Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

15.05.2004 10:18

nakup zbrane v jinem okrese

situace:
jsem z Brna, chci si koupit zbran v Praze.

musim si jit vyridit povoleni na cajty tady v Brne a pak si jit koupit zbran do Prahy? To by znamenalo, ze pojedu do Prahy vyberu si zbran, pojedu zpet do Brna, vymodlim si povoleni, pojedu zpet do Prahy a koupim si tu zbran. Neslo by vyridit si povoleni v Praze?

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

15.05.2004 11:14

Re: nakup zbrane v jinem okrese

Ivoshek píše:situace:
jsem z Brna, chci si koupit zbran v Praze.

musim si jit vyridit povoleni na cajty tady v Brne a pak si jit koupit zbran do Prahy? To by znamenalo, ze pojedu do Prahy vyberu si zbran, pojedu zpet do Brna, vymodlim si povoleni, pojedu zpet do Prahy a koupim si tu zbran. Neslo by vyridit si povoleni v Praze?
nešlo. ale sere mě to naprosto stejně. hlavně nevim, proč se povolení k nákupu zbraně neuděluje jednorázově, což zákon připouští. teda hlavně směrnice EU to předpokládá. tenhle system je mírně komunistickej.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.05.2004 11:28

Re: nakup zbrane v jinem okrese

Ivoshek píše:situace:
jsem z Brna, chci si koupit zbran v Praze.

musim si jit vyridit povoleni na cajty tady v Brne a pak si jit koupit zbran do Prahy? To by znamenalo, ze pojedu do Prahy vyberu si zbran, pojedu zpet do Brna, vymodlim si povoleni, pojedu zpet do Prahy a koupim si tu zbran. Neslo by vyridit si povoleni v Praze?


Zkus to jinak, vyber si zbraň - třeba na netu, nech si vystavit povolení bez čísla zbraně (musí ti ho vydat), je to nepovinný udaj - "pokud je žadateli známo" a zjisti kde to prodávají, pak tam přijedeš s hotovou povolenkou.

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

15.05.2004 12:29

Re: nakup zbrane v jinem okrese

SW_FOX píše:
Ivoshek píše:situace:
jsem z Brna, chci si koupit zbran v Praze.

musim si jit vyridit povoleni na cajty tady v Brne a pak si jit koupit zbran do Prahy? To by znamenalo, ze pojedu do Prahy vyberu si zbran, pojedu zpet do Brna, vymodlim si povoleni, pojedu zpet do Prahy a koupim si tu zbran. Neslo by vyridit si povoleni v Praze?


Zkus to jinak, vyber si zbraň - třeba na netu, nech si vystavit povolení bez čísla zbraně (musí ti ho vydat), je to nepovinný udaj - "pokud je žadateli známo" a zjisti kde to prodávají, pak tam přijedeš s hotovou povolenkou.
o krok blíž k ideálu by bylo, kdyby povolení vydali na "krátkou zbraň" nebo "dlouhou zbraň". prej to tak někde dělaj.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

15.05.2004 12:36

no staci kdyz vypise typ a razi vyrobni cislo nechcou (teda aspon do nedavna nechteli)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

15.05.2004 15:27

Ivoshek píše:no staci kdyz vypise typ a razi vyrobni cislo nechcou (teda aspon do nedavna nechteli)


viz zakon. kdyz ti neni znamo, nemusis ho tam uvadet a oni ti stejne to povoleni vystavit musi.


Reklama

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

01.12.2004 0:09

Na téhle diskuzi je o tom celá diplomka.

viewtopic.php?t=360

v každém případě by mělo stačit jen na skupinu B a nic víc. Nicméně, jak se o tom vede diskuze je asi vhodné uvést
Pistole nebo revolver
Glock/CZ/SW/atd.
9mm/.40/.38-.357

na tohle ti to nemohou nevydat. Nechápu proč by jsi měl jezdit 2x.
zažádej si o povoleni k nabytí, držení a nošení (viz již zmíněné forum pro podrobnosti) s údajem: typ zbraně, výrobce a ráže.

Pak si vem povolení a jeď s tím třeba do Kotěhůlek a kup si co potřebuješ. Můžeš (to mi teď napadlo a myslím si že to je docela dobrý nápad, alespoň k vyzkoušení. Já to zkoušet nemohu, protože si to koupím na licensi a pak si to sám sobě prodám. dostanu vždy povolení na zbraň kategorie B, only) říci že jedeš na dražbu zbraní z exekuce, tudíž nevíš vůbec nic. Jen že to nesmí stát víc než XZ kč.

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

01.12.2004 14:57

Shiva píše:Můžeš říci že jedeš na dražbu zbraní z exekuce, tudíž nevíš vůbec nic. Jen že to nesmí stát víc než XZ kč.

nerozumim te poznamce o cene - proc by to melo byt omezene cenou? dik

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.12.2004 15:27

.357 Mag píše:
Shiva píše:Můžeš říci že jedeš na dražbu zbraní z exekuce, tudíž nevíš vůbec nic. Jen že to nesmí stát víc než XZ kč.

nerozumim te poznamce o cene - proc by to melo byt omezene cenou? dik


No, že maximální cena je jednné, co o těch zbraních víš, protože víš, kolik můžeš utrati... ;-)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

01.12.2004 16:07

Ano, tak to bylo myšleno. Nenapadlo mě, že by se to dalo vykladát jinak.

Uživatelský avatar
Samuraj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 440
Registrován: 05.05.2004 12:43
Bydliště: Brno

01.12.2004 19:48

Shiva píše:Ano, tak to bylo myšleno. Nenapadlo mě, že by se to dalo vykladát jinak.

:idea: :) jj, tak to jo, ja si to spojil "jenže", pac tam nebyla carka
no, jsem proste detailista... sorry

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

01.12.2004 21:02

Jo, čeština je na todle prevít... Stačí pouhá změna intonace a věta má úplně jiný smysl... :-) A to nemluvím o přehození čárek drahá x dráha apod. :-)

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků