Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

15.02.2010 15:08

Re: střelecké brýle + dioptrie

Zdravím pánové trochu to to oživím.

Jaká je tedy praxe při vyřizování nebo prodlužování ZP (což bude můj případ) s očima. Myslím to tak jako že od kolika dioptrií (na dálku nebo na blízko??) dochází k nějakému omezování žadatele o ZP. Případně třeba omezení skupiny (držitel B,E - bude omezen pouze na B - třeba aby něco neproved mezi lidma).
Nebo jsou ještě nějaké jiné parametry než jenom prosté dioptrie? Pokud mě obvoďák pošle k očnímu tak jak vypadá to vyjádření když tam bude figurovat ZP. Dost mě to zajímá protože teď ještě nějak nemůžu vyřešit laser (finance :( )
Díky

Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

15.02.2010 15:14

Re: střelecké brýle + dioptrie

Do ZP se dopisuje "brýle nutné" (čočkaři možná ne), vyhláška nějak stanovuje dioptrie po korekci (tj. s brýlemi na nose) a co jsem se ptal, tak ti i tak může zbýt snad dioptrie, možná dvě. Jestli je tam ještě něco nestandardního nevím.

Obvoďačka mě poslala za očním, tomu jsem řekl důvod a poslal mě zpátky s orazítkovaným cárem papíru "vyhovuje". Při prodlužování mi obvoďačka dala za úkol přečíst z její tabule "aspoň něco" a tím to skončilo.

Jinak dioptrií mám kolem 5, ale nemyslím, že je tam jiné omezení než "po korekci". Blíže: http://zbranekvalitne.cz/legislativa/493-2002

Edit: Tak je uváděna zraková ostrost 6/12, což je podle všeho ostrost taková, že z 6 metrů přečteš to, co zdravý člověk z 12. Nebo tak něco.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

15.02.2010 16:27

Re: střelecké brýle + dioptrie

No tu poznámku podle mne má každej blbozrakej (bez urážky, já jsem taky :) ).....a když člověk nosí čočky, tak vyfasuje kartičku od čoček u optika (zatím jsem jí nemusel ukazovat ani při silniční kontrole, když jsem měl v očích čočky - stejnou poznámku mám i v řidičáku).

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

15.02.2010 16:32

Re: střelecké brýle + dioptrie

myslím že ne, nosím brejle a nikde to napsáno nemám ani to po mě nikdo nechtěl. Ani doktorka,ani policajti.

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

16.02.2010 8:38

Re: střelecké brýle + dioptrie

Už jsem se dříve koukal na ty podmínky ve vyhlášce a právě ten parametr 6/12 případně 6/6 ( a to vše po korekci )mi není teda moc jasný dodnes. Optička povídala něco o ostrosti ale sama taky nevěděla přesně.

No UVIDÍME :shock: :shock:

Díky za odpovědi.

P.S.
Při prvním vyřizování papírů se mě obvoďák ptal jestli nosím brýle. Jenomže tehdy jsem měl jen na čtení :( - tak říkám ne. A víc se neptal

rreznick
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10.02.2010 19:45

16.02.2010 19:17

Re: střelecké brýle + dioptrie

Já se ptal optičky a ta mi to vysvětlovala přibližně takto (bez záruky):
6/6 přečte se ze 6 metrů řádek č.6 (ty řádky jsou tzv. Snellenovy optotypy, normalizované obrazce jako třeba čísla, písmena, znaky atd. různých velikostí, ty velikosti označuje právě to číslo řádku),
6/12 je tedy řádek 12 ze 6 metrů (ř. 6 má menší znaky než ř.12) atd. Po korekci znamená, že to takto přečte s brýlema či čočkama.
Já mám 8 dioptrií na každém oku, u obvoďáka jsem přečet namátkou pár řádků co mi ukázal
a ve zbrojáku mám "brýle nebo kontaktní čočky nutné".
Naposledy upravil rreznick dne 16.02.2010 20:26, celkově upraveno 1


Reklama

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

16.02.2010 19:31

Re: střelecké brýle + dioptrie

Tak konečně světýlko na konci tunelu :)
Já sice ještě takovou hodnotu nemám ale vzhledem k jakési dědičné "zátěži" si nedělám iluze.
Každopádně na takhle detailní vysvětlení jsem čekal.
Ještě jednou dík.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

16.02.2010 22:09

Re: střelecké brýle + dioptrie

Jen bych chtěl dodat:
-před cca dvěma měsíci sem žádal o prodloužení zbrojáku /včera sem dostal nový/
-jdu na prohlídku v kapse mám brýle, když dojde na oči nasadím brýle na co sestra ukáže to přečtu pořeším ty obrázky na barvocit a je hotovo. Prodlužoval sem asi třikrát vždy stejný postup a žádný problém.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 11.11.2009 21:36

25.09.2011 14:16

Re: střelecké brýle + dioptrie

Ahoj.Mám takovej dotaz lajdáka kterej nosí brejle jen občas (mám je na dálku a beru si je jen na tmu do auta,jedno oko mám znatelně slabší).Když střílim bez brejlí,tak mouchu a hledí vidim pěkně a terč mám takovej rozmlženej,nicméně když vemu do ruky perkusku tak zásahy jsou pro mě perfekt většinou nevylezu z černýho,někdy i na 50m,ale jak to vemu přes brejle tak to honim po celim terči ,kterej i s mířidlama vidim uplně nádherně.Co vy na to?A číza s klasickejma mířidlama ,který jsou oproti perkusáckejm mnohem větši mi jde mnohem hůř a přitom si myslim ,že by to mělo bejt naopak.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

26.09.2011 13:32

Re: střelecké brýle + dioptrie

No ono je potíž, že člověk na mířidla kouká "nahrbeně", takže brejle by měli být tomu uzpůsobený, jinak má člověk posunutou rovinu čočky nebo jak to nazvat, když jsem si nechával dělat dioptrické vložky do ESS, tak jsem v optice imaginárně mířil a optik si zakresloval "kudy skrz brejle" koukám přes mířidla. Takže u střeleckejch brejlí vidím perfektně dopředu s trochu pokleslou hlavou. Není to nějak obrovský rozdíl (mám 3.25/2.25), ale znatelný to je oproti běžným brýlím.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 11.11.2009 21:36

26.09.2011 18:50

Re: střelecké brýle + dioptrie

Jo tak to je možný.Jsem si všim ,že koukám spíš vrškem,ale stejně že to spíš třeba neposune střední bod zásahu.Tak příště zkusim koukat rovně a nakřivit tam pistol.Co vytvořim. :D

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

29.06.2014 18:03

Re: střelecké brýle + dioptrie

Ahoj mate nekdo zkusenosti s revision hellfly?
Podle vyrobce je mozne dodat rovou s dioptrickymi skly.
http://www.revision.cz/cz/eshop/k/balisticke-bryle-revision/bryle-off-duty-hellfly/hellfly-cerne-s-kourovym-zornikem/98/

Uživatelský avatar
Lex_Luthor
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 426
Registrován: 18.12.2006 21:26
Bydliště: Praha

30.06.2014 21:59

Re: střelecké brýle + dioptrie

Ahoj, mám ten model s polarizovanými skly a jsem moc spokojený. Je to cca 6 měsíců, brýle si stále drží tvar, nepovolují se a jsou pohodlné na nošení. Protáhl jsem je už několika střeleckými seancemi (dlouhá i krátká) a bez problému.

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

30.06.2014 22:33

Re: střelecké brýle + dioptrie

A mas je dioptricke?
Ja po tom co jsem si precetl, tohle vlkno tak mam obvu aby mi je dobre "nastavili"
Ja jsem nabidku na polarizovane dioptricke nenasel ani na strankach v juesej.
Nasel jsem jen pro smoked a fotochromaticke (to by mely byt samozatmvovaci).

Předchozí

Obsah fóra / Zbraně / Obecně o zbraních

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků