Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

09.03.2013 14:14

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

to co píše jpp znám taky, ne s vlastní manželkou, ale NIKDY se neplést do cizí hádky, dokud někdo o tu pomoc nezavolá. Tím spíš mezi neznámým chlapem a neznámou ženskou, která v 90% chce bít mlácená, nebudu rozebírat proč.

Přežít je potřeba nejen na životě, ale i společensky.

A co bych dělal? Z toho (těch) članku se nedá vůbec říct co se stalo. Na to se reagovat nedá. Rozhodně bych tam nevběhl a nemával pistolí. Tohle vypadá, že stáli proti sobě, dohadovali se, něco se stalo, on ji něčím švihl a ona se složila na zemi. Kdybych něco takovýho viděl, tak v první řadě volám policii (to mám zafixovaný jako první věc, kterou mám udělat, když se stane cokoliv, kde by mě napadl "dobrý nápad" použít zbraň). Pak bych se snažil udělat fotky. Když už někdo leží na zemi a nic dalšího se mu neděje, nemá cenu tam vbíhat se zbraní, ničemu tím nepomůžu. Když zloděj zkusí utýct, asi ho nechám s tím svým mobilem v ruce a vběhnu dovnitř podívat se co je s tím na zemi. Zkoušet ho jakkoliv zastavit vždycky jen oddálí pomoc zraněnému a zastřelit ho nesmím.

Ale je milion situací jak zrovna tohle mohlo být jinak a co by kdo odkud viděl.

To já mám větší dilema. Co by člověk dělal, kdyby byl "ozbrojené" rukojmí někde v obchodě nebo v bance.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

09.03.2013 14:32

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

o tom byt jako ozbrojene rukojmi sem taky uz uvazoval. Hlavne v te benzince. Vbehne tam borec zacne mavat zbrani. Rekne vsichni na zem nebo tak nejak a co dal? Ten kdo nosi s nabojem v komore ma lepsi startovaci pozici. A pak bud lezet a doufat ze to prezijete nebo vytahnout a to fakt rychle a namirit a rvat asi ani hnout a pak co? Pokud se otoci se zbrani na me tak hned strilet.Nebo se hned slozi bo ma plynovku.
Nebo uz budu mrtvej. Snad tohle nebudu muset resit.mega stres,tisic myslenek...

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

09.03.2013 15:03

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Ono taky záleží na tom s jakou zbraní ten lump na benzinku vlítne!Pokud to budeš nůž,smeták nebo větev :lol: pak se dá uvažovat o vytažení zbraně a pohrůžce střelbou.Pokud tam začne mávat pistolí a nezáleží na tom jestli je to ostrá zbraň nebo plynovka,ocitám se v besprostředním ohrožení života.Na nic se neptám nikomu nehrozím a pokud to situace dovolí tahám zbraň a střílím!IMHO v některých případech může tažení zbraně a pohrůžka střelbou situaci vyřešit,ale je to opravdu situace od situace a nedá se to paušalizovat.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

09.03.2013 18:58

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Já si nejsem jistej jestli by většina z nás dokázala na zbraň reagovat taky vytažením zbraně a hned střelbou. Rád bych se na to nějak připravil, ale příprava snad ani není možná. Jak napodobit tak stresovou situaci kde jde o všechno ? Jak si to mám natrénovat.?

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

09.03.2013 19:06

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

vidis, akorat ohrozis zivoty vsech okolo naprosto nevhodnou reakci. Jisteze kdyby tam nekdo byl a zacal mirit pistoli at si vsichni lehnou, tak si lehnu. Nejsem uplne blbej. Jestli si myslis, ze rychlym tasenim a strelbou vyhrajes, ... Osobne bych ho proste nezastavoval. Dokud by nezacal strilet do lidi, nebo by se odmitl vzdat policii, tak bych urcite sporadane lezel. A to je prave o tom, kdo hleda prilezitost ke strelbe a udela blbost jenom proto, ze ma zbran a ze ji vnima jako jedine reseni vsech problemu. Vubec by te nemelo napadnout jako prvni "jak se teda naucit rychle strilet" :/

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

09.03.2013 19:17

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Pokud na někoho budeš střílet v rámci KN nebo NO tak s velkou pravděpodobností dojde k vážnému zranění případně smrti útočníka a nezlob se na mně,ale to jsis měl rozmyslet dříve než jsis pořídil zbraň jestli ji budeš schopen použít proti člověku!Pokud ji máš jen na hrození tak ji prodej a kup si Kavkazkýho ovčáka :lol: .Pokud jsi vnitřně smířen s možností že někoho v sebeobraně zraníš či zabiješ a bojíš se že v tom stresu nedokážeš zbraň nahmatat v pouzdře a podobně tak jediné co můžeš dělat je drill.Nácvik tažení,přebíjení atd.nejdříve nasucho doma a posléze na střelnici.


Reklama

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

09.03.2013 19:21

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

O to mě zrovna nejde. Spíš jak řešit kdyzový situace když už seš v ní viz ta benzinka.
Jasně že nejlepší je poslechnout, ale stejně tak nevíš jestli nezačne střílet a co když budeš zrovna první na řadě.? Jen bych rád věděl taky reakce ostatních co by dělali. Je jasný že tahle situace má hafo řešení.
Nicméně drill vytáhnout, natáhnout,zamířit, vystřelit taky není na škodu.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

09.03.2013 19:24

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Jak píše andy tak s tím, že můžeme někoho zastřelit jsem alespoň já seznámen a smířen.
Taky si to vždy připomenu když jdu se zbraní ven.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

09.03.2013 20:50

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Původně jsem o tom vůbec psát nechtěl protože mi z toho dodnes běhá mráz po zádech...

Nosil jsem tehdy více méně z nutnosti, protože nechávat zbraň na kolejích bylo o hubu. Margo jsem měl rozebraný a díly schovaný v různých částích skříně, ale 75tku jsem radši nosil. Komora prázdná, 15 v zásobníku.

Stojím takhle v podvečer na zastávce MHD, žvejkám rohlík, v ruce igelitku, v hlavě vymeteno po celém dni práce v laborkách a těším se do sprchy. Okolí moc nevnímám. Na zastávce pár lidí, nějaký mladý pár v kůži (asi depešáci) co se cicmá, důchodci, lidi co jedou z rachoty... Jen v periferním vidění zaznamenám pohyb kluka z toho páru, jak mávnul rukou a odklepnul popel z cíga na důchodkyni co stála po jeho boku. On by si toho ani nevšimnul, jak byl zabraný do výměny tělních tekutin, ale babča si to nenechala líbit a něco mu celkem slušně řekla, jako že ji málem popálil cigaretou... Stále jsem to vnímal jen na pozadí a říkal si něco o pitomci co má tlak v podbřišku a babce co si potřebuje zchladit žáhu...

Jenže borec se otočil a začal na tu babku řvát: "Ty p*čo, ty ku*do, co si to dovoluješ mi něco říkat, ty nevíš kdo já sem, já když budu chtít, tak tě tady hned zastřelím..." To už jsem vnímal naplno a rohlík mi zůstal někde na půli cesty... V tu chvíli mi proběhlo hlavou že je to fakt hulvát... Babča mu ještě něco řekla ale on už byl v rauši. Řval na ní opět ta vulgární slova co jsem citoval a každá věta končila slovy já tě zabiju, já tě zastřelím... Ta holka ho jako by držela za ramena a jak se točili, tak jsem najednou viděl že pod bundnou se mu houpe v podpažáku pistole. Několikrát naznačil pohyb, že si pro ni sahá, ale ta holka ho vždycky stáhla... A co teď...

Stál jsem od toho asi 2-3 metry tak jsem si zrekapituloval stav zbraně - že budu muset natáhnout, přendal tašku do pravé ruky, levou chytil cíp kabátu a čekal, jestli ji vytáhne. Byl jsem odhodlaný, že pokud ji vytáhne, tak budu střílet. Jak dlouho na sebe řvali nevím... Najednou přijela MHD, všichni nastoupili a odjeli a jen já tam zůstal stát napumpovaný adrenalinem.

Zpětně jsem došel k názoru, že to na 95% byla plynovka. Věk toho ksindla ani vzezření by nenasvědčovalo tomu, že by měl pod paží ostrou zbraň, tedy pokud ji nesebral tatíkovi a nechtěl se s ní před borkou chlubit...

Dnes s odstupem let a zkušeností bych to asi řešil jinak. Stáhl bych se stranou za sloup, připravil se a čekal. Asi bych nestřílel ve chvíli, kdy by ji vyndal, ale asi až ve chvíli kdy by padla první rána z jeho zbraně.

Jak by to bylo tehdy dopadlo, kdyby to byla plynovka a na scéně hluchá důchodkyně, mrtvý kluk a já se zbraní v ruce, težko říct.

Ale zažít bych to znovu tedy nechtěl...

Uživatelský avatar
Krásnoočko
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 273
Registrován: 29.04.2012 13:11

15.03.2013 3:21

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Zajímavá příhoda.Nejsem hrdina ani bojovník za lidská práva,proto bych se odporoučel mimo perimetr agresora,život nebo zdraví tetky mě nestojí za to abych riskoval svůj život,život členů rodiny,ztrátu nebo poškození majetku... ze msty, ačkoliv to možná zní blbě.Rozhodně bych nemáchal kvérem někomu pod nosem pokud bych nebyl v přímém ohrožení nebo někdo na komu mě záleží.

Prochy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 08.03.2009 15:58

22.03.2013 18:03

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

http://www.navratdoreality.cz/?p=view&id=16448

Omlouvám se za toto, ale je vidět jak hrozba zbraní zafungovala... Je to sice Rusko a nevíme co se stalo předtím ale....
1) po zjištění že se svou muskulaturou to nedá jde mladej do auta pro klacek
2) řidič druhého auta zároveň sedá do auta ale nemá kudy odjet, navíc se mladej vrací
3) efektivní vyřešení situace, nutná výměna podvlikaček :D

graver
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 20.09.2012 8:33
Bydliště: Brno

22.03.2013 18:25

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Proč mám ten nepříjemný pocit, že kdybych to udělal já tady, tak mi budete nosit stejky a Plzeň do krimu...

Uživatelský avatar
bacil.357
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 75
Registrován: 08.09.2008 17:21
Bydliště: okres Sokolov

22.03.2013 18:47

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

ke konci tomu strejdovi vypadl zásobník ze zbraně????

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

22.03.2013 20:41

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Ne - vybil zbraň a vyhozený náboj sebral ze země. ;-)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

24.03.2013 17:00

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Prochy píše:Omlouvám se za toto, ale je vidět jak hrozba zbraní zafungovala... Je to sice Rusko a nevíme co se stalo předtím ale....

Rusko? :roll: Podle nápisů všude kolem v hebrejštině bych řekl, že je to Izrael. Tam hrozba zbraní zafunguje vždy.

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

22.04.2013 14:31

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

graver píše:
sokar píše:prevence a předcházení špatným místům a dostatečně vyhodnocovat dění okolo a odejít dřív než by se mohlo něco stát je stále nejlepší možnost

To je základní mantra bojových umění (tedy měla by být) :wink:


Musim s vami souhlasit, a je smutny ze kdyz pak slusnej policajt rekne zenskejm, ze pravdepodobnost znasilneni podstatne snizej, kdyz se nebudou oblikat jako devky dostane ze to pojeb ode vsech (od tech zenskejch, novinaru, demokratu....) Neco je asi spatne
(skutecny pripad z USA)

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

23.04.2013 20:31

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

jpp: Tak poučení do budoucna - náboj v komoře. Jinak plynovkáři nosí pouzdro málokdy jsem si všiml.

LukasJ
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 84
Registrován: 17.08.2011 17:52

24.04.2013 21:11

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

Tak nějak přemýšlím, jak bych reagoval....
Posledně jsem se dostal ke konfliktu v Praze na Smíchovském nádraží. Tedy já stál bokem, kouřil jsem a čekal na vlak. Ale vcelku povedený páreček (nevím, jestli bezdomovci, či feťáci) tam vyhrožovali okolostojící paní, že jí podřežou. Sice to byl asi jejich "folkrol", ale kdo ví. Tak jsem Berettu jen uvedl do cond 1, plus jsem si rozepnul sako. Nakonec se ukázalo, že jsou tak opilí, že nedokáží nikoho napadnout.
Osobně, pokud mám zbraň na obranu, nenosím prázdnou komoru, je to prostě stejný, jako zbraň nemít. Vazkoušejte si pudovou střelbu od boku bez náboje v komoře....... Nebo s nenataženou 1911kou. Horor, že?
Mám ten debilní povahový rys, žě když se děje někomu příkoří v mé přítomnosti, bráním ho. Vím, že se to nenosí, ale prostě mě tak vychovali. A rodičům za to děkuji.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

25.04.2013 20:37

Re: Pohrůžka palnou zbraní - právní aspekty

LukasJ :Jo bránit lidi v příkoří se fakt nenosí. Nicméně se to nenosí proto, protože v tomto státě se tě zákon nezastane. Většinou nějaký řvaní a výhružky není ještě důvod se někoho zastávat či to řešit.

Obecně něco ze života a možná trochu OT:

Sám sem zažil provokace z 5cm a řvaní z 5cm do obličeje s nadáváním a pobízením ať se ukážu jakej su chlap a že ho neuhodím.Naznačování úderu apod.

Taky jsem zažil hrozbu likvidace bo sousedka nelenila a na internetu začala hledat kdo by to zařídil.
Poskytla GPS souřadnice atd.
Vše jsme zjistili, dali na policii, ti ju vyšetřovali za nabádání k fyzické likvidaci.
Při výslechu uvedla, že to byla jen sranda a jelikož to je bývalá policajtka tak se všechno zametlo do ztracena a vůbec nic se nestalo.

Na nadávky a strach, že zase něco smolí na netu jsme si zvykli. Dá se stím žít.Že se na nás někdo chystá, jsme si taky zvykli.
Takže zastání není, spravedlnost neexistuje a tyhle lidi stát ,dokud se něco nestane, nepotrestá.

Výsledkem je nošení zbraní, proškolení celé rodiny, trénování,kvalitní kamery, v noci mě každý zvuk probudí, nadhled.

Když tyto vyjímečné lidi vydím, jsem vždy ve střehu.

Všechno tohle mě donutilo přehodnotit vše. Něco se ve mě změnilo během okamžiku.
Opustil jsem koníček a teď všechno investuju do zbraní.

Když někde jdu či jdeme tak vyloženě skenuju lidi a furt vyhodnocuju.

Není to strach. Je to obezřetnost a asi můj již 2 roky nový styl života.

Hrozit palnou zbraní nebudu. Zbraň budu tahat až budu chtít střílet.
Nejjednodušší je v konfliktu couvnout vždy jako první. Na mě má zbraň docela zchlaďující a uklidňující účinek a tak zatím nikdy nebylo z mého pohledu tak zle abych zbraň byť jen ukázal.

A právní aspekty ? Není žalobce ,není soudce, není důkaz, není nic. Mnohdy i když je důkaz není nic taky.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků