Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

21.07.2014 22:16

Re: BULLETFEEDER - který, proč.....

Recenze, bohužel překládal Mr. Google

Dillon 650 + Pouzdro zdroj + Hornady Bullet zdroj + Bayou Bullets =
Přebíjení Nirvana! Nedávno jsem si koupil Hornady podavač střely a konečně mám čas na vytvoření ještě dnes. Udělal jsem hodně čtení on-line o jednotce a porovnejte ji s verzí RCBS a KISS jednotky. KISS je drahý a konverzi ráže příliš. Rozhodl jsem se, i když to měl skvělé recenze to bylo příliš drahé pro mé úvahy. RCBS používá plastové vložky do střely matrici a jsou drženy spolu s gumičkami. Podle některých článků jsem četl, že vložky nemůže být upravené pro použití olova kulky takže aby opustily jednotku Hornady. Před objednáním podavač jsem četl a sledoval každý článek a video na youtube jsem našel na modifikaci do práce s olověnými kuličkami. Všechny jednotky říkají, že jsou pouze pro pancéřované kuličky. Byl jsem připraven na polské podávací desku a umře, ale buď jsem opravdu štěstí, nebo Hornady poslouchal koncových uživatelů, protože jsem nemusel nic dělat. Stačí jen nastavit na video, které přichází s ním a otočil ji. Jedno slovo opatrnost, pokud jde o montáž na váš stůl. NEPOUŽÍVEJTE šablony, které jsou v zadní části tohoto návodu. Je tu jeden pro 650 a to je špatné. Měl jsem díru v mé lavici, takže jsem ho namontovat tam jako první. Vypadalo to dobře, ale v této situaci to trvalo až více z mé lavice prostor a já bych musel snížit podávací trubice. Tak jsem to otočil na bok a namontovat ho za lisem, kde je to z cesty, ale přesto snadno dostat. Jedním z podnětů četl jsem o to při použití lehkých střel. Neměli dobře podávat do plnicí trubice a na druhém konci si musel vkus případ opravdu široká, aby si ji spadnout do případu. Tak jsem začal s nejlehčích kulkami, které jsem měl, 125 gr BB. Neměl jsem vůbec žádné problémy s nimi. Jsem nahrál 100 rnds z 38 krátkých hříběte s nimi bez záseků a já jsem mohl vzít věci ven na stanici 3 a držte ji vzhůru nohama, aniž by kulka vypadnutí. Další stížnost byla, že jste nemohli použít Dillons prášek Opatření / trychtýř. Vy jste měli použít Hornadys. Hornady dodává nálevky s každou matrici. Myslím, že Hornady začal tuto pověst prodat více práškových opatření. Dillon prášek nálevky fungovat v pohodě. V příručce Hornady dává doporučuje rozsudky ústa velikost vkus. Pro 38 SPL doporučuje .385 ". To je obrovská. Případ vypadá, že požití otevřený deštník. Byl jsem schopen se dostat kulku, aby se důsledně poklesu s elegancí 0,379". podstatě za ty peníze je to velký malý přístroj. Funguje skvěle, jednoduché a dobře stavěný. Špatná: Je to nahlas. Kulky omílání v zásobníku po celou dobu, a to hlasitější, když je přívodní trubka je plná. Ne mikrospínač ho vypnout, když je trubka je plná. K dispozici je jak na to článek o instalaci jednoho on-line. To by se postarat o spoustu hluku. Prý to trvá dlouho, než krmit kulky do trubice, když tam jsou jen pár kulek zbývá v zásobníku. Opět je tu snadno opravit on-line, nebo můžete jen držet koše dobře zásobené. Dobrý: Funguje hned po vybalení z krabice . Celá jednotka a 4 bullet zemře stojí asi polovinu toho, co náklady na KISS jednotka bez jakýchkoli kulek razítek Hornadys doživotní záruka I koupil podavač z Grafs. Měli ho za 40 dolarů méně než Amazon a 50 dolarů méně než Midway. Plus 6,00 dolarů poštovné.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

21.07.2014 22:26

Re: BULLETFEEDER - který, proč.....

Mám na zkoušku usazovací matrici LNL od Hornady, která je součástí bullet feedru. S nábojnicí jak je roztažená z prachovnice na Dillonu to nefunguje. Střelu to sice usadí, ale při indexaci setrvačností buď vyskočí a pokud se zvolí větší roztažení krčku, tak pak matrice krček deformuje.
Nechal jsem udělat hybrid mezi součástkou od HDY a DP do prachovnice a s tou se fungování zlepšilo, ale že bych z toho byl odvázaný, to zatím teda moc nejsem. Zdá se, že spolehlivost je vyšší (blízká 100%), pokud je v matrici alespoň 5 střel, pokud je jich míň občas je usazení mělké a následuje vyskočení střely. Uvidím víc až dorazí mechanika vlastního bullet feedru.
Jinak ještě existuje jedna konstrukce GSI, ale ani ta mě nezaujala.

EDIT: zkoušeny střely 9mm FMJ 8g v DP 1050

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

22.07.2014 0:45

Re: BULLETFEEDER - který, proč.....

Můžeš na to GSI sem hodit link ?

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

22.07.2014 0:57

Re: BULLETFEEDER - který, proč.....

Tady je video s feedrem RCBS a přijde mi, že mají nábojnice rozhrdlený moc. Proč ? Jejich životnost se značně zkrátí.....

http://ultimatereloader.com/2009/12/20/ ... at-509-pm/

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

22.07.2014 5:16

Re: BULLETFEEDER - který, proč.....

Netopyr píše:U RCBS je prý vnitřek usazovací matrice z plastu, jeli tomu tak, asi moc nevydrží.
Hornady je asi nejlevnější, ale nemá mikrospínač, takže feedr běží pořád a to bude dost hluku.
Alfe, kde jsi ho koupil ? V Evropě jsem ho zatím našel jen na Double AA.


Alsa pro - Marcinek

Jinak je to taky převážně z plastu

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

22.07.2014 6:40

Re: BULLETFEEDER - který, proč.....

Kupte si bullet feeder matricu a spravte si vlastny podacac s vymenitelnymi taniermi a mate pokoj.
Nic zlozite.
Otocena strela tak 1x z 200ks a vypadava z nabojnice len pri nahodnej 9x18.

https://www.youtube.com/watch?v=Iyi-hspjn2I

https://www.youtube.com/watch?v=Ik1zXjtUUnM


Reklama

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

22.07.2014 9:48

Re: Bullet feeder


Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

22.07.2014 9:48

Re: Bullet feeder

Bulletfeeder od Hornady mám. V podstatě funguje bez problémů, obráceně podanou střelu prakticky neznám. Myslím že má dvě slabiny:
1) nemá mikrospínač takže ten soustavný rachot mě fakt sere. Řeším to zatím manuálním vypínáním.
2) usazovací matrice jsou háklivé na potlučené střely. U 158gn.357 to problém není ale 220gn .45 závažíčka mají ostrou hranu u prdelky a ta se natukne velmi snadno a pak se zasekne v matrici. Vyklepnout jde lehce ale je to zdržení.

Jo, používám teflonované olovo.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

22.07.2014 10:58

Re: Bullet feeder

To CSI už jsem asi také viděl, tam je tuším problém, že se musí vyměnit toolhead, takže nakoupit ještě 4 další :| :| :|

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

22.07.2014 11:09

Re: Bullet feeder

Mám taky Mr.Bullet, až na cenu spokojenost. Cena konverze na jinou ráži je třetina ceny podavače. Mazané tam samozřejmě nefungujou, ale to v žádném.

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

01.08.2014 18:28

Re: Bullet feeder

Rasto
Kupte si bullet feeder matricu a spravte si vlastny podacac s vymenitelnymi taniermi a mate pokoj.
Nic zlozite.
Otocena strela tak 1x z 200ks a vypadava z nabojnice len pri nahodnej 9x18.


Rasto má pravdu, jde to udělat svépomocí. Je to sice levnější, ale tovární výrobek přece jen vypadá lépe.

Obrázek

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

03.08.2014 21:50

Re: Bullet feeder

Mě je šumák jak to vypadá, důležitá je funkčnost. Svépomocí to bohužel nezvládám, tak prostě musím koupit.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

11.08.2014 23:05

Re: Bullet feeder

Nevíte někdo jestli má nějaký prodejce bulletfeeder Hornady na skladě ?Ivoš Hofman má stránky dost chaotické a jinde jsem to nenašel. Díky

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.08.2014 17:25

Re: Bullet feeder

Pár prvních zkušeností se sestavou Hornady Bullet feeder - PISTOL, včetně matrice HDY na sestavě DP 1050 v konfiguraci 9mm Luger, střela FMJ 8g...

1) Celková konstrukce je na můj vkus docela odfláknutá. Čekal bych od inženýrů v Hornady víc. To, že jsou třeba pro spojení těla feederu a nohy předvrtané 3 díry, ale v sestavě a v návodu jsou jen dva šrouby, to mi teda hlava nebere :roll: Noha na které to stojí se nastavuje taky docela krkolomně a na pár podložek, aby se nedotahovala matka do barvy už asi taky nezbylo... Záslepky do těch profilů jsou menší, takže je tam člověk nedá... WTF :?: Absence mikrospínače už se řešila...

2) Pokud jde o seřízení, je to vcelku jednoduché, ale funkce není nijak zázračná a výkonově je to tak 1 dobře podaná střela za 5-8 sekund, takže po čase s 1050 podavači ujedete. Takže ten mikrospínač tam vlastně není potřeba :roll: Jinak střelu to umí hodit i obráceně, ale jek se to podaří jsem zatím nezjistil. Teoreticky by se to podařit nemělo, v praxi se to tak 5x do 1000 ks stane.

3) Kapacitně to mohlo být větší. Těch střel se tam moc nevejde.

4) Funkce podávací matrice se se sloupcem střel v pružině zlepšila a blíží se 100%. Pokud tam střela je a je pár střel nad ní, tak to maká dobře.

5) Pro 1050 (pohybuje se hlava) je potřeba vymyslet ukotvení pružiny v podávací matrici. HDY mají pružinu jen volně zasazenou a ta pružina nemá problém vyskočit a rázem je celá mašina zasypaná střelami. To jde ale na vrub toho, že to prostě není univerzální podavač. Zatím to vyřešila izolačka, ale časem to snese nějaké lepší řešení...

Jinak kapacita stroje značně vzrostla a když to šlape, je to paráda.

Co mě překvapilo, je neuvěřitelný hluk, který BF vytváří. Po cca hodině práce a seřizování mě začala bolet hlava a musel jsem toho nechat. Vlastního slova není slyšet :evil: , takže to buď nějak odhlučním a nebo budu muset ládovat ve sluchátkách :mrgreen:

Edit: Ještě jsem zapomněl na umístění spínače BF. Tam si fakt dal konstruktér záležet. Je totiž na druhé straně a není vidět, takže ho člověk nejdřív musí nahmátnout, aby ho použil :roll:
Naposledy upravil jpp dne 27.08.2014 18:48, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

27.08.2014 17:40

Re: Bullet feeder

Ohledně ukotvení pružiny.... u 1050 bude stejnej problém jak u mr. bulletfeeder, mrkni na instruktážní video Saula kirsche, připevňuje pružinu plastovým páskem, teď si nevzpomenu k čemu.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

27.08.2014 17:49

Re: Bullet feeder

otočená střela : bude záležet na seřízení a asi i tvaru střely protože tenhle problém prakticky neznám
kapacita : nanýtoval jsem na spodní polovinu kšilt z kusu plechu a je to o moc lepší

jo konstruktér se asi ožral když to maloval :roll: sice funguje pěkně ale pohled pro bohy....

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

27.08.2014 18:04

Re: Bullet feeder

Já tu ještě jednou zmíním BF matrici od RCBS. Vnitřek sice plastový, ale po té co jsem zkusil jiné tvary střel než WC tak musím říct že názor na ní jsem změnil. 9mm 124 grs FMJ i PB v pohodě. PB mazané do drážky, ne Allox.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.08.2014 18:51

Re: Bullet feeder

Pokud jde o seřízení, není na tom co jiného vymyslet. Možná pustit talíř trochu níž... Prostě první pružinka sráží horní střelu, aby byla v drážce podavače jen jedna a ta druhá srazí střelu, pokud je tam obráceně...

Teď jsem ještě maturoval nad tím jak je možné, že to hodí střelu obráceně. Takže stane se to v případě, že v drážce podavače se uchytí 3 střely. Pružinka srazí tu prostřední, ale jsou tam 2 a když jsou hroty k sobě, tak tam prostě zajede ta střela obráceně.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

28.08.2014 12:35

Re: Bullet feeder

řešení - nesypat ten feeder tak plnej

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

28.08.2014 13:51

Re: Bullet feeder

To bys to musel dosypávat po 50 ks... :roll:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Lisy, matrice a prachovače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků