Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

21.08.2014 22:42

Re: etika lovu, myslivost atd.

No ono to s tim rybařenim taky neni tak jednoduchý podle zákona o rybářství má vykonavatel rybářského práva právo vstupovat na pobřežní pozemky pokud není zákaz vstupu v obecném zájmu.Případnou škodu způsobenou svím vstupem na soukromí pozemek je povinen uhradit.Bohužel zákon o rybářství v tomto koliduje s ústavou a listinou základních práv a svobod která zaručuje ochranu soukromého majetku avšak "Lex superior derogat inferiori".Z pohledu rybáře chci vstupovat na pobřežní pozemky na druhou stranu kdybch měl dům na břehu rybářského revíru a nejaký rybář se dožadoval vstupu na mou zahradu tak bych se mu v lepším případě vysmál.Rybářské revíry jsou státem dlouhodobě pronajímány ČRS a MRS.Nedávno tento pronájem končil a dost se spekulovalo co bude dál nakonec pronájem znovu získalo ČRS a MRS.Další kapitolou jsou soukromé rybářské revíry na kterých se platí a většinou tam platí i jiná pravidla lovu.Je zajímavé že zákon nic takového jako soukromí rybářský revír nezná!Pokud se jedná o strukturu a fungování místních organizací tak tam to je podobné jako u MS s tím rozdílem že nejsem nucenej účastnit se členských schůzí,společných lovů a podobných kratochvílí a hlavně nikdo na mě divně nekouká protože nenosim zelenou kamizolku a klobouk s pírkem.Na začátku roku si koupím povolenku a na konci roku ji odevzdám.Co se týče nějakých změn k lepšímu a modernějšímu přístupu je to naprosto stejné jako u myslivců většina členů ve vedení je už dávno za zenitem a nemají chuť cokoliv měnit.Už delší dobu přemíšlím že se stanu tím myslivcem,ale po tom co jsem od známých vyslechl jak probíhá vstup do MS tak my to silně připomíná přijímací rytuáli svobodných zednářů a na to se můžu vys...!

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

21.08.2014 23:28

Re: etika lovu, myslivost atd.

Začnu od zadu přijímací rituál záleží, jak je kde co zvykem. Když mě přijímali do cechu lesnického ještě na škole tak bych to dneska asi nerozdýchal - tenkrát jsme na to byli ještě hrdí. U nás se to dělá v rámci tradic - opravdových tradic se vší vážností prostě žádost hlasování zkušební doba a pak členství, jehož zapití se odbude jednou objednávkou panáků - žádné rádoby vtipné a ponižující pitomosti, které občas slýchám. Vstupoval jsem již do dvou MS a třech režijek - všude stejně.
Ohledně toho vstupu na pozemek - mám větší zahradu s domem přímo u vody - nevadí mně, že tam jdou ale ta nebetyčná drzost lidí, kteří podle vybavení jistě vlastní rybářský lístek a jdou lovit za bílého dne do zakázaného a ještě tě prostě projdou zahradu a kradou. Pravda oplocené to ze strany od vody nemám a ani vzhledem k aktivní zóně nemůžu, netrpím nějakým sobeckým pocitem, aby mně tam nikdo nechodil, když projde a neudělá škodu tak no bóže. Jenom jsem na tom příkladu chtěl ukázat, jak by to dopadlo podle toho modelu s myslivostí - prostě by se krajinou trousili lidé s různými povoleními od vlastníků určitých pozemků(všichni víme jak pestrá je u nás skladba majitelů co do bydliště - u nás máme i vlastníky vyjma Austrálie, Kanady, USA i ze Spojených arabských emirátů a z Izraele) a jak ověřit, že souhlas od nich je pravý - proto vidím řady těch vychcánků, jak by to zneužívali.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník