Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

15.04.2014 21:38

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

No hodně štěstí. Mně dnes volal jakýsi cápek, abych mu doložil k taktické svítilně za $250 výši poštovného, aby mi mohli vypočítat DPH z celkové částky, no skoro mě ranilo, když jsem si jen představil, že jsem skoro stát obral o jejich podíl z těch dodatečných $15. A ještě se furt vyptával, jestli to je příslušenství na zbraň, asi to mají ve vyšší sazbě. :)

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

16.04.2014 8:41

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Ne, tzn. ze sem kreten a nenapsal sem to nejdulezitejsi. A to, ze je to za 5600 z Italie :-D ikdyz z usa bby to vyplni za 4000, tak za ty nervy to nestojí.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

27.06.2014 20:34

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Ví někdo o dovozci v ČR, který by byl schopný dotáhnout do ČR specifickou pušku od výrobce, kterého nikdo jiný nevozí?
Chtěl bych od Knight's Armament něco z jejich SR-15 řady pušek. S pořádně napálenou cenou počítám, jde hlavně o to, jestli by to někdo vůbec dotáhnul.

Uživatelský avatar
viktorcistic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1419
Registrován: 21.01.2004 11:30
Bydliště: Praha

29.06.2014 21:24

Proarms? BTW dobra volba :)

Odesláno z mého Z10 pomocí Tapatalk

michalek2013
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29.05.2013 20:55

24.10.2014 22:49

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Zdravím. Chystám se ze zámoří sem dostat nedostupné střely Sierra Palma https://www.sierrabullets.com/store/pro ... -MatchKing
Pokud by měl někdo zájem o tyto střely, mohli by jsme se podělit o dopravu a nutné poplatky. Nehodlám na tom vydělávat (tak doufám, že to někdo nevezme jako nechutnou komerci), jde mi o max. možné snížení nákladů to sem dostat.

Pavel

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

30.10.2014 17:52

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity



Reklama

FrantaB
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 237
Registrován: 02.10.2012 18:22

31.10.2014 16:01

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Pokud by z toho shopu někdo objednával, dejte mi prosím vědět do SZ. Přifařil bych se s cca. 70E a rozdělil o poštovné, se kterým soudruzi spadli z jahody nebo co...

radekbobber
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 274
Registrován: 29.02.2012 10:18
Bydliště: Pardubice

31.10.2014 18:41

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Hele já tam platím 24,50 EUR za post. Vše dodané obratem.

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

31.10.2014 22:40

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Objednal jsem pár věcí z Brownells, s dodáním na americkou adresu, a vyhodili mi z objednávky kolimátor Vortex s tímto komentářem:

DUE TO CONTRACTUAL AGREEMENTS WITH
THE MANUFACTURER ITEM(S) HAVE BEEN
CANCELLED FROM YOUR ORDER, WE REGRET
THE INCONVENIENCE.

Na dotaz v čem je problém mi přišla nejapná odpověď s prakticky shodným obsahem. Předpokládám, že problém může být v udané české billing address, shipping address je samozřejmě americká, takže to není problém s exportním omezením - takových položek je tam víc a vyhodili jen tuto jedinou. Nemáte s tím někdo zkušenost? Mám to zkoušet jinde, se svým jménem a americkou adresou, nebo mám radši říct někomu z amíků, ať to pro mě objedná na své jméno?

Jinak musím říct že Brownells nic moc, trvalo den než přišla informace o vyhozené položce, další den jsem čekal na tu nejapnou odpověď e-mailem. Jiná káva je MidwayUSA, odkud všechno odešlo ještě ten samý den a za 2-3 dny je na místě, nejlacinější ground dopravou.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

31.10.2014 22:50

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

ITAR. Někteří prodejci ho berou doslovnějc než jiní, takže ti to nepošlou ani na US adresu, pokud mají podezření, že to pak půjde za moře (Brownells by to sami asi neřešili, ale mají s Vortexem dohodnuté určité restriktivnější podmínky prodeje, stejně jako se Surefire, Trijiconem apod.) Stalo se mi to samé u přímého nákupu z LaRue i Primary Arms, odmítli platby českou kartou, v druhém případě dokonce po stržení peněz, které dodatečně vraceli. Doporučuju najít buď někoho, kdo přijímá platby PayPal, nebo koho to prostě až tak nebere (a takových je dost).

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

31.10.2014 23:51

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Podle popisu je to právě problém jejich podmínek s Vortexem, nikoli s legislativou, to by nejspíš vyhodili i další věci. Kdyby mi aspoň slepice napsala, v čem konkrétně je ten problém, abych se podle toho mohl zařídit. Ale jak už jsem psal, Brownells je silně laxní - nejradši bych zrušil celou objednávku, ale začíná mě tlačit čas.

Co píšou tady, tak legislativní problém s exportem Red Dot Sights není, protože ČR spadá pod Strategic Trade Authorization (STA) License Exception:

http://www.webyshops.com/Policies/International-Orders.html

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

01.11.2014 0:06

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Jo, bude to jen požadavek Vortexu, ale s tou výjimkou STA bych to tak jednoduše neviděl, pokud objednáváš z Brownells (i jinde) věci přímo do ČR, tak ITAR položky posílají jen do celkové hodnoty objednávky $100, některé odmítají poslat i pokud mají menší hodnotu. Z Brownells jinak už neobjednávám, mají sice široký výběr, ale ceny nic moc - a nestojí to za ten opruz, kdy člověk nikdy neví, co mu z objednávky vyhodí tentokrát.

Pupak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 106
Registrován: 03.06.2014 21:54

01.11.2014 0:34

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Objednávám to do USA a přivezu si to sám, jedná se o to, abych měl argument, kdybych náhodou na letišti narazil na nějakýho aktivního pitomce od TSA.

Nakonec jsem ho objednal na tom Weby Shops, mají dopravu zadara a dali slevovej kupón za registraci na jejich spamlist, takže na něm ve finále ještě pětku ušetřím. S Brownells souhlas, od těch už nic nechci, jen prostě měli všechno a vypadali solidně, tak jsem jim na ten špek skočil.

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

02.11.2014 17:41

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

To by mne docla zajimalo (klidne do PM) odkud se jste da jeste z US neco koupit tak aby to vubec nejak doslo. Brownells i Midway odmitaj co jsem slysel i posilat na preposilaci sluzby a preposilacka zasilkovasluzba.com, kterou jsem pouzival v minulosti odmita dale posilat veci na zbrane, s tim ze podobne na tom jsou pry vsichni, vsem vyhrozujou ITAR :evil: Jedine co mi prolezlo byly matrice, i na komponenty jsou v posledni dobe alergicky. :(

VencaPospa
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 30.09.2012 16:59
Bydliště: Česká Lípa

05.11.2014 8:19

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Ja bych si dal pozor prave na tu zasilkovoasluzba,com poslednich nekolik baliku byly s problemy - solo vec za 2,5 usd deklarovali na 174usd (a manipulacni poplatek v cr na celnici nam uz nikdo nevrati), nekolikrat poslali jinou sluzbou, nez se objednala a jeden balik se pak i ztratil. Reklamaci a zodpovednost za ztratu, kdyz to slo jinak, absolutne negovali a dokonce uz nereagujou na nasi stiznost v jejich case systemu.

Uživatelský avatar
MadHamster
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 169
Registrován: 18.07.2012 11:08
Bydliště: Havířov

06.11.2014 9:29

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Pokud mě paměť nešálí tak jediné přebíjecí záležitosti co umožňuje ITAR exportovat bez licence(kterou spousta prodejců nemá, protože je drahá) jsou brokové nábojnice(košíčky na broky?), kokily a matrice. Cokoliv ostatního(střely a nábojnice) už spadá pod exportní licenci.
Kdyžtak mě někdo opravte

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 507
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

06.11.2014 11:24

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Je to presne tak + jeste lis.

Grimpo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2231
Registrován: 20.01.2004 16:04
Bydliště: Praha

06.11.2014 15:02

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Nejsem si zcela jistý tím lisem. Cca před třemi měsíci mi přišlo, že mám zbytečně moc volného oběživa, a že je tedy čas přitáhnout z US lis Hornady AP LnL, protože se zdálo že i po zaplacení cla a DPH by to vyšlo levněji než zde. Dva e-shopy ho měly s poměrně zajímavou slevou. Nejen že mne poslaly do háje ty e-shopy, ale když jsem poptal tři "známé" tamtéž, jestli by mi to koupili a "obdarovali" mne, tak se raději nejdříve informovali jak se zasláním, a pak mně odmítli s tím, že by si způsobili problémy. Před pár roky to problém nebyl. :(

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

06.11.2014 21:46

Re: individualni a oficialni dovozy , bezcelni limity

Došel mi před cca půl rokem ze státu lee Pro1000 úplně v pohodě. Byly nějaké slevy u TitanReloading.
Jen prachovač měl dva disky úplně stejné :shock:

Uživatelský avatar
Quirinus
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 17.03.2011 21:21
Bydliště: ČR

11.12.2014 19:14

Re: AR15 - Dlask i jiné

Nevíte, jestli ITAR zakazuje dovoz spouští do AR 15? Kamarádka by mi dovezla Timney, kterou tu nemůžu sehnat už několik měsíců, ale bojí se ITARu, aby jí na letišti nedělali problémy.

Procházel jsem si jednotlivé kategorie a spoušťák je podle mě ok, nikde se o něm nepíše. Může mi to prosím někdo potvrdit nebo vyvrátit. Případně ocením i vlastní zkušenost s dovozem Timney z US. Díky.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků