, asi by zalozil strelecky kluvb a nebo v nejakem soucasnem zacal zavody podle pravidel IPDA poradat. pak se da koupit jakakoliv jina domena: napr idpa-cz.cz nebo cokoliv podobneho.

Pro neznale: AOS (asociace obranne strelby) je jen v duchu IDPA - nebo aspon to tak bylo - (pravidelne souteze v Bare v HK), stejne jako obranna strelba poradana v GC v Brne.

Pisu to sem abych na toto tema rozproudil trochu diskuzi.

zajimalo by me kolik lidi by tu melo zajem pro to neco udelat (poradat souteze), ktere strelecke kluby by byly ochotny strilet podle pravidel IDPA.

Uživatelský avatar
PETRGLOCK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 21.01.2004 8:32
Bydliště: su z Prahy

06.12.2004 15:25

Ono pořádání soutěží už vyžaduje notnou dávku znalostí a zkušeností. Nechci se podceňovat, ale zatím si na nic podobného netroufám. Na druhou stranu, v případě, že mě někdo požádá o pomoc, a já budu mít čas, tak ochotně a rád pomůžu.
Jinak taky na pořádání závodů jsou potřeba min 3 lidi a to většinou kamarádi, kteří jsou dobře sehraní.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

06.12.2004 18:33

Re: idpa.cz

PiDiBi píše:kdosi se me ptal na domenu idpa.cz a proc nejede, enchci rozdmychavat nejake spory ale male vysvetleni k osudu teto domeny:

- zjistil sjem ze domena IDPA.cz je volna, zminil jsem to Nekromancerovi (jeden z mala rozumnych co ho take zajimalo IDPA v CR) a JARDAxovi (tusim proto ze vedl SWAMP a mohlo by to byt spojene s timto klubem)
- chvili na to bez jakekoliv domluvy jardax domenu koupil
- rozbehl jsem tam aspon stranky, kde jsem dal preklady z idpa.com a nekro poprekladal pravidla (krom tohojsem rozbehal stranky swampu)

Proc domena ted nejede nevim, ale asi ze stejnych duvodu jako, ze nejede MZ.

Ale rekl bych, ze to neni o domene. POkud by nekdo chtel tento sport skutecne propagovat, asi by zalozil strelecky kluvb a nebo v nejakem soucasnem zacal zavody podle pravidel IPDA poradat. pak se da koupit jakakoliv jina domena: napr idpa-cz.cz nebo cokoliv podobneho.

Pro neznale: AOS (asociace obranne strelby) je jen v duchu IDPA - nebo aspon to tak bylo - (pravidelne souteze v Bare v HK), stejne jako obranna strelba poradana v GC v Brne.

Pisu to sem abych na toto tema rozproudil trochu diskuzi.

zajimalo by me kolik lidi by tu melo zajem pro to neco udelat (poradat souteze), ktere strelecke kluby by byly ochotny strilet podle pravidel IDPA.


Ono to není až tak jednoduchý a vysvětluju to už asi poosmnácté.
S IDPA to nebude taková sranda, protože papíry do IDPA ještě pod Swampem odešly už loni v listopadu a přes asi 30 urgencí faxem i telefonem se IDPA vůbec neobtěžovala to vzít na vědomí. Nejen že nedokázali ani potvrdit přijetí papírů, ani neposlali číslo účtu pro zaplacení členských poplatků.
A já se ve Swampu jako klubu neangažuju z toho prostého důvodu, že víc času než v Praze trávím mimo, v mnoha případech na Moravě, a když v Praze dokonce i přespím, je to skoro státní svátek.

A co se týče organizace závodů... Když navrhneš že zorganizuješ závod, všichni kejvají. Nahodíš termín, za 50ti lidí zbyde 20, požádáš o pomoc při stavbě, zbyde 10 a z těch přijede stavět 5 a pak se všichni diví. Stalo se nám to s Jardaxem asi 4x a pak už to docela zamrzí.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

07.12.2004 10:10

IDPA-závody

Můžu jen povrdit co o závodech napsal Nekro. S pořádáním závodů nějaké zkušenosti mám - pořádáme jako klub ročně asi 1-2 IPSC závody (ČP a Babí Léto), většinou ještě jeden závod SBTS. Bohatě to stačí, dá se na to vydělat i prodělat, ale předpokládá to počáteční nemalou investici - především do vybavení a i do cen. V neposlední řadě platí to co napsal Nekro - když jde o práci , tak nakonec zbude jen pár lidí, kteří to ufinancují z vlastní kapsy - v tomto případě (pokud má klub nějaké money, je to třeba příjemnější). Takže podle zkušeností bych nebyl velký optimista. Pokud se chce někdo angažovat, pak bych poradil LKOS (http://www.volny.cz/lkos.praha/) - tam je pár lidí, kteří uvítají pomoc - popř. i členy, i když se jedná zase spíš o AOS.... :?

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků