Jimram
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19.10.2013 21:00

22.08.2014 14:45

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Nepomohl by na té páce gumový návlek? Jednoduše by se na ní dal zajistit. Tvar by mohl mít jako konec na berlích :D . Nebo něco jako opěrka na hariskách.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

22.08.2014 17:14

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

DPMS -> Na plížení si z vojny vzpomenu :) a nevidím problém v tom jestli bych sebou vlekl vz.58 nebo Bren. Pravda, páka v levo by pak mohla překážet ruce, další co by mohlo být oproti vz.58 nepříjemné, tak jsou holé raily. Taky na ně hned dokoupim ihned krytky (teda v mém případě na ten spodní).

Denny144 -> myslíš ten nový typ kompenzátoru co má armáda ? Pakliže by byl tolik, znát, tak nad nim bych uvažoval. Věřim, že v armádě je hodně situácí, kdy qvér vlající v oblasti břicha dokáže pěkně zabolet. Pro toto by opravdu asi sklopná páka byla lepší. (taky mám v hlavě, jak by se to dalo vyřešit - něco jako u L1A1, akorát že by chodila se závěrem).

Otázka dva: Už si asi střílel z verze s MC šachtou ? Je tlačítko záchytu zásobníku v pohodě dosažitelné ?

Jimram -> Pravda Sigy maj taky pogumovanou páku závěru.

Pánové měl bych ještě dotaz k výbavě. Chci si ke zbrani dokoupit řemen, vytypoval jsem si jedno/dvoubodový Magpul urban tactics. Poutka na mé 805 jsou již nového typu s dírou. Jaký popruh používá armáda ? Jaký byste dporučili ?

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

22.08.2014 19:03

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

To, co jsem viděl na zbraních A ČR, mi kvalitní taktické popruhy renomovaných výrobců příliš nepřipomínalo. Je to spíš levná napodobenina. :(

Při použití tříbodového popruhu obvyklé konstrukce, neustále koliduje nešťastná napínací páka CZ 805 zejména s napnutou podélnou větví popruhu.

Magpul je dobrý, ale pozor, MS2 má problematickou karabinu pro rychlé uvolnění zbraně. Při náročnějších pohybech se může zbraň někdy sama uvolnit. Pokud spadne na beton, tak budeš asi dost nas….. Lepší je MS3, MS4 QD nebude díky standardizovaným rychlospojkám pro CZ 805 vhodný. Takže pokud Magpul, tak buď MS2, ale upravit jištění (např. silnější pružinu pro uvolňovací čep), nebo MS3.

Výběr je široký, vzhledem poněkud atypickému celkovému řešení CZ 805, zejména oproti zbraním designu M4, pro které jsou popruhy většinou koncipovány, bych doporučoval vzít si pušku do příslušného obchodu sebou a vytipované popruhy na zbrani řádně vyzkoušet.

Denny144
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2011 14:17

22.08.2014 19:09

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Střílel jsem s oběma kompenzátory, jak CZUB, tak tím ZENDLovským a subjektivně mi přišel lepší, ale to je věc názoru.
Právě že by ta páka chodila se závěrem a v tom je podle mě trochu problém, neumím si to moc představit (L1A1 mám).
S MC šachtou ano, ale upřímně si to nevybavuji, dostaneme je v průběhu podzimu, takže pak budu moct poreferovat - stejně jako tam je zkrácená ovládací páka s kuličkou - uvidíme jak se osvědčí.
Popruh bych doporučil Magpul MS3 (vyzkoušeno a přidáno do wishlistu), jinak já používám upravený jednobodový od TacticalPro (je "bungee" což v zásadě nemám moc rád, ale je dost pevný, takže kreténsky nehopsá jak je u těch bungee popruhů zvykem), upravený je tak, že jsem na maximum zkrátil člen co spojuje zbraň a hlavní část popruhu. MS3 je ale asi nejlepší volba. (Pro civilní využití bude stačit i nějaká airsoftová kopie)
Rozhodně nebrat žádný tříboďák (jak je standartně fasováno), popruh se akorát plete - zejména právě k ovládací páce.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

22.08.2014 20:31

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Parabellum píše:Mimochodem, byl bych opatrný s tou objektivitou. Proč myslíš, že jsou ovládací prvky na 805 zastaralé ? Protože takhle to AR15 nemá ? To pro mě neni zastaralost, ale pouze jiný přístup a jiná filozofie. OK, beru, že mnoha lidem bude lépe vyhovovat uspořádání ovladačů ala AR15, ale jsme individuality a třeba mě vždy víc sedělo ovládání ala AK (teda až na pojistku). Tudíž 805 je nakonfigurovana přesně tak

To není o AR, to je mj. o minimalizaci času a pohybů nutných pro provedení střeleckých drilů.
Třeba vypouštění zásobníku palcem slabé ruky je prostě přežitek. U nás se to tak výrazně neprojeví, protože se při přebití vždycky fyzicky vytahuje zásobník a odhazuje se kontrolovaně, ale zkoušels někdy s 805 taktické přebití? Chytit ty dva gigantické zásobníky s hladkým povrchem do téčka a zároveň mačkat páčku vypouštění, to je fakt lahůdka. Pak si plným zavadíš o šachtu a půlka zásobníku ti vychčije do nábojiště... no nekup to. :)

Nemožnost použít ovládání záchytu k vypouštění je taky nesmysl. Nějaké chytání se stébel s odkládáním zbraně při staženém závěru, to myslíš vážně? :lol: Jednak tak u většiny AR a podobně řešených pušek závěr nespadne, a při odložení na výhozní okno by mě docela zajímalo, jak mi dovnitř zázračně naleze bordel, když je to opřené o deflektor a předpažbí a okno visí dobré dvě čísla nad zemí.

Pojistka je blbě umístěná a zbytečně tuhá, stává se, že si střelec ve stresu přepne na dávku. U původní AR není o moc lepší, ale v cenové kategorii 805 už je samozřejmost 45° řešení.
Táhlo beru, je to slabý článek, který si vyžádal zbytečnou konstrukční komplikaci ve formě forward assistu a komplikuje řešení FTE. Taky tohle řešení nikdo u moderních pušek nekopíruje. Ale s tím lámáním to není tak horké.

Parabellum píše:PS: ano jsem pouze hobby střelec, jakých je v ČR pár tisíc, ale nepodceňuj prosím uplně mé názory. Kolik vojáků může hodnotit zbraň z pohledu, střelce a sběratele, který již měl možnost prostudovat a omakat spoustu systému + strojaře s X-lety praxe v obrábění a to od klasiky až po programování CNC + konstruktéra ? Nechci aby to vyznělo chvástavě, ale myslim, že si taky můžu přisadit do hodnocení zbraně.

Neměl jsem snahu zlehčovat pohled hobby střelce (protože sám jsem taky hobby střelec a sběratel). Jen prostě nevěřím, že nadšenec, co dá 45k za očesanou civilní verzi pušky, bude schopný při víkendovém práskání na střelnici opravdu zhodnotit její volbu jako služební pušky pro armádu 21. století. Je rozdíl mezi rekreační střelbou a drilem do krve (u 805 doslova, páka ve tvaru dláta a raily bez krytek jsou zlo).

Parabellum píše:Pánové měl bych ještě dotaz k výbavě. Chci si ke zbrani dokoupit řemen, vytypoval jsem si jedno/dvoubodový Magpul urban tactics. Poutka na mé 805 jsou již nového typu s dírou. Jaký popruh používá armáda ? Jaký byste dporučili ?

Armádní popruh je to největší zoufalství, co jsem kdy viděl. Kup si MS3 a přidělej si ho tam parašňůrou (dej šňůru i na přední oko pro použití jako dvouboďáku). Bohužel poutka jsou obšlehnutá od SCARu, kde to taky není zrovna optimální. Zase jedna z věcí, co nepochopím, píše se rok 2010 a nikoho nenapadne tam dát QD sockety... kde že je ta modernost a modularita? V cenové kategorii 805 je tohle v civilním sektoru opět samozřejmost.
Naposledy upravil Justinian dne 22.08.2014 22:50, celkově upraveno 1

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

22.08.2014 22:31

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Napínací páka:

U původní verze napínací páky, tj. standardní osazení i civilní CZ 805 Bren S1, je tvarové provedení, především pak ukončení napínací páky zcela mimo rozsah mého chápání. :evil:

Měl jsem v ruce modernizovanou CZ 805, kde je již aplikována zkrácená napínací páka, která je konečně ukončena v souladu se zdravým rozumem. Kratší provedení napínací páky bude ale vyhovovat jen pro některé typy zaměřovačů. Při aplikaci širších modulů, jako např. holografického Eotechu, zejména v tandemu se zvětšovacím modulem, je páka příliš krátká a rychlá manipulace s ní, aby se uživatel nezranil o moduly, vyžaduje nepřirozený úchop. :(

U útočné pušky, kde je uplatněna pevná pohyblivá napínací páka, umístěná blízko horního railu, bude vždy velmi obtížné najít po funkční i ergonomické stránce vyhovující řešení.

Plynodynamický nástavec:

Vojenské pěchotní zbraně jsou v drtivé většině osazeny tlumiči plamene. V případě aplikace kompenzátoru zdvihu, či úsťové brzdy je třeba vyřešit několik problémů. Plynodynamický nástavec nesmí především zhoršovat obrazec rozptylu, vytvářet demaskující plamen a rovněž nadměrný hluk působící jak na střelce, tak na jeho spolubojovníky v nejbližším okolí.

Protože vojáci a policisté nemají při svém nasazení chrániče sluchu, je hlučnost úsťového nástavce vlastnost velmi důležitá. Proto by mě zajímalo, zda někdo v AČR tyto úsťové nástavce z hlediska hlučnosti ověřil, aby se nestalo, že střelci či jejich kolegové po stranách přijdou ke zdravotní újmě. Mj. u CZ Scorpion EVO se brzda nepovedla a tato 9x19 obtěžuje uživatele bez chráničů sluchu nezvykle intenzívním hlukem. :evil:


Reklama

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

23.08.2014 12:27

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Denny 144, otázka prosimtě . Jde tento typ kompenzátoru na hlaveň u civilní varianty S1 Brena ?
http://www.zendl.cz/index.php/produscts ... ak-805bren
Nemusí to být otázka jen na Dennyho, kdo s tím má zkušenosti, tak prosim pište. Dík.

Denny144
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2011 14:17

24.08.2014 12:37

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Ano, bohužel jsem to měl venku jen jednou na zkoušku.

Rookie81
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 138
Registrován: 01.08.2010 22:26

31.08.2014 22:12

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

bren v mexiku
bren v mexiku.jpg

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

31.08.2014 22:19

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Přejme jim to.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

31.08.2014 22:24

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Chudáci .

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

01.09.2014 9:44

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

oni nám něco provedli ?? :lol:

odstranění 2nd stage na spoušti modelu S1
hammer1.jpg

hammer2.jpg

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

01.09.2014 13:36

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Jasně že provedli. 19. června 1867 zastřelili Maxmilíána Habsburskýho.

Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

01.09.2014 13:57

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

No podle tohodle videa to vypadá jako šťastná země... :-) https://www.youtube.com/watch?v=FjnuVnSb5Ws (je to k tématu, mají tam BRENy... :wink: )

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

01.09.2014 16:46

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Takze suchy test civilni verze:

Na co jsem nadaval posledne a co mozna zlepsili(za me +):
- co se odstranila 2nd stage na spousti, tak fakt dobry(na normal, na geissele to nema)
- teleskop je konecne pro normalne rostle lidi + licnice, da se koukat konecne do miridel/skla
- zpracovani - na CZUB - az prekvapive pekny
- natahovaci paka OK, mala skla asi dobry + cmore, ale eotech bude za trest
(klasicka optika - doporucil bych neco takovyho od warne)
- spodek se da fpohode zahodit a nasadit novy
- M16/AR15 suplata
- pojistka

Stale na pres... :
- vysoky vrsek!
- nesena natahovaci paka
- proc tam neni QDcko?!
- masivni sachta
- pistolovka
- jejich radoby kompik
- cena


Uvidime jak se to bude chovat pri strelbe s nejakym slusnym kompikem a jak to bude zrat zasobniky.
OAmag, Gmag, Lancer, SF60...
Přílohy
20140831_191649.jpg
20140831_191636.jpg
20140831_191557.jpg
20140831_191547.jpg

MartinK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19.04.2012 2:08

01.09.2014 18:10

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

cherro píše:No podle tohodle videa to vypadá jako šťastná země... :-) https://www.youtube.com/watch?v=FjnuVnSb5Ws (je to k tématu, mají tam BRENy... :wink: )


chvíli jsem nevěděl jestli nekoukám na upoutávku k filmu Avatar 2 :D kriminalistický technik v bílém plášti s nášivkou Mexika a odznakem na plášti mě málem poslal na podlahu :lol: ale k těm šedým uniformám ten šedý Bren sekne. Škoda že neumím španělsky, bylo by zajímavé si na mexickém "střelectví " počíst zkušenosti... :lol:

Uživatelský avatar
cherro
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 379
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Troppau

01.09.2014 19:00

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

To: UFO Na kolik si tu pažbu s lícnicí a zásobníkovou šachtu CZUB cení?

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

01.09.2014 20:12

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Cece to nefim, hral jsem si s kamosovou berli a je ustrojena uz timhle v zakladu.
Tak jsem udelal par fotek a mrknul se ji pod sukni.
Posun proti prvni verzi opravdu znatelny. Otazka je, jak se to bude chovat pri strelbe.
Uvidime na strelnici.

Denny144
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2011 14:17

04.09.2014 23:19

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Tak když už začaly frčet fotky, postnu něco od nás... Část I.
Přílohy
P1040810.JPG
Vyosená pojistka (přeřaďovač), zbraň nevrací spoušť do resetu, v podstatě neschopná střelby.
P1040308.JPG
Vyloměný vytahovač, zbraň cca 1400 ran, zbraň neschopná střelby.
1400.JPG
Vylomený vytahovač, zbraň cca 1400 ran, zbraň neschopná střelby.

Denny144
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 141
Registrován: 06.01.2011 14:17

04.09.2014 23:21

Re: CZ 805 - nová útočná puška od ČZ

Část II.
Přílohy
pod1000.JPG
Vylomená část spoušťového mechanismu, vystřeleno ani ne 1000 ran, zbraň neschopná střelby.
P1040813.JPG
Vylomený kus pouzdra závěru, zbraň schopná střelby

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků