Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

09.11.2012 19:43

Re: Perkusní začátky

Uz to tu spomenute bolo, treba si to prebehnut:
kresadlove-pistole-t4391-40.html#p289265

elder
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04.05.2007 10:19

30.11.2012 12:01

Kde nakoupit, kde střílet

Zdravím, jsem z Prahy a vůbec netuším, kde bych si tu černej prach mohl zastřílet. Nejblíže mám Rajskou zahradu ale tam se nesmí.
Děkuji za rady.

Jo ještě typ, pokud sháníte nějaké příslušenství nebo náhradní díly, tak www.puskarstvinovotny.cz tam jsem sehnal vše co jsem potřeboval (včetně nabijáku) a za dobré ceny (už nevím kolik přesně ale piston stál snad 5 korun)

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

30.11.2012 12:41

Re: Kde nakoupit, kde střílet

za použití mozku a google (tajné heslo střelnice Praha předovky) na tebe vypadne dost více či méně relevantních odkazů což se zjistí jejich prozkoumáním... Např SSk Magnum Praha.

maharadz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 04.12.2012 9:25

16.01.2013 8:36

Re: Perkusní začátky

Pokud jde o pistoli Ardesa Kentucky .45 jak se správně postupuje při sundavání hlavně?Někdo píše, že se u Kentucky hlaveň kuli čištění nevyjímá a někdo píše opak.Návody jsou jen v AJ, tak sem si moc nepočetl.Díky za případnou radu.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

16.01.2013 13:14

Re: Perkusní začátky

Hlaveň při čištění vyndáváš nebo nevyndaváš podle toho jak čistíš. Viz vlákno čištění. U kentačky pro sundání hlavně stačí povolit šroubky na zámku, vyšroubovat křížový šroub a šroubek co drží dutinku na nabiják.

rastislav82
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 04.02.2013 10:51
Bydliště: Poprad, Slovenská republika

08.02.2013 11:27

Re: Perkusní začátky

Zdravím!

Len malý postreh. Kúpil som pušku Ardesa Ranger a inšpirovaný rôznými vehementmi na čistenie som sa rozhodol spraviť tiež také jedno. Zistil som si rozmer závitu / M6x1/ a v práci som si dal vytočiť nástavec pre hadičku. Aké však bolo moje prekvapko keď som ju skúšal natočiť do drumu a nešlo to... Keď som pomeral piston šublérou a mierkou na závity, tak ten dotyčný závit mal veľký rozmer cca 5,9mm ale stúpenie bolo naozaj x1. Aj samotný piston sa do drumu v jednom mieste šrubuje ťažko...

Takže až sa pri svojich začiatkoch dopracujete k závitom na perkuskách Ardesa tak opatrne, zjavne si španieli nerobia ťažkú hlavu... nakoľko závit M6x1, ktorý si u nás zrobíte bežne dostupným očkom má veľký rozmer 6,0 mm kdežto ten španielský mi pripadal nejaký "zbrúsený" ???

On ten vehement tam nakoniec šiel natočiť,akurát podstatne ťažšie ako piston...

Možno je to nejaká špeci tolerancia o ktorej neviem, takže pokiaľ má niekto väčší rozhľad sem s ním!


Reklama

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

08.02.2013 11:49

Re: Perkusní začátky

Ono to neni nic zvlastne, kedze sa jedna o palcovy zavit tzv. UN....
Obrázek
Pistony sa riesia tu:
pistony-t7150.html

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

18.04.2014 14:59

Re: Předovkářské začátky

Dobrý den přeji. Mám určité problémy při střelbě z křesadlové flinty a rád bych se něco dozvěděl od borců, co mají křesačky "zmáklý". Hledal jsem vhodné vlákno ale nic vhodnějšího mě nenapadlo, tak to umisťuji sem. Asi 8 roků střílím rekreačně z perkusních předovek se střídavými výsledky. Chtěl jsem si vyzkoušet, co obnáší střelba z křesadlovky, tak jsem se na to dal. Dost jsem tady o tom četl a tak jsem se snažil vyvarovat různých chyb. Teď k mému problému: střílím jen v sedě s oporou, jinak by to bylo asi moc špatný. Výsledky jsou relativně slušný-tedy soustřel, sem tam to trochu ujede ale o to mě nejde, vyskytuje se mě jeden problém, že několikrát za střelbu-obvyklých 25 výstřelů se projeví evidentně slabší výstřely a buď se zásah neobjeví v terči, nebo podstatně níž. Rána je prostě výrazně slabší zvukově i zpětným rázem, jakoby byla menší dávka prachu. Nevím, čím to může být. S perkuskou se mi to nikdy nestalo. Prostě rána je zjevně menší a výsledek tomu odpovídá.
Jinak, ráže .54 stoupání cca 1:40, střílím kuličky .535 ve flastru, flastr bavna tl. 0,41.Mazání směs loje a včelího vosku. Prach Vesuvit LC, na pánvičce totéž, nebo drcený LC-rozdíl téměř žádný. Prachové dávky 2,5g mám ve zkumavkách navážené dig. váhou. Stejně jako u perkusek. Na případnou námitku, že navážka je malá bych chtěl uvést, že jsem hledal navážku až do 4g a nejlepší soustřel je právě při 2,5g. Díky za názory a nápady.

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

18.04.2014 15:10

Re: Předovkářské začátky

Ahoj Jime11 člověče!
Křesačkám nerozumím,tak tohle by mne taky dost zajímalo.
Jak píšeš,u perkusky to neznám.
Já jsem sice trochu ujetej na pořádnou laboraci,ale taky se mi tohle nikdy nestalo.
Nějaký rozdíl v množství prachu a zrnitosti prachu na pánvičce,že jinak zápal?
Doufám,že někdo poradí,protože se moc rád přiučím!

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

18.04.2014 18:52

Re: Předovkářské začátky

Sám křesadla v podstatě nestřílím, mám jen trochu okoukáno, takže mě berte s rezervou. Napadlo mě, jestli nejde o odsypávání skrz zátravku. Při celkově slabší dávce už by to mohlo být znát. Zkusil bych nabíjet s jehlou v zátravce.

BlueL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13.04.2007 9:47

18.04.2014 20:26

Re: Předovkářské začátky

Jim11 - zkus zavřít pánvičku při nabijení - jestli se prach neprosypává ven - třeba u muškety je to úplně standardní. Pokud zjistíš, že ano, tak nabíjet jak píše Peggy s něčim v zátravce.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

18.04.2014 21:22

Re: Předovkářské začátky

No, tak to je zajímavý poznatek a samozřejmě ho ověřím, nejspíš příští týden na střelnici. Díky za tip.

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

21.04.2014 22:10

Re: Předovkářské začátky

Taky můžu doporučit drát v zátravce, přivřený ocílkou k pánvičce., odpadne tak spousta problémů při spouštění.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

22.04.2014 11:03

Re: Předovkářské začátky

Poznámka - když jsem psal "jehlu", myslel jsem drát na čištění zátravky. Klasická jehla na šití je kalená a je snadné ji v zátravce zalomit.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

22.04.2014 11:10

Re: Předovkářské začátky

Jasně Peggy, vím o co jde. Používám mosazný svařovací drát.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

22.04.2014 18:49

Re: Předovkářské začátky

Tak přátelé, dnes jsem byl střílet a ve stoprocentní míře se potvrdily vaše předpoklady, že prach se mě sype zátravkou ven. Dokonce když jsem jednou zapomněl zaklopit ocílku na jehlu, tak při dotláčení kuličky vylítla jehla jak píst ze zátravky a za ní sprška prachu. Nevím, jak jsem si toho nikdy nevšiml. Krmil jsem všechny předchozí střelby dlažbu střelnice prachem, aniž bych o tom věděl. Dnes se to potvrdilo. Stalo se totiž, že po jednom výstřelu mě začlo hořet a kouřit se před nohama(střílím vsedě). Byl jsem z toho úplně vedle a netušil jsem co se děje. Teprve po několika vteřinách, až to dohořelo jsem se koukl a to co jsem viděl jsem nafotil. Odlétnuvší jiskra z hlavně zapálila prach ve vymývané dlažbě, kde prakticky nebyl vidět. Teprve spálené místo ukazuje, kolik toho bylo. Letos jsem byl střílet 8x-střílím vždy ze stejného stanoviště. Za tu dobu se toho tam usadilo dost. Pro ilustraci, dlaždice má rozměr 50x50cm - viz přiložená fotka. Budu se toho ještě hodně muset naučit, protože křesadlovka je pro mě v podstatě novota. Především musím vyřešit kardinální problém s občasnými zpožděnými zápaly.
Zároveň bych vám všem, co jste reagovali chtěl moc poděkovat za cennou radu.
Přílohy
DSCN0191.JPG

JohnSilver
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 08.02.2009 12:50
Bydliště: Stredni Slovensko

22.04.2014 21:31

Re: Předovkářské začátky

Vyrobit ( kupit) novu zatravku urcite a odstranite hned dva problemy, sypanie prachu cez zatravku a aj spozdeny vystrel.....

Uživatelský avatar
siber1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 09.08.2009 22:15
Bydliště: jižní Morava

23.04.2014 21:09

Re: Předovkářské začátky

Před započetím nabíjení dám do zátravky ,,jehlu" vyrobenou z mosazného drátu ( vybroušenou do špičky-jehly a zalepenou v dřevěném kolíku).
Jehlu vyndám až před sypáním prachu na pánvičku. Výhoda je hlavně, že zátravka zůstane bez prachu- je to lepší. Plamen z pánvičky musí prošlehnout do zátravky - má to rychlejší zápal než kdyby zátravka byla plná prachu. Tedy rychlejší zápal se rovná menší zpoždění a přesnější rána. Na pánvičku dávám drcený švýcar No 1. Nevadí ani když má zátravka díru cca 2mm - naopak - rychleji to prošlehne. I když se to nesmí přehánět......

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

23.04.2014 23:28

Re: Předovkářské začátky

Já na pánvičku dávám drcený Vesuvit LC, kdy oddělím po drcení na jednotlivé frakce. Použiji jen jemná zrníčka, přesívám přes jemná sítka a ten doslova pudr dám pryč. Jenže někdy se výstřel podaří velmi slušně, kdy prakticky není poznat dvojzápal, někdy bohužel ne. Tak v tom jsem zatím nepokročil. Možná by to chtělo ten švýcarák, nevím.

jonnywilliams
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 116
Registrován: 07.02.2008 18:50
Bydliště: okr.Jičín

04.05.2014 10:32

Předovkářské začátky

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá nějakou zkušenost s perkusní puškou Buckskinner cal.45 od Ardesy.
Byl bych vděčný za nějaké info o této zbrani.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník