Marcus.DAs
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 27.10.2006 17:24

25.06.2013 14:08

Ocelové broky pro TRAP

Zdravím
Pište sem prosím Vaše zkušenosti s náboji s ocelovými broky pro disciplínu trap.
Jaké je porovnání střeliva s olověnými a ocelovými broky z hlediska účinku-stává se Vám, že i přes zásah se holub nerozbije nebo je vše jak má být? Jak je to s účinností na větší dálky?

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

26.06.2013 19:51

Re: Ocelové broky pro TRAP

Na běžnou vzdálenost nepoznáš rozdíl. Občas jsem měl pocit, že trošku líp rozbíjí terče, ale nemám to jak dokázat, prostě jen můj subjektivní pocit. Velmi zkušení střelci tvrdí, že to chce o maličko víc předsadit, protože ocelové broky jsou maličko pomalejší. Na velkou vzdálenost ocelové broky na rozdíl od olověných rychle ztrácejí na rychlosti, takže mnohem rychleji padají k zemi. Osobně si myslím, že na běžné střelnici na běžnou vzdálenost laik nemá šanci poznat rozdíl. Zkoušel jsem s oceláky střílet trap i skeet, ale protože není důvod kupovat speciálně ocelové broky, tak jsem od toho zase upustil a střílím běžnou olověnou produkci.
Proč to vlastně chceš vědět, smím-li znát?

Marcus.DAs
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 27.10.2006 17:24

27.06.2013 0:25

Re: Ocelové broky pro TRAP

Jsem v brokove strelbe pomerne novacek a zjistuju co a jak:)
Navic planuji nejaky vetsi nakup naboju, a zrovna tyhle jsem zahledl za akcni cenu (po kontaktu s prodejcem se tento omluvil, ze je akce jiz 2 roky stara..na webu vsak je stale aktualni:D )

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

27.06.2013 10:56

Re: Ocelové broky pro TRAP

Je to už pár let, ale střílíval jsme výhradně trap. A používal jsem k tomu střelivo s ocelovými broky. Nebyl jsme nijak kvalitní střelec, pohyboval jsme se vždy kolem dvaceti terčů, ale v olovu a oceli jsem nepoznal rozdíl. Kupoval jsem vždy to levnější.
Před několika lety jsem čichnul ke skeetu a tam mi naopak střelivo s ocelovými broky vyloženě nevyhovovalo. Ale bylo to tím, že jsem nakoupil větší množství nějaké pochybné série. Utopené zápalky, sypaly se broky, některé patrony byly dokonce bez zápalky i bez prachu. Pak člověk každou patronu kontroloval a nesoustředil se. To byl jediný důvod, proč jsem přešel na olovo.

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

27.06.2013 16:32

Re: Ocelové broky pro TRAP

Aha. Pokud to chceš na trénink a seženeš levně, chybu asi neuděláš. Nevím jak jsou na tom výrobci se skladovými zásobami - upřímně pochybuju, že nějaké mají - tak se jí díky novele zákona o zbraních, se kterou se svezla i novela zákona o myslivosti, budou chtít levně a rychle zbavit. Trapové patrony nemají vysoké tlaky, takže můžeš střílet prakticky z čehokoliv. Tak přesnou mušku a rovné broky. $

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.06.2013 23:26

Re: Ocelové broky pro TRAP

Pokud neplatí zákaz použití olověných broků, pak není důvod střílet ocel. Když se o oceli uvažovalo u nás, mluvila pro ni mimochodem cena broků a logicky nižší cena náboje, ale to si výrobci vysvětlili po svém, takže ocel ve sporťáku je často dražší než olovo.
Zásoby oceláků nemá nikdo, takže jedině nějakou level II kvalitu od slabého a blbého za symbolický peníz.


Reklama

Marcus.DAs
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 71
Registrován: 27.10.2006 17:24

29.06.2013 23:03

Re: Ocelové broky pro TRAP

No....na spouste obchodu pisou, ze maji zasoby ale po tel. kontaktu se ukaze pravy opak:( Takze asi zustanu u olova.
Ovsem kdybyste nekdo vedeli o nejake akci na ocelove broky....piste piste:)

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

16.07.2013 22:49

Re: Ocelové broky pro TRAP

zákaz olova na "lov" bude až 2014...takže příští lovecká sezona.. (povolení olova kromě mokřadů.. který fakt nevím kde jsou:-) )
ale pochybuju že bude něco skladem už letos, protože jen blázen by to na lov bral...

ale lov - sport jsou úplně jiný broky... nevidím důvod shánět na sport ocel(železo) - menší výběr atd..
ledaže by se někde ztratil kamion například :D

je to spíš o zvyku jak co lítá.. já střílím olovo-skeet a když tam dám ocel, tak subjektivně "je to pomalejší" - ale podle rozhodčího co mě radí je to spíš psychika:-) na skeetu se to poznat asi fakt nedá... když se bavíme o vidláckých-okresních soutěžích, jinde sem nebyl:-)

jinak na lovu jsem to sakra poznal (jako amatér).. chodíme na stejné rybníky, kachny lítaj stejně.. a s ocelí to prostě šlo hůř.. - víc střelců včetně starejch vystřílenejch dědoušků... těch 20-30 procent hmotnosti-hustoty je asi fakt znát na ranivosti..

Uživatelský avatar
xHonza
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 843
Registrován: 14.03.2005 15:31
Bydliště: Praha a les

18.07.2013 10:04

Re: Ocelové broky pro TRAP

Používání ocelových broků k lovu kachen je normální týrání zvířat - průraznost je skutečně špatná s procento jen poraněných ptáků je i při dobrých zásazích obrovské. U nás po několika lovech padl interní zákaz jejich používání :? Je to sice čecháčkovské řešení, ale pokud ti samozvaní ochránci zvířat nechápou co tohle hloupé nařízení způsobuje, je to skutečně k pláči... Chápal bych požadavek na rybnících typu Rožmberk, kde broky padají do vody, ale na řekách, malých rybnících to je skutečně naprosto kontraproduktivní.

Obsah fóra / Střelivo / Puškové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků