Uživatelský avatar
Shadowhawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 03.01.2007 9:07
Bydliště: Humpolec

28.09.2013 13:56

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Za sebe bych doporučoval GE - s tím mám osobní zkušenost. Je výškově stavitelný což přijde vhod při nastavování k různým mířidlům / kolimátorům / puškohledům.

Mimochodem sklopný modul GE má ve výzbroji Skupina Operativního Nasazení Celní správy.

john.hawk
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.04.2008 7:49

21.10.2013 11:25

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

já bych doporučil Kingun, mají ho otestováni lidé z ,,různých,,útvarů..a jsou s tím sklopným modulem nanejvýše spokojeni.. je to dobrá cena a i servis ( ze strany p. Sladkého ) je prvotřídní.. :wink:

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

21.10.2013 11:41

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Osobně bych doporučil GE, mám to něco přes rok, naprostá spokojenost a možnost volby více výšek uchycení.

cenek.jirsak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 08.05.2012 10:02
Bydliště: Brno

24.10.2013 19:35

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Za mně taky body pro GE :D

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

24.10.2013 21:03

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Troy industries.
Kvalita, nizky profil, primerana cena voci GE a Kinggun.
Naposledy upravil rasto dne 03.02.2014 7:55, celkově upraveno 1

Bunny111
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22.10.2011 16:17

21.01.2014 12:20

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Dlouhou dobu jsem tady byl pouze čtenářem, ale situace mě donutila se na Vás tady na fóru obrátit, zeptat se a poprosit.
Je tu nějaký dobrodinec, který disponuje výkresovou dokumentací původní 58ičky a byl by ochoten poskytnout ji k vývoji dílů? Samozřejmě bych se na oplátku podělil o výstupy z vývoje ;-)
Mám sice oměřené rozměry, ale netuším tolerance, takže si můžu jen domýšlet. To, uznejte, není ta nejlepší vývojová metoda.
Nerad bych se pouště do takového harakiri, jako brát na 3D sken 20 různých kusů, abych exaktně získal tolerance, které stejně budou fungovat jen pro 95% produkce.


Reklama

Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

23.09.2015 22:37

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Netusite panove kdo vyrabi montaz nad vratnejma pruzinama v tomto videu (je to videt ke konci), kde je uchyceni v prostoru uchyceni pazby? Snad link pujde (vkladam z MT). diky

http://m.youtube.com/#/watch?v=3GBLO96YX-Y

Jinal je to hned prvni video na youtube po vlozeni znaku "sa 58 tunning" ma to 2:51 (gunmagazine)

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

23.09.2015 23:18

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58


Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

10.10.2016 23:10

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Zdar vespolek. Mate zkusenost s produkci teto spol?

http://www.gundocthor.cz

Ted jsem na to narazil a cenove je to velmi zajimave, resp. konecne rozumne k cene kosy :)

monohuman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12.10.2015 23:51

17.10.2016 23:40

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Vychází to z jejich airsoftovýho předpažbí, proto píšou hobby využití, myslim že na občasný střílení by to asi stačit mělo a horší než plast to snad nebude.

Uživatelský avatar
egerlander
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 715
Registrován: 12.11.2012 19:54
Bydliště: Divokej zapad

18.10.2016 14:22

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Zatim jsem mel moznost mit v ruce jen ten jejich kryt zaveru. Pokud ty dva male sroubky, (zavit M3) drzici bazmek s trny na kterych jsou pruziny, vydrzi, je to OK vyrobek. Sedel dobre, zpracovani OK, materialu dost. Pokud je obdobne delane to predpazbi, mohlo by to byt v pohode. No uvidime az se k tomu dostanu.

glock69
 
Příspěvky: 530
Registrován: 27.12.2005 22:36
Bydliště: UH

04.01.2017 22:01

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

egerlander píše:Zdar vespolek. Mate zkusenost s produkci teto spol?

http://www.gundocthor.cz

Ted jsem na to narazil a cenove je to velmi zajimave, resp. konecne rozumne k cene kosy :)

To vypadá zajímavě, už máte někdo zkušenosti?

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

05.01.2017 1:46

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Zrovna mi to přišlo. Fixace na pouzdro závěru je řešena podobně jako u kinggunu, nicméně sloupky zakončené osazením jsou nedostatečně vedeny, takže mají snahu vybočit, ale to je otázka vzhledu. Co je horší, konstrukce nezaručuje v rámci vůlí stálou polohu při opětovné montáži. Dalším průšvihem na tom kusu, co mi přišel, je, že picatinny lišta je oproti normě o cca 0,5 mm užší, takže například dioptrické hledí z EVA při utažení na něm vaklá. Ten prodejce tvrdí, že jich takto vyrobili přes tisíc a zatím bez problémů(!)

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

05.01.2017 8:59

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ne nadarmo se říká, hodně povolaných, málo vyvolených.

Kotvení railů pro aplikaci zaměřovačů na vz. 58, mj. i díky velkým výrobním tolerancím, zejména, má-li být aplikován sériově vyráběný doplněk, není vůbec jednoduché.

Relativně nízká cena semi verzí vojenského samopalu logicky vede i k cenovému tlaku na modernizační komponenty a podle toho to také vypadá.

Při uvedené prodejní ceně krytu závěru existuje nemalé riziko nedokonalého produktu.

Já jsem kdysi také (tehdy byl výběr mnohem užší) rovněž vyhodil pár tisíc za nevychytané komponenty, a konečná konfigurace CZ 858 - v předu předpažbí od BT vzadu kryt od Zendla, a další kvalitní komponenty - stála tolik, že bych za to pořídil velmi slušnou M4. Tady ale přece nejde jen o peníze, že….

U modernizace vz. 58 obzvláště platí, nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci. Jen málo levných komponentů je pro tuto zbraň se silným zpětným rázem vhodných a dlouhodobě vydrží, to platí samozřejmě také pro zaměřovače.

Profesionálně provedená modernizace, která vz. 58 přiblíží úrovni moderních zbraní, stojí tolik, že se vlastně nevyplatí.

Dnes, po zkušenostech, bych volil spíše jen lehkou verzi modernizace, aby vynikla nízká hmotnost této zbraně.

Předmětný kryt závěru bych, s ohledem na jasné vady, reklamoval, a raději se podíval po jiné produktu.

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

05.01.2017 10:18

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

S tymi montaznymi toleranciami to je problem a vyriesi to iba dobry dizajn.
Ten rail je neospravedlnitelny pruser a ked tak maju spravene vsetky kusy ,podla vyjadrenia predajcu, tak je jedno ktory kupite :-(
Nerobila to subdodavatelska firma co robila raily na Breny :-)

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

05.01.2017 12:07

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Co se týče technologie výroby, tam potenciál mají, je to docela čistě vyrobeno ze 7075 dle vyjádření výrobce. S tou montážní vůlí by se člověk naučil žít či případně ji vyřešit, ale ta lišta je skutečně problém. Pokud ještě tu konstrukci dotáhnou i z hlediska vymezení vůlí a udrží +-cenu, budou nepříjemnou konkurencí pro ostatní.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

05.01.2017 12:47

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Bude tedy chybět potřebné know-how, a to chvíli trvá...

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

05.01.2017 13:29

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ta lišta je jen zásah do programu, pokud ta má není zrovna náhodně vyrobená špatná série. Vymezení vůle na pouzdru je jen o šikovnosti konstruktéra, nic, co by vyžadovalo nějak moc času, + nějaký čas na otestování prototypu před spuštěním série.

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

06.01.2017 16:32

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Ono nějaké to know-how bude muset výrobce přece jenom získat.

1. Vzhledem k předpokládanému způsobu výroby na moderních počítačem řízených obráběcích strojích je špatný rozměr lišty Picatinny, jinak prý hezky zpracovaného produktu, patrně „systémová“ chyba, která se týká min. jedné dávky. Pokud je v programu špatný rozměr, pak si musí výrobce nejprve opatřit rozměry z normy (Mil-STD-1913, pro zaměřovače lépe STANAG 4694) a nastavit rozměry lišty a provedení krytu tak, aby vyhovovaly nejen normě, ale také konkrétnímu účelu produktu.

https://en.wikipedia.org/wiki/NATO_Accessory_Rail

2. Kdyby měl výrobce alespoň jednoduchou výstupní kontrolu (přípravek), musel by vadný produkt (dávku) včas zachytit.

3. Zkoušky by měl udělat na více zbraních s co nejširším spektrem výrobních tolerancí, střeleckou nejlépe na dvou zbraních se dvěma kryty (pro vyloučení náhodného výsledku) min. v rozsahu životnosti zbraně, tj. 10 000 ran. V tomto rozsahu to asi neudělá, protože by pak byla cena jednoho produktu o poznání vyšší, a to je ten ďábel, který se skrývá v detailech, že levné, většinou neprojde potřebným předvýrobním procesem (to samozřejmě neznamená, že to drahé jím prošlo).

4. Vymezení montážní vůle není u sériového produktu, pokud nemá seřiditelné upínací prvky, jako např. kryt vratného ústrojí od Zendla, zase tak jednoduché, protože jsou pouzdra vz. 58 vyráběna s nemalými rozměrovými odchylkami, něco možná pokazí ještě dodatečné vaření v souvislosti s přechodem na SEMI verzi, kdy se bočnice pouzdra deformuje. Umím si však představit konstrukčně jednoduchý sériový produkt, který se přímo na konkrétní zbraň dopasuje.

5. Pokud výrobce vyrobil dosavadní kryty vratného ústrojí se stejnou chybou, pak, v případě reklamace většiny z nich, bude mít nemalé finanční ztráty, protože produkt je v praxi neopravitelný. To mi připomíná CZUB, když podobně, přes opakovaná upozornění, ve třech výrobních etapách, neopravitelně pokazila „pouhých“ 30 000 rámů pistolí, avšak ta měla tak silné politické zázemí, že byla reklamace, resp. vrácení zbraní, politiky zakázáno. Takovou "nadstandardní" podporu mít malý výrobce jistě nebude, navíc svou produkci určitě prodal do soukromého sektoru.

Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

06.01.2017 19:25

Re: Duralové nad- a podpažbí a sklopka pro vz.58

Pokusil jsem se udělat vymezovací podložku z pásku ohnutého do L vystřiženého z hliníkového víčka na skleněnou zavařovačku. S touto podložkou je lišta funkční. Nicméně to nemění nic na faktu, že je chybný rozměr problém.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony vz. 58

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků