Uživatelský avatar
jirkakotula
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 01.01.2007 14:35

22.03.2007 21:23

Z chudáka Beretty se tady dělá až zbytečný šmejdek,musím se postavit na druhou stranu fronty.Mám sice 9000S ale spolehlivá,pěkně udělaná a to odpovídá o solidní firmě.Zdá se mě,že kdo nemá klon 1911 není správný pistolník. :roll:

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

22.03.2007 21:46

Já nemám klon 1911, s radostí jsem ho prodal :) Tak asi nejsu pistolník :)

production
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 497
Registrován: 03.01.2007 9:04
Bydliště: Vysočina

23.03.2007 1:09

JIRKAOTULA: hele já taky nemám 1911 :) tku :), na Berretě se mi snad líbí jen ten vršek...zbytek je takový jak jednou řekl p. Jůn na okopávání zahrádky dobrá, ale na střílení je CZ zlatá :)

Uživatelský avatar
Luger
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 412
Registrován: 06.12.2005 11:10
Bydliště: BK

23.03.2007 9:35

Taky nemám klon ani origoš 1911 :wink: Ale jednou na něho dojde.

Stanislav Lukš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 172
Registrován: 28.09.2006 20:22
Bydliště: Opava/Ostrava

27.03.2007 20:01

S radostí sleduji kritiku Beretty. Jenom by mne zajímalo, jestli ti největší kritici vyzkoušeli nějaké ,,nové" Beretty (série Brigadier, atd.). A ještě dost zajímavé je, kolik těch kritiků si Berettu vyzkoušelo/vlastnilo.
Kdysi se tady objevila zmínka, jak to je vlastně s tím praskáním závěru, ale tam asi paměť některých nesahá.
Co jsem se dozvěděl, tak kritika Beretty od těch, co ji použili při ozbroj. střetu nevyplývá ani tak z vlastností zbraně (spolehlivost, chování při střelbě, ...), jako spíše z ráže.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

27.03.2007 20:07

NO já jsem si z 92ky střelil a že by mě nadchla...... Blbě se to drží, spoušť otřesná a šíleně to hopsá na to jak je to těžký.....

Chtěl jsem si ji koupit na mířenku (údajně je velice přesná), ale poté co jsem si z toho střelil a poté co jsem byl prodavačem upozorněn, že po 20 tisících obvykle praskne kyvná závora, tak jsem od toho dal ruce pryč.


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

27.03.2007 23:43

Standa Lukš
zkusil jsem si pár Berett jak zajetých na střelnici, tak předváděčkových.
Zkusil jsem si i Milenium a taky to se mnou nepraštilo o zem
design je věcí vkusu a já jsem z těch, kterým se Beretty líbí,
leč to je asi z mé strany vše co bych jim přičetl k plusům

Uživatelský avatar
zdsl
 
Příspěvky: 24
Registrován: 11.10.2006 6:44
Bydliště: Domažlice

28.03.2007 6:52

Vyzkoušel jsem si Berettu 92FS minulý týden na předváděčce v Leiku minulý týden a nějak mi nesedla do ruky - rozhodně s CZ se mi střílelo líp (dokonce i Norinco 75 bylo přesnější, ale to se mi snad jen mín klepaly pazoury :)).

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

28.03.2007 8:50

Vlastní zkušenost : 92F po 12.000 ranách prasklá závora, po dalších cca 3.000 prasklý závěr v zadní části . Vše SB, žádné přebíjenky +P2.
Subjektivně: na 9P ve srovnání s CZ75 hodně velký kopanec, hodně velká "světla" kolem úzké mušky, ergonomie úchopu stejná jako u "pažby na krumpáč".

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

09.01.2013 21:45

Re: CZ vs. BERETTA

Precetl jsem si toto forum a nezbylo mi nez si jenom trosku zabrecet. jelikoz mam v teto chvili zajem o koupi Beretty 92 FS , tak jsem se zacal o tuto pistoli trosku zajimat. nemusel jsem az prilis dlouho googlovat a hledat na internetu abych dosel k jistym zaverum. nektere zde uvedene nazory jsou velice stare ale alespon ja osobne jsem nikdy verejne nevyslovoval svuj osobni nazor pokud jsem o nem nebyl presvedcen. Byt alespon mnou samym nebo informacemi z duveryhodnych zdroju. Ale musim se priznat ze jsem se take ve svych nazorech mylil, ovsem nevedome, ale mylil.veskere zde uvedene pomluvy, vymysly,domnenky, radoby pravdy atd na praskani zaveru u pistoli 92 se tykaji zbrani vyrobenych do roku 1990!!! po tomto datu vesla do vyroby vsem znama a modernizovana pistole 92FS u ktere byly provedeny upravy ke zvyseni zivotnosti. nebudu zde psat detaily, at si kazdy nalezne sam. pouze se muzu hodne pousmat nad nazory a absolutni neznalosti nekterych pisatelu ohledne praskani zaveru a klinu u pistole beretta 92. Cili abych to nezdrzoval, od roku 1990 byli u pistole typu 92F provedny upravy na zadost armady USA ke zvyseni zivotnosti a vznikla verze 92FS, ktera jiz ma veskere upravy a ke zmynenym mytum a pomluvam jiz nemuze dochazet ani se strelivem +P.jakakoli pistole pod oznacenim Beretta 92 FS jiz touto vadou netrpi a jsou zcela odolne se strelivem +P az do vyse cca 600000-80000 ran. tot je zivotnost dana vyrobcem. A proto prosim neznale amatery a pisalky o vyse uvedeny postup, publikujte pouze overene a dolozene informace, nebo opravdu osobni zkusenosti.A proto zde prosim nepiste pi....ny , ze u pistole beretta 92 FS praskaji zavery a kliny zamykani, dekuji.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

09.01.2013 22:26

Re: CZ vs. BERETTA

Ono těch Berett mezi lidmi u nás moc není tak čerstvé nazory nebudou.

Uživatelský avatar
veleba4
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 555
Registrován: 27.04.2010 22:06
Bydliště: Ostrava

10.01.2013 0:21

Re: CZ vs. BERETTA

Dovolil bych si tipnout ze 92 FS bude vetsina. Bohuzel...

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.01.2013 11:03

Re: CZ vs. BERETTA

jistej Jarda N. od Humpolce se s tím kdysi pokoušel střilet IPSC
kdyby mu nepraskaly, nenakoupil si jich hrst do zásoby :lol:
pak se na PRD s Berettou vy.... a střílí open čízou
takže kdyby jste někdo potřeboval, ozvěte se , předám kontakt

shotgun75
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 05.12.2012 17:30

13.01.2013 16:40

Re: CZ vs. BERETTA

Zdravím jsem tu nový. Takže Berettu 92 jsem měl coby služební zbraň od roku 2003 po dobu několika let. Nafasoval jsem jí již částečně odstřílenou, nevím kolik měla za sebou, já jsem z ní odstřílel několik tisíc ran se standardním celoplášťovým střelivem SB. Neměl jsem jedinou!!! závadu. Dle mého názoru velice spolehlivá zbraň, také díky otevřenému závěru. Na našem útvaru, kde se střílelo dosti jsem nikdy neviděl prasklý závěr, slyšel jsem od kolegů o prasklé závoře(u dosti střílené zbraně), na vlastní oči jsem to neviděl. Závora údajně vyměněna, jelo se dál. Tato pistole je bojový nástroj, ne mířenkářský speciál. Větší světla okolo mušky, větší rukojeť, zde je třeba uvést, že tato pistole je vyloženě pro lidi s větší rukou. Kolega má malou ruku a měl problém to zmáčknout v DA. Co mi na ní trošku vadilo bylo umístění pojistky kombinované s decokrem. Když jsem pistoli nadhmantem rychle natahoval třeba na závodech, tak se mi občas stalo, že jsem si vypustil kohout a zajistil, někdy pojistka sama setrvačností skočila opět do polohy odjištěno, někdy zůstala v poloze zajištěno. Někdo to řešil natahováním závěru vpředu podhmatem. Berettu jsem já osobně standardně čistil. Někteří kolegové ne, přesto pistole střílely všechny spolehlivě. Při velkém znečištění závěr pistole zpomalil, šlo to vnímat. Stačilo máznout kyvnou závoru. Bylo třeba si hlídat vývodky zásobníků, které nebyly příliš kvalitní, někdy byly vývodky roztažené, pak byly závady, já to neměl. Celkově byla pistole mnohem lépe opracovaná, než všechny služební pistole CZ 75, které jsem měl v průběhu času přidělené(4 ks). Můj názor, který nikomu nevnucuji ,je ten, že US Army ve své době dobře věděla, proč si vybrali tuto pistoli, je to dobrý bojový nástroj, byť munice 9mm Luger v celoplášťovém provedení nemá žádný extra stop efekt.

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků