Co si o tom myslíte?

Dobré
4
6%
Blbost
68
94%
 
Celkem hlasů : 72
Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

02.11.2012 20:16

Re: Nesmrtící zbraň Kraken

jpp píše:...Mimochodem, z KRAKENa se po drobné úpravě stříleli i daleko zajímavější střely než tenisáky...

Jako vrhač pouzder s hasícími médii atd.atd. by se to zkousnout dalo.Jen je to trochu mimo zdejší zaměření.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

04.11.2012 0:44

Re: Nesmrtící zbraň Kraken

Nová kategorie a nová legislativa by prostě měla smysl pouze tehdy, kdyby se objevila jakákoliv zbraň naprosto jistě neusmrcující a nezanechávající trvalé následky, a přitom byla velmi účinná k zastavení útoku.
Bohužel, tohle kraken, ani žádný jiný mě známý systém nesplňuje. Nejblíže je nejspíš taser, ale i o jeho "neletálnosti" víme z praxe své, že.
Takže podle mě zatím nezbývá než říct, že všechny zbraně jsou potenciálně smrtící a použít se smí pouze v mezích NO, KN. A srovnat soudní praxi s dikcí zákona.

Rozdíl v kategorizaci mezi krakenem a třeba nožem vidím zejména v tom, že nože lze obtížněji zakázat - tak zdegenerovaní ještě zatím nejsme. A snad ještě v účinné vzdálenosti.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

05.11.2012 9:10

Re: Nesmrtící zbraň Kraken

zde http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo- ... ecnost_wag
si myslím docela pěkně shrnuto....

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

05.11.2012 11:16

Re: Nesmrtící zbraň Kraken

Na semináři v PS jsem byl, "Kraken" se řešil jen okrajově, projednávaly se tam různé návrhy o uvolnění možností řešení obrany života a majetku. Nutná sebeobrana a Krajní nouze a jejích právních rozšíření.
Véčkař nejsem :|

Uživatelský avatar
Žábra
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 336
Registrován: 05.12.2011 10:52
Bydliště: Praha 4

02.08.2015 7:31

Re: Nesmrtící zbraň Kraken

Ahoj, má-li někdo Krakena, mám doma v Praze přes 80 tenisových použítých (v tenise) míčků. Kdyby je někdo chtěl, snad se dohodnem. :wink:

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků