Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

05.09.2012 22:20

Re: Pistole Steyr

Dneska jsem byl ve fabrice Steyru a ukazovali nám M9ku s olivovým rámem, že prý je to novinka.
Co mě ale překvapilo, že to měli i přímo ve fabrice s normálními "hranatými" mířidly.

(jinak ty hromady AUGček jsou docela bezva :D zdá se, že si na tom dávají záležet)

šroubek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 04.09.2012 18:28
Bydliště: Jihočeský kraj

06.09.2012 12:39

Re: Pistole Steyr

Byl jsem v jednom obchode a tam meli steyra v 9L a 40. Jeden mel ty jejich spesl miridla a druhy normalni. Pan z obchodu mi na to rekl ze jim to prijde pokazdy v jiny konfiguraci. Ja sem se docetl, ze klasicka miridla jsou puoze na prani zakaznika. Mozna ze uz ve Steyru pochopili,ze vetsina strelcu preferuje normalni miridla.

Dominik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 17.07.2012 20:44

21.11.2012 0:56

Re: Pistole Steyr

Zdravím, stal jsem se majitelem nového Steyra M9-A1, rok výroby 2009. Zatím z toho vyletělo 100 nábojů (50x Magtech 115 grs a 50x 124 grs). Při pohledu na vystřelené nábojce jsem trochu znejistil. Všechny mají nápich krásně na středu, jenže nápich spíš připomíná škrábanec který jede i mimo zápalku, takže to škrábe nábojnice. Kdybych do toho náhodou nacpal ocelové Barnauly, tak by životnost zápalníku asi nebyla nejdelší. A další drobnost je, že při natahování závěr občas "nedocvakne" a zastaví cca tři mm před, takže je potřeba ho dotlačit, u zbraně na nošení to není zrovna to nej. Dětské nemoci nebo reklamovat? Díky za odpověď

Uživatelský avatar
the-shrik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 153
Registrován: 26.01.2012 14:42
Bydliště: Beroun

21.11.2012 8:23

Re: Pistole Steyr

Měl jsem M9 a tyto problémy jsem neměl. Ale jestli se nedovírá závěr, tak je to jistě na reklamaci.

USP45
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 05.07.2012 20:43

21.11.2012 15:08

Re: Pistole Steyr

Dominik: Ahoj, stejneho Steyra jsme mel asi dva roky, otisk na nabojnici je normalni, kdysi jsme mel i potvrzeni ze Steyru mejlem, kde jsem jim to posilal vyfoceny ze je to naprosto v poradku. Neres, na nic to nema vliv.

Co se tyce nedovreni zaveru, tak zaver poustet silou ze zadu a nepomahat mu, dela to i u tovarni munice?? nejsou to prebijenky??? Takhle mi to delalo u prebijenek plastovejch Aresu, byly malo zapusteny.

Dominik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 17.07.2012 20:44

21.11.2012 21:47

Re: Pistole Steyr

Dneska jsem v obchodě se zbraněma mluvil o tom Steyrovi s prodavačem a říkal, že Steyr nemá pružinu, která by uderník hned vrátila zpět, takže je pořád "zapíchlý" v zápalce dokud to nevyrve vytahovač. A dneska jsem si hrál s tím závěrem a vše funguje dobře pokud se ruka natahující závěr nesveze kousek s ním. Na to hle nejsem zvyklý, protože USP je v tomhle více blbuvzdorné. Jinak přebíjenky nepoužívám vůbec, jenom tovární střelivo. Děkuju za informace, Steyr je zřejmě v normě.


Reklama

Oni_ME
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 04.09.2012 17:32

06.12.2012 16:50

STEYR M-A1

Zdar a sílu,
Máte někdo osobní zkušenosti s touto kráskou.
Mám o ní něco naštudováno a naposloucháno a jsou to ve směs rozporu plné informace.
Jedna strana tvrdí že je to zbraň konečně přebíjející Glocka, druhá že ani zdaleka.
Co jsme si hlavně zjistil že bývají problémy se zasekáváním se po výstřelu.
Trochu jsme se po tom pídil a prý to není municí, ale zásobníkem.

Víte víc?
A vůbec, jaký máte názor na tuto stříkačku?

Uživatelský avatar
NuclearBlast
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: 10.01.2009 2:21

30.01.2013 17:33

Re: Pistole Steyr

Jsem čerstvě majitelem Steyru S9-A1 (kompakt). Mám vystříleno cca 500 ran a krom jediný zádržky (střelivo ZVS, jednoznačně chyba slabýho úchopu) žádnej selhač, nebo závada. Ergonomie výborná, chování při střelbě taky. S Glockem nemůžu srovnávat, páč mi zoufale nepadne do ruky, tak jsem s ním střílel minimálně. Já si rozhodně stěžovat nemůžu.
EDIT: ad zápalky....Je to otázka časování odemykýní závěru a zápalník tam zůstává "viset" o kousek déle a "píše" po zápalce. Je to normální jev, ničemu to nevadí.... (zdroj Steyr)

Uživatelský avatar
Prim
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 04.10.2011 9:21
Bydliště: Vojkovice

24.04.2014 12:37

Re: Pistole Steyr

Ahoj,

trochu tápu při výběru nové hračky na nošení a rád bych ozkoušel víc adeptů - jedním z nich je Steyr S9-A1. Není tu někdo jeho hrdým majitelem, případně alespoň M9-A1, který by byl ochotný sejít se na střelnici a nechal mě si jí zkusit? Praha a okolí.

Na oplátku můžu nabídnout Baikal MP446 Viking, Makarova

Díky,
Pepa

taurus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 760
Registrován: 03.03.2007 12:10
Bydliště: Mimo realitu

26.04.2014 14:15

Re: Pistole Steyr

Taky jsem měl možnost vyzkoušet tuto pistoli. Kamarád si ji koupil z druhé ruky a testovali jsme tu nádheru.
Mě v ruce neudělala žádnoou závadu, ale jemu ze začátku taky ne. S přibívajícím střelivem začala zlobit.
Nevytažená nábojnice a další náboj už se tlačil dovnitř a nedovřenej závěr ke konci skoro pořád.
Tak jsme špekulovali. Můj glock při stažení závěru jen aby poklesla hlaveň tedy asi 5mm a poštění závěru okamžitě skočila na své místo.
Jeho Steyr ne. Jako by něco drhlo, nebo můj pocit jako by slabší vratná pružina u Steyru.
Pistoli jsme rozdělali mázli tam kde výrobce doporučuje. Mimochodem jsem nikdy neviděl tak suchou pistoli uvnitř. Ani náznak nějakého oleje, úplně sucho.
No a po namazání na dalších cca 100 ran už vše v pořádku. Pak došlo střelivo :-). Takže pokud se něco objeví tak zjistím příště.
Co se týká pistole z venku, musím říct že je to kráska která se i dobře drží a oproti Glockovy tolik nezvedá.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

28.07.2014 19:26

Re: Pistole Steyr

Nechal by mne někdo prosímpěkně zkusit Steyra v 9L v Praze a okolí, ten novější hranatější typ? Nabízím jako kompenzaci různé jiné hračky - X5, PPQ, X-Esse, AR, AK...

Edit: V Ostravě taky možno.

wladoo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16.09.2011 17:23

29.08.2014 16:44

Re: Pistole Steyr

Ahoj,
plánuji si pořídit pistoli Steyr M9-A1 popřípadě L9-A1. Jediné, co mě zatím trápí je zasekávání hilzen v komoře. Z různých diskuzí mám načteno, že tento problém je opravdu častý a sám jsem si vyzkoušel téměř nový model S9-A1 (ale starší generaci) , kde se mi na 50ks asi 5x zasekla nábojnice v komoře a cpal se pod ní další náboj. Moje otázka směřuje na majitele třetí (2009-2011) a čtvrté generace (po roce 2011). Je tento problém již vyřešen nebo je stále aktuální?
Děkuji za vaše zkušenosti.

RastoSB
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 26
Registrován: 05.12.2010 21:10

02.11.2014 20:00

Re: Pistole Steyr

Ahoj, jsem majitelem třetí generace. M9-A1 mám asi 3 roky, střílím z něj já, manželka a několik kamarádů a nepamatuji si na nějaký problém. Pořídil jsem ho kvůli manželce, protože má poměrně malý zpětný ráz a střelba je příjemná což překvapilo i většinu lidí, kteří si z něj střelili. Střílím jak tovární střelivo, většinou S&B tak i přebíjenky. Ale abych řekl pravdu na začátku, když jsem se rozhodoval co koupit a Steyr zase tak moc lidí nemá, tak jsem se domluvil s jedním kolegou z fóra, že mne nechá vystřelit a vyzkoušet. Byla to taky M9-A1 a tam byl problém s občasným zásekem prázdné nábojnice. Přesto jsem do M9-A1 šel a nelituju toho. Právě naopak, myslím si že jsou to velice nedoceněné pistole. Sám teď pokukuji po nové verzi L. Takže kdyby někdo už tady měl nějakou zkušenost, tímto ho prosím ať se s ní s námi podělí.

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

07.06.2015 17:32

Re: Pistole Steyr

hm tak jsem v pátek ochutna střelbu ze Steyr M40 a musím říct, že mě to docela v dobrém dostalo, měla by mít tak do 2 tis. za sebou ale ta spoušť mi krásně sedla, oproti Glocku, který jsem musel kvůli spoušti nakonec i když nerad prodat je tohle jinde, úplně jiný a daleko pro mně příjemnější průběh no a o úchopu ani nemluvím, takže pro mně velmi milé překvapení , jo a trojúhelníky na míření taky super záležitost

Uživatelský avatar
RoXoR
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 26.02.2010 15:06
Bydliště: ŠAKALOV

08.06.2015 13:35

Re: Pistole Steyr

Zdarvím, našel by se majitel z Vysočiny (ZR,HB,JI) který by mne nechal vystřelit pár ran z M9-A1?

Předem díky

Jkirr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 13.02.2014 21:04
Bydliště: Chomutovsko

08.06.2015 21:10

Re: Pistole Steyr

ještě dotaz, nevíte jak se v tom chovají subsonic komolý kužel?

LokiFilip
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 07.01.2016 20:24

07.01.2016 20:36

Re: Pistole Steyr

Zdravim, je tu nejaky majitel Steyru L9 M1, nebo podobneho z Prahy a strednich Čech ktery by me ho nechal vyzkouset na strelnici? Rád bych si ho pořídil, ale nechci kupovat zajíce v pytli. Nikde na strelnici jsem ho bohuzel nenasel.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků