Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

17.09.2008 19:22

Uberti Outlaw - replika Remington 1875

moj dopyt smeruje najma na Hungryho a Virginana ale potesi ma kazda dobra rada...

vcera som skocil do kramu ze si konecne objednam SAA so 7,5 palcovym laufom v .357mag od Ubertiho (mam 5,5 palcovy Ruger New Vaquero v .357mag ale Ruger ich zial nerobi v 7,5palcovej dlzke inak by som bral Rugera) a dostal som ponuku na Uberti Outlaw cize repliku Remingtona 1875. Zatial sa priklanam k SAA ale rastie vo mne pokusenie ist do Remingtona v .357mag so 7,5palcovou hlavnou. Je nejaky zasadny dovod preco by som mal dat od neho ruky prec? Viem, dolezite je ako sadne do ruky a viem ze by mal byt v .45 ale dalsi kaliber uz nechcem :)

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

21.09.2008 10:39

Remingtona od Ubertiho mám ve 44-40.Jsem s ním spokojenej.Mám , velký ruce a tak mi vyhovuje i poněkud objemnější rukovět proti Coltu SAA.
Spolehlivej a přesnej,trochu poladěnej.
Za mně ano,i když je pro mne v nedobový ráži 357.
Jenže,já si na dobovost dost potrpím.

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

23.09.2008 11:36

dik. medzicasom som si outlaw mal moznost vyskusat nasucho. zial len 5palec ale mam beztak rozporuplne pocity.
konkretny kus mi krasne sedel v ruke a vyhovoval mi okrem tvaru rokovate aj fakt ze jazycek spuste je dalej od rukovate ako pri SAA. trochu sa mi napacili vole. zdalo sa mi ze aretacia valca by mohla byt kusok lepsia. tiez sa mi zdalo ze medzera medzi valcom a hlavnou bola vacsia ako na mojom rugeri. neprijemne ma prekvapilo ze mi prilis nesedi tvar kohuta (asi mam uz prilisny navyk na upraveny resp. "nedobovy" kohut na rugeri) a pri vybijani mi vcelku prekazalo rebro pod hlavnou. vybijam tak ze ukazovakom lavej ruky stahujem vyhadzovac pricom valec mam akoby v dlani lavej ruky. rebro mi takyto ukon dost stazuje, treba koli nemu urobit nepohodlny podhmat. ale na to by sa dalo zvyknut... este to zvazim ale asi sa nakoniec rozhodnem pre 7,5' cattlemana. cerneneho s mramorovanim na rame.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

30.09.2008 11:21

Tenhle typ ještě nemám... :twisted: Právě proto, že mi nesedí v ruce. Colt mi sedne lépe. Vůle atd. je věcí konkretniho ks.

lz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2009 9:14
Bydliště: ZM

22.05.2009 22:56

Re: Uberti Outlaw - replika Remington 1875

asi bude záležať od ruky; keď som kupoval, vyberal som medzi SAA a 1875 (oba 7,5 ´´) nakoniec voľba padla na remington. Asi aj preto, že moje strelecké začiatky boli spojené práve s touto značkou (keď ešte boli perkusáky na OP). keď som ich provnával, trochu mi spočiatku chýbal asi cm v dĺžke rukoväte oproti SAA, ale zase mi bol sympatický masívnejší pocit a hlavne sa mi prostredník nedotýkal tak natesno spúšťového oblúčika....keď nazbieram 10 príspevkov, pokúsim sa vložiť foto.

lz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2009 9:14
Bydliště: ZM

14.08.2013 9:37

Re: Uberti Outlaw - replika Remington 1875

prosím o radu skúsenejších. mám 1875 outlaw, a po vyše desiatich rokoch ma prekvapila nemilá závada v časovaní - uzamykacia západka sa pri naťahovaní kohúta nevychýli dostatočne nízko, takže valec ostáva pri väčšine pokusov zablokovaný a ani kohút tým pádom nie je možné natiahnuť do plnej zadnej polohy. rozobral som ho, a mám podozrenie že príčinou bude zošlahaný výstupok ovládajúci uzamykaciu západku (ten taký kruhový, zošikmený výstupok, je evidentne zo záberovej strany vydratý). predpokladám, že jedinou možnosťou bude kúpiť novú súčiastku. môžete niekto potvrdiť správnosť mojej úvahy?
Ďakujem


Reklama

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

14.08.2013 9:53

Re: Uberti Outlaw - replika Remington 1875

Podle mého názoru to tak skutečně bude.

(pokud pomineme možnost puškařské opravy - navaření a obrobení stávajícího dílu)

Obsah fóra / Krátké zbraně / Revolvery a Deringery

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků