Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

17.12.2014 9:40

Re: Puškohledy SIGHTRON

IMHO Kall tím myslel že si máš koupit optiku minimálně za 50k! :lol:
Já bych vzal tu deltu!

maraou
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16.12.2014 23:02

17.12.2014 9:56

Re: Puškohledy SIGHTRON

To by bylo hezké ale pro mne by to bylo, jako házet perly sviním... leda by ta optika měla i náhon 4X4 ;)

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

18.12.2014 7:38

Re: Puškohledy SIGHTRON

pokud chci střílet přesně, musím na to dobře vidět, ne vždy jsou svetelný podmínky ideální.
Pak je každej milimetr světelnosti či větší zvětšení výhodou.
Záleží taky na ostrosti zraku střelce, neb většina optik má korekci max.+- 3D.
POkud mám pozorovák, kterým to vidím špatně, tak pak je výsledek střelby třeba takovej, že mám pěknej soustřel ale na hranici 8-9, a pak si říkám, kdybych to viděl tak si kiknu a je to tam-.
Výhodou optiky za více peněz je ta, že ji mám na dlouho a nemusím se po roce či dvou zbavovat něčeho nepotřebnýho a kupovat to, co jsem měl koupit dřív.
JInak : ať si každej koupí co chce.Časem uvidí, jestli to byl dobrej nápad.

maraou
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 16.12.2014 23:02

18.12.2014 13:30

Re: Puškohledy SIGHTRON

Ahoj,
Dík za názor...
To je právě ono chci si koupit (relativně) kvalitní věc, tak aby mi dostačovala na to moje střílení, které jsem popsal a nerad bych vyhazoval peníze za něco, co vůbec nesplní očekávání. To jestli budu mít po čase větší ambice a budu si kupovat něco s větším rozpočtem to bych teď neřešil.

Takže požadavek je, aby se tím puškohledem dala pozorovat díra po dopadu střely 22lr na 50m alespoň za dobrých podmínek a aby držel nástřel (šero, mlhu neřeším... jsem ze sluného kraje, oči mám (zatím) dobré a soutěžit neplánuju).

Proto vás chci poprosit o vaše zkušenosti... když řeknete, že by to mohl zvládnout SIG 4-12... vemu ho (nový se zárukou). Když řeknete, že to bude chtít aspoň těch 16x (Vemu Deltu... prakticky stejná cena jen bez záruky) Když řeknete, že za 5500 se nedá koupit rozumný puškohled, který by to zvládl, tak na to prdím a vemu levnější 3-9x40, protože ten by mi jinak na ostatní věci vyhovoval a budu třeba častěji chodit k terčům.

Vzhledem k tomu, že se věnuju nějaký ten pátek fotografování na slušné hobby úrovni a občas si tak i něco přivydělám, tak moc dobře vím, jaké jsou rozdíly mezi dobrou, špatnou a špičkovou optikou (i cenově). Zkrátka potřebuji řešení "just enough".

Tož tak... O.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

18.12.2014 14:53

Re: Puškohledy SIGHTRON

No nezlob se Kalle ale nemohu s tebou souhlasit.Mám malorážku(SM-2) teprve krátce cca. dva měsíce byl jsem s ní na střelnici zatím třikrát nikdy před tím jsem žádnou pušku s optikou neměl(kolimátory nepočítám) a nikdy jsem se žádné přesné mířence nevěnoval takže jsem naprostý začátečník.Na pušce mám optiku Hawke Varmint SF 4-16x44 (1/2 MD) která stála bratru 5400,-.Na ukázku jsem vybral takový průměrný terč(záměrně sem nedávám ten nejlepší nástřel) stříleno na 50m v sedě v předu harrisky vzadu podepřeno rukou,na kryté střelnici kde maj světelný podmínky do ideálu hóóódně daleko.S přihlédnutím k výše zmíněným podmínkám si myslím že to není špatný nástřel(možná mě vyvedeš z omylu).Na 16x vidím terč čistě žádné chromatické ani sférické aberace nepozoruji zásahy jsou vidět velice dobře.Ještě snad dodám že na mířícím oku mám cca1D na dálku.Desítka má na terči 6mm což se mi zdá celkem dost takže jsem ji na novejch terčích stáhnul na 5mm.Rozhodně si nemyslim že mě jakkoliv limituje optika a pochybuju že kdybych ji vyměnil za dražšší tak bude výsledek výrazně lepší!!!Limituje mě střelivo(s R50 by to mohlo bejt ještě lepší),ale hlavně mě limitujou moje ruce jak jsem psal tak se to s malorážkou učím a jsem dost nervózní na spoušti takže strhávám.Tudíš si nemyslím že každá levná optika musí být nutně špatná!

to maraou:Takže asi tak
Přílohy
sized_IMG_2954.JPG

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

19.12.2014 0:32

Re: Puškohledy SIGHTRON

OK, já to počítal na klasickej malorážkovej terč.


Reklama

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků