Obelix
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 450
Registrován: 03.08.2006 2:46
Bydliště: okraj Prahy

04.11.2013 0:45

Lékárnička-obal,vybavení

Zdravím, hledal jsem, ale nenašel... Chci se zeptat, jaké máte vyzkoušené pouzdro (obal) na příruční lékárnu, kterou používáte na střelnici, případně ve službě. A rovnou bych i uvítal ověřené shopy se zdravotnickým vybavením... Díky za ochotu podělit se o své zkušenosti.

red.dog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20.11.2011 16:53

04.11.2013 6:52

Lékárnička-obal,vybavení

Mohu-li male doporuceni, pak do "lekarnicky" patri predevsim to, s cim umis zachazet. Dale pak je treba uvazit fakt, ze vybaveni v bezne dostupnych autolekarnickach opravdu stoji mirne receno za psi stek, a ze pracovat s timto, prinasi utrpeni i pro zachrance. Dobrym voditkem je take zkusenost z kurzu predlekarske pomoci (lekari jsou samo jina kategorie).

Pokud mohu, pak ja doporucim shop:
http://www.rescue4you.cz/store/uvodni-stranka.html
kde si muzes svuj ifak klidne vybavit dle libosti. Dokonce ti doporuci i vybaveni dle pozadavku "sluzby". Temto lidem muzes plne duverovat, vse maji osahano v narocnych podminkach.
Drzim palec, aby jsi nikdy zasahovat nemusel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Alangorax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 302
Registrován: 30.04.2013 10:50
Bydliště: Beroun

04.11.2013 10:34

Re: Lékárnička-obal,vybavení

Nevím zdali zcela odpovím na tvojí otázku, ale osobně používám vodotěstný kufřík, který jsem koupil v horolezeckém obchodě. Není sice moc praktický do batohu, ale na druhou stranu se o něj nemusím naprosto starat a vím, že je vždy připraven a když s ním člověk někde praští, tak se nic neděje.

něco podobného
http://www.profifoto.cz/pfshop/index.ph ... me=kod-zboží-1.3515-b-typ-30-–-Černý-vodotěsný-kufřík-bez-výplně-prázdný-s-bezpečnostním-uzavíráním.

Obelix
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 450
Registrován: 03.08.2006 2:46
Bydliště: okraj Prahy

04.11.2013 11:25

Re: Lékárnička-obal,vybavení

red dog : no pokud bych vzal potaz to, čím jsem prošel, tak by to nebyl zrovna malý batoh :) Ale jde mi o to, co má kdo vyzkoušené, nějak jsem vyléčený z doporučení prodejců. Většina nabízí to, co mu překáží na skladě, nebo z čeho má největší marži. Autolékárničku schváleného typu vozím zabalenou, v případě problémů sahám pro svou ledvinu, ta je ale bohužel pro moje účely zbytečně velká,při opuštění auta zůstává většinou uvnitř. Vodotěsný kufřík je možná dobrý do batohu, nebo do auta, mě jde opravdu o něco, co budu mít na vestě, nebo opasku,připravené k použití...

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

04.11.2013 16:23

Re: Lékárnička-obal,vybavení

Na báglu mám impregnovanou sumku od ACOGu, mám v ní rukavice, nůžky, škrtidlo (časem vyměním za turniket), obvaz vz. 90, klasický obvaz, Jodisol, Novikovův roztok, Ibuprofen, náplasti, lékařskou (trhací) izolepu, vatové tyčinky, roušku a glowstick.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

04.11.2013 17:10

Re: Lékárnička-obal,vybavení



Reklama

Uživatelský avatar
BMAS
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10.09.2013 16:48

04.11.2013 19:49

Re: Lékárnička-obal,vybavení

http://www.aegisteam.cz/eshop/miniAFAK/
Zcela ideální věc, případně existuje i větší brácha. Krom res4you doporučuju ještě paramedik.eu.
Co se týče vybavení jako takovýho, nevím jestli vůbec stojíš o radu protože v úvodu to zmíněno není. Každopádně moderní vojenské obvazy typu olaes případně israely emergency badage jsou prostě dneska špička, kterou určitě chybu neuděláš. Kvalitní hrudní krytí a podobě chlopní HALO nebo HYFIN je další taková věc. Určitě s tím uděláš víc práce než s lepící páskou a kusem igelitu.

Pokud je zájem o více infa nebráním se PM.

red.dog
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 20.11.2011 16:53

05.11.2013 11:26

Re: Lékárnička-obal,vybavení

Obelix:
tak ona je otázka hlavně toho, co opravdu budeš na místě dělat. Na střelnici nosím to samé, co běžně z domu. V pushpacku mimo jiných - tourniquet, olaes (opravdu mnohofunkční věcička), ověřené nůžky (opravdu překonají i vícevrstvé oblečení a nerozsypou se), nosní vzduchovod, tekutou desinfekci, teleskop (ano, třeba na fixace) a samozřejmě rukavice. V autě je toho pak víc. Nicméně jsem se nedávno rozhodl přidat i izraelce, hrudní krytí (halo i hyfin jsou dobré volby) a navíc jeden C.A.T. Na dobré doporučení přidám ještě jeden balíček gázy, s minimem se tady dá udělat opravdu hodně :-) . Už se mi sice někteří smějí, že vláčím víc věcí než ženská v kabelce, ale přeci jen, člověk nikdy neví. Ifak a brašna dohromady. Na "výlety" mimo civilizaci je toho pak trocha víc v batohu a hlavně tourniquet blízko po ruce, ale v běžných dojezdových podmínkách si myslím, že i pro urgentní zásah vybaven jsem. Za praktickou výuku jsem pak vděčný CACM v přípravě TECC. Odtud také vím (a jsem o tom nezlomně přesvědčen), že dané věci opravdu fungují, pokud je člověk opravdu umí použít.
Na vestu se dá dokoupit spousta obalů na modular a ověsit se dle potřeby. Osobně bych ale raději jeden kopl balíček "blízko srdce" a tam mít základ pro sebe.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zřizování a provoz střelnic, manipulace a chování na střelnicích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků