Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

07.06.2015 18:51

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Pokud tedy chceš mít absolutní jistotu, že zbraň bude fungovat, proč čep dejme tomu jednou za půl roku preventivně nevyměníš? Jestli to zabere 10 minut, tak hodně...

PS: uvidíme, jak budu mluvit až/jestli to potká mě :D .

Uživatelský avatar
mondo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 22.08.2006 8:57

07.06.2015 19:09

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

dogee píše: Až ji budu jednou fakt potřebovat a vono to neudělá bang...

Myslím že v tomto prípade niesu obavy úplne na mieste. Problém je ten, že odrbaný kolik zachytí/zasekne úderník v prednej polohe, a to pri sušení. Pri bežnej prevádzke, streľbe, to nieje možné, narazí do náboja skôr ako na ten kolik. Jediné že by si ho mal ranou istoty alebo sušením zaseknutý, ty o tom nevedel a v kríze ho obtiahol a ono by ti to seklo náboj a nedovrelo záver. Ak nosíš v komore, tak sa to stať nemôže.

dogee
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 31.03.2014 11:31
Bydliště: Brno

08.06.2015 13:51

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

když je uderník už zaseknutý po ráně jistoty, tak žádný další náboj do komory nenabiješ, jak vyčuhuje úderník ven, není tam prostor proto, aby nový náboj zalezl do komory - vyzkoušeno :(

dle výrobce se jedná o běžné opotřebení a pro 100% správnou funkci zbraně je nezbytné měnit vratnou pružinu, pružinu vytahovače a kolík/čep úderník každých několik 1000 ran...

děláte to i na Glockách, fakt to nevydrží žádná bouchačka? jestli jo, sypu si popel na hlavu ;)

JakubCh
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 14.12.2014 16:08

09.06.2015 21:08

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Spíše než nesmyslná obava o čep mě zajímá toto. Při čištění jsem se teď podíval na místo, které jsme zatím tak nějak přecházel a trošku jsme znejistěl. Taková okousaná díra, pomalu jak vylomená...je to ok? Určitě to tak mám od počátku, žádný kus umělé hmoty se nikdy nevydrolil. Je to jen prasácké zpracování, doufám...?

P.S. kamarád měnil na Glocku 19 prasklou pružinku spouště (víc nevím, řekl mi jen tohle). Zbraň měla nastříleno cca 10k ran. Ten čep je fakt pitomost řešit. Taky je otázka, v jakém stavu má kdo sušilku, já pravidelně kontroluju, jestli ještě pruží. A jednou za rok prostě čep klidně vyměním, jde o 10 (slovy deset) Kč. :D A můžu klidně spát. Ale vím o lidech, co maj na K100 nastřeleno hodně a jsou v klidu. Ale suší s funkčními sušilkami. Rána jistoty je samozřejmost, sem tam cvaknou občas i bez ní (ale ne, že pět minut cvakám). Slabší konstrukční místo to je, ale neřeším. Po roce fakt pro sich možná vyměním a cajk :)
Přílohy
Beze jména.jpg

Uživatelský avatar
DaveG17
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2007 22:52
Bydliště: Ostrava

10.06.2015 23:31

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

dogee píše:když je uderník už zaseknutý po ráně jistoty, tak žádný další náboj do komory nenabiješ, jak vyčuhuje úderník ven, není tam prostor proto, aby nový náboj zalezl do komory - vyzkoušeno :(

dle výrobce se jedná o běžné opotřebení a pro 100% správnou funkci zbraně je nezbytné měnit vratnou pružinu, pružinu vytahovače a kolík/čep úderník každých několik 1000 ran...

děláte to i na Glockách, fakt to nevydrží žádná bouchačka? jestli jo, sypu si popel na hlavu ;)

Jedna věc jsou doporučení výrobce (konkrétně vratná pružina má tohle upozornění i u jiných), druhá zkušenosti. S Glockem jsem nikdy podobné sr....y nemusel řešit.

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

12.06.2015 16:44

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Máte někdo stavitelné mikrometrické hledí se světlovodným vláknem? Nedaří se mi najít vůbec nic, co by tam pasovalo. Všechno je až moc jiné.


Reklama

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

12.06.2015 19:27

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

a nebolo by najlahsie objednat priamo v GP? montuju ich na niektore modely...

mihlit
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 326
Registrován: 21.01.2015 19:38
Bydliště: Brno / HK

12.06.2015 20:42

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Na stránkách GP i u distributora mají jen světlovodné nebo stavitelné. Ne obojí zároveň. A dokonce i to mikrometrické je na takový podélný žlab u K100 X-Calibr a ne na rybinu, jako má normální K100.

Triarius
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 22.05.2013 16:47

12.06.2015 21:20

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

tak za opytanie nic nedas

dogee
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 31.03.2014 11:31
Bydliště: Brno

15.06.2015 10:07

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

tak pistole opravena v QINS u pana Entla, byl "vykousnutý" čep úderníku

nyní zase 100% kondice ;)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.06.2015 19:25

Grand Power K 100/ STI GP6

Obrázek
Tak nova hračka .

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

20.06.2015 20:01

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Trochu sa vratim k problemom, ktore som mal so svojom P1S. Neodpalovala spolahlivo DA a ked to porovnam so stavom teraz, zasobnik sa tam dorazal tazsie. Bolo to vyriesene vramci reklamacie, aj ked na reklamacii to muselo ostat niekolko dni, kym prisli diely zo slovenska. Bolo to nejak zle spasovanou kulisou v rame. Pry tam nieco jemne drhlo, co sposobovalo, ze neostalo dost energie na spolahlive odpalenie v DA.
Pred tyzdnom sa zbran vratila z reklamacie, za posledne dva dni z nej odstrielanych nejakych 500 ran a vsetko v pohode, slape fajn a som s nou zase spokojny.

Jeden poznatok by som teda este mal - s tymi 115gr S&B vsetko v pohode, ale s tovarnymi prebijenkami AlsaPro 124gr mi to obcas zavadi - dovodom je moj uchop, kedy mam palec pravej ruky na poistke a jemne sa dotyka zaveru. Ked si na to nedam pozor, tak sa obcas stane, ze zaver nedojde do prednej polohy a neuzamkne. Zatial to riesim iba tak, ze sa snazim davat si na to pozor a nedotykat sa zaveru a nosim SB, u ktorych ziadny problem nie je.

Uživatelský avatar
kibicz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 554
Registrován: 25.04.2008 18:23
Bydliště: Cajzlograd

28.06.2015 12:11

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

P1110791w.jpg


Tak po drobné epizodě s čepem přišla další jobovka u mé mk.6
Včera při střelbě se zbraň najednou začala chovat trochu jinak, při obhlédnutí na mě z boku koukal kousek odštípnutého závěru.. To u zbraně, která nebude mít víc než 5000 ran, nepotěší.. Pozitivní je, že i po tom dál fungovala.

JakubCh
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 14.12.2014 16:08

29.06.2015 0:31

Uf...to by mě mrzelo. Taky s Kačenou trošku bojuju, zítra to rozpíšu. Co na tohle GP pak napiš :-(

buki
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 05.08.2013 20:30
Bydliště: Kolín

03.07.2015 10:32

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

To štípání závěru mám taky, ale vzadu jak vyjíždí závěr a okolo čelu na mušku zevnitř.
Po konzultaci s panem Entlem bude závěr vyměněn, jelikož jak jsem se domníval výrobce mu potvrdil, že je překalený.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

03.07.2015 23:14

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Koukam to jsou radosti :roll: :twisted:
Buki: Muzes soupnout nejake foto, pripadne o jaky konkretni typ se jedna ? Jestli tohle je jeste ten problem, co se vlekl s MK6 ? Nebo uz to preslo i na novejsi modely ?

JakubCh
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 14.12.2014 16:08

04.07.2015 2:27

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Já mám trošičku jiný problém. Mám uražený kousek na závěru, viz. fotka. Připadá mi, že tam bylo více materiálu, než mělo být a při prvních výstřelech se to "orazilo", navíc mi přijde, že jedna strana té kovové vložky v rámu, po které závěr lítá, je malinko jinak zkosená. Mám to takto asi celou dobu, já tomu nevěnoval nějak pozornost a měl to za ošoupání, až pak jsem pořádně kouknul, i s lupou. Jinak nikde nic a zbraň jela úplně normálně.
Jiný problém ale začal na Aegisu, po nějakých 1500 ranách, co pistole má (bez závady). Učili nás tam provádět kontrolu náboje v komoře. To sám dělám doma na čisté zbrani. Tady ale najednou tak po 70 ranách závěr šel čím dál hůře potáhnout dozadu, abych zkontroloval komoru. Jak kdyby drhlo uzamykání. Pistole dál střílela, ale závěr se nedozavíral úplně. Pak se jednou kousla tak, že jsme nebyl ve stavu závěr vůbec potáhnout rukou a provést kontrolu komory, kluci z Aegisu mi pomohli jedním fíglem. Zbraň ale dál střílela :D Nebylo to nábojema, to kousnutí udělala pak i prázdná. Večer při čištění jsem asi zjistil proč. Na hranách zamykání hlavně jsem měl otřepy. Ony vznikaly asi delší dobu a já si jich nějak nevšimnul. Po vyčištění a namazání zbraň zase fachala normálně, po našpinění druhý den to samé. Volal jsem panu Entlovi, je na dovolené, ale koukne na to po návratu. Doma jsem při čištění otřepy, z nichž jeden už byl "volný" a pohyboval se po hraně začistil, zbraň namazal a šel střílet. 100 ran. Po 30 se opět kousla, ale už ne tolik, jako dříve. Hned jsem ji rozdělal a kouknul, přišlo mi, že otřepy či jejich zbytky se při střelbě docela zahladily. Dostřílel jsem pak 70 ran a bylo to o moc lepší, jak kdyby rozložení a složení kvéru pomohlo. Doma jsem zahladil zbytky otřepů úplně a příště uvidíme. Dle mě to bude ok. Nedělal bych z toho tragédii, nasere to, ale zbraň střílela a stát se může.
Když jsem si sumíroval v hlavě celou závadu, došel jsem k jednomu. Od koupení jsem zbraň čistil Konkorem, pak do sucha vytřel a namazal tam, kde jsou styčné plochy (zamykání, drážky závěru, hlaveň) lithiovou vazelínou Castrol LMX z mototechny. Kačena chodila skvěle i v zimě. Vazelína nevysychala, netekla. Akorát jsem ji tam patlal moc a tak lepila prach. Takto jsem mazal celou dobu. Ale chvíli před Aegisem jsem chtěl zkusit CXPRO CLP. Prý čistí, maže konzervuje a nelepí. No, čistí to skvěle, to je fakt. Nelepí, udělá takový film a hotovo. Dokonce to je i mastné, jenže po pár ranách je zbraň úplně suchá. A co hůř, asi tam zůstane ten film toho maziva a dělá to brajgl. Prostě, myslím si, že na projevené závadě mělo díl i mazání. Vrátil jsme se k vazelíně, akorát to mažu kultivovaně a vypadá to dobře. I na té poslední střelnici to bylo lepší, tak uvidíme, co příště. Čistím dále CXPRO, pak ale vytřu důkladně do sucha a nanesu vazelínu. Po týdnu je zbraň lehce mastná, taková vrstvička. Nelepí moc sajrajt, neteče to. A je to mastné i po 100 ranách, jak jsem viděl minule. Tak jak říkám uvidíme, jak to bude příště...
Jinak jsem s K100 jak os první pistolí moc spokojený. Doufám, že se to rychle vyřeší, ideálně, že už je to vyřešení. Ale stejně ji panu Entlovi pak dovezu, aby kouknul. Aspoň si koupím hned nové mířidla :)
Přikládám fotky, blesk to hrozně zmršil (hlavně lesklá hlaveň), ale vidět to je a nechce se mi s tím drbat. Co vy na to?
Přílohy
DSC_0007.jpg
DSC_0004.jpg

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

07.07.2015 15:53

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

No sam sis na to prisel...
K100 potrebuje PRIMARNE MAZAT, sekundarne nic, tercialne taky nic a az quartalne cistit..

Sam jsem s P11kou strilel od rijna do cervna ANIZ BYCH JI CISTIL !!!
Jen jsem do laufu strikal WD40 a Brunox a protahoval lauf boresnakem.
A kdyz uz jsem strikal ten Brunox, nechal jsem ho trochu striknout i kolem laufu - sem tam jsem to zakapnul olejem 10W-40. Vazelina na K100 je blbost. Chce to neco tekuteho.

Az po 6ti Poharovych zavodech LOS a 4 nepoharovych nebo neLOS zavodech to zacalo zavadit tim, ze se nedoviral zaver. Tedy po odhadem 700 ranach. A to jsem si strelivo 2x nevybiral. Sem tam olovo, vetsinou Alsa, obcas Magtech, ZVS ci S&B.

Zbran jsem po 8 mesicich poprve rozebral.
Sra*ek v ni bylo jak na skladce...
Tak jsem vycistil a jsem zvedav na dalsi zavod :-)

JakubCh
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 117
Registrován: 14.12.2014 16:08

07.07.2015 17:44

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Hele, kamarád měl kdysi MK7 a zkušebně s ní dal okolo 600 bez problémů na sucho a bez čištění. Mě se ale smál, že to CXPRO je horší, než na sucho, protože ten film, co má mazat, je k prdu. Zbraň je suchá a ještě tam zůstane sranec z něj :D
Vazelína funguje skvěle.Není totiž vazelína, jako vazelína. Tahle lithiovka netuhne do -30° (vyzkoušeno), ale neteče a i když je zbraň špinavá, pořád to maže (vysoké teploty nevadí). Navíc moc nelepší prach, nečekaně. Stačí dát vazelínu na hadr a tím rozetřít, tenká vrstvička stačí bohatě.
Zbraň, ze které kape olej...a víš, co udělá olej s náboji, když se na ně dostane, že? :) A vzhledem k tomu, že nosím drahé Fiocchi 158 gr, měnit každý týden je fakt nechci. Denně nosím, tohle řešení fakt nepadá v úvahu. Ideální by byl Froglube, časem asi pořídím. Kdo nezná - nahřeji fénem vyčištěnou a odmaštěnou zbraň, když je teplá, štětečkem nanesu tuhý Froglube, nechám zaschnout, hadrem do sucha utřu. Zbraň je suchá, nelepí. Po prvním výstřelu (stačí ale i párkrát zacyklovat na prázdno) se začne potit a maže. Po střelbě je daleko méně špinavá, než při použití jiných sajrajjtů, Froglube fakt špínu vytěsňuje. Negativum - dóza stojí 800- a blbě se u nás shání. Pozitivum - kamarád ji má 2 roky, zbraní protočil včetně dlouhých za tu dobu 6 a má pořád polovinu balení.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

07.07.2015 19:01

Re: Grand Power K 100/ STI GP6

Ja teda osobne vic roku mazu normalne motorovym olejem, dlouhe i kratke zbrane a funkcnost je 100%.
Pro kacenu je motorak uplne idealni, neni treba to mazat moc, staci do uzamykani kapnout par kapek, po slozeni parkrat pretahnout pak zaver, aby se to rozmazalo a je to :) Ostatni plochy staci jen kapnout na vaticku na spejli a lehce je pretahnout aby zustal na urcitych mistech olejovy film a je to plne dostacujici. Sam bych nestrpel zaolejovanou zbran, takze staci pak pretrit po slozeni hadrem a nemuze to spinit, kdyz se to s tim olejem neprezene.

Vazeliny nejsou moc vhodne, kdysi jsem taky laboroval a jedine co to umi dobre, je to, ze to na sebe pekne chyta bordel a pak to funguje jako brusna pasta :!: Kdysi jsem tak pridrel i Glocka 17 :twisted: Nestacil jsem se divit, co vazelina udela.

Takze staci uplne normalni hustejsi olej 15W40 nebo 10W40 a mazat s rozumem :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník