Uživatelský avatar
VladimírD.
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 116
Registrován: 05.08.2006 16:23
Bydliště: Brno - Czech Republic - Europe - Earth

15.05.2013 6:08

Ceny bazarových zbraní

Zaujal mě fenomén na českém trhu s použitými zbraněmi a chování nakupujících. Na mnoha inzertních serverech se vyskytují inzeráty na prodej zbraně zn. Glock za docela zvláštní ceny. Myslím tím, že inzerent záměrně neuvádí stáří zbraně (rok výroby) a většinu Glocků vidíte na prodej za univerzální cenu kolem 13 000 Kč. Jsou to zbraně často Gen 3, které už jsou dávno bez záruky, která i tak trvá 5 let. Moc nerozumím kupujícím, že jsou ochotni akceptovat takto vysoké ceny za zbraně co nemají záruku a jsou z druhé ruky (možná více než druhé, protože nedohledáte kolik majitelů bylo před Vámi). Když se podívám přes pana Googla tak cena nepoužitého Glocka 26 např. začíná na 14 310 Kč vč. DPH včetně kompletní záruky 5 let. Gen. 4 se dají sehnat za cenu kolem 15 000 Kč vč. DPH. Zvláštní, že kdyby ten stejný kupující šel kupovat třeba auto, tak určitě ho rok výroby bude také zajímat, protože ten se podílí na tvorbě ceny zásadním způsobem, poté se řeší stav vozidla. Podle mého osobního názoru, by na inzertních serverech mělo být vyžadováno uvedení roku výroby zbraně.

Uživatelský avatar
fejfarz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 26.04.2013 9:15
Bydliště: Kladno

15.05.2013 6:58

Re: Ceny bazarových zbraní

To je dobrá poznámka .

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

15.05.2013 7:45

Re: Ceny bazarových zbraní

A co to bude řešit?
Jedna pistole za rok vyplivne 50 ks střel a druhá 20000.
A s těmi cenami jsi trochu mimo realitu.

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 508
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

15.05.2013 8:24

Re: Ceny bazarových zbraní

Také by mě zajímalo, kdo prodává Glocka za 14310Kč, klidne do PM. Gen3 je vsude okolo 16200Kč a Gen4 za 17300Kč. Každopádně důležitější je stav zbraně než kdy byla vyrobena. I u Glocka je rozdíl jestli vystřílí 200ks nebo 20000ks ročně.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

15.05.2013 8:52

Re: Ceny bazarových zbraní

Glock je v mnoha ohledech specifika zbraň a dobře se prodává. Stále je dostatek kupců, každou chvíli někoho napadne že si koupí Glock. Další faktor je životnost. U pistolí Glock je skutečně neuvěřitelná (měl jsem možnost střílet s jedním co měl za sebou 120tisíc ran a nebylo to na něm příliš znát). Otázka tedy zní ,, proč jsou lidé ochotni zaplatit za použitou zbraň, která má nastříleno 1 až 10tisíc ran, je stará i pět let, 80 až 90% její původní ceny,,?
Já se tomu zase až tolik nedivím ale pouze v případě právě pistolí Glock. Příklad čistě subjektivní: můj kamarád má Glock 17, 5 let starý, cca 8000ran najeto, jezdíme na střelnici spolu takže cca 80ti % provozu zbraně jsem byl svědkem, za celou dobu provozu zbraně nula (!) závad, ke zbrani se chová slušně. Za takovou zbraň bych osobně byl ochoten zaplatit 12tisíc. Protože pistole je krásně zajetá, má výbornou spoušť, vím že je spolehlivá a jako bonus by k tomu bylo nějaké to pouzdro apod. No a o životnost taky nemusím mít oproti jiným značkám obavy.

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

15.05.2013 12:56

Re: Ceny bazarových zbraní

Glock má výbornou spoušť? :shock: Podle jakého kriteria?

Pro upřesnění: Opravdu se ptám, není to rýpaní.


Reklama

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

15.05.2013 13:00

Re: Ceny bazarových zbraní

Popravdě taky nevidím smysl ve zjišťování stáří, poničit lze řadu zbraní za pár měsíců "vhodným" zacházením i bez střelby a naopak mám desítky let staré uloženky, na kterých problémy nějak nepozoruji a jsou postavené lépe, než současné ekvivalenty. Analogicky nějaká hrůza má technologickou životnost pár tisíc, jiná zbraň pár desítek tisíc a více.

Uživatelský avatar
albert
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 11.05.2009 17:34
Bydliště: MB

15.05.2013 13:20

Re: Ceny bazarových zbraní

Dancer: myšleno tak, že nový Glock má spoušť hroznou a to bez debat. Zbraň o které píšu byla zaprvé zaběhnuta, vyměněna stojina za 2kg a po každých cca 1500 doleštěna (majitel je nástrojař takže o odbornost taky není třeba mít obavy). Na svém Shadow mám v SA 0.9kg máslový chod. To samozřejmě do Glocka nedostaneš. Nicméně tam má 2kg odpor a velice slušný chod což je u pistole Glock velice slušné a lépe to už většinou nejde. Právě proto bych takovéto zbrani dal přednost před novou, nezaběhnutou.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

15.05.2013 14:22

Re: Ceny bazarových zbraní

VladimírD. píše:Zaujal mě fenomén na českém trhu s použitými zbraněmi a chování nakupujících. Na mnoha inzertních serverech se vyskytují inzeráty na prodej zbraně zn. Glock za docela zvláštní ceny.
Myslím tím, že inzerent záměrně neuvádí stáří zbraně (rok výroby) a většinu Glocků vidíte na prodej za univerzální cenu kolem 13 000 Kč. Jsou to zbraně často Gen 3, které už jsou dávno bez záruky, která i tak trvá 5 let. Moc nerozumím kupujícím, že jsou ochotni akceptovat takto vysoké ceny za zbraně co nemají záruku a jsou z druhé ruky (možná více než druhé, protože nedohledáte kolik majitelů bylo před Vámi). Když se podívám přes pana Googla tak cena nepoužitého Glocka 26 např. začíná na 14 310 Kč vč. DPH včetně kompletní záruky 5 let. Gen. 4 se dají sehnat za cenu kolem 15 000 Kč vč. DPH. Zvláštní, že kdyby ten stejný kupující šel kupovat třeba auto, tak určitě ho rok výroby bude také zajímat, protože ten se podílí na tvorbě ceny zásadním způsobem, poté se řeší stav vozidla. Podle mého osobního názoru, by na inzertních serverech mělo být vyžadováno uvedení roku výroby zbraně.


Říká se tomu tržní prostředí - nabídka a poptávka. (Glock je prostě oblíbená zbraň a drží si cenu) :wink:

Co jsou ochotni akceptovat kupující je proboha osobní věc každého soudruha, ne ? :shock:

Vyžadování, aby na inzertních serverech bylo uvedení roku výroby, mi při vší úctě zavání ovčanstvím.
Státe (město, ministerstvo, vládo, provozovateli serveru) jsem blbej, postarej se prosím o mně.
Chci, aby na Cole a čokoládě bylo napsáno , že můžu ztloustnout jako prase...........
Chci, aby k pantoflím od vietnamců byla záruka 2 roky.............
Chci, aby k ruině baráku z roku 1933 co kupuju, byl průkaz energetické náročnosti budovy...............
Chci, aby kilo šunky stálo 89,- Kč ale oni mi prodávají s...ky napíchané vodou, zakaž jim to......
Chci, aby u inzerát na Glocka se kterým prodávající absolvoval 3 sezony závodů IPSC v plném nasazení, byl uveden rok výroby....

Omlouvám se , jinak jsem nemohl. :lol:

Uživatelský avatar
Reno.37
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19.09.2011 22:21

15.05.2013 15:03

Re: Ceny bazarových zbraní

Trochu nechápu, o čem toto vlákno vlastně je... :roll: Pokud někdo cokoliv použitého prodává na inzerát, chce na tom většinou co nejméně prodělat. Tak ať si svobodně určí cenu jakou chce, nikdo to od něj přece nemusí kupovat, když to přežene. Reálná cena je, jak již je zmíněno v příspěvku výše, pouze otázkou aktuální nabídky / poptávky. Někdo prodá obratem, jiný déle a někdo třeba vůbec. Internet je plný inzerátů, ve kterých prodejci postupně snižují cenu celé měsíce, než se konečně od své původní naivní představy dostanou k hodnotě, za kterou je to ochotný někdo koupit. Stejně tak mají často inzerenti (včetně těch, co prodají obratem) zkušenosti s tím, že jim chodí nabídky s naprosto nesmyslnou cenou, psané pravděpodobně mentálně slabými jedinci obtížně identifikovatelným jazykem ve stylu "dej my ten glok26 za 7tisic ,a beru ho hnet". :roll:

Jinak je běžné, že občas nějaká firma v rámci "akce" prodává za zajímavou, oproti konkurenci výrazně nižší cenu. Obvykle se to dělává, když se například chtějí zbavit něčeho, co jim leží skladem delší dobu, ale to v případě nepoužitých střelných zbraní ničemu nevadí, tak proč toho nevyužít. Tak tady Vladimíre D přestaň skuhrat na cenami "ojetých" Glocků 26 a kup si nového, ne? :lol:
Naposledy upravil Reno.37 dne 15.05.2013 15:05, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Coltik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 358
Registrován: 10.02.2010 12:21

15.05.2013 15:05

Re: Ceny bazarových zbraní

Za mě si myslím, že je to totální nesmysl :wink: Prodávající prodává zbraň, kterou si kupující (není-li úplnej bl**ec) dobře zkonroluje, popřípadě si myslím, že zkušební střelba je samozřejmostí při prodeji. Je jasné, že je mezi námi čím dál víc "vych**ků", kteří i na kupě šrotu chtějí vydělat. Pokud tomu dotyčný nerozumí, měl by si vzít někoho, kdo stav zbraně lépe posoudí. Z vlastní zkušenosti ale vím, že nejvíc záleží na počtu ran a také na přístupu (údržbě) majitele. Roky ti neřeknou zhola nic :roll: A když už jsme u těch cen, budeš majitelem zbraně, která si v bazarech drží cenu 15k. Ty jsi ji kupoval za 19k, pustíš jí za 10k jen proto, že ti 15k přijde moc velká suma? :) Osobně jsem kupoval staršího Glocka za 10k a o rok později jsem ho pustil opět za 10k. Pak jsem ale také kupoval nové STI za 40k a o rok později prodával za asi 28k. Cena zbraní z bazaru = poptávce :wink:

Uživatelský avatar
panacea
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 131
Registrován: 20.07.2007 14:04
Bydliště: ČR

15.05.2013 15:29

Re: Ceny bazarových zbraní

4 Petzold: dobře Ty ;-)

pak ještě kupovat "potraviny" od soudruhů z Polska, no nekupte to, když je to tak levné...a tak je to se vším. Buď chci kvalitu anebo nízkou cenu, obojí se většinou vzájemně vylučuje. Když něco kupuju, tak rozhoduje STAV dané věci, kdy byla vyrobena je mi vcelku šumák.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

16.05.2013 11:28

Re: Ceny bazarových zbraní

Petzold
trošku to nesedí u toho napíchanýho žrádla, to považuju za podpásovku, navíc jsou tu z našich daní placený instituce, který by to neměly nechat plavat

u nákupu komisní zbraně lze nějak zohlednit opotřebení či stáří vůči aktuální nabídce a poptávce
těžko pak skryté či snad zamlčené vady, ty se u géček ale prakticky nevyskytují, což jim prostě drží cenu

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

17.05.2013 11:24

Re: Ceny bazarových zbraní

Tak urcite... :-)

Realne - jedine vyzadovane věci v inzerátech by mely byt ty, diky kterym se nezapleveli téma opakujicima se dotazama: "odkud jsi?" apod...

Jinak? Jinak je to proste mezi kupujicim a prodavajicim.

Jak u aut hraje rok vyroby jen castecne důležitou hodnotu, u zbrani je to ještě méně podstatne.
Jsou lidi, co vystrili rocne 50.000, jsou lidi, co vystrili rocne 600 ran.
Ad absurdum - rok stara 75ka muze byt olitanejsi, nez 30 let stary Glock.
At se prodavajici s kupujicim dohodnou...

Jestli si chce někdo vylit srdicko a postěžovat, ze se Glocky prodavaji draho - prodavaji no...
Pomer cena nove / cena pouzite je pomerne nizky. Cena rozumne ostrilene zbrane bez zjevných vad je jen o 1/4 nižší nez cena nove. Stejne jako u aut plati, ze tehle pomer roste s cenou noveho a s kudrlinkama, který si tam puvodni majitel navymysli...

Uživatelský avatar
Taurus 689-6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 12.08.2012 20:13

17.05.2013 11:38

Re: Ceny bazarových zbraní

Ten první příspěvek tohoto vlákna je poměrně trefný. Jeho podstatou je totiž zamyšlení nad uvažováním lidí. Kteří jsou ochotní se kvůli 10% ceny připravit o pětiletou záruku. Proto myslím, že další příspěvky týkající se kvality G, s tímhle prvním příspěvkem příliš nekorelují.

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

17.05.2013 14:18

Re: Ceny bazarových zbraní

Jak prosímtě počítáš 10%? Pokud je nová G17 běžně kolem 16k a v pár inzerátech, které jsem si rychle prošel byla holá zbraň nakonec za 10-12 tKč, vychází mi propad 4-6 tKč, tedy 25-35%. A to u zbraně, která se prodává nejlépe ze všech, u dražších typů to bývá až dvojnásobek. Např. předevčírem jsem ušetřil skoro 20t za prakticky novou zbraň oproti pořízení funglovky, ale musel jsem měsíc čekat, hledat a mít trochu štěstí :P (pravda, nemám krabici a papíry, ale na ty to nestřílí).

Druhé ruce dám přednost třeba proto, že zbraně po pár letech často otočím a pokud byl nákup rozumný, další přeprodej znamená jen malou ztrátu (IPSC apod. nestřílím). Pokud měla hlaveň strukturální chybu a prdne nebo je z továrny vadná povrchovka a loupala se, zažil to s největší pravděpodobností první majitel/-é. Pro mne je spíš nepochopitelné uvažování lidí, kteří vysolí tolik peněz za nějaký průměrný konzum á la Octavia v holobytu, když mohou mít za podobné nebo menší peníze mnohem vyšší užitnou hodnotu. A to se vyplatí :roll:

Poznámka pod čarou: text výše předpokládá určitou orientaci a schopnost stav na pohled a pohmat aspoň rámcově poznat... Není to těžké, internet nabízí řadu checklistů pro konkrétní zbraně i pro laika.

Uživatelský avatar
Taurus 689-6
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 12.08.2012 20:13

17.05.2013 15:20

Re: Ceny bazarových zbraní

1) Nepočítám nijak 10%. G je zcela mimo můj zájem. A vycházel jsem z příspěvku, že se ojetý prodává za 80-90% ceny nového.
2) Myslím, že primárně zde vůbec nejde o G. Ten byl, alespoň podle mého mínění, zvolen jako příklad.

Uživatelský avatar
sided
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1832
Registrován: 12.05.2008 17:38
Bydliště: okolo komína

17.05.2013 15:34

Re: Ceny bazarových zbraní

Nějak vůbec nechápu co se tady řeší. Pokud někdo chce něco prodat a jiný koupit je to jen jejich věc jak se domluví. Jen oni dva vědí co má a nemá smysl a jaké jim ten obchod poskytuje výhody.

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník