kabro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 07.06.2007 16:40
Bydliště: Česká Republika

15.03.2014 18:41

Nikon Monarch III

Má tady někdo zkušenost s puškohledy fy Nikon, nejlépe řada Monarch III?
Zvažuji nákup Nikon Monarch III 4-16x42 SF a nerad bych vyhodil peníze, za každou cenu šetřit nechci, ale v případě že se jedná o kvalitní sklo,bych se téhle značky nebál, byť nemá ve světě puškohledů zdaleka takové jméno jako u fotoaparátů.
Šlo by to na opakovací pušku, ráže .223,střelba max 500 m, sportovní střílení.
Za případné rady,srovnání a připomínky budu moc vděčný.

Radek.T.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 159
Registrován: 12.12.2011 7:55

17.03.2014 11:00

Re: Nikon Monarch III

Ahoj
Měl jsem Nikon Monarch III 5-20x44 sf. Na 308 win., na lov. Byl jsem s ním velmi spokojený, sklo na odpovídající úrovni, mechanicky bez problémů. Prodal jsem ho, protože jsem koupil novou flintu a s tou chci krom lovu střílet standard. A s tímhle bych se tam nevešel. Jinak bych si ho nechal.

kabro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 07.06.2007 16:40
Bydliště: Česká Republika

17.03.2014 21:33

Re: Nikon Monarch III

To čtyřnásobné zvětšení chci taky kvůli tomu,kdybych si chtěl někdy střelit standart,ale neříkám,že to musí být. Jediná věc které se bojím u puškohledů v cenové hladině 10 - 15 tis. je to,aby držely stejný nástřel pokud budu hýbat s přiblížením nebo s paralaxou. Jinak si myslím,že optické součásti má Nikon dobré,ale neměl jsem v ruce. Mám ještě nějaké kandidáty,jen s tím Nikonem je dle mého nejméně zkušeností u našich lovců a sportovních střelců.

tarok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 18.07.2012 17:19
Bydliště: Slovensko KOMÁrno

18.03.2014 1:12

Re: Nikon Monarch III

Ja mam Nikon Monarch E 2,5-10x56 RD na dlhej Mosinke, predtým bol na .308W s laborovaným strelivom a nebol absolutne žiadny problém s mechanikou pri akejkoľvek manipulácií. Nástrelny bod držal stále bez ohľadu či som i ním robil výškovú alebo stranovú korekciu kôli rôznym strelám alebo vetru. Hoci má už 5 rokov, sklá sú čisté a ponúkajú stále výborný obraz aj za znížených sveteľných podmienok, hoci už technológie v tomto smere značne pokročili. Ta III je nižšia rada ako E-čko, ale určite by mal byť kvalitnejší ako Meopta 4-16x-xy a s ňou strielaju aj 700-vku.

kabro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 130
Registrován: 07.06.2007 16:40
Bydliště: Česká Republika

18.03.2014 16:09

Re: Nikon Monarch III

Díky za informace, na štěstí mám ještě čas na rozmyšlenou a nemusím se s nákupem unáhlit, ten Nikon tak nějak srovnávám s puškohledy stejné kategorie od Vortexu, Sightronu a od Meopty řada Meopro.
Tak se uvidí,možná to bude na stejné úrovni, ale v každém případě dám na rady těch co mají vyzkoušeno.

Obsah fóra / Zbraně / Optika, Příslušenství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků