mandy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 416
Registrován: 01.10.2010 18:12
Bydliště: Praha

08.02.2015 13:48

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Podle mě standardní střelec s tím problém mít nebude. Ale je pravda, že můj malý syn měl zádržku s každou ranou. Za mě je ta pistole v tomto ohledu bez problémů.

Uživatelský avatar
DAGO66
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 13.05.2010 12:24
Bydliště: Z Hradišťááá

14.02.2015 10:27

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Závěry na P-07 a P-09 se v CZUB vyrábějí :D

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

14.02.2015 14:10

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Taky si myslim, byl to jenom vykrik do tmy neznaleho Glockare. :D

JanRypal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31.01.2015 17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí

26.02.2015 3:11

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

P07 DUTY mám už nějaký rok, v podstatě to bude asi jedna z těch nejstarších. Zatím má vystříleno 7263 ran (poctivě všechno píšu do záznamníku), z toho většinou Sellier, Magtech, přebíjené Limit, AlsaPro, Geco (ty co tak kysele smrdí), nějaké podzvukové těžké střely, olovo, silikon, dokonce i ty pofiderní safe-ammo od Sellieru (ocelová pomosazená nábojnice a ty divné poškrábané a otlačené střely) a počet závad bych spočítal na prstech. Většinou je to nábojnice zachycená v závěru, ale to bych připsal možná spíš i střelivu než zbrani. Soustřel zbraně je přímo úměrný použitému střelivu, oproti jiným kompaktům nevidím rozdíl. Mířidla jsem hned vyměnil za tritiová a ještě mi neupadla. Vydutí plastu na pravé straně samozřejmě mám, ale nijak se to neprojevuje a vidět to jen když se sundaný závěr. Někdo tady psal, že mu vadí vypouštění kohoutu protože je pravák, nebo levák, teď nevim. Já mám vypuštění oboustranné, takže tam bych problém taky neviděl. Co musím opravdu pochválit je spoušť. Plynulý chod v celé dráže, jemné krátké cvaknutí na SA, příjemný očekávaný odpor na DA a hlavně stále stejně dlouhý reset. Spušť je zahnutá přesně na prst a plynule kopíruje lučík, takže i střelba v silných rukavicích není problém. V hranatém lučíku je navíc dostatek místa. U 75DCompaktu se mi často stává, že se mi rukavice žvýkne mezi spoušť a lučík, což se mi u DUTY ještě nestalo.
Natahuje se opravdu o něco hůř než jiné, má tužší pružinu a drážky jen v zadní části závěru. Je to otázka cviku. Po prvním měsíci sušení jsem měl solidně odřené prsty, teď už to není ani poznat. Dále by se mi líbila trochu jiná povrchová úprava. Plast je dobrý, kov je horší. Na styčných místech hlavně a závěru začíná být povrchovka setřená a prosvítá stříbrný kov. Navíc na drsném povrchu jdou vidět mastné fleky a z hadříků tam zůstávají chlupy. Na šikmině za výhozním okénkem navíc zůstávají žluté nanesené stopy po nárazech nábojnic, které v podstatě nejdou vyčistit. Ale to jsou jen kosmetické vady. Co bych určitě ocenil je kovové jistící oko místo toho plastového a dále kdyby zásobníky měly gumové botky jako u D kompaktu. Jednou se mi totiž stalo při odhození prázdného zásobníku to, že se vysunulo plastové dno a zásobník se rozletěl do všech směrů, naštěstí jsem všechno našel. Dále jsem viděl u P07 ulomený beavertail po pádu zbraně na zem. Zapilovalo se to pilníkem a doleštilo a je to v pohodě. A taky jsem viděl prasklou komoru a roztržený rám zbraně, což mělo za následek modřinu a škrábance na ruce. Jenže taky vím, kdo s tou zbraní střílel a jak se k ní předtím choval a je víc než pravděpodobné, že v době výstřelu byla v hlavní hlína nebo písek. Což by podle mě nevydržela žádná zbraň. Na fotkách jsem viděl rozšklebenou snad už každou běžně dostupnou zbraň a přesné počty takových havárií neznám. Každopádně si myslím, že DUTY úplně klidně vydrží i ty "desetitisíce" ran, ale to ukáže až čas. Já jsem každopádně spokojený a výměnu neplánuju.

ZiziTheFirst
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2015 21:34

26.02.2015 8:56

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Dobrý den, po P-07 už nějakou dobu koukám, začali se objevovat první střelci, kteří je prodávají z druhé ruky s cca 500-1500 nastřílených ran. Zatím se ale zdá, že jejich představy o ceně se rozcházejí s představou kupujících, musím přiznat, že i mou.

Jakou byste tak čekali cenu za P-07, nebo i P-09 z druhé ruky (9mm Luger, samotnou s výchozí sadou příslušenství a bez úprav v základním provedení)? :?:

Zatím mi přijde, že prodávající si představují cenu asi jako za obdobný Glock (17, resp. 19).
CZ P-07: 14 000 s příslušenstvím - http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/119245-cz-p-07/
CZ P-09: 15 500 s příslušenstvím - http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... i-cz-p-09/
starší CZ 75 P-07 Duty: 12 500 s přísl. - http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... p-07-duty/ ale i 9 000 - http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/10 ... stole-9mm/

Naproti tomu kupující je mají zařazené spíš na úrovni obdobných CZ 75 B/D/Compact třeba někde mezi 8 a 10 tisíci, např. http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... p-07-p-09/ (to mi přijde nízko) nebo http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/45 ... p-07-duty/, jednoduše ve stejném pytli jako předchozí produkci CZ.

U pistole, která nová stojí lehce přes 14 000 (P-07), mi přijde neadekvátní kupovat rok jetou za 13 000, to je lepší si koupit novou. Nebo Glock 17, který má jednak vyšší původní pořizovací cenu, ale je i více vyzkoušené, co vydrží (u větší je to obdobné, jen asi o 2000 výše).

Já bych to viděl kolem 10 000, zbraň je sice (asi) lepší, než její předchůdce CZ 75 P-07 Duty, ale je to relativně nová teprve 2. generace a zatím to tvrdí jenom Česká zbrojovka, není nikdo, ani střelnice, kdo by mohl říct "nastřílel jsem s tím 10 000 ran bez problémů a drží" jako u Glocků... Kde myslíte, že se to tak protne, aby byli spokojení prodávající i kupující? :)

Díky za vaše zasvěcené názory :idea:

kyjosek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 22:03

26.02.2015 11:56

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Měl bych prosbičku, chci pořídit pistol na nošení, mám ve výběru tyto pistole , chci si ja odzkoušet abych věděl, která mi sedne, ale zajímalo by mě jaké na ně máte názory - kvalita zpracování, spolehlivost, slabiny atd. Co by jste preferovali a proč. Diky moc za názory.

CZ rami 2075
Glock 26
Walther PPS
Smith and Wesson mp9 shield
Ruget lc9
Springfield XDS


Reklama

JanRypal
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 31.01.2015 17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí

26.02.2015 17:54

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

2/3 původní ceny, pokud zbraň není moc stará, nebo nemá fakt hodně najeto, je tak adekvátní hranice. I když by majitel uvedl, že z jí vystřelil jen jeden zásobník, už to není nová zbraň. A to platí pro jakoukoliv zbraň ať je to Glock za 17 tisíc nebo ATC za 15 stovek.
Navíc stáčení tachometru je český národní sport nejen u aut ale i u zbraní, takže kdo ví kolik a čeho tím vlastně prošlo. Popravdě, kolik z vás teď dokáže přesně říct, kolik ran vystřelil ze své zbraně? Já, kdybych si to poctivě nepsal do záznamníku zbraně, tak si to netroufnu ani odhadnout. A to platí pro jakoukoliv zbraň.
Tu za těch 9 bych klidně bral. I když napsal ve slově "pistoli" tvrdé Y, tak to má co se týče ceny v hlavě celkem srovnané.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

27.02.2015 15:42

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

Trochu záleží, jak nosit a k čemu zbraň používat.

Pokud bude jen na nošení "pro pocit jistoty" a občas pár kondičních ran s důrazem na co nejefektivnější utajení a pohodlí při nošení, pak Ruger nebo SW. Mají ale poměrně nepříjemnou spoušť a malou kapacitu. Kdo má větší packy, stěžuje si na nedostatečný úchop. Pro nošení s nábojem v komoře ve vnitřním pouzdře třeba na intimních místech je i pojistka. Walther je téměř totéž za mnohem více peněz.

Výkonný, spolehlivý,odolný, prověřený kapesní pracant je Glock. Dá se použít i zásobník pro G 17 jako rezerva a dá se s ním střílet i loska konkurenčně velkým pistolím a dokonce i rekreační mířenka. XDS je na tom podobně. Možná trochu lepší ergonomie a o chlup větší rozměry, kratší, ale tvrdší spoušť. Pořád se dají docela dobře skrytě nosit.

Osobně bych volil s ohledem na dostupnost servisu, nd., doplňků a jejich ceny G26, ale je potřeba to vyzkoušet a to pokud možno všechny typy. Každému sedne něco trochu jiného.

Rami bych opravdu nebral. To je sázka do loterie.

Edit: tak Walther je momentálně k mání za 15 500, já ho kdysi viděl okolo 18 nebo tak nějak :) omluva

Uživatelský avatar
sněhulák
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13.10.2006 19:05
Bydliště: Hradec Králové, Liberec

28.02.2015 15:08

Re: G- kompakt subkompakt, fullsize

kyjosek: už to tu bylo nastíněno, a já to jen trochu rozvedu. Ten tvůj výběr je třeba ještě dále rozdělit na jednořadou a dvouřadou. Záleží i na tvé tělesné konstituci, zejména pokud jsi hubenější postavy tak i s dvouřadým subkompaktem budeš v některých činnostech dost trpět - prostě se ti vymáčkne do břicha, kde ti chybí zásoba sádla, která by ten otlak dokázala pohltit.

Co se týče univerzálnosti použití, tak osobně na to mám vysloveně negativní názor. Pokud chceš hlavně střílet, ta si pořiď full size, resp. to s čím se ti dobře střílí/trefuješ to co chceš. Pokud nosit, tak si vybírej především podle toho jestli to fyzicky vydržíš trvale nosit. Nakonec stejně rozhodnou pouze osobní zkušenosti, které ale dostaneš úplně nejdřív po týdnu trvalého nošení - jinými slovy jsou nepřenositelné.

Luci
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2015 22:53

19.03.2015 9:28

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Zajimalo by me jaka je cena nahradnych dilu pro P09 vs Glock 17. Mam na myslich treba nejaky pruzinky, cepy nebo neco jineho co casem prestane fungovat nebo se muze porouhat. (omlouvam se za mozna spatnou definici ale jsem novacek)
Diky

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

20.04.2015 19:02

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Proc nesbirat naboje, co nevim do ceho patri...
Udajne OPEN navazka...
Přílohy
duty_3.jpg
duty_2.jpg
duty_1.jpg

buhdeste
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 10.01.2007 22:01

31.05.2015 1:22

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Zdravím.
Podělím se o svou zkušenost s CZ P 09. Zakoupena nová a ihned reklamována pro deformaci rámu a vůli na předním vodítku závěru, což vytváří viditelně rozšiřující se spáru mezi závěrem a rámem. Reklamace byla uznána. Výsledek je zřejmý z přepisu mé reakce na její vyřízení. Viz níže.

Dobrý den.
Tímto reaguji na výsledek reklamačního řízení na pistoli CZ P09 reklamační protokol 90-6288-15-0721 , ze dne 29.4.2015. Reklamace se týkala deformace přední části polymerového rámu a vůle na předních vodítkách závěru, které spolu vedou k viditelnému rozšíření spáry mezi rámem a závěrem v přední části zbraně.
Musím pochválit vstřícnou komunikaci pracovníků CZUB a dodržení reklamační lhůty. Tím ale dobré zprávy bohužel končí! Po výměně rámu se zbraň vrátila prakticky ve stejném stavu, v jakém jsem ji reklamoval. Rám je stále deformovaný a pokud byl vyměněn, tak za stejný zmetek. Vůle na předním vodítku závěru je stále stejná a myslím, že by se za ni styděl i pan Kalašnikov. Výsledek tedy dost dobře ani nemůže vykazovat nějaké změny.
Již se nebudu rozepisovat jak jsem zklamán, protože jinak jde dle mého názoru o velice zdařilou zbraň se kterou je radost střílet.
V souvislosti s výše uvedeným mne napadá několik myšlenek.
Tak za prvé, že na těch povídačkách o nekonzistentní kvalitě produkce CZUB, které se občas ozývají na střeleckých fórech, přece jen něco bude.
Za druhé, že dost možná je skutečně rozdíl mezi produkcí pro různé zákazníky, protože si popravdě neumím představit, že ty zmetky nikomu v zahraničí nevadí. A to včetně přejímacích techniků u bezpečnostních sborů, kam logicky typicky služební zbraň směřuje.
A konečně za třetí....uvažuji o svých možnostech takto :
1/ znovu zbraň vyreklamuji bez naděje na nějaké smysluplné řešení, vlastně jen proto abych Vás donutil něco s tím dělat
2/ pokusím se zbraň opravit bez Vás
3/ hodím Vám ji na hlavu a koupím si tu "krabici od bot" .......jak ona se jenom jmenuje......no Glock přece.
Jedno ale udělám zcela jistě. Přidám se k těm několika pisálkům, kteří si stěžují na CZUB a které jsem měl za nedůvěryhodné exhybicionisty a těmito řádky se pokusím Vás přimět k ....ani nevím k čemu přesně.


S pozdravem
Vlastimil Nikl

Předem upozorňuji majitelé Glocků, že jsem byl při psaní do zbrojovky značně rozčilen a o variantě číslo 3/ vážně uvažuji :D ....i když je to "krabice od bot".
Nikde jsem se s tímto technickým nedostatkem nesetkal, tak mne zajímá, jestli už to někdo řešil. Protože došlo k výměně rámu a problém je stejný, zdá se to být systémová chyba a nikoli jen jeden vadný kus.
Jsem zvědav co bude dál. Slovy klasika: ".....nic, uvidí se."

S pozdravem Nikl

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

31.05.2015 8:14

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Nezvládlá technologie...prostě hoši s plastem neuměj (kdyby jen s ním)...

jantar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 27.04.2009 19:28

01.06.2015 13:50

Re: CZ P-07 + CZ P-09 ex. DUTY

Dobrý den,
jak lze rozdělat vedení vratné pružiny u P-09.Konec je nalisován nebo našroubován?Rozebrání je nevratné?

kyjosek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 22:03

04.06.2015 5:22

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Tak jsem už pár zbraní otestoval na střelnici a horkými favority jsou dva kousky:
Walther PPS
a
Smith and wesson mp9 shield
Pro který se rozbodnout z hlediska kvality, životnosti?

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

04.06.2015 19:04

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Zcela buřt, který se ti líp nosí a střílí.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17.11.2012 18:17
Bydliště: Praha

09.06.2015 19:08

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Po mnoha úvahách jsem koupil Glock 19, jen se mi nelíbí mířidla. Původně jsem si někde přečetl, že mi je rovnou v Praze jakákoli nová nainstaluje Kentaur, proto jsem tam taky kupoval. Ti se tínhle už ale nezabývají, proto dotaz, jaká (ev. noční) mířidla a kdo mi je v Praze namontuje? Díky.

HENRY2
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 77
Registrován: 15.11.2010 19:10
Bydliště: Praha

10.06.2015 16:40

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Zkus MPI nechával jsem tam montovat už 3x a vždy OK a zadarmo! a podlepí i mušku.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 17.11.2012 18:17
Bydliště: Praha

10.06.2015 17:44

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Díky, zkusím to, kromě mířidel, co má smysl na obranu zlepšit? Záslepka zásobníku, kovová tyčka vratné pružiny, vnitřní pouzdro,...?

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

10.06.2015 17:51

Re: pomoc s výběrem vhodného recyklátu

Ovládání zbraně poctivým tréninkem :wink:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník