sabbath1981
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 09.07.2012 18:50
Bydliště: Plzeň

17.07.2014 18:47

Re: Uberti - Colt Navy a Army Conversion, Open top

Tak jsem dneska neodolal a pořídil jsem SAAšku stylového bratříčka, Uberti 1872 Open Top, Early model, s mosazným lučíkem a 5,5" dlouhou hlavní, sice v nedobové ráži 38 special, ale tohle se asi v dobové ráži nedělá, 45 long Colt je náboj o rok starší a vyvynutý až pro SAAčko, tak mě to netrápí. A jelikož si chci přebíjet náboje a k těmhle Coltům černej prach prostě patří, uvažuju o něm čím dál tím víc, a s tím souvisí moje otázka na zkušenější kowboje než jsem já, 38 special je náboj původně plněnej černým prachem takže, když dám plnou nábojnici, mazání a pak to střelou slisuju, nemělo by se nic stát a tlak bude v pohodě, nerad bych nového miláčka sbíral všude možně po střelnici, teda za předpokladu že by mi zbyli ruce, jestli jsem napsal velkou blbost tak to prosím berte s rezervou a pochopením, než něco začnu dělat tak se radši zeptám než abych udělal pitomost
Díky Řepa

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

18.07.2014 10:53

Re: Uberti - Colt Navy a Army Conversion, Open top

Viz dva mé příspěvky zde: http://www.strelectvi.cz/forum/prebijeni-38-sw-ne-special-t13539.html.

Spíš než hnát za se výkonem, který s BP stejně nikdy nebude, tak lepší mazat, mazat, mazat.

sabbath1981
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 09.07.2012 18:50
Bydliště: Plzeň

18.07.2014 17:59

Re: Uberti - Colt Navy a Army Conversion, Open top

Nechci se hnát za výkonem, ale na druhou stranu z toho nechci udělat malorážku, to jsem si jí mohl koupit rovnou, chci se pokud možno přiblížit tomu jak se střílelo v dobách Wild West, proto jsem se ptal na to jestli neriskuju nic tím když dám plnou nábojnici prachu

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

18.07.2014 22:37

Re: Uberti - Colt Navy a Army Conversion, Open top

Jak jsem již uvedl, radu ohledně toho kolik BP se má sypat, mám přímo zpoza velké louže, od člověka který se westernovým zbraním věnuje. Způsob mazání je má vlastní invence, kterou nevnucuji. Pouze poukazuji na její výhody při čištění po použití.

sabbath1981
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 63
Registrován: 09.07.2012 18:50
Bydliště: Plzeň

20.07.2014 15:31

Re: Uberti - Colt Navy a Army Conversion, Open top

zdravím, včera jsem byl vyzkoušet Open Topa a zjistil jsem že když je colt nenaládovanej je funkce v poho, a kohout natahuju konstantní silou, ( zhruba to samé co u Rugera a SAAčka ) když ho ale naláduju tak mi většinou 2 komory / nábojnice v jednom místě dřou ( 2 pozice před hlavní ) a revolver musím natáhnout dost brutální silou, cca 7-8 kilo odhad :twisted: zkusil jsem colt rozebrat a klínek zatlačit mín, ale nepomohlo to dělá to pořád, setkal jste se s tím někdo, jde mi o to jestli si to po pár ranách sedne nebo mám zkusit opatrně pošudlat jemným šmirglem zadní část rámu a ubrat v inkriminovaným místě pár setin, nerad bych zase zbytečně zvětšil vůle, takže uvítám postřehy uživatelů díky Řepa

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník