production
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 497
Registrován: 03.01.2007 9:04
Bydliště: Vysočina

31.03.2007 17:53

CMK: za účetnictví odpovídá podnikatel nikoli účetní jednotka, je otázka jiná jak to má podnikatel a účetní jednotka ošetřeno ve smlouvě...takže pokud účetní tvrdí, že zbraň se nedá dát do účetnictví měl by pro to mít pádný důvod, ale asi ne krytí.
Pokud ten člověk je IT tak předpokládám, že máš u sebe počítače např. na opravu fyzicky, softwary a tak ne? Tak pokud takhle tak můžeš to uhrát s dodatkem, že tu zbraň máš vlastně na ochranu v případě přepadení a dál se o to finančák nezajímá...(ve většině případů, ne ve všech).
Naposledy upravil production dne 01.04.2007 17:43, celkově upraveno 2

Uživatelský avatar
cerberus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 355
Registrován: 20.11.2006 18:14
Bydliště: H.K.

31.03.2007 18:43

mrkvička píše:můj účetní říká : napiš si tam všechno co dokážeš vysvětlit

JO je to tak i můj účetní tvrdí co si člověk obhájí tak si tam může dát.
Já to mám též pro výkon zaměstnání.{podniky zaj.ochranu a ostrahu objektů}.Taky jsem si dělal pro sichr zbroj. licenci , ale není to pro polici
nutný, protože pokud máš odpov.skupinu pro držení tak není co řešit.Jak
jsi uděláš zbroj.licenci tak máš u sebe každý rok kontrolu od policie a to nemusíš vlastnit na licenci zbraň , jestliže vlastníš zbraň na lic.tak sám sebe ustanovíš zbrojířem musíš vést tři knihy jednu o nab. zbraně,druhou
evidenci zbraně pokaždý když jí vemeš a uložíš a třetí o vedení střeliva.
Takže trochu pakárna , ale zatím není nutné zareg. zbraň nazbrojní licenci.
Máš to jako asi když si obhajuješ telefon taky můžež dát cca 70%. :lol: [/b]

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

01.04.2007 18:52

OT: ...ja si davam telefon 100%, ale mam dva tel. ucty jeden na ICO a druhy soukromy... doufam ze je to OK ted jsi me zaskocil

Uživatelský avatar
cerberus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 355
Registrován: 20.11.2006 18:14
Bydliště: H.K.

01.04.2007 19:07

Pufik píše:OT: ...ja si davam telefon 100%, ale mam dva tel. ucty jeden na ICO a druhy soukromy... doufam ze je to OK ted jsi me zaskocil

To záleží na kontrole jak to bude chtít posoudit i na ič telefon se jim nechce moc uznávat 100%.

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

21.08.2015 0:52

Re: Zbraně v podnikání a jejich odpočet DPH

Mam dotaz - vyrizoval nekdo nakupni povoleni pro FO (fyzicka osoba), s tim ze si pak odecetl DPH a uplatnoval zbran jako naklad (vyhradne pro ochranu napr. sebe, prevazenych penez, kancelare, apod.) v PO ( napr. s.r.o.), ktere mu patri a je tam jednatelem? Zrovna resim jak v tomto postupovat a zajima mne jestli uz i nakupni povoleni musi jit za pravnickou osobu, kde je ale pak neprijemna kolonka zbrojni licence a to uz pak dle toho jak to chapu znamena vybrat si koncesi, vest evidenci, pravidelne kontroly, apod.. . Tzn. ty dve veci jsou docela proti sobe a situace je pomerne specificka.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

21.08.2015 0:57

Re: Zbraně v podnikání a jejich odpočet DPH

Stojí ti těch ušmudlaných pár kaček za to?


Reklama

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

21.08.2015 1:01

Re: Zbraně v podnikání a jejich odpočet DPH

Ano, proto mne zajima jestli to je mozne a jak postupovat :wink: . Od ucetnich mam potvrzeno, ze to je v pohode a bezne se to deje.

Jestli uz by byla nutna zbrojni licence, tak asi ne. Jinymi slovy jedinou obavu mam ted vlastne z toho nakupniho povoleni, protoze jsem pri pohledu na nej znejistel.

Ten, kdo ma zivnost na FO to ma asi celkove jednodussi a tenhle problem resit nemusi.

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

21.08.2015 11:05

Re: Zbraně v podnikání a jejich odpočet DPH

Tak si asi odpovim sam pro ty, kdo by tohle resili. Volal jsem na lokalni obv. odd. PCR a tam mi bylo receno, ze nakupni povoleni musi byt vzdy na FO vlastnici zbrojni prukaz, nebo PO vlastnici zbrojni licenci. Tzn. neni tam nic mezi a ten formular je v podstate meznik. Mam tedy jako PO jak jsem se domnival skutecne smulu, pokud si tedy nechci vyrizovat licenci (=koncesovana zivnost, praxe, dalsi evidence, pravidelne kontroly, resp. v podstate zbrojirska cinnost).

Zajimave vlakno na toto tema:
http://forum.gunshop.cz/nakup-zbran-pro ... t6825.html

Kdyby jste to nahodou nekdo resili a vyresili poslete mi prosim SZ, diky.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

21.08.2015 13:44

Re: Zbraně v podnikání a jejich odpočet DPH

V jednom s.r.o. jsme kupovali G17 na firmu. Pistole je registrovaná na jednatele, ale účetně je zařazená do majetku firmy, která ji i na základě vydané faktury zaplatila.

Uživatelský avatar
Magic
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 09.08.2015 21:24

21.08.2015 13:46

Re: Zbraně v podnikání a jejich odpočet DPH

gunman - poslal jsem ti SZ, diky

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků