Uživatelský avatar
PetrosK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04.11.2009 22:43
Bydliště: Olomoucký kraj

01.07.2011 20:05

Odevzdání zbrojáku na střelnici během střelby

Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Vloni jsem byl na jedné střelnici (místo není důležité), kde jsem musel dát svůj zbrojní průkaz správci střelnice. Po střelbě mi ho samozřejmně vrátil. Byl jsem tam s kamarádem, který zbroják nemá (je to ale policista), má ale služební průkaz a ten správci nechat nechtěl. Chtěl bych se tedy zeptat, zda je tohle "normální" postup (na jiných střelnicích jsem se s tím nesetkal) a zda jsem povinen/oprávněn, mu jej vydat. Občanku taky nedáváte každému, že? Děkuji za každý názor.

PS. Ptám se proto, že mě za pár dní čeká další návštěva této střelnice.

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 317
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

01.07.2011 21:05

Re: Odevzdání zbrojáku na střelnici během střelby

žádný z dokladů které jsou ti vydány(nejen zbrojní průkaz ale i cestovní pas, občanský průkaz řidičský průkaz....) nesmí být vydávány, přijímány do zástavy, odebírány atd. (poud k tomu není oprávněn orgán veřjné moci ze zákona). navíc pokud si vezmeš z.č. 119 tak v §29 - povinnosti držitele zp máš v odst.1 písm. c) zabezpečit zbrojní průkaz a průkaz zbraně proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.
to dost dobře nejnde když jsi ho odevzdal. v tu dobu kdy ho někomu předáš nemáš nad ním kontrolu. - dopouštíš se přestupku.
dále v písm i) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, jestliže má u sebe zbraň
kategorie A, B nebo C nebo střelivo do této zbraně,

je jasne daná povinnost mít zp u sebe ( pokud jsi na střelnici tak jistě i se zbraní).

Na střelnici by si měli zkontrolovat jestli máš platný zp, případně si zapsat údaje, ( samozřejmě za respektování ostatních zákonných norem) a zp ti ponechat. tím že jim ho necháš se dostáváš na tenký led a při případné kontrole i možnosti postihu.

Uživatelský avatar
PetrosK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 04.11.2009 22:43
Bydliště: Olomoucký kraj

01.07.2011 21:10

Re: Odevzdání zbrojáku na střelnici během střelby

Moc děkuji za výklad. Uvidíme, jestli to zkusí znovu. V každém případě si jej už nechám. Ještě raz moc díky.

Uživatelský avatar
mango
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 30.09.2011 9:45
Bydliště: Jižní čechy

05.06.2012 10:43

Re: Odevzdání zbrojáku na střelnici během střelby

Bohužel jsem se se stejným postupem setkal již 2x na jedné střelnici v Českých Budějovicích. Je jediná, kde to takhle funguje. Chybama se člověk účí a naštěstí už vím, že z ruky nedávat mimo jiné i díky tomuto fóru.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Zřizování a provoz střelnic, manipulace a chování na střelnicích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků