Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

01.01.2015 23:53

Re: Poloplášťové střely pro revolvery

Pokud FMJ neni primo TMJ, tak ma na rozdil od poloplaste vzadu odhalene olovo. SP naopak ma otevreny predek a zadek kryty, tedy olovo je proti pusobeni spalin zakryte a vystrel je "cistsi".

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

02.01.2015 10:52

Re: Poloplášťové střely pro revolvery

Takže ve finále FMJ zasviní revolver více, než SP polopláště? Omlouvám e, že se takhle ptám, jsem revolverový lajk.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

02.01.2015 11:04

Re: Poloplášťové střely pro revolvery

Proto jsem nechtěl zabíhat do detailů :)

V případě FMJ a polopláště (např. SP) nelze mluvit o významnějším znečištění od olova. Není nutné se jím zabývat a stačí běžné čištění. Jak jsem psal, v kontaktu je po celé dráze střely jen plášť, takže nedochází k otěru olova. Navíc plášť těsní střelu v hlavni a brání "předbíhání" plynů a natavování střely, což se někdy uvádí jako zdroj zanášení, a to zejména při použití příliš malé střely.

Zanášení olovem nastává především u střelby olověnými střelami, bez povlaku jako je např EPRX, a to ještě za předpokladu vyšších výkonů náboje, nevhodného složení olova (měkké pro daný výkon) a nedostatečného mazání, nebo třeba špatně zvoleného průměru (malého) při kalibraci.

A netýká se to jenom revolverů.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

02.01.2015 11:11

Re: Poloplášťové střely pro revolvery

Rozdíl FMJ vs SP/TMJ sice má malý, ale předsi jen rozdíl v čistotě. Ty horké plyny přímo na olovo se projeví.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

02.01.2015 19:08

Re: Poloplášťové střely pro revolvery

Asi se ptám úplně blbě, ale mají všechny poloplášťové střely ten plášť vzadu uzavřený? A pokud ne, nehrozí u přebíjených a hodně nadupaných laborací s polopláštěm nějaké "svléknutí" v hlavni?

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

02.01.2015 19:21

Re: Poloplášťové střely pro revolvery

Nesetkal jsem se s tím, že by poloplášť byl otevřený i vzadu. Důvod je podle mne ten, že střela je vždy vyráběna lisováním olověného jádra do kalíšku pláště a tvarováním, takže v podstatě záleží jen na tom, kterou stranou jde dopředu.


Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Střelivo / Pistolové a revolverové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků