iunknown
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01.03.2013 22:55

01.03.2013 23:35

Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Ahoj,
Jak jsem jiz pochopil z precteni ruznych prispevku na internetu EZP pro bezneho obcana v zahranici je absolutne k nicemu jelikoz nedovoluje noseni zbrane v rozsahu skupiny E. Nejakou divocinu jako lovy a sportovni strelbu pominu protoze i v tomto pripade by se jednalo o drzeni tedy v uzamcenem obalu a nenabitou, pro sebeobranu pochopitelne naprosto nedostacujici.

Jedinou alternativou zbrane kategorie B kterou lze pripustit je podle meho nazora Derringer (pochopitelne v poctu dvou kusu). U nas od 18 let bez nutnosti vlastnit ZP. Takze by mne zajimalo jaka je legislativa v okolnich statech. Zda-li je mozne takovou zbran vlastnit beznejakych povoleni ktere jako nerezident nemam sanci opatrit a pochopitelne by se tim ani nezabyval

Dekuji

Uživatelský avatar
ataman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: 26.01.2013 21:30

02.03.2013 1:53

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL


garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

02.03.2013 10:48

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Polsko uznává náš EZP...
někde to tu je..... včetně kopií vyjádření pol. zastupitelského úřadu a našeho konsulátu v polsku i polské policie odd pro zbraně...
nákup střeliva v PL na EZP naprosto bez problému...
do DE ani s předovkou,takže DE-derringer nee

iunknown
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01.03.2013 22:55

02.03.2013 23:00

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

EZP v Polsku znamena co? Noseni nebo drzeni? Pokud se jedna o noseni je potreba potvrzeni PL ambasady a ohlaseni PCR pred vycestovanim nebo proste nabid, strcit do pouzdra a odjet?

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

03.03.2013 10:48

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

včera jsem to tu ve foru hledal a bohužel nenašel...takže je to asi na jiném foru...
samotného mě to dost překvapilo , a bez ověření skutečného stavu to nedoporučuji tak dělat...

Ale vyjádření právně konsulárního odd polského velvyslanectví v čr bylo zjednodušeně řečeno:
euroobčan čr s vydaným EZP může cestovat do Polska se zbraní ,při nošení je povinen dodržovat polský zbr.zákon...., a při kontrole policii zdůvodnit proč nosí /ohrožení -důvod....a k tomu byl dokument z polského policejního prezidia, že to potvrzují, a ještě jeden dokument od právně konzulárního odd českého velvyslanectví v Polsku, který to také potvrzoval,....
.....v podstatě téměř nabít a jít ....
ALE prosím nebrat jako návod :mrgreen: , až to někde najdu-jestli... , skopíruju to a i tak je to na Velké ověření...
Garf

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.03.2013 11:00

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Panove EZP neni na noseni v cizine! Uz si to konecne v nasem zakone nastudujte!
EZP mate k prevozu/drzeni zbrani a ucasti na lovech/zavodech atd.

Noseni(cehokoliv - nuz, obusek, peprak) se ridi zakony dane zeme.


Reklama

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

03.03.2013 11:45

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Re: Evropský zbrojní průkaz

Ahoj,


Tak jsem konečně obdržel z polského velvyslanectví odpověd ohledně cestování po polsku se svou "kovovou kamarádkou". Raději než se rozepisovat, zkopíruji zde jejich odpověd...

Vážený pane,

v návaznosti na Váš dotaz Vám zdvořile sdělujeme následující:

- Jste-li držitelem evropského zbrojního průkazu můžete na jeho základě cestovat se zbraní na území Polska
- Jestliže evropský zbrojní průkaz navlastníte, musíte pro každý vstup na území Polska ze zbraní žádát o přislušné povolení.
V případě dalších dotazů nás kontaktujte telefonický.

......................
přidávám
................Ahoj,


Znovu jsem kontaktoval polský konzulát v Ostravě aby mi ještě jednou potvrdili zda-li mohu se svou zbraní doslova jsem psal "krátkou kulovou" pro svou ochranu a "ZP skE" cestovat po polsku a za jakých podmínek a zda-li mi stačí "pouze EZP" či potřebuji ještě něco více tak mi opětovně odpověděli že, cituji:

Vážený pane,

v návaznosti na Váš dotaz Vám zdvořile sdělujeme, že na základě evropského zbrojního průkazu vystaveného členským státem Evropské unie, můžete cestovat do Polska se zbraní, kterou máte zapsanou ve výše uvedeném zbrojním průkazu. Při případné kontrole musíte prokázat, za jakým účelem jste zbraň vvezl do Polska.
S pozdravem
Anna Paulińska
referent

Konsulat Generalny RP w Ostrawie
Consulate General of the Republic of Poland in Ostrava
Blahoslavova 4, 701 00 Ostrava
Republika Czeska - Czech Republic
+00420 596 118 074, fax: +420 596 118 073
www.ostrawakg.polemb.net

Jinak jsem "studoval" i polský zákon o zbraních a střelivu a píší tam že občan polska může na EZP cestovat bez problémů po EU (v zemích kde nedělají problémy, u nás asi určitě ne)nejen z loveckými či sportovními zbraněmi ale samozřejmě i ochrannými.

Co se týče ZP v polsku tak tak opravdu je těžší ZP udělat, rozdíly proti ČR jsou 2 základní:

-pro osobní ochranu je možno vlastnit ráži od 6,35 do 9 celých něco (0.38)
-pokud je zbraň pro ochranu, musíte doložit důkazy, že ji skutečně potřebujete a že vám hrozí reálné nebezpečí, např.že jste hlásili na policii podezření že vás někdo sleduje, vydíra atp.



konec citace z jiného webu fora...
dodám další až najdu....
garf

iunknown
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01.03.2013 22:55

03.03.2013 18:45

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Ok, takze Polsko je v pohode, hluboky respekt proto k teto zemi :)

Ted' by mne jeste zajimalo zda-li to mam hlasit PCR ze hodlam vycestovat. Jaka je situace na Slovensku? Z prectdni ruznych clanku a zkusenosti na forech jsem usoudil ze vstup se strelnou zbrani na uzemi AT a DE je naproste tabu. Znovu v tom kontextu jak jsem psal na uvod

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

03.03.2013 19:18

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Cestovat s ni můžete ale nosit nabitou rozhodne ne!

iunknown
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01.03.2013 22:55

04.03.2013 11:05

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

No v tom vyjadreni polaku pisou ze cestovat lze ale blizsi podminky neuvadeji takze tomu rozumim ze muzu cestovat v pohotovostnim rezimu tedy se zbrani v pouzdre v nabitem stavu a v pripade ze mne nekdo z prislusnikupolicie zkontroluje oduvodnit pritomnost zbrane, tedy ze sebojimo zivot a majetek :)

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.03.2013 11:19

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

V Polsku na nošení zapomen.
Zkoušeli jsme si to vyřídit.Zatím nelze.Máme tam firmu.
Ale povedlo se nám to vyřídit na Monaco . A do Francie na prefektury Alpes , Provence a Cote ď Azur.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

04.03.2013 11:27

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Co se týče deringerů nevím, ale...

Představa že si v ČR udělám zbroják sk. E a pak na základě něho EZP a bude mě to opravňovat nosit zbraň třeba v Německu je fakt úsměvná :lol:

Platnost našeho ZP totiž končí na hranici a co je za ní spadá do právní úpravy daného státu a v okolí neznám jediný, který by říkal: "Na základě EZP u nás můžete nosit"

EZP slouží k tomu abych dopravil zbraň na místo určení, kde budu vykonávat sportovní činnost, nebo lovit a nemusel přitom vyřizovat na každých hranicích jejich obdobu ZPL. Většina zemí vyžaduje důvod vstupu se zbraní, což je pozvání na soutěž nebo k lovu.

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

04.03.2013 12:46

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

iunknown - to by tě ten humor brzo přešel, jako toho bezmozka, co jel s glockem do německa

Zeptej se na velvyslanectví kontrétně na nošení zbraně u nich a uvidíš co ti napíšou, ale vzhledem k jejich zbrojnímu zákonu, kdy mají prakticky všechno zakázaný a počet třeba sběratelů moderních(rozuměj vč.I a II.světové) zbraní se tam dá spočítat na prstech, bych se hodně divil, kdyby tam nechali pobíhat ozbrojené čechy.

iunknown
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 01.03.2013 22:55

04.03.2013 12:56

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Ja zatim nikam nejedu a protojsemsehtel zeptat,tenhumorjeprotozejsemvesely clovek.tojsemrozhodnenechtel uxelat spatnydojem

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.03.2013 9:56

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

iunknown
derringer od 18 je na BP, tudíž D
jeho nošení v cizině se bude řídit legislativou danného státu, stejně jako např teleskopy , pepřáky, nože apod
EZP je pro zbraně B+C dle § 5 písm. a) až f) nebo v § 6 písm. a) a b)
a k nošení v ČR ani mimo ČR neopravňuje
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... ACS%3AHTML

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

11.03.2013 11:10

Re: Derringer v okolnich statech DE, AT, SK, PL

Omyl do evropáku lze zapsat i zbraň kategorie D, co ž já mám (jak ládovačky tak i naše historický) PČR to ochotně činí, jen je ten kvér nutný pro zápis sebou přinýst.. Je nutný si uvědomit, ře naše D jinde D být nemusí. A pak to výrazně usnadňuje jednání v cizině....

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zahraničí (dovozy, vývozy, legislativní odlišnosti)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků