Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

02.06.2014 18:28

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

No, jsou veskrze 2 přístupy:

a) úřední den respektive den styku s veřejností vnímá policista jako den, kdy se "nepracuje", ale stýká se s veřejností, tedy přijímají se žádosti, vydávají se povolení, či průkazy atd.

b) úřední den vnímá policista jako běžný "pracovní" den, tedy převezme žádost a pokud zrovna není zavalen jinou prací, jakože málokdy je, zejména na malých okresech, tak to prostě hned udělá, ať je to cokoliv. Vcelku rozumně se tak drží hesla: "Udělat to budu muset stejně, tak proč ne hned..."

X-krát se stalo, že jsem přišel a zrovna dělal jinou registraci člověku předemnou. Deset minut jsem v klidu počkal a věděl jsem, že až přijdu na řadu tak za 15 minut jdu domů i s průkazem zbraně v kapse, protože víc času to nezabere...

A znova říkám: Je to jen a jen o lidech. Stěhoval jsem se v rámci Pardubického kraje a na okrese Ústí nad Orlicí nešlo na počkání nikdy nic. Nákup a registrace zbraně kat. B byla procedura na měsíc. Chrudim byl pravý opak, za celou tu dobu cca 3 let co chodím tam, jsem se jen naprosto výjimečně setkal s tím, že to nešlo na počkání a když se to stalo, ještě se policista omlouval, ať se nezlobím, že to nebude hned...

Obě oddělení spadají pod KŘ P ČR Pce kraje a je to jen a jen o tom, jak se dotyčný snaží občanovi vyhovět...

Ten normální policista chápe, že je to služba pro lidi, a že další cesta pro papír, nebo kartičku znamená dalších 30 km autem a hodinu zabitého času, kdežto tomu druhému policistovi je tohle prostě jedno :?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

02.06.2014 19:19

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Sterilo píše:Všechny odbory zbraní by to měly dělat na počkání? Na Pze 5 jsem se s tím ještě nesetkal, někdy to je do příštího úředního dne ale obvykle spíš týden.

Ano všechny jen se to málokde dostene ven.
Pokud to nedělají stížnost na krajské ředitelství. Sačí i anonymně.

LadaN
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 73
Registrován: 09.04.2010 8:59
Bydliště: Chrudim ______________________ LEX www.gunlex.cz LEX

03.06.2014 9:00

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

jpp: Pod to se plně podepisuji, je to jen o lidech. V Chrudimi není ani problém se dohodnout např. na registraci zbraně mimo úřední dny. Odjižděl jsem mimo ČR a potřeboval jsem rychle zaregistrovat pistoli, protože bych jinak prošvihl lhůtu a nebyl žádný problém, registrace byla na počkání. Jen a jen o lidech ....

Gangoš
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 361
Registrován: 05.08.2010 13:43
Bydliště: Střílky

10.06.2014 17:19

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Malé info: Na zbraních v Kroměříži bude od 20. 6. do 30. 6. omezený provoz. Prý z provozních důvodů nebude možno nic tisknout (zbrojáky, průkazy zbraně atd...), budou se pouze přijímat papírové žádosti, přihlášky a jiné "objednávky". Mají to napsané na papíře na stole na chodbě.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2444
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

10.06.2014 17:21

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

To bude asi všude, přechází se na centrální registr.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

10.06.2014 17:40

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Kdo co potřebuje, doporučuju neprodleně vyřídit. Osobně se bojím, že to bude dost průšvih, podobný centrálnímu registru vozidel... :? :evil:


Reklama

petdog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 06.01.2011 9:28

14.06.2014 21:50

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

ve středu přihlášení kosy v Kolíně,přijel jsem tam v 11.17 a v 11.32 odcházel s techničákem,tak zase super

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

04.07.2014 8:46

Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Ve stredu 2/7 pozadano o Evropsky ZP a dnes v patek 4/7 mi pani vola ze hotovo :)

Zbrane Kladno.

Parada

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

04.07.2014 14:07

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Hungry píše:Kdo co potřebuje, doporučuju neprodleně vyřídit. Osobně se bojím, že to bude dost průšvih, podobný centrálnímu registru vozidel... :? :evil:


Ve zlíně to funguje.Minulý týden sem přišel s kvérem,šedivákem,kupní smlouvou.Vše šlo standartním postupem až na to,že PZ byl hotov až včera.(skrz přechod na centrální registr)

Kafec
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17.02.2008 0:10
Bydliště: Vyškov

26.07.2014 23:43

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Vyškov - ve středu 23.7. vyřízeno NP na "dlouhou" na počkání (asi 20 minut, z toho 10 minut cesta do města pro kolek a zpět) a bez problémů (vyplněn pouze druh zbraně a ráže). Jsou tam teď dvě policistky, ale i předtím jsem neměl nikdy problém,takže za mě spokojenost.

Uživatelský avatar
madmax1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 20.05.2008 18:06
Bydliště: Pardubicky

02.09.2014 8:36

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Moje zkušenost z minulého týdne-ve středu jsem kontaktoval kolegu o koupi zbrane s tim ze jsem ji zarezervoval a ještě ten den odpoledne jsem došel na PČR u nás v Ústí nad Orlicí se žádosti o nakupku tam me vstřícný poručík s pohodovy přístupem po vyplnění formuláře sdělil ať si jdu na chvilku ven a ze nakupka bude tak za 15minut připravena což po asi 18minutach byla pravda. Nevěřil jsem vlastním ocim. Druhý den jsem zbraň zakoupil a v pondělí jsem absolvoval přihlášení. Po kontrole nezbytností mi ten samy poručík sdělit ať si skočím nakoupit a stavim se za 30minut. Po půl hodině jsem se vrátil a průkaz zbrane ještě teply mi byl předán. Takže všem mužu jen s velkou pochvalou sdělit že me tento přístup v Ústí nad Orlicí mile překvapil.

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

02.09.2014 8:55

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Opravdu? Ústí je také moje spádová oblast a na počkání jsem tam nikdy nic nezažil, vždy jsem jezdil z Prahy jako blbec sem a tam... Tak to je prima, chystám se tam v blízké době také pro nákupku, tak jsem zvědav :-)

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

02.09.2014 9:03

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Toho poručíka jsme Vám tam do Ústí poslali z Chrudimi, tak si toho važte :!:
Byl to ten, který zde vždy ochotně a s úsměvem vyřizoval vše na počkání...

Uživatelský avatar
madmax1
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 20.05.2008 18:06
Bydliště: Pardubicky

02.09.2014 11:01

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Jj presne tak říkal že je z Chrudimi.... Klobouk dolů za přístup. Jde o to ze zdrazili jak nakupku tak vydání průkazu zbrane a když někdo musí pokazdy jet třeba autem tak to vyjde na dost penez.

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

02.09.2014 16:14

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Tohle rychlovyřizování přišlo zároveň s novým zákonem. Dřív to vše trvalo do dalšího pracovního dne, někdy i dýl. Teď už to je paráda.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

02.09.2014 23:09

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Já jsem měl v Hodoníně takové zkušenosti už z dřívějška. U nákupky záleželo jen na tom, jestli byl přítomen jakýsi člověk, co to mohl podepsat :-). Nebo u nového ZP zavolali, že je hotový, kolegu dokonce kdysi telefonicky upozornili, že měl a nedodal po 30 měsících potvrzení od doktora na skupinu D... Mám tu dobré zkušenosti, alespoň za poslední roky.

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

02.09.2014 23:51

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Teď jsem zmatenej, jestli to zlepšení přišlo do UO s novým zákonem, nebo novým poručíkem :-)

hd1727
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 04.10.2012 16:58
Bydliště: Ústeckoorlicko

15.09.2014 20:48

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Povtrzuju pozitivní zkušenost z Ústí. Sice jsem nejdřív přijel na původní služebnu, kde jsem zjistil, že jsou přestěhovaní :) pak druhé překvapení, že se obměnili příslušníci. Zažívám to tam už asi po čtvrté. Vždycky je tam šéf, pak jeden zkušený a jeden mlaďas. O šéfovi jsem většinou věděl jenom z toho, že podepisuje rozhodnutí. Většinou úřadoval mlaďas, který neznalost nahrazoval úřednickým zápalem a urputností. Když s něčím neuměl pohnout, tak nastoupil zkušený kolega a šlo to. Tak jsme tam přišel a koukám, že tam je zase nový mlaďas a z toho, který mi tam ještě na jaře vyprávěl kraviny, udělali toho zkušenýho. Tak jsem si říkal "no nazdar" :)
Ale dobrý, mlaďas sice trochu zmatkoval, zkušený mu zkušeně poradil a nakonec zaúřadoval nový šéfík s příjemně uvolněným přístupem a vystavil mi průkaz zbraně na počkání. Jo, tohle beru :)

Uživatelský avatar
lukulus1
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 134
Registrován: 03.02.2011 7:09
Bydliště: Milovice, okr. Nymburk

16.09.2014 9:38

Re: Zkusenosti s pristupem jednotlivych inspektoratu PCR

Já musím pochválit pány v Kolíně, včera na počkání nákupka a ještě tentýž den na počkání průkaz zbraně celé to nemělo víc jak 45 min dohromady. Za mě jednička s hvězdičkou :D :D :D

Uživatelský avatar
RedCrown
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 24.09.2011 14:43
Bydliště: Liberecko ____________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

21.09.2014 6:15

Liberec: v 9:30 příjezd na policajty pro nákupku. Ve 12:00 leží doma na stole broková pumpa na nákupku včetně PZ. Maximalni pochvala zdejší administrativě.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / ZP (zkoušky, prodlužování, zánik, ..)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků