Uživatelský avatar
DeadMan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 963
Registrován: 13.02.2009 7:51
Bydliště: Slezsko

22.08.2012 10:39

Re: brokovnice na lov/sport

k tomu bodu č.3 já jsem dvouspoušť mačkal tak (tedy někdy) že ukazovák první a prostředníček druhou což znamená že šly odpálit klidně obě hlavně současně :wink:

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

22.08.2012 15:04

Re: brokovnice na lov/sport

..asi nenajdes lepsi kompromis mezi sportovnim a loveckym strilenim nez ; Browning CTS

Emilio Alzamora
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15.09.2012 21:06

15.09.2012 22:27

Brokovnice-sportovní střelba

Zdravím!
Potřeboval bych poradit nebo jen otevřít oči....

Pomohl by mě někdo s výběrem brokovnice na sportovní střelbu?
Věnuje se tady vůbec někdo tomuto sportu střílení na asfalťáky?

Jsem úplný začátečník a chci zkusit se tomu trošku věnovat....

Potřeboval bych rady,na co si dát pozor při výběru brokovnice,jestli novou nebo starší,kolik do toho mám zainvestovat(jestli má cenu dávat za brokovnici velkou mordu nebo stačí nějaká ruská)
Na jaké značky se zaměřit,na které ne případně jaké poruchy hrozí.....?

Prostě bych potřeboval rady zkušených,co jooo a co ne,co je zbytečné a bez čeho se neobejdu....

Nejsem pidlookej,takže bych nerad zůstal jen u rekreačního střílení.....

Poradí mě někdo prosím?

Předem děkuji!
Jsem z Benátek nad Jizerou

Uživatelský avatar
Metox007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 11.02.2011 0:25
Bydliště: Brno

15.09.2012 23:30

Re: Brokovnice-sportovní střelba

Myslim, ze kdyz zajdes nekam k vam na mistni strelnici, tak to tam okouknes a urcite se te tam nekdo taky ujme nebo poradi. Od stolu se toho moc nevyresi.

Emilio Alzamora
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15.09.2012 21:06

16.09.2012 9:52

Re: Brokovnice-sportovní střelba

Metox007 píše:Myslim, ze kdyz zajdes nekam k vam na mistni strelnici, tak to tam okouknes a urcite se te tam nekdo taky ujme nebo poradi. Od stolu se toho moc nevyresi.

Taky mě to napadlo,jen jsem v regiónu novej(Benátky nad Jizerou) a nevím kde v okolí nebo někde poblíž nějaká střelnice je nebo kde je nějaká střelnice,kde by měli i na půjčení či ukázku nějaký takový kvér.....

Existuje někde nějaký seznam střelnic nebo nejlépe seznam střelnic,kde se střílí na asfal´táky plus mají nějaké své brokovnice?

Předem děkuji za rady!

PS:Dá se někde nají i nějaký seznam akcí,soutěží,závodů nebo jak se tomu nadává?Rád bych se někam zašel podívat.....

Moc díky! :roll:

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

16.09.2012 10:16

Re: brokovnice na lov/sport

jetli se tomu chceš a budeš věnovat. tak dopadneš jako drtivá vetšina u brokovnice Beretta 686,682 a pažbu si necháš udělat v Itálii přímo na sebe.. bude te to stát cc 70tis . a je to flinta na furt. když koupíš rusáka jako já , tak po cca 6tis výstřelech poznáš, v obsluze zpracování zpětném rázu, že když vezmeš potm brokovnici co jsem zminoval, je to nebe a dudy. Ale dokud nenasázíš třeba ruským sportingem za cc 13tis. tak 17 holubu na LK tak ti v tom nepomůže ani drahá brokovnice. problém je že ty ruské stroje nejsou vůbec vyvážené, nedží na ramenu,přepadávají na hlaven. já střílím na levou stranu, o to to mám horší z výberem. takže moje další brokovnice bude Beretta dodaná bez pažby kterou si nechám dělat v itálii, střílím jen rekreačne, ale střelnici mám 5min od baráku :D


Reklama

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

18.09.2012 21:49

Re: brokovnice na lov/sport

můžeš zkusit tady..

http://www.brokovnice.cz/strelnice

jinak neznám moc střelnic (bavme se o asfaltu) kde se půjčují zbraně.. vlastně žádnou... s čím sem se setkal tak není obvykle problém když někam zajedeš víckrát na čumendu že ti zbraň někdo půjčí nebo se s někým zkusíš domluvit - ale taky výjimečně a spíš je to o tom že ti to někdo nabídne, ne že se začneš vyptávat "kdo mi to půjčí"..

k tvým otázkám...
1) je to o penězích.. z jakýho si kraje.. pro někoho je vyhozenejch 5 tisíc moc, pro někoho nevadí vyhozenejch 30... (aby neměl na chleba..)

obecně se doporučuje koupit něco levnějšího (viz bod 1) pro tebe, a zkusit si to.. baví-nebaví.. flinty se prodávají se ztrátou....

2) pažba na míru - otázka zda hned první rok.... samozřemě při dalším střílení rozhodně ano

3) sehnat si "trenéra" - je spousta kibiců, ale spíš někoho kdo tě naučí základy - je to jako se vším - když nemáš základy, barák nepostavíš...

ideální by pro tebe bylo mít někoho známýho-příbuznýho aby ti párkrát půjčil svoji a pak to je jen o prasátku - kolik fakt chceš vyhodit voknem....(ber to že tě to nebude muset bavit atd...)

jinak to nekončí flintou, ale počítej ránu 4-6 kč patrona a holub 1-5 kč podle střelnice :-)

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

19.09.2012 16:13

Re: brokovnice na lov/sport

naprostá pravda, a ještě ne ke každé střelnici jede MHD.

Emilio Alzamora
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15.09.2012 21:06

19.09.2012 20:46

Re: brokovnice na lov/sport

Ty ruské jsou taky nějaké tipy?Myslím,že jednou jeden zbrojíř mě říkal něco o ruských,že nejsou špatný,ale jen do nějakého roku 1997???

můj hrubej nástřel ceny cca 30 až 50 tis max 100tis ale to by mě to muselo jít

No uvidíme......alespoň jedno je jasné,bude to kozlice :lol:

Uživatelský avatar
Prim
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 134
Registrován: 04.10.2011 9:21
Bydliště: Vojkovice

19.09.2012 21:17

Re: brokovnice na lov/sport

Jak tu zaznelo, na zacatku kupovat drahe vybaveni je asi nesmysl... nebude Te to bavit a co pak s tim.

Ta rusanda je Baikal - v ruznych konfiguracich se pohybuje do 15ti tisic nova, na nejaky cas by Ti mohla vystacit :wink: Pripadna alternativa muze byt treba ceska (spis teda turecka) produkce CZ-USA, ale ta neni tak rozsirena, tzn nesezenes moc referenci

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

19.09.2012 21:55

Re: brokovnice na lov/sport

s tím bajkalem - nechci tu rozjíždět nějaké války atd..
to co si slyšel je klasika - staré jsou nesmrtelné - materiál, zpracování atd... u nových se ti může stát že "nestřílí hlavně spolu" atd.. mnohem náročnější na výběr kusu což tě nikdo nenechá udělat, materiál není co býval..
jinak je to ruskej stroj, takže to chce poladit puškařem než ho vůbec zlomíš...

znám spoustu lidí co s tím střílí výborně, na druhou stranu špičkový soutěže to nevyhrává :-)

jestli teda fakt chceš vyhodit hned 30-50, kup tu Beretu nebo browninga, pažbu nech jak je, dodělej jen botku třeba a jestli tě to bude bavit, za rok udělej pažbu (kecy že s normálnín pažbou se střílet nenechá jsou blbost...)

jinak bazar na jiném nejmenovanem serveru je plnej takovejchdle flint :-) je otázka jak moc věříš těm textům v inzerátech a jak moc věříš těm cenám že nejsou jen zbožné přání...:-)

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

19.09.2012 21:58

Re: brokovnice na lov/sport

jinak za 100 zapomeň na nějakýho Eastwooda, to dostaneš lepší průměr :-)

jestli chceš "machrovat" (i v tom špatným) tak jedině Perazzi a tam začínáš holá flinta za 150 000 :-)
k tomu i hadry, pažbu atd )))

a samozřejmě to nebude žádná "paráda", ale jen drahá komerční flinta (takže budou i lepší a dražší) :-)

pro inspiraci ..

http://bestpatron.shop5.cz/cz-kategorie ... oluby.html

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

19.09.2012 22:31

Re: brokovnice na lov/sport

jinak jestli to myslíš vážně a chceš to až do důchodu, zaměř se co nejdřív na "trenéra"... cokoli se naučíš blbě se hrozně těžko odnaučuje.....
radši pořádnýho trenéra a obyč flintu než naopak - na začátek :-)

nenasere nic víc než nějakej zlozvyk kterej zbytečně řešíš furt dokola....

Emilio Alzamora
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15.09.2012 21:06

19.09.2012 22:34

Re: brokovnice na lov/sport

O bajkalu se taky bavit nechci,tu prostě mít nebudu....protože budu chtít vyhrávat špičkové soutěže :lol:

Vyhodit penize nechci,ale chci investovat do sportovní zbraně se kterou budu trávit volný čas v dobrém i ve zlém....
Vrtá mě hlavou,proč bych měl předělat pažbu...? :oops: :shock:

Napiš mě ten nejmenovanej bazar na nejmenovaném portálu ať se pokochám..... :wink:

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

19.09.2012 22:40

Re: brokovnice na lov/sport

největší výběr z tohodle je bazar.hunting-shop.cz


add pažba: hlaveň střílí, pažba trefuje - to je jediný pravidlo který u brokovnice potřebuješ.. u střelby v pohybu je pažba extrémně důležitá (nahození flinty do ramene)

s kulovnicí se vždy nějak porovnáš, střílíš kdy chceš, míříš nějakej čas.. takže klidně i s pádlem můžeš na 400 metrů dělat snipera...

brokovnice je o pohybu.. ty musíš vždy, slepej, mrtvej, ospalej - nahodit flintu jedním pohybem vždy do stejného místa ramene-těla.. abys měl šínu(lištu nad hlavněma) tak přesně aby oko "vidělo"...

každej člověk je jinej - vejška, délka rukou, šířka hrudníku, výška krku, hlava, umístění oka v hlavě... a tohle se všechno musí porovnat aby ta pažba byla "správná"

prostě kdo chce střílet pořádně, nakonec skončí u pažby na míru, nejlépe z itálie, prý tam dělají pažby nejlíp:-)))

Emilio Alzamora
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15.09.2012 21:06

19.09.2012 22:49

Re: brokovnice na lov/sport

pepe123456 píše:jinak jestli to myslíš vážně a chceš to až do důchodu, zaměř se co nejdřív na "trenéra"... cokoli se naučíš blbě se hrozně těžko odnaučuje.....
radši pořádnýho trenéra a obyč flintu než naopak - na začátek :-)

nenasere nic víc než nějakej zlozvyk kterej zbytečně řešíš furt dokola....

O tom jsem taky uvažoval,ale určitě se budu chtít učit se svojí.....ale zase někam přez půl republiky by se mě jezdit nechtělo......

Emilio Alzamora
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15.09.2012 21:06

20.09.2012 20:49

Re: brokovnice na lov/sport

A existuje i nějaký seznam závodů nebo nějakých soutěží?

Já jen,když chci soutěžit,tak abych se o tom vůbec dozvěděl a věděl kam jet,jak se registrovat,do jakého okresu a tak dále a jak takové soutěže probíhají???

Jestli je to např. jako s motorkama - v pátek se přijede,dá se pár pifff,v sobotu závod,žranice,vyhlášení a chlastanice a nebo se přijede v sobotu,odstřílí se,sní se chleba s máslem a lovečákem a jede se domu?

Závody a mejdany řešte jinde, tady je to o flintách. sided

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

20.09.2012 21:49

Re: brokovnice na lov/sport

Já si myslím, že dobře použitelná Beretta na sportovní střílení začíná na modelu 686.Browning na GTS ...asi.
Co se týče alternativních flint a výrobců jako Ceasar, Zoli Kronos, Brno Competition uvěřím tomu, že jsou srovnatelné s Berettou, Browningem nebo Perazzi ve chvíli, kdy přijde jejich majitel a řekne: "vystřílel jsem 300 tisíc ran, párkrát vyměnil úderníky, v čepech to drží a slouží to dobře". Takového jsem ale zatím nepotkal a nejspíš ještě dlouho nepotkám.
Jinak debata jestli je lepší Beretta, Browning nebo Perazzi atd. je nekonečný příběh, který nemá řešení.

Podle mého jsou v posdtatě 3 hlavní kritéria, která dělají sportovní brokovou flintu dobrou. Její konstrukce daná kompaknostní, vyvážením a egonomií. Použité materiály a z toho vyplývající životnost. A samozřejmě zvládnutí spoušťového a bicího mechanismu. Tady si všichni výše uvedení výrobci více méně nemají co vyčítat a někomu subjetivně více vyhovuje jeden,jinému jiný.
Pokud si"statisticky průměrně rostlý střelc" :D, tak pažbu bych dozačátku neřešil.
Chce to nejlépe v praxi okoukat, požádat majitele Berett,Browningů na střelnici o půjčení zbraně a odzkoušení. Pak je rozhodování mnohem snazší.
A jak se ti bude dařit? Nikdy to není flintou. Vždycky je to rukama, které tu flintu drží. No a pokud chceš výsledky tak cena střeliva x - násobně převýší cenu flinty.

zralok
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 16.06.2006 10:50
Bydliště: Ostrava

25.09.2012 15:34

Re: brokovnice na lov/sport

Tak téma jsem založil a máte mne tu zase. Já si tehdy nakonec koupil zánovní Browning Citori, ale vůbec mi nesedl, nepřilnul jsem k němu, jen jednou díky zahrdlení 3/4 a full na kachnách v roce 2010 kdy šlo ještě střílet na kachny olovem jsem při 35 střelcích střelil tři kachny z 9 a byl králem honu, to byl jediný světlý okamžik. Jinak jsem hůř trefoval oproti staré dvojce ZP49 jak na zvěř tak na střelnici. Browninga jsem letos prodal a hledám něco jiného. Říkal jsem si že tentokrát bych šel do Finnclassica jenže ouha už se nedodává. Marocchi už verzi field taky nemá, Betinsolli stále nechci tak co teď v limitu do max. 35 tis a raději níže než výše? Jednu berettu 686E za 30 papírů jsem nestihl a dostal jsem doporučení (jenže od prodejce, jné reference jsem nenašel) na Redolfi EOS sporting: http://www.brokovnice.sk/sekcia/redolfi-eos/ Zjistil jsem že CZ-US ala Turek dělají dvojku s výměnnými choky, která by mne asi lákala víc jenže nemá tvrdochrom a především lilii taky ne. Dvojku od IŽ nechci a tak asi to zase bude kozlice, jen která. Využití zbraně by bylo na kachny, kde se ZP nemám s broky 3.25 šanci a pokud by se dařilo tak na střelnici kam se ale moc nedostanu. Holt času je málo a když už je nějaké volno tak radši sedím v lese.

pepe123456
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 29.12.2009 20:47

25.09.2012 17:05

Re: brokovnice na lov/sport

díval ses na fabarm? )) já zatím spokojenost

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků