frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

07.07.2014 20:37

Re: Glock hlaveň

Pořizoval jsem asi před půl rokem. Nechal jsem si ji udělat v IGB v Rakousku. Je to drážkovaná hlaveň s "fully supported chamber". Kupoval jsem ji proto že přebíjím a ta originální s vykouslou komorou mi likvidovala nábojnice. A taky samozřejmě proto že jsem si chtěl udělat radost :-) I s dopravou, se zbrojním průvodním listem a rakouskou zkušebnou (tu zařídil výrobce) a díky devalvaci koruny v tý době to vyšlo na nějakejch 9000 Kč.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

22.08.2014 8:30

Re: Glock hlaveň

Vážení kolegové,
tak jsem si to s pěnou u úst celé prošel, zda zde nenajdu odpověď na moji, možná amatérskou otázku. Dlouhá léta jsem měl G 19 z první serie s evidentně polygonálním vývrtem. Prodal jsem ho a hned mě to mrzelo. Takže teď jsem si koupil použitý G 23 a jaké bylo moje překvapení, že hlaveň má jednoznačně drážkovaný vývrt. Zdůrazňuji, že hlaveň má stejné číslo jako ostatní části, má obvyklou zkušebnu a kód pro určení doby výroby. Je ovšem pravda, že to drážkování není obvyklé, v řezu mají pole vývrtu půlkruhový tvar bez znatelných hran. Přesně stejně, jako je na obrázku na spodní části první stránky téhle debaty o vypadávání vývrtu.
Takže, pokud se ptám blbě nebo na evidentně známou věc, prosím za prominutí.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

22.08.2014 18:20

Re: Glock hlaveň

Běžný vývrt Glocka je hexagonální.
To to o čem píšeš.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

23.08.2014 7:54

Re: Glock hlaveň

Díky za odpověď, ALE. Vždy jsem byl přesvědčen, že polygonální vývrt nemá oddělená pole a drážky a že přechod mezi největším a nejmenším průměrem je zcela pozvolný. Tak to také bylo u mé staré G 19. Nyní mám ale v hlavni jasně oddělená pole a drážky, i když je pravda, že pole jsou bez hran a v řezu by asi měly půlkruhový tvar.
Jak to tedy, sakra, je :D . Diky za další odpověď.

Edit. Znovu uvádím, že moje současná hlaveň je stejná, jako obrázek v příspěvku kolegy majsnera, který je jako předposlední na první stránce této debaty.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

23.08.2014 11:06

Re: Glock hlaveň

vito: Treba te zradilo oko a pamet, a uz si dobre nepamatujes jak to vypadalo v te G19. Vek je neuprosny :lol:
A nebo jsi vubec necistil, a drazky nesly videt :twisted:

Jinak te ujistuju, ze jestli tam mas to co kolega "majsner" tak je vse v naprostem poradku. Mel jsem nekolik Glocku, a vsude to vypadalo stejne.

Je lepsi koukat pres miridla, nez do hlavne :mrgreen:

vývrt hlavně: speciální hexagonální či oktagonální vývrt hlavně v porovnání s běžnými zbraněmi nemá ostré přechodové hrany, což má za následek menší opotřebení hlavně a větší úsťovou rychlost a energii. Nesmíme zapomenout i na jednoduchou údržbu hlavně (čistění).

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

23.08.2014 12:34

Re: Glock hlaveň

Zajíc: Trošku do mě " rejpáš ", ale já to beru. Přeci jenom je to už nějaký čas a s tím věkem máš pravdu, jsem už starý pán. Já jsem o té své hlavni nepochyboval, že je v pořádku, jenom jsem byl zvědavý.
Takže díky za info a hlaveň už od teďka budu čistit. :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

23.08.2014 19:13

Re: Glock hlaveň

Vito zkus si najít obrázek jak vypadá polygoní vývrt a jak hexagonální.
Ten rozdíl uvidíš na první pohled.
Na iPhone se to nechce hledat.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

24.08.2014 8:06

Re: Glock hlaveň

Takže, abychom si ujasnili terminologii. Polygonální vývrt je, laicky popsáno, takový, který vznikne křivkou, která se střídavě dotýká kružnic nejmenšího a největšího vnitřního průměru hlavně. Tedy jakoby průměru v drážkách a v polích u normálního vývrtu. Vznikne tím plynulá křivka. Všechno tím myslím na řezu hlavně, kolmém na její osu. Je to popsáno kostrbatě, ale je to tak.
Výraz hexagonální a oktagonální pouze určuje počet vrcholů vývrtu / díky za středoškolskou latinu /. :D

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

24.08.2014 13:24

Re: Glock hlaveň

vito: :) Troska legrace nikdy neuskodi :wink:

Kdysi jsem o vyvrtech cetl taky nejake zajimavosti, ale kdo si to ma pamatovat :P
Proste o Glocku se mezi lidma rika, ze ma proste polygon a hotovo. To ze je to nejaky
hexagonalni vyvrt, vecina lidi ani netusi.

Jinak se divam, ze jsem tady uz registrovany 8 roky. Stejne jako Ty a glock 1719 :D
Sakra, to to leti :shock:

Savage FVSS19
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 135
Registrován: 06.02.2008 17:28

20.11.2014 23:31

Re: Glock hlaveň

Polygon nebo hexagon vi buh. Muj prvni glock mel cislo ATC110 stary cca 19 let a neda se dohledat ani v databazi vyrobnich cisel. No ale G26 moji pani je z lonska a vyvrty jsou v podstate stejne co se tyce drazek a poli.
To co me mrzi vice je, ze muj puvodni G19 mel uz z vyroby vsechny vnitrni soucastky zabrousene a vylestene. Soucasna produkce je o dost hrubsi a treba zalisky vedeni zaveru nemaji po paleni laserem ani zabrouseny povrch a vypadaji jako pila:-(
No na presnost a spolehlivost to nema zadny vliv a svedci to jen o tom, ze si vyrobce vic veri a rad setri.

Uživatelský avatar
bartikz.454
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 161
Registrován: 20.07.2010 12:20
Bydliště: Znojmo

19.06.2015 17:49

Re: Glock hlaveň

Přátelé, dovolte, abych se s Vámi podělil o radostnou událost.
Na podzim 2014 jsem si koupil nového G26 gen4 a už po 400 (čtyřech stech) ranách továrním střelivem s tombakovým pláštěm vypadala hlaveň dle obrázků. Na mě, jako echt puntičkáře úplná vražda :-( Hlaveň jsem pak pucoval nejmíň hodinu všema možnejma rozpouštědlama od Hoppes, CX Pro, Brunox, WD40, Tetra Gun, bronzovýma kartáčkama a nic! Pořád to tam bylo. Jehlou a lupou jsem zjistil prostě vydrolený materiál a celkem hluboko.
Ať se jdou s prominutím vykakat všichni teoretici na fórech, co melou o tom, že vypadaný vývrt u Glocku je jen bajka pro děti!
Nespokojil jsem se s tím a Glocka poslal na reklamaci s tím, že si klidně nechám udělat odborný posudek a nenechal jsem se ničím odradit.
Abych to nenatahoval, reklamace proběhla úspěšně a hlaveň byla v záruce vyměněna za novou a krásně dopasovaná, líp než u nové pistole! Je poznat, že nová hlaveň má trochu jinou povrchovku, jakou dělali na gen3 před změnou techniky teniferace. Samozřejmě výrobní číslo je stejné. Jediná piha na kráse je, že to celé reklamační řízení trvalo 4 měsíce!!
Tímto chci poděkovat za perfektní přístup panu Bayerovi z Glockshopu, panu Pekaříkovi za cenné rady a panu Dačevovi z MPi za spolupráci.
Přílohy
G26gen4_hlaven.jpg

jantar
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 211
Registrován: 27.04.2009 19:28

19.06.2015 18:49

Re: Glock hlaveň

To co píše kolega nade mnou jsem si prožil u G 19.Koupil jsem jej z druhé ruky,nastříleno cca 500,ale hlaveň byla tak zaneřáděná,že nebylo vidět v jakém je stavu.Takže doma po vyčištění jsem s hrůzou zjistil,že opravdu je vývrt vypadaný,postup shodný,tj.lupa drátek,snad jsem to měl o něco horší.Ještě že předchozí majitel si pistoli vzal zpátky,tak mně to stálo čas a poplatky.Byla to G 19 cca z roku2009 3.generace.Kdysi jsem měl G 17 2.generace,těžko dohledat kolikátý majitel a kolik nastříleno,ale jistě hodně.hlaveň uvnitř nádherná,jakoby právě vyjela z provozu,takže dodnes lituji,že jsem se jí zbavil.I ostatní díly jako nové,dnešní produkce je o dost ledabylejší.Toť má zkušenost.

simírr
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 10.11.2007 12:47
Bydliště: Zlínský kraj

16.02.2017 20:23

Re: Glock hlaveň

G19 koupena před rokem 2/2016 a stejný problém.Stříleno pouze celoplášť SB FMJ. Odesláno na reklamaci.Jak budu vědět víc hodím to sem.
Přílohy
G19b.jpg
G19a.jpg

stenliq
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.08.2016 20:41

16.04.2017 22:52

Re: Glock hlaveň

Zdravím, jak dopadla reklamace? Mám G19, taky na začátku vývrtu pár mapek. Teď to na reklamaci posílat nechci, neměl bych co nosit. Ale plánuju ještě jednu G19, tak pak bych to mohl zkusit.

simírr
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 10.11.2007 12:47
Bydliště: Zlínský kraj

17.04.2017 10:01

Re: Glock hlaveň

Předával jsem na reklamaci 31.1.17 prodejci.Ten odesílal distributorovi a následně šlo k výrobci na posouzení.Byl jsem upozorněný že reklamační řízení bude delší.Na 99% prý bude nová hlaveň.Zbraň se ještě nevrátila takže nevím jak to dopadne.V předchozím příspěvku někdo psal že trvalo 4 měsíce.

stenliq
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11.08.2016 20:41

18.04.2017 14:14

Re: Glock hlaveň

Tak u mne se objevilo po cca 300 vystřelených nábojích pár skvrnek na vystouplých plochách vývrtu, hned na začátku hlavně za komorou. Od té doby je to ve stále stejném stavu, nezdá se mi, že by to nějak pokračovalo.

Na přesnost to vliv nemá (rozhodně ne větší jak moje ruce), tak uvidíme.

Každopádně až se zbraň vrátí, dejte sem prosím vědět, ať známe naše šance.

simírr
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 10.11.2007 12:47
Bydliště: Zlínský kraj

07.06.2017 17:54

Re: Glock hlaveň

Dnes dorazila G19 z reklamace. Reklamace uznána a na zbrani vyměněna hlaveň za novou se stejným výr. číslem. Celkově se zbraň vrátila jako nová napaplaná tou měděnou pastou. S délkou reklamačního řízení se musí každý popasovat sám já jsem s tím počítal viz příspěvek bartikz.454 takže v pohodě.

Uživatelský avatar
Parabellum
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1144
Registrován: 31.03.2009 16:00

08.06.2017 13:45

Re: Glock hlaveň

Ahoj, toto téma sleduji už dost dlouho a rád bych přispěl otázkou a jedním poznatkem.

Otázka - jste si opravdu jisti, že skvrnky ve vývrtu jsou vydroleniny ?

A teď k mému poznatku. Mám HK USP Expert 9mm Luger taky s polygonem. Ve vývrtu se mi objevily v podstatě totožné skvrny jako na fotkách výše. Nicméně přesnost zbraně ani nastřelení se neměnilo, tak jsem to tak neřešil. Zdůrazňuji, že čistit umím a nebojim se na vývrt vzít mosazný kartáček a pořádně ho vyšůrovat ;-) Ale skvrnky nemizely a po přečtení tohoto vlákna jsem si řekl, že má HK patrně stejný problém jako Glock..

No a pak jednoho dne jsem z USP vystřílel krabičku Nontoxů od SB a když jsem pak doma čistil (čistim po každé střelbě), tak skvrny byly pryč a vývrt byl jako zrcadlo !!!!!!!!

V ten moment jsem pochopil, že ač bych do té doby přísahal, že šlo o vydroleniny, tak tomu tak v reálu nebylo a šlo o jakýs nápek a jediné co ho perfektně vyčistilo, tak byly Nontoxy !

Nevim, co do těch Nontoxů SB dává za prach, ale ty splodiny musej snad i čistit. Koukněte do nábojnic nontoxu po vystřelení, lesknou se jak zlato :-)

Tak že než budete reklamovat, doporučuji koupit tak dvě krabky nontoxů, prohnat je laufem a pak napište jak to dopadlo. Velice mě to zajmá.

Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

08.06.2017 14:46

Re: Glock hlaveň

Věř že se tam kus materiálu z povrchu oddělilo - jinak by neuznali reklamaci. Sám jsme několik glocků s tímto měl a vždy šla drátkem a podobně krásně cítit hrana toho "kráterku". Psalo se to i pár stran zpět.

simírr
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 10.11.2007 12:47
Bydliště: Zlínský kraj

08.06.2017 15:06

Re: Glock hlaveň

Přirovnal bych to k D1 sem tam kráter ale jinak to funguje.Opravdu pokud jsem vzal kancelářskou sponku a přejel po mapách doslova se zarážela a poskakovala v ruce.Dívali se na to 3 kolegové z práce a na první pohled uznaly že tam chybí materiál.Já bych to jinak na reklamaci neposílal.A to že došla nová hlaveň a reklamace byla kladně vyřízená svědčí o vadě na původní hlavni.Přece by neměnily hlaveň každému kdo nevyčistí vývrt.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: CrocodilusCZ a 0 návštevníků