garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

06.08.2014 16:47

pčr v Praze neofic svolává telefonem

Velmi "nestandartním" způsobem s nátlakem ,-jsem byl jako běžný držitel ZP kontaktován telefonem PČR - snad někým, kdo se ozval jako ,poručík Čamek , z kriminální policie závažné trestné činnosti pha ... , že se mám dostavit ,stejně ,jako stovka dalších , na Pčr Kongresovou ,kde bude v rámci " podání vysvětlení".....- bude provedena balistická zkouška všech zbraní ráže 6,35 , které vlastním , to vše bez jakéhokoliv zákonného písemného vyzvání legálního držitele ZP , zbraně + bez zdůvodnění , a zároveň a hlavně po telefonu !!! ,navíc , bez účasti odd pčr pro zbraně a bezpečnostní materiál pro Prahu- Sdružení ,kde sdělili ,že o tom nic nevědí, a začali teprve na dotaz zjišťovat ....nemám nic proti oficialní výzvě k odevzdání zbraně k balistické zkoušce, v poho předám ....
Zlý jazykové zevnitř pčr tvrdí / causa zastřelení taxikáři / , že policejní vrchnosti rupaj nervy a vydávaj možná až nezákonný rozkazy - a hodlaj si schladit žáhu na legálních držitelých ZP a zbraní a mladého poručíka použili ,jako toho, co nemusí obesílat písemně -páč to spěchá a vystupovat v telefonu z pozice síly kriminální policie pro závažné činy .....

Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 254
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

06.08.2014 18:47

Re: pčr v Praze neofic svolává telefonem

Před pár lety mi z mobilního čísla volal nejmenovaný kpt. z SKPV z Vysočiny, že potřebují informace ohledně TČ na mém bývalém pracovišti.
Na pokus o domluvu kdy mají přijet odpověděl "no my už u vás jsme, ale Vy nejste doma" :mrgreen:

Po telefonu, navíc s neznámým a neztotožněným chlapem jsem se o sobě (práce, rodina, pohyb, obsah trezoru) nechtěl bavit. Za dvě hodiny mi volal znovu z pevné linky (s utajovačem), dal mi na tu pevnou linku číslo, to sedělo a pak jsme konečně hodili pár slov).

Nejvtipnější část hovoru:
já: "tak já k vám dojedu a zodpovím Vaše otázky, když mi proplatíte cestu vlakem, to je nejlevnější"
on: "no to ne, to by ste musel být už podezřelej nebo svědek"

Garfe, poslali pak nějakou písemnou výzvu?

Abych nebyl úplně OT. OZBM Chrudim vždycky posílala písemnou výzvu 2-3 týdny dopředu.

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

07.08.2014 11:37

Re: pčr v Praze neofic svolává telefonem

Dostávám z toho dojem, že dotyční policisté tak nějak nevědí, jaký má být zákonný postup. A u takových se mně vnucuje právní názor "s policistou se nikdy nebavíme, ničemu to nepomůže, může to jen uškodit".

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

07.08.2014 12:16

Re: pčr v Praze neofic svolává telefonem

Jestliže byl v garfově případě vyvíjen nějaký nátlak, je to samozřejmě mimo mísu.
Ale obecně se mi stává - a jsem tomu rád - že různé orgány veřejné moci, když ode mě něco potřebují, předem zavolají a "předjednají" vhodné podmínky (nejčastěji místo a čas). Úřední výzvu se všemi náležitostmi vyhotoví a doručí až poté.

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

07.08.2014 20:32

Re: pčr v Praze neofic svolává telefonem

po prověření osoba poručíka skutečně existuje na pčr odd kriminálky , otázka je , odevzdat zbraně na základě telefonu ? , když dotazem na svém odd pro zbraně o tom nic nevědí ?...a nedoporučují to ...
Dávám přednost odevzdat zbraně 1.komukoliv kdykoliv z pčr -když si pro ně přijedou a vydají protokol o předání , nebo svému odd pčr pro zbraně atd.. ,kdykoliv o to požádají ...

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

07.08.2014 22:22

Re: pčr v Praze neofic svolává telefonem

garf: Při telefonickém předvolání, se obvykle i domlouvá termín, který předvolané osobě vyhovuje. Pracovník z místně příslušného OZBM, který Ti údajně nedoporučil vydat zbraň, nemusí být informován o případech jiné služby (složky PČR) a navíc mu vůbec nepřísluší, aby něco takového doporučoval či nedoporučoval.

Pokud budeš trvat na písemném předvolání a písemné výzvě k vydání věci (zbraně), určitě Ti bude vyhověno :) .


Reklama

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

12.08.2014 22:24

Re: pčr v Praze neofic svolává telefonem

No nevím nevím, jsem si myslel, že si tyhle svolávačky řeší přes oddělení pro zbraně. Osobně bych asi nikomu jinému svojí zbraň nedal, ono aby mi pak na kontrole nechyběla.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník