cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

23.03.2015 11:30

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

? Frank tam má ale B = nefungují ...

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.03.2015 11:52

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Já jsem si to po sobě nepřečetl pořádně, už jsem ten příspěvek opravil...

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

23.03.2015 11:54

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Já si říkal, že to nějak nesedělo s tím, co se nese duchem tohoto vlákna, což je počet kusů spočítatelný na prstech jedné ruky a dodací doba na roky.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

23.03.2015 14:05

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Přesně tak to je: ruka a roky.

vily
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 26.09.2010 10:16

26.03.2015 17:14

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Nemáte niekto informáciu kedy začnú zas pokračovať vo výrobe pušiek? Objednávok by mali mat dostatok ...

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

26.03.2015 18:02

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

No, otázkou není kdy, ale jestli budou další pušky vůbec vyrobeny. S kvalitou flinty nemám problém- puška je výborná, ale za ty čekací lhůty a nekonečné sliby by GG zasloužili nakopat.
Pokud bych nechtěl druhou GG pušku v ráži .45 ACP, tak bych si asi koupil Uberti a narval do ní tuningový set z US a hotovo...


Reklama

vily
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 26.09.2010 10:16

26.03.2015 19:03

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Tak zatiaľ mam Uberti 66. Akurát že už do nej nechcem kupovať krátky chod. Mám vysnívanú 73 v 44-40 s krátkym chodom, čo Uberti neponúka ( neviem prečo len 357 a 45LC) a k cene pušky by som musel prirátať cca 300-400 USD za doladenie čo je aj dosť. GG by spravil podla požiadaviek, len tá neistota kedy a či vôbec...

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

26.03.2015 20:46

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Kde jsi vzal, že Uberti nedělá 44-40 s krátkým krokem ? Normálně to je to dostupné.
Zavolej si importérovi do Prahy.
Lidi, proč cpete do Win 73 takové náboje jako jsou 45ACP ? Co to má za výhodu ?

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

26.03.2015 20:59

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

No, pokud střelec nebazíruje na dobovosti munice, tak 45 ACP má tu výhodu, že se těch knedlíků vejde do trubicového zásobníku docela dost. Zvláště, pokud se nejedná o karabinu. Takže pak dostane střelec skutečně pušku, která střílí opravdu dlouho bez nabíjení. Někdo takovou pušku tady ze střelců má a tuším že přímo od GG. Tak by mohl poreferovat. Taky nevím, jak ostatní výrobci, ale GG tuhle ráži pro pušky běžně nabízí. Jistěže, dobovost toho náboje pokulhává, ale na druhou stranu je 45 ACP blíž k divokému západu, než například 357 Mag. Pokud se teda nemýlím.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

26.03.2015 21:08

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Myslím, že se mýlíš, i když .45 ACP je starší než .357. Dále si myslím, že o pušce, kterou uvádíš tady již bylo napsáno dříve. Znám ji a je super.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

26.03.2015 21:12

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

.45 ACP chci kvuli dostupnym a levnym nabojnicim a pak taky nechci prebijet dalsi razi- v .45 ACP mam tommygun a M1911, tak chci v te razi i pusku na wild bunch.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

26.03.2015 21:13

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Poptával jsem mejlem loni v říjnu u nich Great Gun 1860 Henry, dlouhou hlaveň ráže .45ACP, ale odezva byla nulová. Telefonoval jsem, slečna nebo mladá paní slíbila se ozvat a zatím nic. Termín mám vánoce 2017, teda ještě skoro 3 roky, takže to zkusím poptat znovu. Winchesterovku od nich mám od roku 2009, nemá chybu.

Nevím, jaká je u nich situace, třeba jedou na 3 směny perkusáky, který jim sypou, tak se nezabývají ničím dalším.

Uživatelský avatar
Pavel-K
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 191
Registrován: 16.12.2006 22:50
Bydliště: Zlín

26.03.2015 21:38

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Taky by mě zajímalo a docela dost by mě zajímalo, proč, když je poptávka, umí to, umí to snad i dobře, proč GG nevyrábí ? Proč nerozšíří výrobu, proč se nepokusí pokrýt poptávku? Má někdo informace co nejblíže od zdroje? Hungry? Travisi? Co není? Peníze? Chuť? Prostory? Lidi? Materiál? Zkušenosti? Stroje?
Jediné co vím určitě že je poptávka. Vím že je a byla mohutná výroba deringerů, to je důvod?
Sám mám teda hodně negativní zkušenosti s komunikací, sliby, pravdomluvností, termíny a tak. Zrušil jsem objednávku i s nemalou zálohou po cca 4 letech, nakonec musím říct že vše nějak dopadlo ale bez dodávky zboží. Co se děje? Co se dělo? Proč to nejde?

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

26.03.2015 22:35

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Zkusím tady říct svůj názor se kterým samozřejmě nemusí nikdo souhlasit - když si pořizuji
repliku tak slavné flinty jakým je Winchester tak ji chci, pokud možno, tak jak byla se vším všudy, dokonce i náboj 45Colt je pro mne nepřijatelný ( pro novice jen uvedu, že žádná
opakovací puška se nevyráběla v cal.45Colt ). Výmluvy, že nábojnice je drahá, stačí
200 - 300 nábojů a zase tak moc nepraskají ani se neztraceji, takže pokud dám o pár korun navíc tak to přežiji. A jinak je vše stejné...
Nač potřebuji nabíjet 20 nábojů? Když max. počet nábojů pro jednu stage je 10, slovy deset
nábojů? Za další - a tady si nejsem jist, je to již dávno kdy jsem studoval pravidla pro WB,
myslím si, že pro WB musí být revolverový náboj ne pistolový a ráže větší než 0,40".
GG - ono se to řekne proč to nedělají, deringery jsou daleko výnosnější výrobek než
složitá puška, pak by se ta cena se mohla pohybovat okolo 50k, což asi už málokdo dá...
Taky mám obavy, že nové zájemce bych asi spočítal na prstech... což investici do rozšíření
nové výroby asi nevrátí. Pak je tady další alternativa - originál Win. made in Japan
za řekněme 56 - 60k,možná dnes i víc díky kurzu dolaru.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

27.03.2015 11:48

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Já už jsem se zde k GG vyjádřil mnohokrát ( a nejen já) a další považuji za bezpředmětné Pušku W-1866 jsem objednával v jiné době, než je dnes, takže jsem se dočkal relativně brzy a dodací lhůta mi nevadila, střílel jsem jinou LA. Pokud někdo strašně chce LA od GG, tak ať si k nim dojede, atd, atd.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

27.03.2015 14:16

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

FRANKJ- většina z nás střílí CAS, takže spíš než přesnou repliku potřebujeme sportovní speciál. Ráže .44-40 je dobrá na BP laborace, případně pokud chceš střílet lightingem, který v .357 moc nechodí.
U GG bylo výhoda, že puška byla od výrobce připravena na závody a chtěli za to míň než za uberti v základu.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

27.03.2015 20:27

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Ohledně toho cal. 357 to máš naprosto pravdu, tato ráže nechodí ani v Win.92.
Ale lightning velice dobře funguje v cal.44-40, 38-40 popř. 32-20. I cal. 45LC v nových
replikách je nic moc. Kam se hrabe winchestrovka na lightninga od pana Colta !

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

27.03.2015 23:11

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Zkusím to popořádku:
vily píše:Tak zatiaľ mam Uberti 66. Akurát že už do nej nechcem kupovať krátky chod. Mám vysnívanú 73 v 44-40 s krátkym chodom, čo Uberti neponúka ( neviem prečo len 357 a 45LC) a k cene pušky by som musel prirátať cca 300-400 USD za doladenie čo je aj dosť. GG by spravil podla požiadaviek, len tá neistota kedy a či vôbec...

Krátký chod by měl být dostupný i pro .44-40WCF. Není důvod aby nebyl. Pušky s krom vývrtu ničím neliší. Chce se to přímo zeptat u dovozce, jak radí FrankJ

FrankJ píše:Lidi, proč cpete do Win 73 takové náboje jako jsou 45ACP ? Co to má za výhodu ?

Chci-li opravdu perfektní a stylovou pušku pro western ve stylu Living History, tak nejlepší variantou bude 1873 v .44-40. O tom žádná. Nejlépe něco ze starší produkce, kdy se tam ještě necpaly různé "pojistky" navíc, viz. winchestrovky z Japonska. O modelech 1860 a 1866 si mohu nechat jen zdát, protože ty se dělaly jen v dnes nedostupných rážích... Pokud jsem schopen trošku větší tolerance, pak mi ráže .45ACP přinese spoustu výhod. Rozměrově je skoro shodná s půvdním .44 Henry R.F., tudíž kapacita zásobníku je úctyhodná, i když to moc ve westernu nevyužiji, to je pravda. Cena nábojnic je v porovnání s .45LC nebo nedej bože .44-40 zanedbatelná. Také přebíjení bezdýmákem je mnohem jednodušší. Navíc je munice kompaktibilní s 1911tkou a spoustou jiných zbraní.
.45ACP je náboj vyvinutý v roce 1905. Náboj .357Mag je z roku 1934.

Pavel-K píše:Taky by mě zajímalo a docela dost by mě zajímalo, proč, když je poptávka, umí to, umí to snad i dobře, proč GG nevyrábí ? Proč nerozšíří výrobu, proč se nepokusí pokrýt poptávku? Má někdo informace co nejblíže od zdroje? Hungry? Travisi? Co není? Peníze? Chuť? Prostory? Lidi? Materiál? Zkušenosti? Stroje?Co se děje? Co se dělo? Proč to nejde?

Od všeho trošku. Není to jednoduché, ale to většinou pochopí jen ten, kdo si něco podobného zkusil a má představu o tom, co všechno to obnáší. Také doufám, že už se to konečně zlomí a pustí se do toho. Sám jsem si vymyslel závodní pušku pro černý prach a zatím zůstala jen jako objednávka... :-(

FrankJ píše:Zkusím tady říct svůj názor se kterým samozřejmě nemusí nikdo souhlasit - když si pořizuji
repliku tak slavné flinty jakým je Winchester tak ji chci, pokud možno, tak jak byla se vším všudy, dokonce i náboj 45Colt je pro mne nepřijatelný ( pro novice jen uvedu, že žádná
opakovací puška se nevyráběla v cal.45Colt ). Výmluvy, že nábojnice je drahá, stačí
200 - 300 nábojů a zase tak moc nepraskají ani se neztraceji, takže pokud dám o pár korun navíc tak to přežiji. A jinak je vše stejné...
Nač potřebuji nabíjet 20 nábojů? Když max. počet nábojů pro jednu stage je 10, slovy deset
nábojů? Za další - a tady si nejsem jist, je to již dávno kdy jsem studoval pravidla pro WB,
myslím si, že pro WB musí být revolverový náboj ne pistolový a ráže větší než 0,40".
GG - ono se to řekne proč to nedělají, deringery jsou daleko výnosnější výrobek než
složitá puška, pak by se ta cena se mohla pohybovat okolo 50k, což asi už málokdo dá...
Taky mám obavy, že nové zájemce bych asi spočítal na prstech... což investici do rozšíření
nové výroby asi nevrátí. Pak je tady další alternativa - originál Win. made in Japan
za řekněme 56 - 60k,možná dnes i víc díky kurzu dolaru.

Westernová střelba je především o rychlosti. Tomu se podřizuje absolutně vše. Z tohoto pohledu je ideální náboj .38spl/.357Mag. Snadno se udělá laborace, které má předepsaný minimální faktor a přitom prach vyhoří, nábojem se dá, když je to náhodou třeba, trefit i malý, 20ti cm gong na větší vzdálenost (35m). A tady je právě s obsolentními rážemi problém, protože se původně dělaly s velkým vnitřním objemem na černý prach. Bezdýmáku stačí málo, ale ve velké nájbojnici je to problém, hrozí detonační hoření a destrukce. Amici k vůli tomu např. nabízí nábojnice se zmenšeným vnitřním objemem (45LC), ale tady jsem je nikde neviděl. Další problém je právě v průměru a hmotnosti střely. Létají po větším oblouku, než. .357Mag. Pokud ne, tak zase produkují větší zpětný ráz, který zpomaluje střelbu.
Nábojnice praskají a ztrácí se větším tempem, než je střelci milo. Zvláště pokud to myslí se závoděním vážně, chodí trénovat a výstřely se počítají na tisíce ročně. Navíc např. letos vychází během 3 týdnů Mistrovství Slovenska, Mistrovství ČR a Evropský šampionát. Pokud chceš jet na všechny, potřebuješ minimálně 400 ks nábojů do pušky, protože času na přebíjení mezi závody moc nebude...
WB požaduje pouze větší průměr střely než .40. Je to z důvodu toho, že je požadován vyšší faktor než u CAS, ale terče jsou stejně blízko. U větších kalibrů se faktor dohání hmotností střely a u .357mag a menších to lze jen rychlostí. Z toho plyne větší riziko úrazu od střepin ze střel...
Ty pákovky z Japonska sem někdo vozí? Myslím model 73...

Lighting je kapitola sama pro sebe. Ladili to hodně dlohou a pokoušelo se o to hodně firem. A ani p. Coltovi to až tak zázračně nefungovalo... Mám jeden od Taurusu... Pěkná puška, ale závodit se s ní moc nedá... :cry:

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

27.03.2015 23:43

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Hungry promin, ale tady si odporuješ, říkáš, že nejlepší je 38/357 a předtím preferuješ
45ACP. Na 35m nepoznáš propad střely a navíc se střílí na terče jak vrata od stodoly na
sotva 10m - koukni se na různá videa na youtube, takže je to úplně jedno.
Hm, detonační spalování, no budiž, ale i to se dá řešit celkem bez problémů.
Namlouvání si, že 45ACP je podobný 44 Henry je snad jen pro úplného zelenáče,
už jen ten rozdíl k konstrukci náboje kdy 45ACP je pistolový a 44 Henry je revolverový
náboj hovoří za vše. Bral bych 44 Russian, tam bych souhlasil, ten je velice podobný
kromě délky nbc. náboji 44 Henry CF.
Váha střely - LEE vyrábí licí kleště i ve váze 160grs pro 45LC, což je téměř stejná váha jako
158grs pro 38/357. Nebo můžeš střílet kuličky .451, taky jsem to střílel s úspěchem
a jsi na váze okolo 137grs.
Lightning - jediná firma,která funguje je Pedersoli, ale nejlépe v cal. 44-40.
Originály fungují výborně,ale musí to být ten druhý model, čili od r.výroby 1887.

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

28.03.2015 0:07

Re: GREAT GUN - znáte někdo.

Na CAS je opravdu nejlepší .357/.38, tím střílí většina top střelců. .45 ACP je dobrá volba na WB- zatím to jde v Evropě střílet i náboji s menším průměrem střely než .40, ale jsou zde tlaky na to, aby se i v Evropě střílelo přísně podle pravidel a zde je . 45 ACP dobrá volba.
Bohužel puška v teto ráži se sériově nevyrábí, tak proto jsem ji objednal u GG.
Btw minulý rok byla na MČR jedna stage postavena tak, ze poměrně velký terč byl na cca 35 metrech- dost lidí ze špičky běželo do auta pro "speciální" laboraci, protože jejich standardní nábojenáboje (.357 mag) nemají takový dostřel. Však dojeď na nějaký větší závod, abys viděl současné trendy CAS. Můžeš si zkusit naše GG flinty a po závodě posedime posedime, dáme vinko a pokecame.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník