Wotikotas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 29.09.2007 12:09

21.05.2015 19:13

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Já se zkusím optat přímo jich, ale předpokládám, že mi to sdělit nemusí.

Chci to vědět jistě, na pocity kašlu, ty nikoho zajímat nebudou.

Takže jednoznačně, od kterého data se těch 5 let počítá :?: :?:

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

22.05.2015 12:50

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Datum vydání je uveden na ZP, jako na OP i ŘP a od toho se počítá, ne kdy si ho vyzvedneš.

Wotikotas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 29.09.2007 12:09

22.05.2015 20:30

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Na prvním ZP datum vydání uvedeno nebylo, na tomto to mám napsáno zezadu. Takže zjevně nějaká inovace.
Taky jsem si to myslel, že v tom nebude záludnost v podobě jiného data (zdravotní prohlídky, fyzického předání aj.).

Takže děkuji.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

24.05.2015 15:28

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

To jsou zas nějaké novoty. :?
Na starém vzoru ZP mám rovnou datum konce platnosti a nemusím nic počítat. :wink:

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.05.2015 17:25

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Jenže ty lhůty(např. pro prohlídku sk. D) se vázaly na datum vydání, které nekorespondovalo přesně s datem konce platnosti! Takže ted už jsou tam oba dva datumy.

Wotikotas
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 29.09.2007 12:09

24.05.2015 17:35

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Celý dotaz je pouze a jedině kvůli zdravotní prohlídce sk. D.

"Platnost do:" jsem měl uvedenou jak na starém tak na novém ZP. Na tom se nic nemění. 6 až 2 měsíce před tímto datem se žádá o prodloužení platnosti ZP.

Nově mám zezadu, jak jsou Zvláštní záznamy napsáno i Datum vydání. Toto datum vydání je odlišné od data, kdy jsem o prodloužení žádal, kdy jsem byl na prohlídce u doktora a kdy jsem ten průkaz fyzicky vyměnil.

Aby bylo tedy skutečně jasno, tak těch 5 let se počítá od Data vydání uvedeného na zadní straně ZP. :idea:


Reklama

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

24.05.2015 18:52

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

přinesl jsem potvrzení od doktora na PČR po 2,5 letech platnosti zp, mám sk D a mám zp vydaný podle starého zákona a bylo mě řečeno že ho nepotřebují, že se na mě vztahuje ustanovení nového zákona takže až po 5ti letech .... nakonec znejistěli a potvrzení založily do složky... asi v tom na Kladně taky nemají jasno.

ludaZ1000
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 14.04.2010 19:54

12.06.2015 12:35

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Zdravím, jsou nějaké novoty pro získání ZP? Psychotesty atd... Já to udělal před 15ti lety a kámoš do toho jde teď, tak mě poprosil o nějaké info. Díky.

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

12.06.2015 12:42

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

ziadne novoty, lekarsku prehliadku som mal u svojej lekarky v brne par tyzdnov po masakri v UB. Dostal som stempl, zaplatil som poplatok a mohol som ist na pachov.

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

22.06.2016 12:57

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Potřebuji poradit, mám platný ZP vydaný v únoru 2014, tzn. platný do února 2019.
Podle stanoviska MV ČR ( http://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/s ... 70-2013-sb ) mám dodat zdravotní posudek až v roce 2019.
Podle našeho OZBM (dnes odpověď per huba) mám dodat posudek teď po 30 měsících.

Předpokládám, že pravdu má stanovisko MV a posudek stačí až v roce 2019 kvůli novému ZP.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

22.06.2016 13:32

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

U nás jsem se ptal, ale nechtěli ho. Ukaž jim to stanovisko.

Uživatelský avatar
martin.9mm
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 770
Registrován: 07.03.2007 16:56
Bydliště: Olomouc

22.06.2016 13:37

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Po triceti mesicich pokud mas ZP skupiny D

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

22.06.2016 14:27

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Mám ZP vydaný s platností 5 let podle starého zákona. Lhůta 30 měsíců pro zdravotní způsobilost mi proběhne v 07/2016, takže jsem donesl potvrzení od lékaře. Vyhnali mně, že ho nemají jak nabrat do systému, neboť u sk. D je to nově po 5 letech.
Takže potvrzení letělo do koše... :roll:
Naštěstí jsem byl u lékaře v jiné věci a poděkování mně taky nic nestálo...

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

22.06.2016 14:39

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

jsem na tom úplně stejně, akorát že pokrčili rameny a to potvrzení strčily do mojí složky, jestli to nacpali do systému netuším ...

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

22.06.2016 21:13

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

To jpp: tak to jsem na tom stejně. Jen ušetřím 600 za prohlídku. V předchozím příspěvku jsem zapomněl zmínit, že to řeším kvůli sk. D.

Uživatelský avatar
Idahou
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2017 9:14

29.08.2020 8:23

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Tak se podělím o svou zkušenost s psychotesty - předem upozorňuju, že jsem si přišel postěžovat :P

Je mi 30, zbroják jsem chtěl už asi od 17ti. Samozřejmě, jako mladej kluk jsem to tenkrát viděl jinak než dnes. Každopádně vždycky jsem to odložil z různých důvodů, hlavně jako "zbytečnost". Koncem roku 2019, začátkem 2020, před pandemií, jsem byl párkrát s kámošem střílet (dělá u PČR, pomáhá mi s přípravou a tak). Zjistil jsem, že si u toho neskutečně odpočinu a vyčistím hlavu. Asi netřeba rozebírat víc, jelikož mám ke zbraním respekt, zaujala mě samotná mechanika, komunita a samozřejmě možnost soutěží, růstu dovednosti a i sebeobrany, mi to přišlo jako ideální koníček a do budoucna by mě i lákalo pracovat na střelnici nebo i v obchodě se zbraněma.

Abych z toho tentokrát nevycouval, tak jsem si, na naléhání kámoše, koupil skříň na zbraně - máte povolení se mi smát. Začal jsem to tedy řešit, jenže ouha. Jsem sice v Brně pár let, ale neměl jsem tu ještě trvalák - žádný problém, to je jednoduchá úřední záležitost. No, vstoupila do toho nabídka práce v Praze (vtipně od BIS). Tak jsem s tím ještě počkal.
Práce nakonec padla, začala pandemie. Zavřeli se úřady.
Poté zapracoval úřední šiml, musel jsem vyřídit potvrzení o trvání nájmu a podobně.
Pak tu byli dobu policajti mimo provoz.
No, když se obnovili zkoušky a přijímání přihlášek, natěšeně jsem sedl ke kompu a vytiskl si Přihlášku... a koukám, že na ní je uvedeno, že mám přiložit zdravotko. Kámoš který mi pomáhal to dělal v době, kdy bylo zdravotko potřeba až pro vydání ZP a mě nenapadlo si to zkontrolovat
Vím, že to začíná být úmorný, ale to je tak trochu pointa.
No nic, jsem tu regitrovaný u doktorky a tak jsem vyrazil za ní.
Jenže jsem u ní registrovaný proto, že jsem měl problémy se srdcem u kterých se nenašla fyzická příčina a tudíž se předpokládalo, že jsou způsobeny stresem. Z toho důvodu požádala o vyjádření psychiatra.
Na toho jsem samozřejmě dobu čekal. Pak jsme se sešli a on, že by to neměl být problém. Domluví se s mou doktorkou.
To zase chvíli trvalo.
Po čase mi volal s tím, že sme se zřejmě nepochopili. No a že mě pošle na psychotesty. Plusem bylo, že vzhledem k předchozím potížím se srdcem mi to napíšou na pojišťovnu.
Stavil jsem se pro něj pro lístek a kontakty na jím doporučené testovače.
To šlo docela rychle. Sice jsem musel strávit půl dne voláním, ale výsledkem bylo, že jedna slečna měla volno a mohl jsme přijít už za týden.
Jeden den jsem šel vyplnit testy - pokud si dobře pamatuju, šlo o pár stránek výběru odpovědí a asi dvě stránky vypisování odpovědí.
Druhej den jsme přišel na samotné jádro psychotestu. Slečna nejdřív nevěděla co přesně se po ní chce. I když měla lístek od doktora. Tak se mu snažila dovolat, což se nedařilo. Byla i mírně nepříjemná.
Následně došlo k testování - zabralo to snad dvě a půl hodiny a zkoumala kde co. Vážně to bylo dost podrobný. Dělal jsem i test s barevnejma skvrnama.
O týden později jsem pak měl přijít ještě na IQ test a případné doladění.
IQ test proběhl (počítání z hlavy, vědomostní test, doplňování logických řad...)
Hotovo.
Nezpracováno.
Slečna měla vzápětí dovolenou.
Poté měl dovolenou její vedoucí, který musí zprávu podepsat.
Poté měl dovolenou psychiatr, který měl zprávu zhodnotit a napsat mi vyjádření pro obvoďačku.
Jenže mu nedorazila ta zpráva.
Tak jsem se obrátil na testovací slečnu.
Měla dovolenou.
Dovolal jsem jí. Prý to již poslala.
Psychiatr si hnul zádama a tam je týden mimo.
Psychiatr neobdržel zprávu.
Testovačka má stále dovolenou, ale můžu si pro zprávu dojít osobně příští týden.
Psychiatr má zprávu, mám si přijít za týden.
Přišel jsem za týden na sjednaný termín.
V čekárně jsem strávil asi hodinu a půl.
Sestřičce jsem donesl krabičku čaje, jelikož mi přišlo blbý, že jsem ji tam během týdnu "ztracené zprávy" asi dvakrát, nebo třikrát volal.
Psychiatr mě oznámil, že jeho vyjádření mě nepotěší.
Dle zprávy jsem údajně netrpělivý (ehm? viz. výše), mám na sebe příliš vysoké nároky (to souhlasí), jsem přemýšlivý typ (taky souhlasí), mám pocit, že příliš nezapadám, jelikož mám vysoké morální hodnoty (podle mě sem jen slušně vychovaný) a to všechno v kombinaci s nadstandardně vysokým IQ značí sklony k depresím.
Tenhle závěr mám z toho co mi říkal včera, ještě mi prý zašle kopii vyjádření pro obvoďačku.
Pokud prý budu chtít ZP, mám chodit cca půl roku až rok na terapii a poté se testování zopakuje.
A perlička pro pobavení - sdělil mi, že ten koníček by mi zřejmě prospěl, nicméně je v tomhle vázán vyhláškou.

Nemám ponětí, jestli se na to vykašlu, půjdu do toho a nebo se přeregistruju zpět ke svýmu původnímu obvoďákovi na Vysočině aby mi to napsal on, jak doporučuje kamarád, stejně tak nevím, jestli jsem měl takovou smůlu na komplikace, ale jde mi z toho hlava kolem.

Takže ačkoliv jsem pro kontrolu při vydávání ZP, silně doporučuji každému, aby se tomuhle vyhnul a věc řešil se svým původním obvoďákem který ho viděl vyrůstat.

Pardon za dlouhý post a výlev, ale potřeboval jsem si psotěžovat v rámci komunity a snad tahle moje zkušenost někomu k něčemu bude :D

Jarda K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 170
Registrován: 04.01.2016 16:22
Bydliště: Vlašim

31.08.2020 7:21

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Z těch obštrukcí našeho zdravotnictví bych začal snad trpět nějakou psychózou... Oni vás vyhodnotili, že prostě nejste průměrný mamrd, který volí ANO. :cry:

:lol: Při první žádosti o ZP v roce 1991 jsem byl také poslán na psychiatrii. První otázka (bylo jen povídání) byla, jestli si myslím, že jsem normální. Odpověděl jsem že si to nemyslím, ale nechť mi definují normálnost. Obě dámy si radostně poposedly = čichaly dobrou zábavu. Když jsme si dopovídali, cca hodina to mohla být, napsaly, že nemají problém (a ani já) a bylo. Pak už jen "splnit podmínky hodné zvláštní zřetele". :lol:

Uživatelský avatar
Idahou
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2017 9:14

06.09.2020 15:44

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Tak jsem se obrátil na svého původního obvoďáka a vyřešeno. Bylo to tak rychlý, až si nadávám, že jsem tak nepostupoval hned z kraje :D
Teď ještě abych se dočkal zkoušek dřív než nám to zase všechno zavřou.

Každopádně díky za podoru ;)

Trace
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 17.03.2017 15:14

20.09.2020 18:27

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

V zákoně jsou uvedeny
1) Nemoci, které vylučují zdravotní způsobilost
2) Nemoci, které omezují zdravotní způsobilost

Tedy zdravotní způsobilost je buď omezena, nebo vyloučena z důvodu určitého potvrzeného onemocnění. Ale ten klinický psycholog nevydal doporučení z důvodu, že "bys mohl mít sklon k depresi". Tedy výskyt deprese nepotvrdil. Je tohle korektní? Dá se proti tomu bránit?

Jen akademická otázka.

Uživatelský avatar
Idahou
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2017 9:14

25.09.2020 8:46

Re: Lékařská prohlídka, ZBROJNÍ PRŮKAZ, psychologické vyšetření

Co jsem tak četl a co mám osobní zkušenost - oni většinou sami netuší jak přesně to má být. Pochopitelně pak hrajou na jistotu, protože když ti to napíšou a tobě pak rupne, něco s tím vyvedeš, tak je to na ně. Zároveň bych se ani nedivil, kdyby to dělali na prachy, jelikož sem vždycky dostal seznam lidí na který se mám obrátit, že s nima spolupracujou.

Bránit se proti tomu dá tím, že prostě zajdeš za někým jiným.

Zcela určitě doporučuju obrátit se na svýho původního "rodinného" obvoďáka i kdyby jsi kvůli tomu musel jet přes celou republiku (dvě, tři, osm...) - sám jsem tuhle radu vyignoroval a dost na to doplácím. Zkoušky mám až 22.10 a kdo ví, jestli vůbec budou, že jo...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků