Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.11.2012 23:31

Re: Zapůjčení zbraně

Akceptovat ji musím jinak vypučku nedostanu.Když si budu stěžovat tak si jen zadělám na problémy.
Říkám to pořád dokola , každé ředitelství to má jinak a nido to nemá pořádně zmapovné jak to kde v repuplice chodí.
Osobně vím o jednom rejpalovy co vše dostane vyřízené v zákoné době.A zase nikdo s tím nic neudělá.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

17.11.2012 0:53

Re: Zapůjčení zbraně

Oni nemají zákonný důvod ti nevyhovět, stejně jako když žádáš o nákupko, je to jen formalita. Aby ti zatrhli zápujčku, musel by k tomu být takový důvod, který by ti ale neumožnil mít zbroják. Lepší jim jednou říct, ať se vzpamatují, než pořád dokola vyřizovat nové papírování po obnově ZP.
Do mě v Hodoníně taky už párkrát valili věci, naposled, když jsem chtěl výpujčku na bratránkův tactical 858 i s nošením. Můžou mít blbé kecy a poznámky, ale to je tak jedinné, co jim zbývá. Ti normální fízli to neřeší, ti tupí a neznalí věci kecají blbosti, ale nic s tím nezmůžou.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

17.11.2012 11:41

Re: Zapůjčení zbraně

Oni ti ji nazatrhnout jen musí být na jejich formuláři.Ohání se jejich vnitřním předpisem a zase jsi v pasti.

lubomír
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 11.11.2007 21:37
Bydliště: Olomouc

18.11.2012 8:39

Re: Zapůjčení zbraně

V Olomouci chtěli na smlouvu RČ,aby se při výměně ZP smlouva nemusela obnovovat,protože RČ se nemění.A mám smlouvu na dobu neurčitou.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.11.2012 13:22

Re: Zapůjčení zbraně

S toho jasně vyplívá jak si to každé ředitelství dělá po svém.
Můžete sem hodit texty vašich výpujček.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

18.11.2012 16:44

Re: Zapůjčení zbraně

Již dne 02.10.2012 LEX publikoval Stanovisko k vydání povolení ke zbrani kategorie B pro více osob

všimli jsme si, netřeba se opakovat či pastnout plný text, když se někdo dostal až sem umí kliknout na odkaz


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.11.2012 19:12

Re: Zapůjčení zbraně

Tak s vlastní zkušenosti:
Nejaký Lex nikoho na Policiji nezajímá.Stanovisek se muže jako občanské združení vydat kolik chce.
NIkoho s Policie to nezajímá.Řídí se vlastním vnitřním předpisem který je v každém řediteství JINÝ.
Byl jsem moc rád , že jsem mohl v UH umístit letáky co mi od Lexu přišli.Policajti to naštěstí vzali v pohodě.
Když už se do toho Lex angažuje tak by měl zapojit všechny páky , aby byly vůpůjčky stejné v celé ČR.
Mě by to jen pomohlo a nemusel jsem je vyřizovat co 2,5 roku znovu s důvodů výměny ZP mého nebo toho od koho si zbraně půjčuji.
Vyjádření Lexu a MV je sice pěkné , ale realita je jiná.
Lex by si měl klikně pomocí členů strelectví zjistit jak a za jakych podmínek se výpůjčka v kterém okrese vydáva.
S okresu UH už ho máte viz pár pár přízpěvků víše.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

18.11.2012 20:21

Re: Zapůjčení zbraně

  1. Předmětné stanovisko OBP MVČR není pochopitelně závazné pro PČR, ale naznačuje, jak by MVČR rozhodlo v řízení o mimořádném opravném prostředku.
  2. Nic Ti nebrání si vyžádat dle zákona o svobodném přístupu k informacích ten vnitřní předpis (interní akt řízení), podle kterého postupuje Tvé OZBM, a zjistit, zda takový předpis existuje a zda upravuje vydávání povolení způsobem, jak Ti tvrdí pracovníci OZBM.
    Vzor žádosti najdeš např. zde.
    Vyžadování jednotlivých IAŘ se stalo docela běžnou záležitostí viz např. zde.
  3. Z příspěvků je zřejmé, že v oblasti půjčování zbraní panuje značná nejednotnost a že to způsobuje držitelům zbraní značné obtíže. Přestože to není hlavní náplní LEXu, navrhneme Policejnímu prezidiu ČR, Ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, aby tuto praxi sjednotilo.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.11.2012 11:27

Re: Zapůjčení zbraně

souhrn veřejně dostupných stanovisek k problematice zápůjček

93217-2_106.pdf
(51.54 KiB) 890 krát

95242-2.pdf
(51.92 KiB) 821 krát

Zbrane-pujcovani.pdf
(78.16 KiB) 927 krát


+ možný vzor smlouvy

zapujceni 1.pdf
(113.58 KiB) 948 krát

zapujceni_2.pdf
(48.59 KiB) 875 krát


výše zmiňovaný a na LEXu prezentovaný dokument z 1. října 2012 jsem na webu MVCR nenalezl

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

26.11.2012 11:45

Re: Zapůjčení zbraně

Tak přesně na tom mám výpučky já a číslo ZP je požadováno.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

26.11.2012 12:11

Re: Zapůjčení zbraně

takže tu máme 3 vyjádření od mika, nejmíň jedno od g-relaxe, které všechny říkají to samé. Je potřeba povolení držet/nosit a policie toto povolení vydává na základě správně vyplněné žádosti o povolení držet nosit.

Do majetkových vztahů policii není vůbec nic pokud nežádám o povolení k nabytí vlastnictví a i to je zajímá až při registraci. Povolení, které vydává je nutnou nikoliv dostačující podmínkou pro opravnění držení/nošení zbraně. Klidně můžu mít od policie povolení na držení zbraní váš všech. Stejně jako toto povolení mám ze zákona o zbraních už teď na všechny vaše Cečka.

Glock, ty si vyžádej ten interní předpis. Taky by mě zajímal. Nové i majetkové smlouvy při výměně ZP (to není jeho zánik uplynutím doby platnosti) taky nepotřebuješ. Copak podepisuješ novou hypotéku, nebo libovolnou jinou smlouvu znovu když ti vymění OP?

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

18.12.2012 9:59

Re: Zapůjčení zbraně

Tak jsem si náhodou a se zájmem přečetl tuto diskuzi.
Mé osobní zkušenosti ze Zlína, byt již několik let staré. Stačilo si vyplnit žádost o držení a nošení příslušné zbraně kat. B, nabytí se škrtalo. Majitel volným způsobem vystavil písemný souhlas s tím, že on XY, iniciály, panu ML, iniciály, půjčuje zbran, iniciály, na dobu konkrétní datum/neurčitou. Tím, že tam byl osobně, tak nemusel podpis ověřovat. S ověřeným podpisem by to mělo fungovat i bez jeho přítomonosti. Rozhodnutí bylo založeno do našich karet na PČR. Bylo nám doporučeno nosit kopii toho papíru s sebou, že by to při případné kontrole usnadnilo práci příslušníka. Ten si to, ale může,-stejně bude, ověřovat u nich. Nevidím tedy důvod, proč bych měl u sebe nosit X pro mne zbytečných papírů (protože naplnění kontroly je opravdu minimální). To raději budu riskovat delší průběh případné kontroly.
Popis postupu jsem, dokonce i se vzorem onoho souhlasu, vystavil na net a někde by to ještě mělo být.
Správně tu bylo napsáno, že platnost ZP nekončí s platností konkrétní "kartičky", pokud byla vystavena nová bez přerušení časové kontinuity. Tvrdit, že platnost smlouvy končí s platností "kartiček" v něm uvedených by znamenalo konec platnosti všech smluv ve kterých je číslo OP nejpozději s koncem platnosti prvního z uvedených občanek! To je nesmysl. Opět se vždy zpětně dá dohledat, jaká čísla kterých dokumentů měl ten který občan.
Že jsou v UH kreativní ve vymýšelní zbytečností a natahování lhůt na vše, je obecně známo. Přístup většiny, "nechci si dělat problémy, tak ji vyhovím, počkám", jim ho dlouhodě umožnuje. Ve Zlíně takto nefungují. Ne, že by občas nedošlo k rozepři při vysvětlování pojmů a postupů, ale vždy jsme nakonec našli takové řešení, které bylo nejmenší zátěží pro nás držitele a ve finále i pro ně. Papírování s evidencí zbraní mají také dost, takže v některých případech mi hlava nebere, proč si to ještě ztěžují a vymýšlí něco, co není nutné...

Uživatelský avatar
hexagonal
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 10.10.2007 14:06

04.05.2013 6:36

Re: Zapůjčení zbraně

V Břeclavi to proběhlo prakticky stejně jak píše Hungry. Ještě nám dámy poradily zmenšit smlouvu do menšího formátu. Kolegovi se povedlo do A5 oboustranně, takže ji krásně uložil do peněženky. Pro dalekozraké to bude spíš na lupu, ale čitelné to je. Na odd. mají originál v 2xA4 (v HO, kam spadám a kam jsem přinesl svůj "podíl", pán trošku nevěděl, co s tím, ale jinak byl moc hodný :lol: a dobrali jsme se vítězného konce ke spokojenosti obou stran).

Uživatelský avatar
Matt007
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09.06.2013 20:22

05.03.2014 17:40

Re: Zapůjčení zbraně

Zdravím,
Chci se zeptat zkušenějších zdali bude můj postup správný:
Kolegovi chci zapůjčit zbraň na neurčitou dobu, On si tedy musí nechat vystavit nákupní povolení na konkrétní moji zbraň, Pokud to chápu dobře nejlepší by bylo jet na odbor s ním a sepsat smlouvu o výpůjčce.
Až mu vydají povolení tak mu tedy předám zbraň spolu s PZ a může jí v klidu nosit. Je to tedy tak?
Další věc je ta, že odbor zbraní a střeliva máme každý jinde. O zapůjčení zbraně tedy budou vědět na jeho odboru. Mám povinnost já hlásit na svůj odbor zbraní zápůjčku svoji pistole?
Promiňte jestli se ptám na něco blbě, ale chci se ujistit.... díky za odpovědi.

radimak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29.11.2013 21:19

05.03.2014 20:29

Re: Zapůjčení zbraně

Skus si overit, ci u Vas nieje mozna spoludrzba zbrane. U nas to ide. Na karticke zbrane je zapisany majitel a spoludrzitel. Mame to tak s bratom na kusky, ktore sa sem tam oplati si pozicat.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

05.03.2014 21:01

Re: Zapůjčení zbraně

Radimak: nemotej dohromady SK a CZ zákony :roll:

Matt007: Předpokládám že se jedná o zbraň kategorie B, je to tu ve vlákně popsaný. Uděláte si smlouvu o výpůjčce a kolega si vyplní žádost (nákupku) na které přeškrtne "nabytí" a nechá jen "držet a nosit" a musí napsat typ a číslo konkrétní zbraně. Dostane rozhodnutí a to bude (nejlépe v kopii) nosit s Tvou zbraní a Tvým průkazem zbraně. Ty nikde nic ohlašovat nemusíš.

ludo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.01.2012 12:42

06.03.2014 8:04

Re: Zapůjčení zbraně

Je to přesně jak píše sidet.Máme s manželkou stejné zbraně a museli jsme postupovat podle výše popsaného.A to jen pro případnou přepravu na(ze) střelnici(e).

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

11.03.2014 18:33

Re: Zapůjčení zbraně

Matt007 píše:O zapůjčení zbraně tedy budou vědět na jeho odboru. Mám povinnost já hlásit na svůj odbor zbraní zápůjčku svoji pistole?
To není přesné - jakmile máte povolení držet/nosit stejnou zbraň oba (nebo libovolný počet osob), můžete si ji kdykoliv přenechávat a nikomu se nic nehlásí. Takže žádný policajt netuší, kdo ji má právě teď. Ale každý policajt má možnost si ověřit, zda určitá osoba má oprávnění k určité zbrani. A ten, kdo ji má právě u sebe, musí mít u sebe i PZ. Nosit u sebe rozhodnutí není povinné, ale pokud dojde k situaci, kdy se četník v terénu s takovou zbraní setká, může to usnadnit vzájemnou komunikaci - i když nejspíš si ji stejně vylustruje.
Jo, a taky je to praktické, když se jde s půjčenou zbraní na střelnici :)

hlina
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 24.10.2010 16:47
Bydliště: val.mez

29.08.2014 21:51

Re: Zapůjčení zbraně

měl bych dotaz,nevím jestli to patří zrovna sem,ale zkusím to když tak mě smažte. :-)
jaký je postup při zapůjčení zbraně popřípadě munice na akci typu výstava v muzeu?
byl jsem požádán jesli bych nezapůčil zbraň na výstavu ke 100 výročí začátku 1.s.v.
Má to být v muzeu a exemláře budou ve vytrínách opatřených alarmem a pod.
Je potřeba to hlasit na policii nebo jaký v tomto případě postup? Nemám s tím zkušenost a nerad bych udělal nějaký zmatek. děkuji

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

06.09.2014 19:48

Re: Zapůjčení zbraně

Muzeum, které vystavuje zbraně kat. A/B/C, musí být držitelem zbrojní licence skupiny I. Jako takové má svého zbrojíře, který zajistí potřebnou administrativu (vydání výjimky/povolení, sepsání smlouvy atd.).
Pokud se nepostará muzeum, do ničeho podobného nechoď.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků