enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

27.01.2015 21:02

NAA revolvery

Kromě pár informací, že ho někdo měl a pak prodal tady o nich moc není psáno.
Má s nimi někdo zkušenost? Líbí se mi varianta Black Widow v 22 Mag. Ta by se díky větší rukojeti už měla dát dobře držet

Nosí je někdo? Jak jsou na tom s kvalitou? Sice je to jen SA systém, ale přijde mi to skoro lepší jak dvouranný derringer, až na tu ráži.

Byl by někdo ochotný zajít na střelnici a nechat mě z toho vystřelit?
Přílohy
naa.jpg

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

28.01.2015 14:26

Re: NAA revolvery

Na zahraničních fórech je toho docela dost. Bohužel moje angličtina je ve stylu: Maj ingliš is not gut, mister Bob. Takže tomu rozumím jen částečně.

Nositelé této zbraně, mám na mysli model Black Widow s čtyřpalcovou hlavní, si pochvalují její snadnou skrytelnost a malou hmotnost. Přesnost je prý tak do 10 metrů jakžtakž přesná, i když na některých videích s tím dokážou po tréninku trefit i na větší dálku. Někteří k tomu přidělávají pod hlaveň laser zaměřovač, což je podle mě trochu zcesty.

Jiný názor mají střelci na ty skutečně mini revolvery, které se vejdou do dlaně nebo na přezku opasku. U těch zase uživatelé tvrdí, že přesnost je prachmizerná.

Všichni se ale shodují, že na obranu je lepší aspoň to, nežli nic.

O model Black W. jak jsem psal výše, bych měl zájem. Ráže 22 WMR by mi nevadila + válec na ráži 22 lr to by bylo bezva.

Vlastně by to pro mě osobně byla dobrá volba jako sekundární zbraň ke Glockovi 19 nebo jako zbraň tam, kde by vše ostatní bylo moc vidět.

SA systém bych přežil, neboť jako westernový střelec mám SA vžitý. Mám jen dvě obavy.

První vychází z toho, že jsem kdysi měl derringer Cobra v ráži 22 WMR a odpaloval nespolehlivě. Prostě úderníky měly malou sílu a kolikrát neodpálily náboj. Šlo by to tehdy vychytat jiným střelivem, dokonce s vlašimskými náboji to i střílelo bez selháče (pokud si to dobře pamatuju), ale tak nějak jsem se z té zbraně vnitřně zklamal, a tak šla pryč. Tahle zkušenost se ve mně ještě drží, a tak jsem asi trochu předpojatý k něčemu v této ráži. Na druhou stranu NAA revolver by mohl být přeci jen lépe zpracovaný a vychytaný než Cobra.

A druhá obava je ta, jestli by takový prcek vydržel aspoň 5000 ran. Vím, že na velký střílení to není, ale pokud bych ji chtěl jako zbraň i na nošení, k čemuž je určená, tak bych v rámci tréninku z toho chtěl ročně dát aspoň pár ran. Tak aby mi to za 2 roky nebouchlo v ruce.

Znám jen jednoho chlápka, který NAA Black Widow má a nosí. Je to pěknej podivín, ale zbraň nosí ve dne v noci, i když jde v trenýrkách vysypat k popelnici koš. Nosí ji ve speciálním pouzdérku v létě v zimě. Jednou jsem tu zbraň viděl zblízka a měla už takovou pěknou patinu od toho nošení. Mrzí mě doteď, že jsem si tehdy nevystřelil. A nepokecal o té zbrani s majitelem.
Bohužel toho chlápka potkávám jen občas a nepravidelně a s kontaktem na něj je to taky těžký.

A co vy?


přikládám obrázek z netu

Black Widow s laserem na hlavni
Přílohy
naa.jpg
naa.jpg (4.65 KiB) Zobrazeno 25079 krát

Jabberwocky
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09.12.2009 0:31
Bydliště: Praha

28.01.2015 15:01

Re: NAA revolvery

Já můžu bohužel napsat jen to, že mě to zaujalo jako alternativa, že plánuji v dohledné době ZP a že bych si to taky rád vyzkoušel. Moje angličtina (a němčina) je celkem slušná (mj. se jazyky živím), a tudíž bych mohl pomoci s rozluštěním některých textů. To je asi tak celé.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

28.01.2015 15:40

Re: NAA revolvery

Možná by někoho mohlo zajímat toto video: https://www.youtube.com/watch?v=mIfJpq90V1g

Jinak jsem četl o bílém jihoafričanovi, co odstřelil tři černoušky, co se ho snažili zabít a také o nějaké staré paní, co jednou ranou dala headshot drogovému dealerovi. V prvním případě se revolver po několikáté ráně roztrhnul - ale údajně proto, že se mu ho v zápalu boje podařilo zapíchnout do země a ucpat hlaveň.

Jinak ve 22 WMR jsem měl revolver Taurus - a než mě přestal bavit, tak neměl ani jeden selhač, stříleno ale pouze cca 150 SB.

Občas jsou k prodeji na bazaru za slušné peníze, nový stojí ranec.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

28.01.2015 15:59

Re: NAA revolvery


Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

28.01.2015 16:24

Re: NAA revolvery

Třeba by věděli více v Kozapu:

http://www.kozap.cz/katalog/72/north-american-arms/


Reklama

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

28.01.2015 19:44

Re: NAA revolvery

Jojo, videa jsou parádní. Díky za ně. Asi nakonec do té Černé vdovy půjdu, počkám ještě tak do února, kdy jak doufám, potkám na střelnici toho mužika, který ji nosí a mohl by poradit.

Jinak jak jsem koukal, tak ten Kozap je jedna z mála alternativ, kde tyhle věci koupit. V ČR je kromě toho ještě pár obchodů nebo lidí co to dovážej, ale moc rozšířená zbraň to v našich končinách asi nebude.

Je fakt, že se občas objeví v komisi a za docela dobré peníze. Problém je zase v tom, že ke zbraním ze 2. ruky mám trochu nedůvěru. Leda bych narazil na nějaký pěkný, málo střílený kousek, to potom asi jo.
Naposledy upravil enfield2 dne 29.01.2015 13:12, celkově upraveno 1

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

29.01.2015 11:10

Re: NAA revolvery

Skoro všechny zbraně mám z druhé ruky a v podstatě bez problémů. Hlavně u takovéhle zbraně je dost pravděpodobné, že člověka brzy omrzí a pošle ji dál. Jen by mě zajímalo, jestli je mají v Kozapu skladem a za ceny, co tam mají uvedené. Obávám se, že kvůli pohybu dolaru budou ještě o něco dražší a na objednávku. Zkusím jim napsat.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

31.01.2015 9:10

Re: NAA revolvery

Někde je tu o tom už vlákno. Revolver 22LR máme na firmě. Střely chodí na plocho.
Už nevím kolik to to mělo J. Ale směšné málo .Myslim kolem 40 J.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

02.02.2015 0:06

Re: NAA revolvery

Díky za postřehy, můžu se jen na něco zeptat?
Jaký model máte na firmě?
Podle mě může být propastný rozdíl mezi NAA revolvery. Například takový klasický prcek NAA má hlaveň dlouhou 29 mm. Zatímco jeho větší bráška NAA Mini Master TC má podle výrobce hlaveň 101 mm dlouhou. Black Widow má hlaveň také delší.
A to nezmiňuji jejich bratrance modely NAA 1860 (které napodobují vzhled starých perkusních remingtonů) a ty mají hlavně také kolem 3 a 6 palců.

Věřím, že ty střely můžou chodit naplocho. Zvlášť u těch verzí s kratičkou hlavní. I když i to může být v některých situacích výhoda.

Zaráží mě ale tebou popisovaná naměřená enerige. Proto by mě zajímalo, co to bylo za model.

A pak ještě prosímtě. Zmiňoval jsi vaši firmu... Vy se zabýváte obchodem se zbraněmi nebo něčím podobným? Ptám se proto, že tam máte minimálně jednoho NAA revolvera. Odpověď ohledně té firmy klidně do SZ.
Dík

PS: problematika těchto mrňousů mě začíná docela zajímat. A čím dál víc reálně uvažuju o tom, že si Black Widow pořídím. Zatím jsem ve fázi shánění informací a videí ze střelby. Podařilo se mi konečně oklikou kontaktovat i jednoho podivína ze střelnice, který ho nosí snad i v kapse u županu, když jde z koupelny :-) A ten mi slíbil nějaké informace z nošení i střelby dodat.

Psal jsem taky do Kozapu a prodej NAA sortimentu mají v malíčku a prý není problém zbraň případně potom koupit u nějakého jejich spřáteleného prodejce blíž u mě, abych nemusel jezdit až k nim. Jejich přístup se mi líbil, tak uvidíme.

Podobně jako Pelanj jsem našel na netu článek o tom, jak se jeden bílej ubránil třem čmoudům s touhle NAA věcičkou. Ale ať hledám jak chci, tak se mi nedaří najít čtení o tom, jak s ním dala stará babička headshot drogovému dealerovi. Nemohl bys to pelanj prosímtě najít a případně sem nebo do SZ dát odkaz? Jestli to teda ještě najdeš? Dík

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

02.02.2015 1:09

Re: NAA revolvery


enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

02.02.2015 23:02

Re: NAA revolvery

Výborně, díky. Škoda, že tam nepíšou, který to byl model toho NAA. Jestli jsem to ale dobře pochopil, tak to byla klasická ráže 22lr a paní mířila na hrudník. Leč loupežník měl smůlu, dostal ji do hlavy a zaklepal kopytama. Líbila se mi poslední věta toho článku, která podle mě vystihuje smysl nošení jakéhokoliv NAA na obranu:

Pevně ​​věřím, že jakákoliv zbraň, je lepší než žádná zbraň.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

03.02.2015 7:44

Re: NAA revolvery

Mám už mnoho let NAA .22lr- přesně ten menší, jak je v prvním příspěvku. Vystříleno několik set nábojů, bez zaváhání. Je to fakt taková záložka do kapsy, jedinej problém co s tím mám, je strach, že to ztratím.

V Kozapu jsou opravdu ochotní, ale jak slyším přepravce, že veze balík od nich, vždycky se děsím, co zase v objednávce pomotali. Tak 66% je jinak, než bylo objednáno.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

03.02.2015 23:00

Re: NAA revolvery

Jsem rád, že přispěl někdo, kdo ho má a občas třeba i nosí jako záložku. Pro mě je cenná i ta informace, že jsi z toho vystřílel bez problému několik set ran. Samozřejmě, že přesné číslo by bylo lepší, ale nevadí. Jsou známé i zbraně, které jsou natolik nekvalitní, že snesou jen relativně málo výstřelů.

Ohledně strachu ze ztráty.... To rozhodně chápu. U takhle malé zbraně je fakt možné, že na ni prostě zapomenete, že ji máte u sebe, protože ji prostě necítíte. Pro tyto účely jsou různé fígle, jak to nosit.

Něco z toho je vidět tady:

závěsné očko jako na klíčenku :-)
Přílohy
article-2319339-199D5CA2000005DC-316_634x346.jpg

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

03.02.2015 23:06

Re: NAA revolvery

A tady je pán, který preferuje metodu "coltu proklatě nízko" :D


Uprostřed je zajímavé řešení pomocí klipu na otočné pažbičce. Asi to splňuje účel, ale mně se to moc nelíbí.


A úplně nakonec další pokus o hyper tuning
Přílohy
NAA noseni.jpg
nam_naa-hg-ms.jpg
naa.jpg

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

07.03.2015 17:30

Re: NAA revolvery

Takže verze MC-HG už je na cestě:) Delší hlaveň, dva válce, skládací provedení.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

20.03.2015 15:36

Re: NAA revolvery

Už je doma. Až bude na papírech, tak ho protáhnu na střelnici. První dojmy - super hračka, skládací grip působí mírně fórově, ale drží se to moc pěkně, je to v podstatě plnohodnotný úchop. Vejde se do kapsy (s klipsem na straně) a nikdo netuší, že to není kudla.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

23.03.2015 14:35

Re: NAA revolvery

Výborně, určitě sem pak napiš ty postřehy ze střelnice. Případně přidej fotku toho svého kousku. Já stále sháním komisní NAA "Černou vdovu" a když ji nenajdu, půjdu do fungl nové. Taky by mě zajímalo, jak je tvůj NAA na tom s přesností. Terčovku od toho nečekáme, ale hoď sem pak i zkušenost s přesností a v závislosti na tom, jak se to chová s ráži 22lr a 22 WMR.

Co se týká nošení těchto zbraní, tak jeden uživatel z USA si zbraň dost pochvaloval, jenom vytýkal jednu věc. Vlivem nadměrného pocení prý časem musel měnit náboje, které nosil, protože se obával jejich znehodnocení potem. To by chtělo vyzkoušet v praxi i u nás.

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

23.03.2015 14:43

Re: NAA revolvery

Když tak přemýšlím nad tou verzí NAA, kterou má Pelanj, tak si říkám, že ten klips by nemusel být zase až tak od věci. Pokud se to s tím dobře drží v ruce, tak je to velké plus a navíc se to dá zaháknout za opasek jako kudla a tím je vyřešen i problém pouzdra, které vlastně není potřeba.

A co se týká novinek, tak je na světě nová verze NAA, která má klasický výklopný válec jako většina "normálních" revolverů. Je to verze NAA Sidewinder. A samozřejmě se dá jako u ostatních verzí snadno vyměnit válec z 22lr na 22WMR a naopak. A takhle ten krasavec vypadá:
Přílohy
sidewinder.jpg

enfield2
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 205
Registrován: 29.10.2012 20:05

26.03.2015 21:11

Re: NAA revolvery

Tak dneska jsem volal do Kozapu a objednal si u nich mého vysněného "NAA Bleka" Měl by dorazit příští týden k mému prodejci zbraní, kde si ho vyzvednu. Bude v ráži 22 lr a časem možná dokoupím i 22 WMR. Moc se na něj těší a začínám promýšlet pouzdro. Až ho budu mít i na papírech, dám sem taky info o tom, jak se mu daří na střelnici. Prodejce zbraní v MB měl radost, že si někdo něco takového opět po čase pořizuje a zaujalo ho i to, že se vyrábí i NAA s výklopným válcem. V minulosti pár NAA revolverů prodal a všichni si to pochvalovali - tedy hlavně lehkost, kvalitu výroby a přesnost na 5 - 8 metrů. Tak uvidím.
Naposledy upravil enfield2 dne 26.03.2015 22:12, celkově upraveno 1

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků