FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

19.09.2015 13:35

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Ano, Ludvíkovice střílejí siluety klasicky, padací siluety na kolejnici a sestřeluj. Ale z černoprachých střelců Ludvíkovice dost lidí nezná (zdá se mi) a pro dobré 2/3 republiky je to hodně daleko. Nota bene, nějak si nevybavuju, že bych kdy v poslední době (roky) viděl propozice na černoprachý závod, i když pokud odpovídá délka hlavně a váha, neměl by být problém střílet v klasické velkorážní pušce. Účast s předovkou je bez úpravy časů naprostá sci-fi.

O nevhodnosti mazacích drážek pro BP u Money bullet slyším prvně-vždyť jsou minimálně tři verze drážkování. To, že BuffaloArms má na stránkách verzi pro bezdým znamená jen to, že i v US jsou střelci černým prachem převážně za pošuky a v menšině, procentuálně víc než u nás.
Kdo chce tuhle střelu z krámu, objedná tuším u Sage Outfitters-mají verzi pro BP kterou postavil Doc Lay a je to právě tahle, která je vidět na US výsledovkách.
A Steve Brooks co vím určitě nemá problém udělat drážky jak si je člověk naordinuje, jen to není pultě ani na stránkách.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

19.09.2015 18:50

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Máš pravdu s těmi Ludvíkovicemi. Ale i tak to byla možnost si vystřelit na 300m,
což je úplně jiný zážitek než na 100 nebo dokonce jen na 50m. I redukovaný terč,
který tady někdo zminoval, není ten správný zážitek a to nemluvě o nějaké balistice
a bočním větru.
Ty Money jsem viděl jen u Buffala, tvar se mi líbil a dále jsem to neřešil.
Delší dobu jsem nestřílel žádnou long range a když tady o tom zase slyším tak
mám chut se do toho opět pustit, ale problém je čas. Aby výsledky za něco stály je třeba
mnoho a mnoho hodin strávit přebíjením,zkoušením různych možností a na střelnici.
A psát a zaznamenávat každou laboraci, každou změnu a spostu dalších maličkosti.
Doufám, že se uvidíme příští rok. Samozřejmě v BP kategorii, jelikož smokeless is just for
beginners. God Bless Long Range - jak by řekli naši přátelé.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

19.09.2015 21:28

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

150K za flintu? Marně přemýšlím, která by mi za to stála.... snad jen námořní puška Werndl z dělového bronzu dle patentu FML Uchatiuse pro polární výpravy....
Jinak neplést komisní pušku a pušku koupenou v komisi. V komisi lze koupit i komisní flintu, a komisní flintu lze koupit i mimo komisi..... Páč jediná pravá komisní flinta je G88 (Komissiongewehr)
Omluva za těžké OT :)
Jinak abych byl aspoň trochu k věci , pro nemotorizované jsou jak Placy tak i Ludvíkovice mimo dosah (aspoň tedy Pražáky... ale zas je nám hej, jak známo z doby kdy Kocáb zpíval a netrpěl utkvělou paralýzou)

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

19.09.2015 22:22

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Ale jo, někdo holky a jiný flinty ? Každý sbírá něco jinýho a vo tom to je. Třeba jsem viděl
Henryho za 90k, ale USD a klidně bych si z něho prásknul kdybych ho měl, co by se mu mohlo stát když s ním střílel kdovíkdo? Na amerických zbraních je to krása,že náboje jsou
stále dostupné, teda komponenty. Dokonce i rimfire se dají řešit.
Nóóóó, i pro nemotorizovaného Pražáka je střelba na 400m zážitek a dojet kousek za Příbram není zas tak problém.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

19.09.2015 22:50

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Řekl bych, že pro nemotorizovaného je prakticky nemožné si kdekoliv zastřílet na delší trať pokud ho někdo nesveze :D
Siluety jsem střílel asi 10 let a představa střelby puškou na černý prach v rámci závodu je legrační, připomínám, že se tam střílí 40 ran v poměrně svižném tempu, vstoje bez opory s optikou.
Pozorovatel vidí střelu v závěrečné čtvrtině dráhy a řekne střelci kam střela dopadla nebo kde minul.To bohužel přes dým není vidět :wink:

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

20.09.2015 10:08

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Proč by měla být představa střelby s BP ve svižném tempu legrační? Naopak je to velký
adrenalin. Pozorovatel to vidí úplně stejně jako při smokeless jelikož nestojí přímo za střelcem ale trochu mimo. Úžasný je ten zvukový efekt kdy rozhodčí chvíli po výstřelu
volá ZÁSAH a za další dobu se ozve BUM ! Přes zimu začnu vyrábět munici a zkoušet.


Reklama

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

20.09.2015 13:46

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

S dovolením autora (Pavel Balák) přikládám odkaz na fotografie ze závodu "Medvědí tlapa Setha Kinmana", pořízené 12.9. na Placech:

https://picasaweb.google.com/1127504494 ... o8T1996pGQ

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

20.09.2015 18:55

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

FrankJ píše:Proč by měla být představa střelby s BP ve svižném tempu legrační? Naopak je to velký adrenalin. Pozorovatel to vidí úplně stejně jako při smokeless jelikož nestojí přímo za střelcem ale trochu mimo.

Podmínkou, aby pozorovatel viděl střelu co nejdelší část letu a mohl tak střelci oznámit nejen výškově ale i stranově přesně minelu je, aby stál přímo za střelcem,pokud možno kousek nad ním. Díky tomu sleduje pouze vzestupnou a sestupnou část dráhy střely u které je změna polohy pozvolná. Lze tak vidět i dráhu střely z malorážky. Při posunutí stranou, proti větru, se přidá i příčný pohyb střely,ten je rychlý a znemožní sledovat dráhu střely a když tak jen náhodně.To není že"mám dojem"nebo "si myslím"to je 10tiletá praxe.
V případě bezvětří uvidí stejně kulový a vzhledem k tomu že pří závodě smokeless střílí vice střelců najednou tak ti ostatní neuvidí na terče a vyženou ho :lol:

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

20.09.2015 20:51

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Rozdíl mezi námi je ten, že já už to párkrát střílel a s BP. Mimochodem, v Placech
se střílí obě kategorie, takže mne nikdo nemůže vyhnat...

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

21.09.2015 1:19

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Asi jsme si špatně rozuměli. Já jsem reagoval na poznámku, že by někdo střílel BP puškou siluety v rámci normálního závodu v Ludvíkovicích. Navíc můj příspěvek byl o tom co vidí pozorovatel a ne o tom kdo co střílel.Před jarním závodem v pátek jsem si to s kolegou zkusil a proto, že bylo zcela vyjímečně na Placy skoro bezvětří, tak jsem nic neviděl a nepodařilo se mi nastřelit dál než na 100m. Předpokládám, že na příští jarní závod to bude lepší :D
Tím na tohle téma končím.

Lukáš H
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20.07.2015 19:05

09.01.2016 23:20

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Ahoj, jen info. 20.2.2016 cca od 9:00 budeme trénovat na placech na siluety tak kdo se chce přidat tak může.Více do sz nebo hradecky158@centrum.cz

Lukáš H
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20.07.2015 19:05

11.04.2016 9:23

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Ahoj páni střelci
jen připomínám že závody na placech jsou již tento víkend.V pátek bude možný trénink od cca 11:00.Pokud máte někdo dotazy tak do sz nebo hradecky158@centrum.cz

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

11.04.2016 12:30

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

No, já chtěl dorazit, žel eliminační pro mě byl požadavek na tormentaci zbraně, svoji Martini-Henry do pracek CUZZS nedám :mrgreen:

Lukáš H
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 20.07.2015 19:05

21.04.2016 20:29

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Ahoj střelci,
tak máme po závodech.Děkuji všem za hojnou účast, výsledky jsou v příslušném vlákně.Zajímavý je především výsledek nastřílený henriovkou v ráži 44-40Wcf,nabyto černým prachem

Uživatelský avatar
Truman Head
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 296
Registrován: 06.06.2006 15:48
Bydliště: OSTRAVA

22.04.2016 16:36

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

...taky bych se připojil a hned na začátku poděkoval organizátorům že si můžeme
zastřílet na takové střelnici a na netradiční vzdálenost ,během roku jinou možnost nemám
než závody v Placech.
Počasí si opět s námi hrálo slunce ,déšť,zima, silný vítr prostě bojové podmínky....klobouk
dolů před závodníky ,kteří stříleli v sobotu v II. směně , pršelo a rozmočené papírové
náboje do perkusních zadovek mluvili za vše.
Nebudu hodnotit jednotlivé výsledky,ale mě osobně „dostalo“ v kategorii ORIGINÁL
nástřel na medvěda - 10 zásahů z 10ti možných! Stříleno puškou Veterli....
Vyzkoušeli jsme si zase nové laborace ,upravili dioptry a v září se doufám zase
setkáme v podobné sestavě + že přijdou další kterým se tato disciplina líbí anebo jen
si chtějí zkusit co dokáže „historická“ zbraň + ostatní kteří píšou tady na fóru jak bychom
to správně měli dělat,ale v reálu je zase neuvidíme.....
:mrgreen:

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

05.04.2018 13:07

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Chlapi, nějak to tady usnulo, připomínám 14.4.2018 jsou zase závody na Placech, na "staronové" střelnici.
Informace jsou na www stránkách střelnice.
Přikládám motivační foto.

O8nalada_maly.jpg

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

06.04.2018 1:32

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Přikládám vylepšené motivační foto:
O8nalada_maly.jpg

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

06.04.2018 7:31

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Mimochodem - ta motivační fotka je z loňského závodu ve Světnově. Na Placech to před úpravou vypadalo třeba takto:
Přílohy
Placy září 2016 - 27min.JPG
14358906_1307854499226796_4087074081045649894_n.jpg

Wdog
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 1030
Registrován: 25.05.2009 21:40

06.04.2018 9:52

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Héfaistos: ... dobrý, úplně z toho dýchá atmosféra starých časů ... ještě tam do pozadí dodělej útočícího komanče ...

Jinak si myslím, že udělat dobré "starobylé" fotky z podobných závodů je těžké, protože i westernoví střelci mají kolem sebe strašně moc moderních serepetiček, a ty pak ruší dojem na fotkách ....

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

07.04.2018 0:49

Re: Střelba na kovové siluety černým prachem.

Wdog - díky. Největší strach jsem měl z těch pneumatik, aby nevypadaly jako pneumatiky - což se sice ne úplně podařilo, ale neměl jsem tolik času si s tím pohrát na nějaké větší retuše. :wink:

Jinak co se týče odfiltrování moderních "serepetiček" při vytváření rádoby historického vzezření fotek, tak je to není těžké - je to jen o pracnosti - dobrý grafik dokáže vyretušovat téměř cokoliv a navíc, na rozdíl od retuší moderních snímků, nemusí být v těchto případech tak moc pečlivý a precizní, páč následný blur filtr dokáže mnohé skrýt.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník