Payne
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13.08.2011 18:26

22.01.2013 22:25

Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

Dobrý den

Doufám že se zde najde někdo kdo by mi mohl poradit . Je mi 20 let a už od svých 18 let chodím pravidelně ze svým kamarádem na střelnici . Je to nejlepší koníček jaký jsem kdy měl a nemohl jsem se dočkat až oslavím své 21 narozeniny a podám žádost o zkoušku z odborné způsobilosti.

Bohužel se stalo něco co mi to všechno překazilo.Jednoho dne jsem měl autonehodu , kterou jsem nezavinil.Měl sem lehčí zranění.Autonehoda způsobila to že jsem byl značně otřesen a nedokázal sem z nikým ani po příjezdu do nemocnice komunikovat ( moje první autonehoda ) . Cítil jsem se dost špatně a byl jsem v šoku.Lékař mě uplně nepochopitelně a nedobrovolně poslal druhý den na pozorování do PL Běřkovice .

A to je ten problém , protože pokud vím tak při tak pří žádosti o ZP se musí vyplnit jestli netrpím nějakou psychickou poruchou nebo nechodím k psychiatrovi a nikdy jsem nebyl . Přivezli mě v pátek a musel jsem čekat až do pondělí mezi bláznama na psycholožku aby rozhodla že jsem vlastně normální a že sem strávil nejhorší víkend v mém životě úplně zbytečně . Před odchodem jsem dostal posudek kde je uvedeno že netrpím žádnou psychickou poruchou ale POZOR ... poruchou ve vzorci chování . No nevím , nejsem psycholog , ale když někdo vyleze s "harmoniky,, po ráně airbagem a je s toho 4 hodiny špatnej .... tak mi to nepřijde jako porucha ve vzorci chování .

Rád bych znal váš názor a byl bych moc vděčný za jakoukoliv radu , protože podle mého můžu na ZP zapomenout , protože to že jsem byl v PL i když mám posudek že jsem naprosto normální . Mi to nedovolí .

Díky



Omluvte prosím gramatiku ... :oops:

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

22.01.2013 22:48

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

Nemusíš na nic zapomínat. Mezi držiteli je možná několik stovek lidí kteří mají za sebou "banální nehodu". Pokud chceš ZP, splň podmínky pro jeho získání : Zkouška + posudek praktického lékaře+ standardní postup PČR. I kdyby se po nehodě případně vyskytla posttraumatická stresová porucha a její následky, není to samozřejmě definitivní STOP.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

23.01.2013 1:33

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

a zkoušku na E můžeš dělat už ve 20. Aspoň když ji neuděláš, neztratíš 3 měsíce.

Bradek Džon
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 782
Registrován: 05.01.2011 10:11
Bydliště: Karlovarský kraj

23.01.2013 3:04

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

není nic jednoduššího než zajít k obvodnímu doktorovi s tiskopisem na lékařský posudek ZDE cca za 4 stovky. Když tě náhodou pošle na psychotest tak se aspoň dozvíš jak to s tebou vlastně je. Jen netuším kolik takový psychotest stojí peněz. Držim palce

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

23.01.2013 15:25

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

No IMHO nikde není psáno že musím jít jen ke svému obvodnímu lékaři nebo od kolika lékařů si posudek mohu nechat zpracovat.Tudíž v případě komplikací s jedním lékařem bych se pokusil najít jiného obvodního lékaře který by k celé věci zaujal více simpatizující postoj. :wink:

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

23.01.2013 15:35

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

nemystifikuj prosím.

§ 20
Zdravotní způsobilost pro vydání zbrojního průkazu
(1) Zdravotní způsobilost žadatele o vydání zbrojního průkazu zjišťuje a posudek o zdravotní způsobilosti vydává posuzující lékař na základě výsledku lékařské prohlídky, popřípadě psychologického vyšetření a dalších potřebných vyšetření. Posuzujícím lékařem se pro účely tohoto zákona rozumí praktický lékař, u kterého je žadatel o vydání zbrojního průkazu nebo držitel zbrojního průkazu registrován k léčebné péči; v případě žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D je posuzujícím lékařem lékař zařízení poskytujícího zaměstnavateli závodní preventivní péči.


Reklama

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

23.01.2013 15:42

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

asi jsem se nevyjádřil dost jasně.Měl jsem spíše napsat "změnit obvodního lékaře".To dnes není vůbec žádný problém a každý druhý doktor bude rád když za razítečko získá další ovečku do stádečka!Můj závodní doktor(obvoďáka mám jiného) mě k sobě lanaří už tři roky! :D

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

23.01.2013 16:07

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

no oni tak šťastní nejsou, mít v evidenci člověka se ZP je dost opruz. A vzít si na triko cizího člověka, co tam přijde pro potvrzení na ZP, když ho vlastně nezná.. to je taky nic moc.

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 02.08.2009 19:04
Bydliště: Brno

24.01.2013 3:49

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

Kazdopadne, to, co Payne psal, by nemel byt pri ziskavani ZP problem. Drz se standardnich postupu a niceho se neboj, zakon taxativne vyjmenovava poruchy, ktere mohou byt duvodem k nevydani potvrzeni o zdravotni zpusobilosti :wink:

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

25.01.2013 14:41

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

A vy si myslíte, že někdo kontroluje, jestli máte potvrzení od doktora u kterého ste vedeni? :D nebo jestli je to vůbec obvoďák? :D

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

25.01.2013 22:22

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

ne, ale nikdo jiný ti ho vydat nesmí. To už si ho rovnou můžeš podepsat sám. Tohle potvrzení může podepsat jen obvoďák, který má tvoji zdravotní kartu a jsou zákony, jak se s tou kartou zachází. A ten samý obvoďák tě pak vede ve zvlaštní evidenci. Nevím proč, nevím jak, jen vím že s náma obvoďáci mají nějak víc práce a archivace.

střeleček
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 11.12.2009 0:10
Bydliště: Českobudějovicko

26.01.2013 14:48

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

Praktický lékař pro dospělé (tzv. obvodní lékař) má povinnost vést zvlášť evidenci provedených zdravotních prohlídek (a vystavených lékařských posudků) z důvodu žádosti v péči vedeného klienta, a to pro způsobilost na "řidičák", "zbroják" a další - např. "potravinářský průkaz". Má oznamovací povinnost u těchto klientů, dojde-li ke ztrátě způsobilosti, toto bezodkladně oznámit tomu, kdo doklad vydává. Tyto prohlídky jsou zpoplatněny - cca 400Kč.

Uživatelský avatar
jericho
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 396
Registrován: 23.01.2004 0:20
Bydliště: Jižní Čechy

27.01.2013 0:31

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

Klid, nic ti nehrozí. Nejčernější možný scénář je, že tě obvoďák pošle na psychologické vyšetření, ale i to je nepravděpodobné.

Payne
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13.08.2011 18:26

27.01.2013 13:38

Re: Psychiatrická léčebna - dotaz,prosba o radu

Já vám všem moc děkuji ... Moc mi tohle pomohlo :) . Potom dám vědět jak to dopadlo .

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zdravotní aspekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků